Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki za odpowiedzi ale problem jest dalej, otóż:

Ad 1. Wiem że każde zdjęcie mogę ręcznie obrócić w edycji, jednak skoro wykonuje zdjęcie w pionie to dlaczego w galerii przy przeglądaniu zdjęć wszystko jest obrócone w poziom. Edytowanie, obracanie i zapisywanie to robota głupiego przy większej liczbie zdjęć :/ A ja chce tylko przeglądać zdjęcia takie jak ja fizycznie wykonałem. Czy można ustawić gdzieś żeby przeglądać tak jak aparat wykonuje?

2. Opcje o której piszecie mam, tylko że po wejściu w nią jest kolejna opcja z wyborem ekranu blokady w której to opcji mam do wyboru tylko trzy - pon/hasło/przesunięcie palcem. Jest tam wprawdzie opcja wprowadzenia odcisku ale nigdzie nie ma żeby ustawić to jako ekran blokady. U was też tak jest? 

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@art12 dzieki

AD1 problem byl z zyroskopem - skalibrowalem i dziala juz ok

AD2 juz dziala - ale nie tak jakbym sobie tego wymarzyl. Odcisk palca dziala dopiero po przeciagnieciu palcem po punktach. A czy mozna zrobic tak zeby z poziomu uspienia telefonu mozna go obudzic tylko samym przylozeniem palucha? zeby uniknac klikniecia w przyciks i przeciagniecia po punktach? Tak zeby samo przylozenie palucha odblokowalo telefon?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i jak tam testy ze stabilną 8.0.10.0 mocno zjada baterię itd?

Obecnie siedzę na 8.0.3.0 pierwszej stabilnej do miui8, byłem już na wszystkich po drodze ( miui 8 ) ale zjadały baterię więc powróciłem do tej , a na drugi dzień wskoczyła najnowsza 8.0.10 i już nie chciałem ryzykować;-) 

Ta 1 nie jest zła ale trochę bluetooth coś nie halo do końca więc stąd Moje pytanie:-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez bmwwyspa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z 2 romów stable na miui 8 - właśnie 8.0.3.0 i teraz 8.0.10.0, bateria trzyma minimalnie krócej na 8.0.10.0 wg mnie. Nie jest to jakiś dramatyczny spadek w moim odczuciu, ale jednak trochę krócej. Wydaje mi się, że jest też trochę więcej wolnej pamięci ram (po wyczyszczeniu jest 1,3-1,5 gb wolnej, a na 8.0.3.0 miałem 1,2-1,4 gb).

Edytowane przez ciechuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podświetlanie na czerwono tylko o automatyczną zmiane słów. Takie głupoty czasem pisze, że to poezja.

EDIT: Dla potomnych na klawiaturze trzeba dłużej przytrzymać przecinek "," 

http://www.androidauthority.com/how-to-disable-auto-correct-609643/

Edytowane przez emaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Znowu to samo muszę napisać.
Któraś już z rzędu wersja wersja MIUI 8 Stable i nadal problemy takie jak na Devie. Telefon się nie wybdza lub wybudza się z duuużym opóźnieniem, resetuje się i nie można go odebrać, bo się ekran nie podświetla jak dzwoni.
Czy ktoś też ma ten problem? Jest na to jakaś sensowna rada? Może ja coś źle robię, albo coś ustawiłem, że tak jest, ale jak dla mnie to po prostu telefon wpada w deep sleepa i potem nie moze sie z niego wybudzić. Na przykład pod ładowarką nie ma w ogóle tego problemu.
Widziałem że na oficjalnym forum miui ktoś też wrzucił tego buga.

Btw. Miui 7 Stable w każdej wersji działało IDEALNIE. Więc to musi być problem z oprogramowaniem.
 

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, art12 napisał:

Spróbuj może z full wipe. Nie ma u mnie takich problemów, na dev też nie było.

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Tyle co ja full wipeów robiłem to chyba nikt na tym forum nie robił. Każdą wersję update'uje przez aplikacje Aktualizacje, potem często czyszcze cache i dalvik i zawsze jest to samo. Nawet robiłem wczoraj wipe /system i wrzucałem na nowo rom i cały czas jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2016 o 20:07, johnny1836 napisał:

Witam
Znowu to samo muszę napisać.
Któraś już z rzędu wersja wersja MIUI 8 Stable i nadal problemy takie jak na Devie. Telefon się nie wybdza lub wybudza się z duuużym opóźnieniem, resetuje się i nie można go odebrać, bo się ekran nie podświetla jak dzwoni.
Czy ktoś też ma ten problem? Jest na to jakaś sensowna rada? Może ja coś źle robię, albo coś ustawiłem, że tak jest, ale jak dla mnie to po prostu telefon wpada w deep sleepa i potem nie moze sie z niego wybudzić. Na przykład pod ładowarką nie ma w ogóle tego problemu.
Widziałem że na oficjalnym forum miui ktoś też wrzucił tego buga.

Btw. Miui 7 Stable w każdej wersji działało IDEALNIE. Więc to musi być problem z oprogramowaniem.
 

Witam.

Coś Kolego robisz nie tak albo coś masz z tym fonem bo mam najnowszą stabilną od kilu dobrych dni 8.0.10.0 i nic takiego jak piszesz nie ma miejsca.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RSL napisał:

http://en.miui.com/thread-369167-1-1.html

Czyżby już niedługo 8.0.12.0? :D

Zdecydowanie przyda się po warunkiem, że poprawi się działanie mi5.

Czy też zauważyliście, że czasami samo dotknięcie przycisku Home nie przenosi do ekranu poprzedniego? Czasem to u mnie występuje, wtedy reboot i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie proszę bo nie mogę znaleźć info na forum. po zakupie mi5 koło miesiąc temu wgrałem ROM dev.  ( 6.9.1) Czy teraz stable mogę wrzucić przez aktualizator bez robienia full wipa? W ogóle warto zmieniać ten rom dev na stable? Ogólnie to jestem z tego romu raczej zadowolony ( nie ma zawiech i generalnie wszystko działa )

Z góry dzięki za odp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V8.0.12.0: Bateria schodzi minimalnie szybciej, ale mam wrażenie ze to przez to, iz telefon trochę bardziej się grzeje niz przy normalnym użytkowaniu na poprzednich wersjach. