Jump to content

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja

Recommended Posts

• Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cóż bo istnieje w świecie MIUI coś takiego jak Beta Stable, jak np ta dla Note 4: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=455527&highlight=beta%2Bstable 8.1.7.0 dla Mi5 taką

@b.n  

Systemowa funkcja czyszcząca ("Czyszczenie" - ta w Paneli Sterowania) powinna robić tam porządek, albo dawać taką możliwość.

Posted Images

Nie mogę nic zrobić... edl jest zablokowany - nie jestem w stanie ani przez MiSuite ani przez edl MiFlash nic zrobić ;-( i co teraz?? Co to za dziadowski ROM?? Jeszcze dodatkowo mam problem z przyciskami nawigacyjnymi back i ten drugi - reagują z opóźnieniem lub łapią zawiechy... Tzn że nie mogę wgrać sobie żadnego Romu?? Ani odblokować bootloadera??? Przecież jest już oficjalny Global Stable MIUI 8 i jak ja mam go wgrać??

Edited by chmielasik

Jestem już użytkownikiem MIUI 8 Stable od xiaomi.eu i wrażenia są mega pozytywne. Zaktualizowałem zipkiem z romu Stable 7.5.7.0 poprzez aplikację Aktualizacje i śmiga widocznie lepiej niż na 7.5 Stable. 
Jedyne co mi sie nie podoba "designersko" to to, że w widoku ostatnich aplikacji tło nie jest wyblurowane taka jak na v7, tylko jest to jednollity uśrodniony kolor z ekranu "pod" tym widokiem. Ale to już kwestia gustu. Jednym słowem jestem zadowolony i nie widzę jak na razie, żadnych problemów.

• Like 1
Nie mogę nic zrobić... edl jest zablokowany - nie jestem w stanie ani przez MiSuite ani przez edl MiFlash nic zrobić ;-( i co teraz?? Co to za dziadowski ROM?? Jeszcze dodatkowo mam problem z przyciskami nawigacyjnymi back i ten drugi - reagują z opóźnieniem lub łapią zawiechy... Tzn że nie mogę wgrać sobie żadnego Romu?? Ani odblokować bootloadera??? Przecież jest już oficjalny Global Stable MIUI 8 i jak ja mam go wgrać??

Wyślij do mnie telefon. Wgram ci rom w 10 minut.

Z Mi5 Pro

Przed chwilą, Acid napisał:

Wyślij do mnie telefon. Wgram ci rom w 10 minut.

Z Mi5 Pro

A czy te przyciski zawieszające się  to jest wina softu czy to fizyczny problem telefonu?? Czasami muszę zablokować i odblokować telefon żeby te przyciski zaczęły działać... A nie jestem w stanie tego sam zrobić przy jakiejś przejrzystej instrukcji??

Nie wiem. Ja mam swoje sposoby. Poza tym instalacja powinna pójść Globala dev na tym Stable. Nie wiem czemu nie idzie. W każdym razie ja mogę wgrać wszystko. Nie ważne jaki rom. Czy naprawi przyciski? Jeśli to problem softu to tak.

Z Mi5 Pro

3 minuty temu, Acid napisał:

Nie wiem. Ja mam swoje sposoby. Poza tym instalacja powinna pójść Globala dev na tym Stable. Nie wiem czemu nie idzie. W każdym razie ja mogę wgrać wszystko. Nie ważne jaki rom. Czy naprawi przyciski? Jeśli to problem softu to tak.

Z Mi5 Pro

a tylko tak dla potwierdzenia musi to być najnowsza wersja Global dev?? czyli ta z zeszłego tygodnia?? czy każda?? bo ta ostatnia mi nie idzie.

Nie sprawdzałem tego z nowymi. Bo ja romy wgrywam z edl więc nie patrzę się czy można przez zip czy nie.

Pamiętam, że dało się wgrać zip 6.5.30 na Stable.

Z Mi5 Pro

2 minuty temu, Acid napisał:

Nie sprawdzałem tego z nowymi. Bo ja romy wgrywam z edl więc nie patrzę się czy można przez zip czy nie.

Pamiętam, że dało się wgrać zip 6.5.30 na Stable.

Z Mi5 Pro

Dziękuje Acid problem rozwiązany... Mimo tego że wyskakuje błąd należy znowu wcisnąć 3 kropeczki i wybrać pobierz aktualizacje... Mój właśnie pobiera ostatniego Globala. Śmieszny problem, ale Dziękuję wszystkim za pomoc. Natomiast Acid jeżeli wgranie tego softu nie pomoże co do moich przycisków to i tak będę musiał się z Tobą skontaktować.

Ja na razie oswajam się z MI5. Bootloader odblokowany, wgrane 6.4.21... letko:) Telefon od xona 4 językami do wyboru na początku. 

Myślę czy używać 6.4.21 czy może  6.8.18 ? A może jednak stable?

