Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8 / 9


Krisdrezek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem początkującym użytkownikiem tego telefonu to takie nieco śmieszne pytanie. Kupiłem z wgranym MIUI 8 w wersji 6.7.28 i chcę aktualizować do nowszej wersji czy wystarczy przez aplikację Aktualizuj oraz czy mam odblokowany bootloader skoro ktoś wcześniej wgrał miui polska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz nowy room na komputer, skopiuj go do folderu głównego telefonu (pamięć telefonu widoczna na komputerze przy odblokowanym telefonie), wejdź w narzędzia, uruchom aktualizacje, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu, kliknij "aktualizuj z pliku zip" na dole pokaże się do wyboru lokalizacja pliku zip z nowym roomem, zaznacz go i kliknij ok, poczekaj aż instalacja się zakończy, telefon się zrestartuje i tyle. Robię tak aktualizacje od początku jego posiadania i nie mam żadnych problemów jak dotąd. Dodatki instalujesz tak samo tylko wtedy otwiera się TWRP i klikasz "instal" wybierasz plik z dodatkami na następnej stronie nie zaznaczasz żadnych kwadracików tylko przesuwasz na dole strzałeczki z lewa na prawo i po instalacji klikasz "Reboot" (mam TWRP bez j.polskiego). Tak to wygląda w przypadku moich instalacji na Mi4c, pliki instalacyjne są usuwane po instalacji, wcześniej były widoczne w katalogu głównym i trzeba je było usuwać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wersje: MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (rozwojowa). Czy mogę ściągnąć MIUI8 stąd: https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24591000424958833&mid=100&download_id=sgc9310etj3usvasm4qefcvmd0&tid=1472148726&hc=6e30becccca0fda2cf182218736936443dd8a6ba1fa616e8ae3b737c9f943635 i zaktualizować tak jak napisał wulfel? I o jakich dodatkach piszesz wulfel?

-edit-

zainstalowałem i działa. Po paru dniach napisze odczucia.

Edytowane przez manx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o dodatkach masz na pierwszej stronie opisu każdego nowego roomu na naszym forum. Nowe aktualizacje pobieram tylko z pobieralni naszego forum instaluję tylko to co przygotowuje Acid.

Mi4c. aktualizacja z naszego forum                                   https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424955554

Edytowane przez wulfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam wersję 6.7.14 (rozwojową). Sam ją wygrywałem jakieś dwa tygodnie temu.

Czy jeśli teraz ściągnę na komputer najnowszą wersję i wgram ją na telefon to będę musiał wszystko na tym telefonie konfigurować od nowa (ustawienia, aplikacje) ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MIUI ma coś takiego jak Chmura Xiaomi i jeśli tylko jesteś zalogowany i masz włączoną synchronizację to masz kopię w chmurze. Po instalacji nowego systemu jest konfiguracja i tam pada pytanie czy skonfigurować jako nowy telefon czy pobrać kopię ustawień z chmury. A dodatkowo jak masz konto Google tam też jest kopia w chmurze.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MIUI ma coś takiego jak Chmura Xiaomi i jeśli tylko jesteś zalogowany i masz włączoną synchronizację to masz kopię w chmurze. Po instalacji nowego systemu jest konfiguracja i tam pada pytanie czy skonfigurować jako nowy telefon czy pobrać kopię ustawień z chmury. A dodatkowo jak masz konto Google tam też jest kopia w chmurze.

Wysłane z mojego Mi-4c

Dzięki. Właśnie skonfigurowalem sobie konto. Śmieszne, że Microsoft ma taki problem żeby dać 5 GB powierzchni do OneNote w Windows 10 a Xiaomi od ręki daje 5 GB na backup danych z telefonu. ;)

W chmurze mam takie ikonki: Contacts, Messages, Gallery, Notes, Recordings, Find device.

