Skocz do zawartości

Szkła hartowane i folie


Hydrox

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, swistak napisał:

A nie lepiej nie kombinować, nie czekać tygodniami, tylko kupić na Allegro i po dwóch dniach mieć szkło na ekranie?

http://allegro.pl/folia-szklo-mocolo-xiaomi-redmi-note-3-i5868958064.html

Mocolo. Sam stosuję, jest tanie, a jakością dorównuje Nillkinowi i Imakowi, a już na pewno 3MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, swistak napisał:

Tygodniami i tak będę czekał bo będzie szło razem z telefonem :)

Więc może ktoś kto się na tym zna zabierze głos albo ktoś kto miał takie szkiełko :)

Rozumiem sugestię - nie znam się na tym...

W związku z dość częstymi wymianami telefonów, "przerobiłem" różne folie i różne szkła. Od różnych "no name, do wspomnianych 3MK, Imak, Nillkin i Mocolo. Najlepiej pod kątem jakości, łatwości implementacji i ceny wypada właśnie Mocolo...

Skoro jednak wiesz lepiej, to po co zadajesz pytanie na Forum...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie wiem tylko zastanawiam się czy brać szkło z razem z telefonem czy kupować z PL i nie brać tamtego jeżeli jest znośne nieco gorsze lub lepsze od macalo to wezmę razem z telefonem ale jeżeli ktoś kto miał napiszę, że to nieciekawy produkt to nie wezmę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swistak napisał:

Nie mówię, że nie wiem tylko zastanawiam się czy brać szkło z razem z telefonem czy kupować z PL i nie brać tamtego jeżeli jest znośne nieco gorsze lub lepsze od macalo to wezmę razem z telefonem ale jeżeli ktoś kto miał napiszę, że to nieciekawy produkt to nie wezmę :)

Nie ma co się specjalnie wysilać na wybór szkiełka, 3/4 na rynku to to samo, a nawet jak jedne nie będzie idealne, to kupisz inne za dolara/będziesz musiał wymienić bo się rozwali po dwóch miesiącach. Osobiście nie odradzam Mocolo, jednak w dziale dla Redmi Note 2 kilka osób skarżyło się: a to odchodziły, a to pękały. Sam korzystam z 3MK i wbrew tym sugestiom co kolega wyżej pisze, sprawuje się idealnie, idealnie wycięte, montaż bezproblemowy dzięki naklejkom. Każdy ma swoje upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b51c2a4b041b3a2f9e5e579c13eff073.jpg

kupilem oryginalne szkoło xiaomi ktore juz założyłem, ale w zestawie byla rowniez jakas folia jak na zdjeciu...

po co ta folia? jakid dodatek do tego szkla? dodam ze szklo kupilem orginalne xiaomi, o co chodzi z ta folią?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, robrexal said:

b51c2a4b041b3a2f9e5e579c13eff073.jpg

kupilem oryginalne szkoło xiaomi ktore juz założyłem, ale w zestawie byla rowniez jakas folia jak na zdjeciu...

po co ta folia? jakid dodatek do tego szkla? dodam ze szklo kupilem orginalne xiaomi, o co chodzi z ta folią?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

To chyba jakaś folia do "potrenowania" jak zakłada się te właściwe szkło. Tu masz opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w temacie ale trochę innego somatowejrtu. Potrzebuje jakiegoś szkła ochronnego które jest matowe, co polecacie ?

Dlaczego matowe? Z moich doświadczeń z matowymi:

- Mniejsza wyrazistość wyświetlacza

- Efekt "ziarna"

- gorsze kąty widzenia

- czuć pod palcem inaczej

- po jakimś czasie przejście na gładki system - efekt wow.. jaki fajny wyświetlacz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, marchr napisał:

Hej. A żeby nie zakładać kolejnego tematu, ktoś poleca dobrze dopasowane etui?
Może ktoś ma to http://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note3-Top-Quality-Luxury-Metal-Frame-Tempered-Glass-Battery-Cover-Case-for-xiaomi/32553626479.html

Temat niżej... A co do tego co podałeś to raczej nie chroni telefonu, może pogorszyć zasięg i raczej sensu nie ma, bo telefon jest ładniejszy od tego case'a. Nic nie polecę, nie mam RN3, ale spytaj w temacie o etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, widział ktoś z was gdzieś może matowe szkło ochronne lub folię ochronną matową lub taką w jakiej był telefon od nowości?

Na tamtej folii było o wiele lepiej wg mnie i w dzień lepiej było widać w słońcu - dlatego szukam czegoś takiego. Jedynie co znalazłem to dla iPhona takie szkła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup uniwersalną matową i dotnij dół do krawędzi a górę do sensora kamery i głośnika, powyżej raczej się rysować nie będzie, ew omiń te elementy i robiąc takie "U".

Jeśli chodzi o matową to miałem już i szczerze mówiąc.. Tak na prawdę to zajarałem się jakością obrazu dopiero po kupnie szkła hartowanego.

Na macie kolory były gorsze, ziarnistość widoczna, kąty nieco słabsze a jedyne co lepsze to może ciut mniej odbić i sam dotyk był przyjemniejszy, ogólnie nie polecam ale każdy robi jak woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet się chwalą,że specjalnie zrobili super ekran żeby w słońcu nie było problemu.

Mam grube szkło i zero problemów ze słońcem.

Ekran sam się przystosowuje do otoczenia.

Używam GPS i na innych antkach był problem-tu  żaden.

Jak matowa folia ,czy szkło to po jakości obrazu pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • mrosi zmienił(a) tytuł na Szkła hartowane i folie
  • mrosi odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...