Skocz do zawartości

Lekki szum i nieczysty dźwięk podczas rozmowy w Redmi 3s


Reventon707

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem kilka dni temu Xiaomi Redmi 3s w accessories4you i wszystko byłoby cacy, gdyby nie dosyć słaba jakość rozmów. Mam ustawioną automatycznie sieć 4G w Mobile Vikings i preferowaną LTE. Ogólnie nie chodzi o to, że jest cicho, albo że przerywa. Chodzi o takie przytłumienie i lekki szum. Na telefonie Xiaomi dźwięk jest nawet znośny (ale nie tego się spodziewałem), ale u kogoś, do kogo dzwonię jest słabo, tak jakbym dzwonił jakimś telefonem sprzed 10 lat. Szukałem w ustawieniach, zmieniałem, ale nic nie pomagało. System to MIUI Global 7.5.9.0. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia nie mają znaczenia bo przy rozmowach i tak sieć musi się przełączyć na 2G lub 3G. Może to jakiś problem z samym telefonem albo siecią. Nagraj jakiś film z dźwiękiem i potem odsłuchaj na słuchawkach czy dobrze działają mikrofony. Nagraj rozmowę i odsłuchaj. Jak używasz jakiegoś etui to sprawdź czy mikrofony nie są przysłonięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Reventon707 napisał:

Wymieniłem na kartę playa i to samo :( Teraz zauważyłem że mikrofon nie zbiera praktycznie dźwięków przy rozmowie z odległości ok. 8 cm od ust. A ten Redmi 3s ma dwa mikrofony? Bo jak rozmawiam to tylko przez dolny można, górny nie działa.

Ma dwa, przy rozmowie górny służy do redukcji dźwięków otoczenia, dlatego poradziłem ci żeby nagrać film i odtworzyć na słuchawkach w stereo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Reventon707 napisał:

Nagrałem i wszystko było ok. Dźwięk bardzo czysty. Ehh... nie wiem co robić. Oddawać na gwarancję?

Nie chodzi o to czy dźwięk jest czysty, tylko czy czułość górnego i dolnego mikrofonu jest identyczna. Przy dużych różnicach , lub uszkodzeniu górnego źle działa redukcja szumów otoczenia przy rozmowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten górny działa w filmach tak normalnie? Bo chyba jak nagrywam to nie słychać raczej dźwięków z górnego. No chyba, że trochę, ale na pewno ciszej.

Edit: Najpierw zakryłem mikrofon górny i wszystko pięknie słychać, później dolny i praktycznie nic nie słychać, bardzo przytłumiony dźwięk.

Edytowane przez Reventon707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Reventon707 napisał:

Ale ten górny działa w filmach tak normalnie? Bo chyba jak nagrywam to nie słychać raczej dźwięków z górnego. No chyba, że trochę, ale na pewno ciszej.

Edit: Najpierw zakryłem mikrofon górny i wszystko pięknie słychać, później dolny i praktycznie nic nie słychać, bardzo przytłumiony dźwięk.

No to znalazłeś przyczynę. Uszkodzony górny mikrofon. Przy nagrywaniu dźwięku obydwa powinny działać tak samo, jeden nagrywa lewy, drugi prawy kanał stereo. Odsłuchujesz na słuchawkach?  Bo nie sprawdzałem jak działa głośnik w telefonie, czy odtwarza tylko jeden kanał, czy sumę kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach. 

Czyli co? Pozostaje mi tylko wymiana na nowy? Czytałem też tu 

że jest jakiś engineer mode, tylko nie wiem jak go uruchomić w moim telefonie. Bo przez kod nie wchodzi, a jak kliknę 3 razy w wersję jądra to pojawia mi się engineering mode, ale bez zakładki audio.

Edytowane przez Reventon707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Reventon707 napisał:

Na słuchawkach. 

Czyli co? Pozostaje mi tylko wymiana na nowy? Czytałem też tu 

że jest jakiś engineer mode, tylko nie wiem jak go uruchomić w moim telefonie. Bo przez kod nie wchodzi, a jak kliknę 3 razy w wersję jądra to pojawia mi się engineering mode, ale bez zakładki audio.

Bo niestety testu mikrofonów tam nie ma. Ale jak górny mikrofon źle działa przy nagrywaniu to znaczy że coś z nim jest nie tak. Pozostaje ci serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnym aparatem nie zweryfikujesz czy górny mikrofon działa poprawnie. U mnie przy systemowej kamerce nagranie z górnego mikrofonu jest przytłumione, a na innej aplikacji (typu dyktafon stereo) nagrany dźwięk jest idealny dla obu kanałów. 

Edytowane przez dongron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odesłali mi telefon, chociaż pisałem, że proszę o wymianę z powodu niezgodności przedmiotu z umową. Serwis stwierdził, że jest wszystko ok. Dziwne, jakoś u mnie ciągle tak samo beznadziejnie. Powiedzieli, że może chodzić o sieć. Sprawdzałem na trzech kartach: 2 playa i jednej plusa. Ciągle to samo. Zauważyłem, że po włączeniu trybu głośnomówiącego dźwięk jest przez chwilę dobry, ale po około 30 sekundach/rozłączeniu się i połączeniu ponownie jest to samo co wcześniej. Czy np. zflashowanie telefonu i wgranie od nowa systemu może pomóc? Co jeszcze możecie doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpać się musisz skoro jest źle...nagraj to że jest źle i wyślij mailem razem ze zgłoszeniem usterki (w ramach rękojmi). Opisz że dzieje się tio na różnych kartach sim, w różnych sieciach na dobrym zasięgu itd... Wybij im głupie "argumenty" tego typu z głowy w zgłoszeniu. Jeśli znów nic nie zrobią to masz prawo domagać się zwrotu kasy...

A tak w ogóle to wymień karty sim....

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem telefon. Wygląda na nowy - inny numer seryjny, wszystkie akcesoria zafoliowane. Niestety problem nie został rozwiązany całkowicie. Rozmawiając przez Xiaomi wszystko dobrze słychać, natomiast u drugiej osoby jest podobnie jak było wcześniej (taki dźwięk, jakby ktoś przez ścierkę mówił - przytłumiony). Czyli prawdopodobnie ten model tak ma? Może rzeczywiście o sieć chodzi, ale patrzyłem na playu i plusie, i tak samo było wcześniej. Podzielcie się z jakiej sieci macie karty i jak działają wasze telefony podczas rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...