Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8 / 9


Krisdrezek

Rekomendowane odpowiedzi

Według "wskazówki" zrobiłem factory reset. Oczywiście nic to nie pomogło w powyższej sprawie. Finalnie po całej operacji nie dość, że nie zainstalowałem nowego softu, to jeszcze mam telefon goły jak z pudełka. Ale dzięki za dobre intencje.

Całe szczęście zrobiłem wcześnie backup.

Ktoś ma inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według "wskazówki" zrobiłem factory reset. Oczywiście nic to nie pomogło w powyższej sprawie. Finalnie po całej operacji nie dość, że nie zainstalowałem nowego softu, to jeszcze mam telefon goły jak z pudełka. Ale dzięki za dobre intencje.
Całe szczęście zrobiłem wcześnie backup.
Ktoś ma inne pomysły?

Zignorowałeś moją wypowiedź która jest rozwiązaniem twojego problemu.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimozis napisał:


Zignorowałeś moją wypowiedź która jest rozwiązaniem twojego problemu. emoji6.png

Wysłane z mojego Mi-4c
 

Jak pisałem swój post, Ty musiałeś wysłać swój najpierw.
Zainstalowałem TWRP z tej strony. ROM właśnie się aktualizuje. Idzie jak burza.

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie odnośnie wgrywania nowego softu gdy oryginalny to MIUI Global 7.5.1.0.0.  czy tak samo moge wgrac bez problemów jak na wersji eu ? czy musze odblokowywać wszysto i bawić sie godzinami ? (jak kiedyś w htc)

I czy to możliwe ze nowy tel z softem globalnym stale sie wiesza i laguje ? czy nowy soft może to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję co tydzień i nie miałem do tej pory problemów na żadnej aktualizacji. Zniknęła mi jedynie opcja wylaczenia budzika na jeden dzień jeśli mamy ustawiony np. pon.- pt. a chcemy  pominąć w budzeniu wtorek bo np. mieliśmy teraz święto. Wcześniej to miałem teraz zniknęło ale to oczywiscie pryszcz chociaż u innych to jest bo wklejali zrzuty ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby któraś się specjalnie wyróżniała, bateria trzyma podobnie na wszystkich. Telefon jest cały czas w użyciu bo sprzedaje trochę na Allegro i cały czas sprawdzam pocztę i odpowiadam na pytania, nie używam go do gier tylko internet, poczta, sms, fb lite, aparat, Yanosik. Zostaje coś baterii po całym dniu ale doładowuję go w nocy albo rano w pracy, każda aktualizacja przynosi jakieś zmiany, jeszcze żadna mnie nie zraziła więc robię je co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To ja jeszcze zapytam kogoś, kto jest na bieżąco (tak, wiem, że to wszystko jest na forum, ale śledzę każdy wątek o MIUI 8, odkąd wyszło, i szczerze już się pogubiłam w tych zmianach, więc bardzo bym prosiła o podsumowanie ;) ) - czy w romach MIUI 8 jest TWRP i czy nadpisuje to, które mam aktualnie w telefonie? Zrobiłam sobie kopię mojego marcowego romu i jeśli teraz wgram Ósemkę, to jeśli mi nie podpasuje, będę mogła bez problemu wrócić do 7 czy się wysypie TWRP?

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem już na innym wątku ale po ostatniej aktualizacji moim zdaniem bateria jakby lepiej trzyma. Telefon jest niezły wszystko działa tak jak trzeba z wyjątkiem GPS. W dalszym ciągu długo łapie i stosunkowa nie najlepiej  trzyma. Wgrałem aplikację która poprawia działanie GPS dalej długo łapie na zewnątrz jest lepiej ale już np. w samochodzie traci zasięg. Ma ktoś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam kolejne pytanie serwis wgrał mi wersje mui 8 tel chodzi jak blyskawica widać poprawę ale nadal jest w połowie pl i eng plus bateria potrafi przez noc zjeść 50 % wynikiem tego jest nagle przegrzewanie do nawet 50 stopni serwis uważa ze jak wypuścili go z naprawy to tej usterki nie było :) jak sądzicie jaki kazać wgrać im soft by juz było ok bo wydaje mi sie ze to nadal wina złego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, podepnę się tutaj bo to chyba dobre miejsce. Mam MI4C z systemem w wersji 6.8.4, chciałbym wgrać sobie najnowszą wersję coby mieć już andka 7.0. Rozumiem że mogę to zrobić normalnie przez wybranie pliku zip w apce Aktualizalizacje. Pytanie moje jest co dalej, rozumiem że zablokuje mi się bootloader i będę musiał od nowa odblokowywać go i wgrywać TWRP, bez tego nawet nie zainstaluje apek od googla, czy może mogę zostawić to na moment jak będę go znów aktualizował?

Dodatkowe pytanie: którą wersję pobrać, bo w linku z pobieralni nie widzę 4c.

Edytowane przez Kingpin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Boże święty.... Codziennie 10 takich samych pytań, jezusie :/

Zainstalujesz andka 7, odblokujesz BL, wgrasz TWRP i koniec.

Co mają apki googla do tego? :/ 

Sam nie wiem. Nie instalowałem systemu na xiaomi nigdy. No spoko, poczytam, najwyżej będę płakał na forum już jak coś zepsuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Musisz zrobić z jedną przejściowa aktualizację (np.z września). Miałem podobną historię i w ten sposób udało mi się to przeskoczyć. Z dalszymi aktualizacjami nie miałem już takiego problemu.

Dnia 1.11.2016 o 07:49, sonax_xc napisał:

Ściągnąłem ROM: xiaomi.eu_multi_MI4c_6.10.27_v8-5.1.zip
Wchodzę do trybu Recovery, Install, wybieram plik i robię slide to flash.

Mam:
...
This package is for "libra" devices; this is a "4C".
E:Erro executing updater binary in zip '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MI4c_6.10.27_v8-5.1.zip'
...

Co robię źle? Ostatnią aktualizację tak robiłem (6.7.14).
Proszę o wskazówki.

Musisz zrobić z jedną przejściowa aktualizację (np.z września). Miałem podobną historię i w ten sposób udało mi się to przeskoczyć. Z dalszymi aktualizacjami nie miałem już takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomożecie komuś z nudnym pytaniem?

mam mi4c, było na sofcie miui global 7.3 stable lxkcn0d . chciałem wrzucić najnowsze miuipolska ze strony. odblokowalem bootloader bo mam permisje jeszcze z czasów redmi3. wgrałem roma do pamięci telefonu, najnowsze twrp które samo się odpaliło, i wgrałem ten rom. Telefon wpadł w boot pętlę.

Ponieważ działał fastboot odratowałem go miflashem wgrywając libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn. ok, poszło. wciąż BL był odblokoway, wgralem twrp libra 7.0 przez fastboota bylo ok ale nie mozna bylo zrobić fastboot boot twrp.img wyskakuje błąd. z palca uruchamia mi się tylko stare mi recovery. przez mi suite wgralem aktualizację do miui 8.6.12.22 beta (jakiś chiński) i tam zblokowalo mi BL, i nie mogę powiązać telefonu z kontem do odblokowania (błąd 86012) miunlock już nie działa. wgrywanie twrp nie pomaga, nie ma go mimo udanego flashu.

co robić, jak żyć, żeby wgrać miuipolska? pół dnia zmarnowane....

 

Edytowane przez mesjasz22
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mesjasz22

  1. Uruchom telefon w fastboot.
  2. Przez adb komenda "fastboot oem edl".
  3. W miflash zainstaluj ten co poprzednio libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn
  4. Wgraj twrp z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
  5. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym ten firmware https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866
  6. Restart do systemu.Gotowe

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zrobiłem aktualizacje mi4c z androida 5 na androida 7 w kwietniu, wcześniej odblokowałem telefon.

Pobrałem z miui Polska najnowsza wersje do mi4c i chciałem zrobić aktualizacje tak jak zawsze , przez aplikacje aktualizacje instaluj z pliku .zip , ale na telefonie wyświetla się czarny ekran z ładowaniem androida a później się wyłącza , czekałem około 5 min i włączyłem go , aktualizacja nie wgrana wersja dalej ta sama, Panowie jakieś porady ? :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@l1nku zrób to co podałem wyżej

  1. Wgraj twrp z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
  2. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym ten firmware https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866
  3. Restart do systemu.Gotowe
Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaje się, nie ogarniam tego za dużo tych wszystkich wersji.
Mam androida w wersji 7l0 , miui 8.3 - 7.4.27 i nie potrafię zainstalować najnowszej akutalizacji z miuipolska.
Po instalacji TWRP managera, wyskoczyło mi że nie mam ROOTA.
Teraz pytanie jak mam zrobić roota i co mam później zrobić żeby móc instalować akutalizację tak jak robiłem to dotychczas w androidzie w wersji 5.
Chłopaki sorry za niewiedzę, potrzebuje pomocy... :/

Edytowane przez l1nku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, mam telefon Mi 4c z wersja MIUI 8.2 by xiaomi.eu 6.11.17. Chciałam zrobić dziś aktualizację, więc ściągnęłam na telefon  najnowszawersję 7.9.21. Potem Ustawienia > Informacje o telefonie-> Aktualizacja -> Zainstaluj aktualizację z pliku .zip, wskazałam ściągnięty plik .zip i wtedy telefon wyłączył się, pojawił się czarny ekran z logo MI na środku, no i trwa to już jakieś 2h. I nie wiem czy nic nie robić? Czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem, że nie mogę przejść z androida 5 na androida 7. Jak próbuje to zrobić to wyskakują jakieś błędy. Udało mi się zaktualizować do wersji 6.12.22 i tyle.

Wydaje mi się, że porady wyżej były dla kogoś kto już ma androida 7 i link jest do twrp odpowiedniego do androida 7. Czy ktoś pomoże początkującej osobie, której problemy dla zaawansowanych użytkowników wydają się śmieszne? Lub wskaże jakiś link do forum gdzie ktoś rozwiązał mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2017 o 15:57, slimdick napisał:

@l1nku zrób to co podałem wyżej

  1. Wgraj twrp z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
  2. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym ten firmware https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866
  3. Restart do systemu.Gotowe

@sim1980 to jest właśnie rozwiązanie twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick Zrobiłam tak jak pisałeś, po naciśnięciu restartu do systemu zapytał mnie jeszcze czy wgrać twrp, więc przesunęłam belkę w prawo, że ok.

Po zrestartowaniu na czarnym tle MI mrugało i się wyłączało.

W fastboot próbowałam na nowo wgrać to twrp z linku, ale wyskakiwał błąd, więc uruchomiłam MI Unlock tool i odblokowałam telefon.

Mam teraz MIUI 9 xiaomi.eu 7.9.21.. tylko chciałabym dopytać czy mam teraz jeszcze raz wgrać nowe twrp? To z linku od ciebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...