Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

@matisk ,według mnie masz oficjalny rom (nie śmieciowy).Jeżeli natomiast chciałbyś korzystać z Miui Polska ,musisz odblokować botloader i wgrać sobie ten rom.

Wtedy jednak aktualizacje wgrywasz sobie sam. Odblokowanie botloadera nie pozbawia Cię gwarancji.Osobiście mam telefon z oficjalnym 8.2.2.0 i sprawuje sie świetnie.Proponuje zaktualizować przez OTA do  w/w potestować i zobaczysz.Nie podejdzie Ci to sobie wgrasz co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, merigaw napisał:

@matisk ,według mnie masz oficjalny rom (nie śmieciowy).Jeżeli natomiast chciałbyś korzystać z Miui Polska ,musisz odblokować botloader i wgrać sobie ten rom.

Wtedy jednak aktualizacje wgrywasz sobie sam. Odblokowanie botloadera nie pozbawia Cię gwarancji.Osobiście mam telefon z oficjalnym 8.2.2.0 i sprawuje sie świetnie.Proponuje zaktualizować przez OTA do  w/w potestować i zobaczysz.Nie podejdzie Ci to sobie wgrasz co innego.

niesety nie wyszukuje mi żadnej aktualizacji :(

Edytowane przez matisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, esem napisał:

Kupiłem w marcu Mi5. Mam zainstalowane: MIUI 8.1.9.0 oraz Android 7.0 NRD90M.

Próbuję aktualizować ale nic Mi5 nie znajduje. Czy coś robię nie tak? Czy poprostu jestem na bieżąco?

Proszę Kolegów o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wrażenia na V8.2.2.0? Osobiście uważam że źle nie jest. Sklep poprawiony i działa ok, GPS bez zarzutu, jakieś małe problemy z apka do biegania, bo scinało ja strasznie, ale po aktualizacji apki jest ok. Co do baterii to ma to samo co na V8.2.1.0 4, w porywach do 4.5h sot. No ale jak telefon mało używany to po 2 dniach mogę mieć 10% i 2.5h tylko. No ale niestety. Fb i messenger na pierwszym miejscu pożeraczy baterii. Mam za to inny problem. Internet w telefonie chodzi wolniej, a w szczególności rozpoczęcie transmisji np podczas odświeżania Instagrama, fb czy chrome. Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć! Od kilku dni sprzęt dziwnie się zachowuje. Szczególnie to widać w aplikacji dialera i bluetooth. Wybieram numer telefonu i od czasu kliknięcia na połączenie z wybranym numerem a wyświetlenia okienka połączenia trwa dużo za długo 2-3 sek. Wcześniej tak nie było.

 

Jeszcze tydzień - dwa temu normalnie mogłem sterować z pilota słuchawek Meizu EP-51. Dziś urządzenie się tylko łączy z telefonem. Choć to połączenie nie jest stabilne. Zauważyłem też ostatnio, że kiedy włączam bt w aucie, to widzę że bt się włącza, potem szybko wyłącza. Muszę wtedy włączyć ponownie.

 

Wiecie co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm nie, nie robiłem. Za to coś zmieniałem w ustawieniach dewelopera. Nie pamiętam co.

 

Wiesz co powinno być w tych "krytycznych" ustawieniach? Może coś tam namieszałem...

 

Resetowałem również parowanie w obu urządzeniach. Niestety nie pomaga.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MysticHussar napisał:

Za to coś zmieniałem w ustawieniach dewelopera. Nie pamiętam co

No to masz odpowiedz.

1 godzinę temu, MysticHussar napisał:

 

Wiesz co powinno być w tych "krytycznych" ustawieniach?

Daj screena tych ustawien, coś się pomyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was problem z samoczynnie włączającym się aparatem? Od czasu do czasu mój telefon podczas używania sam uruchamia aparat. Czasami uniemożliwia to korzystanie z Mi5 bo co chwilę mam załączany aparat. Mam wgraną stabilną wersje MIUI 8.2.2.0. Niestety nie mam porównania do innych softów. W zeszłym tygodniu dostałem Mi piątkę, zaktualizowałem oprogramowanie i teraz wychodzi taki problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/6/2017 o 12:22, hochland napisał:

Czy miał ktoś z Was problem z samoczynnie włączającym się aparatem? Od czasu do czasu mój telefon podczas używania sam uruchamia aparat. Czasami uniemożliwia to korzystanie z Mi5 bo co chwilę mam załączany aparat. Mam wgraną stabilną wersje MIUI 8.2.2.0. Niestety nie mam porównania do innych softów. W zeszłym tygodniu dostałem Mi piątkę, zaktualizowałem oprogramowanie i teraz wychodzi taki problem.

 

u mnie to samo ale wciskam boczne przyciski :D to szybkie robienie zdjęć się robi, wyłącz 2x klikniecie vol down i może da radę

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x vol down to przy wygaszonym ekranie. U mnie to występuje podczas używania telefonu. Teraz jest ok, ale nie zdziwie się jak za chwilę sam uruchomi się aparat... Rzadko ten błąd występuje, ale jeżeli nie minie to czeka mnie factory reset albo zmiana oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć! Zastanawia mnie pewna rzecz.

