Skocz do zawartości

Lekki szum i nieczysty dźwięk podczas rozmowy w Redmi 3s


Reventon707

Rekomendowane odpowiedzi

Może to być także wina wersji romu. Może będzie jakaś aktualizacja.  Na razie mam global 7.5.8.0 i nie wiem czy aktualizować do 7.5.9.0, bo wcześniej od razu zaktualizowałem i było tak jak opisywalem. Więc nie wiem jak na tym będzie,  bo na razie jest lepiej niż na tamtym wcześniejszym telefonie.  Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji romu bez problemów jakby co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arek_r1 napisał:

Global zawsze będzie mocno do tyłu z aktualizacjami

Chyba chodziło ci o słowo stable nie Global, bo global dev nie jest do tyłu z aktualizacjami, normalnie co tydzień z ota.

 

7 godzin temu, Reventon707 napisał:

To może przejdę na inny ROM, ale pewnie od razu na Xiaomi.eu, bo chyba lepszy od globala, a roboty tyle samo przy instalacji.

No chyba trochę więcej bo na global dev możesz przejść instalując aktualizację z pliku wgranego do telefonu przez systemowy updater (albo Miflashem). Wgranie xiaomi.eu wymaga odblokowania bl, wgrania twrp, wipe (faktory reset) i dopiero wgranie romu przez twrp. A który lepszy to trudno tak autorytatywnie stwierdzi. Różnią się ale głownie tym że jeden ma wszystkie usługi googla (może to być wada albo zaleta co kto lubi) i ota, a drugi tylko niezbędne, kilka dodatków i brak ota. Reszta podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 20:01, Reventon707 napisał:

Witam. Zakupiłem kilka dni temu Xiaomi Redmi 3s w accessories4you

No i tu trzeba jednak zrobić małą pauzę. Właściciel sklepu, z resztą nie tylko jednego - a4y o czym już w dziale o sprzedawcach aktualnie głośno, nie do końca postępuje z klientem jak trzeba, jedna z przyczyn nie uznania reklamacji przez a4y:

"  Klient majstrował w oprogramowaniu, a potem zgłosił sprawę na reklamację, która oczywiście nie mogła zostać uznana pozytywnie. Komentarz wystawiony w zemście. Przykra sprawa... "

Zapytaj najpierw czy wolno..., bo takie komentarze ze strony sprzedającego myślę że są nie na miejscu, rozumiem też frustracje z powodu marudzących klientów, ale to KLIENT ma zawsze rację i niestety trzeba czasem zagryźć zęby. Proponuję przejść procedurę u sprzedawcy "czy mogę", przed odblokowaniem bl czy wgraniem czegokolwiek.

 

20 minut temu, FromWP napisał:

Chyba chodziło ci o słowo stable nie Global, bo global dev nie jest do tyłu z aktualizacjami, normalnie co tydzień z ota.

Tak, masz rację global stabilna, nie napisałem precyzyjnie, nawiązywałem do obecnej wersji Reventon707

Edytowane przez arek_r1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to spróbuję tego global deva wgrać. A co zrobić żeby najmniej się napracować przy tym? Bo jak próbowałem wcześniej z miFlasha coś zrobić to miałem spore problemy. Poza tym już troche poużwałem tego telefonu i nie chciałbym tracić danych. Mógłbyś rozwinąć tę kwestię wgrania na pamięć telefonu tego ROMu i przez OTA? I czy to niesie ze sobą jakieś problemy, np. mniejsza ilość pamięci wewnętrznej.Tak pokolei co trzeba zrobić. Byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój też zakupiłem w a4y licząc na polską gwarancję. Mailowałem ze sprzedawcą przed zakupem i polecał wgranie oprogramowania według poradników że strony miui polska, ale po prośbie o link do konkretnego tutka już milczy. Widać, że kombinator. Skorzystałem z jego oferty, bo był polecany na forum, ale czytając tu posty o problemach z nim i innymi sprzedawcami nie kupię więcej u polskiego Janusza biznesu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który jest lepszy xiaomi.eu: dev czy stable? Na razie ściągam dev przez ten serwer alternatywny, bo coś serwery nie działają z tej strony android. Tylko prędkość pobierania to gdzieś 100 kB/s więc ze 2 godziny mi zajmie ściągnięcie tego pliku.

Edytowane przez Reventon707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę odpalić sobie system na razie? Odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP, tylko niestety będę ściągał ROM prawdopodobnie przez całą noc i dopiero jutro popołudniu będę mógł wgrać. W poradniku piszą, że w nowszych softach, po odpaleniu systemu, TWRP jest podmieniane na oficjalne recovery i żeby od razu wgrać ROM, który chcemy. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to po prostu jeśli by mi się podmienił to muszę jeszcze raz wgrać TWRP i wtedy wgrać ROM tak? Nie ma z tym żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po pojawieniu się ponownie mi mam trzymać nadal ten układ power + vol+ czy od razu póścić?

Nie ma innego sposobu? Już ze 20 razy próbowałęm i nic.

udało się. trzeba było nacisnąć wszystkie przyciski

Edytowane przez Reventon707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...