Dziękuje Acid problem rozwiązany... Mimo tego że wyskakuje błąd należy znowu wcisnąć 3 kropeczki i wybrać pobierz aktualizacje... Mój właśnie pobiera ostatniego Globala. Śmieszny problem, ale Dziękuję wszystkim za pomoc. Natomiast Acid jeżeli wgranie tego softu nie pomoże co do moich przycisków to i tak będę musiał się z Tobą skontaktować.

Ale ściąga tobie ten sam co masz zainstalowany :D

Wysłane z mojego MI 5

3 minuty temu, marti701 napisał:

Ale ściąga tobie ten sam co masz zainstalowany :D

Wysłane z mojego MI 5

być może... zmęczony już jestem - zobaczymy co będzię po tym. Natomiast wersja  6.5.30 nie idzie u mnie... a ty jak odblokowałeś swoje mi5??

Przez program aktualizacje wgrałem najnowszy dev global i dopiero dało się odblokować bl. Po 2 dniach i tak wróciłem do oficjalnego 7.5.2.0, bo na tamtych były różne cyrki. Zaraz ma się pojawić 8 global stable, więc czekam na ota.

Wysłane z mojego MI 5

Najnowszy dev masz 6.8.18

http://en.miui.com/download-299.html

ale teraz im serwery padły.

Wysłane z mojego MI 5

11 minut temu, marti701 napisał:

Przez program aktualizacje wgrałem najnowszy dev global i dopiero dało się odblokować bl. Po 2 dniach i tak wróciłem do oficjalnego 7.5.2.0, bo na tamtych były różne cyrki. Zaraz ma się pojawić 8 global stable, więc czekam na ota.

Wysłane z mojego MI 5

Najnowszy dev masz 6.8.18

http://en.miui.com/download-299.html

ale teraz im serwery padły.

Wysłane z mojego MI 5

Mam już go sciągniętego ;-) a powiedz skoro masz taki soft jak ja to miałeś lub masz problemy z przyciskami nawigacyjnymi??

Mam już go sciągniętego ;-) a powiedz skoro masz taki soft jak ja to miałeś lub masz problemy z przyciskami nawigacyjnymi??

Nie. Mam go od 2 tygodni i zero problemów na 7.5.2.0. Za to na 8 dev 6.8.18 szybko znikała bateria, plus parę innych problemów. 2 dni po instalacji 8 robiłem restart i telefon już nie wstał, dlatego wróciłem do 7.

Wysłane z mojego MI 5

Od wczoraj mam zainstalowany MIUI 8.0.3.0 Stable od xiaomi.eu i wszystko technicznie jest ok, łącznie z aplikacją Galeria. Zaktualizowałem zipem z romu Stable 7.5.7.0 poprzez aplikację Aktualizacje.

Natomiast wizualnie w MIUI 8.0.3.0 Stable niektóre rzeczy gorzej wyglądają niż w wersji miui v7, np w aplikacji Galeria dodano na każdym zdjęciu ikonę brak synchronizacji/synchronizacja (ikona chmury) co według mnie słabo wygląda.

Screenshot_com.miui.gallery_1.jpg

Słabe też według mnie jest to, że nie można ustawić kolejności ikon aplikacji pokazywanych przy użyciu opcji wyślij.

Screenshot_com.miui.gallery_2.jpg

Edited by Arturrok

Co do stable 8 poki co nie widze zadnych problemow. Tel moze jest ciut szybszy, a moze mi sie to tylko wydaje. Design mniej mi odpowiada nim w 7, ale mysle, ze to kweetia przyzywczajenia.

Antutu 142k w wersji 3/64, wiec nie mam pytan ^^

Czy w tej wersji zniknęła gdzieś "szukajka" ta na cały system (pojawia się na pasku powiadomień po ściągnięciu w dół belki)?

W jednym z filmów na yt nie widzę tego paska do wprowadzania tekstu z lupą po prawej stronie.

Ktoś coś..?

Wyszukiwarka była i jest w najnowszej wersji miui.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, chmielasik napisał:

Ściągnąłem właśnie najnowszy Global Dev - objaw niestety jest ten sam - Nie można zweryfikować pliku aktualizacji, spróbuję przez edl. Dam znać co z tego wyjdzie...

W tryb recovery nie wejdę bo wyskakuje obrazek telefonu z kablem... Nie mam innych kabli po za oryginalnym.

Kolego miałem ten sam problem :) musisz ściagnać na telefone rom i wgrać TWRP :) mogę jutro Ci napisać krok po kroku jak to robiłem ale na razie muszę lecieć do roboty :P

1 godzinę temu, MysticHussar napisał:

@Gruchi Dziękuję.

Może odmów dostępu do GPS tej apce i po sprawie..? Raczej nie potrzebuje to to pozycji GPS...

Nie da sie, po zabraniu uprawnien i wejsciu w ustawienia uprawnien jeszcze raz apki sobie je przywracaja ;/

15 godzin temu, Yate napisał:

Kolego miałem ten sam problem :) musisz ściagnać na telefone rom i wgrać TWRP :) mogę jutro Ci napisać krok po kroku jak to robiłem ale na razie muszę lecieć do roboty :P

hej jak mógłbyś to Proszę o info jak to zrobiłeś ;-)

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...