Pytanie: czy po wgraniu najnowszej wersji systemu przywrócą się też wszystkie ustawienia systemowe, jakie robiłem w telefonie? To znaczy np. ikonki na pulpicie, motyw, ustawienie spersonalizowanych dzwonków pod określone kontakty, itp.?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdyż podobno wersja 6.8.18 laguje się często więc lepsza będzie 6.8.25? Ktoś doradził aby zainstalować 6.8.11 ale głównie chodzi mi o lepsze działanie GPS  a ta nie miała jeszcze poprawionego jak mniemam. Strona podana tutaj powyżej do ściągnięcia rom-a wymaga rejestracji i logowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie umiesz się poruszać po swoim forum, na górnej belce masz jak byk "pobierz miui" to jest link z tej zakładki. Dziwicie się potem że Acid odpowiada w taki a nie inny sposób, tego też lepiej żeby nie komentował bo ci w pięty pójdzie :-)            GPS rzadko używam, musiałbym sprawdzić, wczesmiej na janosiku nie miałem problemów, fixa łapie w kilka sekund nie jak moje Prestigio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki ekran aktualizacji w tej wersji jest normalny? Myślałem, że powinno być jeszcze menu (3 kropki) i opcja szukaj aktualizacji.

Screenshot_2016-08-27-13-33-10-642_com.android.updater.png

Wygląda jakby była zablokowana aplikacja update i nie sprawdzała jaki masz system zainstalowany. Ma być tak ładuje się okienko apki a po chwili jest wersja systemu:

773fa5706c84ed985396e48b4b1f7bac.jpg017536187392dbcbccd91285e7d277d8.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można ją jakoś odblokować?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Pytanie jaką masz wersję systemu i czym to zablokowane, masz jakąś dziwną belkę powiadomień może masz jakiś motyw który blokuje.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! a ja mam takie pytanko wersja ; 6.8.25

Wie może ktoś jak wyłaczyć dźwięk wysyłania smsa?(to powiadomienie że ktoś odebrał tego smsa)

W jakiejś innej wersji było że to wyłącza sie w ustawieniach dzwiekow ,ale tutaj nie widze takiej opcji ,próbowałem wylaczyc powiadomienia ,ale to nie jest od tego : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2016 o 22:43, Krisdrezek napisał:

Mam pytanie gdyż podobno wersja 6.8.18 laguje się często więc lepsza będzie 6.8.25? Ktoś doradził aby zainstalować 6.8.11 ale głównie chodzi mi o lepsze działanie GPS  a ta nie miała jeszcze poprawionego jak mniemam. Strona podana tutaj powyżej do ściągnięcia rom-a wymaga rejestracji i logowania?

U mnie 6.8.18 chodzi tak samo jak 6.8.11 - nic nie laguje.

Nie spodziewaj się cudów, GPS nie będzie lepiej działał bo nadal nie działa A-GPS, z poprawkami czy bez. Na razie wklejają na pałę opcję z innych romów nie wiedząc po co jest dana opcja.

Z poprawek GPS które warto wykonać to synchronizacja czasu czyli NTP. Serwery domyslne mają duży czas odpowiedzi bo nie są w Polsce, Wpisanie czegoś z PL powinno poprawić dokładność NTP. Tylko nawet w teorii NTP oblicza opóźnienie i ustawia czas uwzglądniając opóźnienia do serwerów czasu więc tu też cięzko mówić o poprawie. Ważne żeby czas się synchronizował (czyli trzeba mieć działające serwery NTP wpisane w gps.conf)

 

Chyba Acid dodał też serwery SUPL dzięki czemu lokalizację satelit mogą być pobierane z serwerów gugla a nie ściągane z satelit GPS z prędkością max 50bit/sek. Jeśli zostawimy nasz tel na 10-15 minut z włączoną lokalizacją takie dane powinny zostać pobrane i od następnego razu powinno szybciej działać wyszukiwanie pozycji. Jednak u mnie to  nadal nie działało na 6.8.18 - nowszego rom nie wrzucałem.

