Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jasne, który. Napisałem wyrażnie, że jakie to ma znaczenie czy to bug czy nie skoro appki bankowe nie umożliwiają robienia żadnych zrzutów ekranu, zawsze będzie szare tło. To jak twoja wypowiedź ma się do mojej uwagi? Ja się nie martwię tymi zrzutami i mam je gdzieś, co zresztą wynika z mojej poprzedniej wypowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, slimdick napisał:

@sp4ubw przecież wpisując pin do aplikacji bankowej zamienia Ci go na ****, to samo z loginem wyświetla się nie pełny nazwa****, numery kont też masz nie pełne podane, część jest ****. Masz dodany numer sim do konta na który przychodzi sms który musisz wpisać dla potwierdzenia transakcji. Tak że naprawdę to jest nie potrzebne bicie piany z problemu którego tak naprawdę nie ma. Te screeny to za mało żeby zrobić krzywdę twoim grosikom co masz na koncie :P I tak jak wspomniał Acid bardziej bym się przejmował w razie zgubienia telefonu niż że jakieś screenshoty są w folderze.

Nie chodzi tylko o apki bankowe. Możliwości zaszkodzenia człowiekowi mając do dyspozycji kilka tys. screenów z jego aktywności w telefonie jest bardzo dużo. Pierwszy przykład z brzegu – szantaż groźbą ujawnienie komuś-tam treści wybranych SMS-ów. Albo screena z nawigacji pokazującego, gdzie był lub gdzie nie był danego dnia o danej porze. Albo co kupował i za ile. Możliwości są miliony.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimdick napisał:

@latet zdecydowanie mnie seriali oglądaj.

Akurat można uzyskać dostęp do konta (zresetować hasła) poprzez informacje np. ile kart, typy konta, ostatnie przelewy, dane itp. Hackowanie to nie tylko stukanie w klawiaturę i wykorzystywanie błędów, które zostawili programiści, ale również nadużywanie naiwności ludzi. Proszę nie mów, że takie coś nie istnieje, skoro firmy zatrudniają specjalistów, którzy szkolą pracowników przed takimi akcjami. 

Jeżeli tak bardzo ufasz innym to przestań zamykać swoje mieszkanie. Widziałeś kiedykolwiek, żeby ktoś Ci próbował je otworzyć i czemu by miał? No właśnie, to po co je zamykasz?

Specjalista internetowy. OIS nie działa? Wgraj aplikację. Screeny? Zablokuj dostęp. GPS nie łapie? Rootuj i wgraj fixa. Dla niektórych to powinni sprzedawać telefony bez softa, tacy obeznani ;)

Błąd to błąd, nie powinien istnieć. 

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galakty napisał:

RWX-RWX-X, czyli autor tego problemu źle nam podał pozwolenia... Podziękujcie mu.

drwxrwxr-x jak już, czyli numerycznie 0775 (others ma read i execute)

Jednym słowem wejść do katalogu można, ale pliki mają już niższe uprawnienia. ( -rw------ => 600), co nie oznacza, że przy odblokowanym BL jest to jakaś przeszkoda.

Jak napisał Acid 9/10 ma fabryczny z zablokowanym BL. Powiedzmy, że ich w mniejszym stopniu to dotyczy. Nie oznacza to, że ktoś nie może wykorzystać luki w aplikacji systemowej pracującej z wyższymi uprawnieniami do przejęcia plików. Bez przeszkód może zrobić listing w katalogu otrzymując listę plików do pozyskania.

Być może jestem za bardzo przewrażliwiony, ale często zdarza mi się testować exploity w praktyce i twórcom na pewno nie można odmówić pomysłowości. Nie ma oprogramowania idealnego.

Nie ma co drążyć tematu dalej. Po prostu niech przy aktualizacji ROMu usunie zawartość katalogu i będzie git. W każdym razie MIUI 9 rozwiązuje problem inaczej buforując miniatury.

 

Edytowane przez Domker_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was aktualizował może xiaomi.eu miui8 stable do miui9 weekly? Zastanawiam się nad taka zmiana i interesuje mnie jakie macie odczucia przy takiej przesiadce. Czy należy tu wykonać pełny wipe czy po prostu ściągnąć paczkę i załączyć przez aplikację aktualizacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karls napisał:

Czy ktoś z was aktualizował może xiaomi.eu miui8 stable do miui9 weekly? Zastanawiam się nad taka zmiana i interesuje mnie jakie macie odczucia przy takiej przesiadce. Czy należy tu wykonać pełny wipe czy po prostu ściągnąć paczkę i załączyć przez aplikację aktualizacji?

Nie powinien być konieczny pełny wipe – przecież to wciąż ta sama "linia" (EU). ROM "weekly" różni się tym od "stable", że jest nowszy. A w tę stronę (instalacja nowszego na starszy) nie potrzeba wipe. Oczywiście w drugą stronę to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karls napisał:

Ok. A lepiej instalować przez TWRP czy przez apkę aktualizacji? No i czy w porównaniu z MIUI8 są jakieś bugi czy już nadaje się do codziennego użytku?

No pewnie, że się nadaje. Używam :) Nawet jest lepiej z OIS i z FPS w filmach.

Co do instalacji, to polecałbym przez TWRP. Tylko najpierw zaktualizuj samo TWRP do tego:  https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636006355

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...