Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś cały dzień nie mogę zaktualizować pogody na 8.1.3.0, może ma ktoś pomysł jak zaradzić.
Jak widać na zrzucie coś z połączeniem z siecią ale jak widać wifi włączone, chwilkę wcześniej czytałem w internecie.
e7de0fbfdcec7eeaf772cd33403a9e67.jpg

Mi 5


Udało mi się podmienić plik, na ten z tego forum, pogoda się aktualizuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam błąd z pogodą. Nie łączy się z serwerem. po wykasowaniu i próbie wyszukania na nowo lokalizacji wywala błąd.

Moje odczucia w porównaniu do  wersji 8.0.8.0, która miałem poprzednio.

 

Plusy:

Więcej ikonek szybkiego dostępu ( 4 zamiast 3 kolumn)

odnoszę wrażenie lepszego działania czytnika linii papilarnych.

Czas na baterii porównywalny z poprzednią wersją na pewno nie ma zmiany na minus. 

miałem problem z wyświetlaniem paska obsługi Spotify w powiadomieniach ( był mało czytelny)  aktualnie jest ok.

 

minusy:

Nie widzi starych fotek zrobionych tym telefonem, mimo iż w eksploratorze można je znaleźć 

Tak na szybko to inteligentne miui pozwala na synchronizacje, a co za tym idzie powiadomienia, od większej liczby aplikacji. będzie trzeba powyłączać
Nowy panel sterowania który średnio mi odpowiada
To tak na tyle po pół dnia korzystania telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy może mi ktoś powiedzieć jak zdobyć nową wersję miui global stable (8.1.3.0) dla Xiomi Mi5 Prime? Aktualnie mam wersję 8.1.2.0 i aplikacja do aktualizawania oprogramowania nie znajduje nowych wersji. A widzę że piszecie o używaniu 8.1.3.0 :)

Z góry bardzo dziękuję.

Edytowane przez elldarinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pogodą na najnowszym sofcie na Mi5. Wiem, że problem się już pojawiał.

Powiedzcie mi czy macie już jakieś rozwiązanie? Ja nic nie znalazłem. :(

Jeszcze mam jedno pytanie. Też przeczytałem o zdjeciach. Macie jakis pomysl aby wszystkie sie wyswietlaly? Mam ponad 1100 zdjec a starsze zdjecia juz sie nie pokazuja jest pusta ikona. :(

Macie jakies rozwiazania tych problemow?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie odnośnie instalacji w TWRP, jak instaluję Rom to na koniec jak wcisnę restart to pokazuje mi, że nie ma zainstalowanego systemu, jak potwierdziłem że chcę zrestartować to mimo tego system się instalowałem, jednak ostatnio 2 razy zdarzyło się, że faktycznie nie było i telefon wpadł w bootloopa. Miał ktoś tak i wie jaka jest tego przyczyna?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 12:41, ToMiSlaV napisał:

Mam problem z pogodą na najnowszym sofcie na Mi5. Wiem, że problem się już pojawiał

Jak wiesz,że się pojawiał to czemu nie poszukałeś ? https://miuipolska.pl/forum/search/?&q=nie działa pogoda

Na Mi5 nie ma jeszcze działącej pogody i musisz przez root sobie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz,że się pojawiał to czemu nie poszukałeś ? https://miuipolska.pl/forum/search/?&q=nie działa pogoda
Na Mi5 nie ma jeszcze działącej pogody i musisz przez root sobie zrobić


Po prostu wiem, ze sie pojawil ale niestety nie moglem znalezc na wszelkie sposoby. Gdybym znalazl to bym nie pisal.

Dzieki

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie instalacji wersji 8.1.3.0 na Mi5 z wgranym MIUI8 w wersji 6.11.10.
Ściągnąłem plik zip z Rom'em i próbowałem zainstalować przez Aktualizacje. Za każdym razem jak aktualizacja się zakończy i system ma się uruchomić, to ekran miga na logu Mi tak z 10-12 razy i ponownie rusza aktualizacja. Wykonuje się ona tylko ciutkę szybciej od tej z pierwszego razu i sytuacja znowu się powtarza: próba uruchomienia, aktualizacja itd...tak chyba w nieskończoność.

Jedynym ratunkiem wyjścia z tego loopa aktualizacji jest uruchomienie TWRP i przywrócenie systemu z backupu. I tutaj moje pytanie - jak zainstalować bez robienia full wipe tę wersję stable (chcę uniknąć skasowania backupu, ponieważ na tej wersji rozwojowej MIUI mam problem ze skopiowaniem całego backupu na kompa. Chodzi o pliki: recovery.emmc.win oraz boot.emmc.win.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
37 minut temu, pyra666 napisał:

Panowie, odświeżę trochę temat, czy ktoś używał  V8.1.6.0.MAACNDI_v8-6.0 albo kolejną V8.1.7.0.NAACNDL_v8-7.0 ?

Tu: http://en.miui.com/download-299.html#435

najnowsza dostępna jest 8.1.6.0

Skąd więc ta 8.1.7.0 ?

Poza tym, czy aby nie za wcześnie na stable? W Dev jeszcze tyle problemów, choćby GPS.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pyra666 napisał:

Mówię o wersjach eu.: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126103 jest również 8.1.7.0 na Androidzie 7.0. Ktoś testował? ja na razie zasysam 8.1.6.0.

Hm, to ja nie wiem, co to za wersja jest. Może ktoś nas oświeci. Myślałem, że wersje EU Stable są robione na bazie China Stable. Chyba,  że była juź china 8.1.7.0 ale np. została wycofana, a zdążono zrobić EU Stable z niej.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.1.7.0 poszła też OTA z tego co widzę na en.miui.com, ale nadal nie ma oficjalnego tematu wydania tej wersji.

 

btw ma ktoś problem z FC ustawień przy wejściu do opcji programistycznych na 8.1.6.0?

Edytowane przez RSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Hm, to ja nie wiem, co to za wersja jest. Może ktoś nas oświeci. Myślałem, że wersje EU Stable są robione na bazie China Stable. Chyba,  że była juź china 8.1.7.0 ale np. została wycofana, a zdążono zrobić EU Stable z niej.

Cóż bo istnieje w świecie MIUI coś takiego jak Beta Stable, jak np ta dla Note 4:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=455527&highlight=beta%2Bstable

8.1.7.0 dla Mi5 taką jest. My ją zrobiliśmy bo mamy ale sama nie jest publiczna po prostu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Cóż bo istnieje w świecie MIUI coś takiego jak Beta Stable, jak np ta dla Note 4:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=455527&highlight=beta%2Bstable

8.1.7.0 dla Mi5 taką jest. My ją zrobiliśmy bo mamy ale sama nie jest publiczna po prostu.

Beta stable, to trochę oksymoron jakby ;)

Ale na poważnie - może wiesz, jak z GPS w tej beta-stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, okulowiec napisał:

używam odkąd się pokazała. jestem bardzo zadowolony, GPS = no problem :) 

Hm, to może jest i nadzieja dla linii dev :-)

A czy ta kalibracja OIS jest w tej wersji wbudowana? Chyba nie , bo ona jest z grudnia.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, piszcie jaka wersje testujecie bo jak czytam watek to nie moge ogarnąć kto i co :D

A wiec kto jeszcze testuje 8.1.7.0 z Nugatem?

ja na te chwile mam 8.1.6.0. zainstalowaną na 8.1.3.0. Uczucia słabe bo bateria spada 2x szybciej. przeinstalowałem fb i messengera bo to one mi tak ja wcinają, i testuje dalej czy problem sie pojawi. Niestety nie mam czasu na konfigurowanie wszystkich aplikacji od nowa dlatego nie robiłem full Wipa a jedynie cache i dalvik :/ ogólnie zainstalowałem 8.1.6.0. ponieważ na 8.1.3.0 nie działała mi w pełni panorama w aparacie. pomogło, ale z 8.1.3.0 byłem bardziej zadowolony. Dodatkowo na 8.1.6.0. gorzej działa dotyk. mniej płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8.1.7.0 od zeszłego tygodnia i jak na razie bez żadnych problemów. Przesiadłem się na niego prawie od razu jak doszedł do mnie telefon z ibuygou. Jeden dzień używałem wersji Global, więc porównać za bardzo z niczym nie mogę, ale jak najbardziej mogę powiedzieć, że nadaję się do codziennego użytkowania

Edytowane przez Stefanilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pyra666 napisał:

W teorii powinno być wbudowane w androida 7.0. Czy to musi nakładka obsługiwać?

No właśnie przy takich okazjach wychodzi, że MIUI to coś więcej niż "nakładka". To bardziej jakby głęboka modyfikacja Androida + nakładka.

W tym przypadku, niestety, nie wdrożono tej funkcji. Ale z tego, co tu czytałem, to jest możliwe, że pojawi się wraz z MIUI9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moje pierwsze wrażenia na temat 8.1.7.0:

-GPS łapie 2x szybciej. nie przeszkadzało mi jak było wcześniej, ale fajnie ze poprawione.

-Bateria tak jak 8.1.3.0 czyli w moim wypadku około 5 max 6h na wyświetlaczu.

-niektóre rzeczy nieprzetłumaczone (np menu zarządzania ikonami, widgetami itp)

-telefon ładuje się dłużej, ciężko sierdzić o ile ale tak na około o 1/4 dłużnej. niezależnie czy oryginalna ładowarka czy PB od Xiaomi. do tego bardziej się przy tym grzeje.

-ogólny spadek wydajności. wszytko chodzi wolniej, szczególnie to widzę po FB oraz chrome. Albo mam błędy aplikacjach, przez to ze instalacja nie była czysta, albo coś nie tak.

To pierwsze wrażenia po 24h używania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...