Nie ważne jaki mam ROM zainstalowany, przesuwanie w kontaktach kciukiem po literach ("suwak" po prawej stronie ekranu) zawsze działa u mnie tylko do litery L...

Na Mi5 mojej żony działa jak należy.

Obecnie mam zainstalowany system 8.5.2 - ostatni stabilny i znowu to samo. Przeszedłem z dev 7.7.13 (chyba) przez miflash z flashall na global developer i potem na xiaomi.eu

Czy ja coś robię nie tak..? Oczywiście problem sprzętowy wykluczam - sprawdzałem w innych aplikacjach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem, że system zbiera mnóstwo screenshotów z aktywności użytkownika w katalogu:

/data/system/app_screenshot

Po zgraniu na komputer wygląda to tak (w zaledwie kilka dni korzystania z MIUI.eu (stable) 8.5 na Mi5):

app-screenshot.thumb.png.d475a6872319367503be23ca350b04d9.png

Na dodatek katalog ma ustawione prawa 0775, co oznacza, że nie tylko użytkownik system, grupa system ma dostęp do tych plików, ale i "others"

Po zablokowaniu dostępu do katalogu (prawa dostępu 0000) miniaturki aplikacji w w MIUI.eu wyglądają tak:

Screenshot_2017-09-01-15-43-59-337_com_miui_home.thumb.png.ceeeb93f97fa559a9bcb3647d30ef18b.png

 

Ja na razie nie zauważyłem, żeby katalog był czyszczony przez MIUI, a miniatur ciągle przybywa w dużym tempie.

Widoczne są na nich nie tylko screeny z przeglądarki, ale i z aplikacji bankowych (niektórych), nawigacji, notatek, kontaktów i wszelkich uruchamianych aplikacji jak tylko activity traci fokus. (np. podczas wysuwania menu, przełączania między aplikacjami, pojawienia się powiadomienia itd.)

Przykład:

net.osmand-_plus.activities.MapActivity_0_105--p.thumb.png.605135ead7760c30a7525bec0b18ded3.png

Pytanie tylko, czy takie pozostałości nie stwarzają ryzyka?

Przed dostępem np. z poziomu menadżera plików na nie zrootowanym smartfonie broni tylko mechanizm SElinux. (tak na prawdę nie jest to duża przeszkoda przy odblokowanym bootloaderze)

Katalog prawidłowo moim zdaniem powinien być czyszczony okresowo przez system.

Mam nadzieję, że chociaż MIUI Polska zrobi jakiegoś fix'a na tą potencjalną lukę bezpieczeństwa.

Edytowane przez Domker_
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domker_ napisał:

Zauważyłem, że system zbiera mnóstwo screenshotów z aktywności użytkownika w katalogu:


/data/system/app_screenshot

Po zgraniu na komputer wygląda to tak (w zaledwie kilka dni korzystania z MIUI.eu (stable) 8.5 na Mi5):

Nie mam roota, ale zajrzałem tam poprzez File Manager z poziomu TWRP. Zajrzałem i padłem - na oko tysiące screenshotów! Nawet nie wiem ile, bo ten prosty File Manager tego nie pokazuje, ale przewijanie przez listę plików trwa wieki.

Bardzo mi się to nie podoba. Takie rzeczy robią aplikacje szpiegujące. Tutaj najwyraźniej system. Ale w jakim celu?

Sama ilość tego badziewia to zaśmiecanie i zapychanie.

Zmieniłem na razie nazwę temu folderowi, restart do systemu. Myślałem, że zostanie utworzony nowy o właściwej nazwie, ale na razie się to nie stało. System działa normalnie (MIUI EU 7.8.31).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Powie że wszystko w porządku i nikt tego nie wykorzystuje, bo niby co innego?

Ale nie podoba mi się, że system trzyma aż TRZY TYSIĄCE zrzutów bez mojej wiedzy...

Ponad 4000 tys. w moim przypadku. Na jednym widać apkę bankową ze stanem konta i przelewami... Na innym bardzo prywatnego tekstowego czata, itp, itd...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Ponad 4000 tys. w moim przypadku. Na jednym widać apkę bankową ze stanem konta i przelewami... Na innym bardzo prywatnego tekstowego czata, itp, itd...

Grubo... Ja własnie instaluję SuperSU i wypieprzam zawartość folderu, będę raz na dzień czyścił. Nie ma co kusić losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Grubo... Ja własnie instaluję SuperSU i wypieprzam zawartość folderu, będę raz na dzień czyścił. Nie ma co kusić losu.

Na razie u mnie wciąż nie powstał nowy (po zmianie nazwy), więc całkiem możliwe, że obecna wersja MIUI już tego nie robi. Albo robi rzadko - poczekam, zobaczę. Ten stary (o zmienionej nazwie) skasowałem z poziomu TWRP (nie mam roota).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...