 

Podsumowując wszystkie te poprawki dużo nie poprawią. U mnie max czas złapania fixa po restarcie telefonu to max 15 sekund.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Mam lekki problem z MI4c, chciałem zaktualizować telefon poprzez AKTUALIZACJE, póżniej trzy kropki itp. na telefon wgrałem plik ZIP xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.5.0.LXKCNDG_v8-5.1

który jest podobno najnowszy i wcisnąłem aktualizuj. telefon sie uruchomił ponownie włączyło sie TWRP v2.8.7.3 i instalacja. Na tym koniec, Niby telefon sie nie zawiesił bo widać pasek postępu ale nic więcej się nie dzieje. Nie mogę teraz normalnie uruchomić telefonu ani wrócić do poprzedniego stanu. Co dalej najlepiej zrobić ???? dzieki za info pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem ostatnio telefon i mam do was pytanie. W moim mi4c mam Miui 6.5.26. Chciałbym wgrać v8 ale nie mogę znaleźć pliku zip do pobrania (szukam na telefonie bo nie mam na razie dostępu do kompa). Mógłby ktoś podrzucić link do nowej wersji i jeszcze powiedzieć czy muszę zmienić twrp i/lub jak sprawdzic jakie mam i jakie ma być ^^ z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się z małym pytaniem. Mam MIUI 8 i wrzucam kolejne wydania robiąc tylko wipe cache i dalvik. Jednak jakbym chciał wrzucić rom zupełnie czysty (z wipe data/system), to jak zachować ustawienia i dane aplikacji? Bo jak pomyślę,  że miałbym znów ustawiać pulpity, ikony,  widgety, wpisywać hasła, instalować appki, to mnie odrzuca... Kopia zapasowa systemu MIUI wszystkich aplikacji i systemu wystarczy (jest takie coś w opcjach) czy musi być jeszcze kopia w Chmurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam trochę inny problem. Mam zainstalowaną wersje 6.9.29 (rozwojowa) chce ją updateować do 6.10.13 za pomocą pliku .zip i Aktualizacji. Po wybraniu tego pliku telefon się restartuje pokazuje się logo Mi po czym jakby po 5-6 sekundach restartuje się ponownie i normalnie uruchamia się system. Po czym taki plik .zip jest automatycznie usuwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matti napisał:

Podepnę się z małym pytaniem. Mam MIUI 8 i wrzucam kolejne wydania robiąc tylko wipe cache i dalvik. Jednak jakbym chciał wrzucić rom zupełnie czysty (z wipe data/system), to jak zachować ustawienia i dane aplikacji? Bo jak pomyślę,  że miałbym znów ustawiać pulpity, ikony,  widgety, wpisywać hasła, instalować appki, to mnie odrzuca... Kopia zapasowa systemu MIUI wszystkich aplikacji i systemu wystarczy (jest takie coś w opcjach) czy musi być jeszcze kopia w Chmurze?

Wystarczy zwykła kopia, ale jeśli chcesz, to dla pewności możesz zrobić tą w chmurze.

 

15 godzin temu, janosik napisał:

Cześć. Ja mam trochę inny problem. Mam zainstalowaną wersje 6.9.29 (rozwojowa) chce ją updateować do 6.10.13 za pomocą pliku .zip i Aktualizacji. Po wybraniu tego pliku telefon się restartuje pokazuje się logo Mi po czym jakby po 5-6 sekundach restartuje się ponownie i normalnie uruchamia się system. Po czym taki plik .zip jest automatycznie usuwany.

W sensie odpalasz aplikację Aktualizacje, wybierasz instalację z pliku ZIP i kaszana, tak? TWRP zainstalowane?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ROM: xiaomi.eu_multi_MI4c_6.10.27_v8-5.1.zip
Wchodzę do trybu Recovery, Install, wybieram plik i robię slide to flash.

Mam:
...
This package is for "libra" devices; this is a "4C".
E:Erro executing updater binary in zip '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MI4c_6.10.27_v8-5.1.zip'
...

Co robię źle? Ostatnią aktualizację tak robiłem (6.7.14).
Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...