Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się zamiast jasnego i krótkiego wypunktowania cech MIUIPolska w stosunku do Globala ma tam być referat i ściana tekstu? Pytales się ile języków jest a tam masz jak byk napisane.

Wysłane z mojego MI 5



Chciałbym wiedzieć, czy jedyna różnica między nimi to to, że wersja .Eu to to samo, co w wersjach cotygodniowych mieli użytkownicy x tygodni temu, czyli sprawdzona wersja?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do nowego v8.2.1.0, to ja zainstalowałem i testuje. na pierwszy rzut oka bateria troche słabiej trzyma, ale to może się ogarnąć jeszcze, dzisiaj miałem specyficzne warunki racy. Na pewno GPS wreszcie szybko łapie fixa :D do tego są nowe powiadomienia, i wreszcie ikonka do oszczedzania energii. to tak na wstepie, ale tak an prawde nie miałem czasu testować dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 12:40, okulowiec napisał:

@owieczny polecam 8.1.3.0 długo na niej siedziałem, z tej przesiadłem się na dev 8.2 i też jestem bardzo zadowolony

Dzięki.

 

Mam pytanie w przypadku instalacji 8.1.3.0 dobrze rozumiem, ze musze wykonać wszystko z instrukcji instalacji MIUI Polska. Czyli ostatnia wersje z androidem 6 i potem wystarczy jak przez TWRP dokonam instalacji 8.1.3.0? Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, okulowiec napisał:

tu się zgodzę to jest syf przez który czasem nie da się przebrnąć.

Great!, Good Job! Awesome! Nice! Thanks! - i przez takie wpisy przestalem korzystac z forum en.miui i przyszedlem tutaj i tutaj zamierzam zostac ;] Jest syf konretny tam, ale tak jak piszesz jedyny plus to uzytkownicy ktorych jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już od kilku m-cy siedzę na stable 8.1.3.0 i zastanawiam się czy nie przejść w końcu na Nougata, Rozumiem że wrzucam przez twrp ten plik 

xiaomi.eu_multi_MI5_7.3.9_v8-7.0.zip 

i po sprawie? Proszę o nieodsyłanie do instrukcji instalacji MIUI 2016, bo tam tego nie ma,

Czy muszę coś jeszcze zrobić?

mam twrp 3.0.2-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w najświeższej wersji wam też nie przychodzą powiadomienia typu Push?
Bateria działa rewelacyjnie i widać doze chyba działa, ale uwalone mam wszystkie apki które powiadamiają. Wszystkie uprawnienia włączone i w panelu sterowania dodane do autostartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 o 23:11, marcus1212 napisał:

Panowie, już od kilku m-cy siedzę na stable 8.1.3.0 i zastanawiam się czy nie przejść w końcu na Nougata, Rozumiem że wrzucam przez twrp ten plik 

xiaomi.eu_multi_MI5_7.3.9_v8-7.0.zip 

i po sprawie? Proszę o nieodsyłanie do instrukcji instalacji MIUI 2016, bo tam tego nie ma,

Czy muszę coś jeszcze zrobić?

mam twrp 3.0.2-2

Cześć,

@marcus1212, przeszedłeś na Nougata ? Ja mam 8.0.5.0 I zastanawiam się na update, ale nie wiem czy nie zahaczyć o 8.1.3.0. 

Jak Wam się sprawdzają te najnowsze romy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MysticHussar

Uwaga odpowiadam: z baterią i gps na xiaomi.eu jest jak jest, polecam przesiąść się na global stable jeśli nie ma się odrobiny chęci żeby sobie przejrzeć temat z najnowszą aktualizacją. Po prostu każdy zlewa głupie pytania, to nie tak że nikt tu nie zagląda.

Edytowane przez wtbn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Przesiadam się z Mate 8 na mi5 3/64, a żonie już kupiłem identyczną mi5-kę. Na obu fonach mam MIUI 8 Global 7.3.30 Beta. Chcę mieć dwa identyczne fony ze stabilną i pewnie działająca wersją systemu z OTA. Mam ludzika grzebiącego w androidzie i mam zainstalowanego Miflash i jak dobrze rozumiem, pobieram najnowszą wersję stable (http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.NAAMIEB/gemini_global_images_V8.2.1.0.NAAMIEB_20170224.0000.00_7.0_global_acf8457b10.tgz), i wrzucam do mi5.

Czy jest jeszcze jakaś inna wersja stabilnego systemu, którą równie łatwo wgrać z ota? Nie jestem zwolennikiem grzebania w fonach. Mam nadzieję, że oba wytrzymają dwa lata i nic się nie zepsuje. Jak do tej pory tylko pierwsze htc Desire mi padło pod koniec gwarancji, a tak wszystkie telefony działały do końca użytkowania.

Jak często xiaomi aktualizuje system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w MiFlash mam po kliknięciu Odśwież - Określone rzutowanie jest nieprawidłowe. Robi się skomplikowanie :)

Utknąłem, nic nie działa, chyba przeproszę Mate8 i odeślę mi5, opętało sprzedających z tymi beta romami.

Edytowane przez Tomasz-X
Walczę dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

To mój jeden z pierwszych postów na tym forum, więc mogę coś pokręcić.

Kupiłem Mi5 w Chinach i od razu wrzuciłem MIUI eu. Okazało się że bardzo kiepsko działa GPS i nie działają płatności Android Pay. Próbowałem zmieniać roomy w poszukiwaniu działającego gpsu. Tak motałem że międzyczasie zablokowałem botlouder i przy tym zgasł mi wyświetlacz. Akurat była promocja w Micenter i tam mi go szybko reanimowali. Zainstalowano miui global 8.1.4.0(MAAMIDI). Wszystko śmigało GPS malina szybko łapał fixa dokładność 4-3 metry, Android Pay też.

I tak do czasu gdy przyleciała do mnie przez OTA aktualizacja do 8.2. Pomyślałem sobotę że zaryzykuję. I to był błąd GPS działa kiepsko a AP działa z kartami diodami wcześniej, nie można dodać nowej karty. Zmienił się recowery i AP myśli że jest jakiś nieoficjalny.

W związku z tym chcę zainstalować przez Miflasha  z powrotem ten stabilny global 8.1.4.0 tylko nie wiem skąd go zassać. Mam zablokowany botlouder ale chyba da się oficjalnego globalna tyle ze starszego wgrać.

Jak by ktoś mógł mi to łopatologicznie wytłumaczyć , wskazać room i potrzebne programy, to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam Tomek

Edytowane przez tomwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę zainstalowałem 8.2.1.0 (z 8.1.3.0)- problemy ze Sklepem Play oraz nie można było wejść w Opcje programistyczne (GPS nie sprawdzałem)

W sobotę wrzuciłem 8.2.2.0 - ww. problemy zniknęły (GPS nie sprawdzałem - yanosik w domu teoretycznie pokazał że znalazł położenie)- w związku ze świętami jak i krótkim czasem korzystania z 8.2.1 nie potrafię porównać drenażu baterii.

Póki co jest ok.

Edytowane przez Ireth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłam z  z xiaomi.eu na global stable 8.2.2 w czwartek.Wszystko dziala stabilnie .GPS na balkonie znalazł 12 satelit  ,bateria ,mam wrażenie że trzyma lepiej (ale to okaże się po kilku cyklach).Sklep już nie czeka na wifi tylko działa normalnie.Ogólnie jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów:

Dotarł do mnie Mi5 od Goldwaya:

Android 6.0.1 MXB48T

Wersja MIUI: MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0 (MAAMIDI)

Bootloader zablokowany.

Proszę o info czy ta wersjia MIUI jest ok czy jest to tzw syf miui? Nie przełożyłem sobie jeszcze karty i nie używam telefonu dopóki nie będę pewności że mam dobrą wersje MIUI bez, żadnych śmieci.

Oczywiście chciałbym korzystać z aktualizacji Miui Polska.

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...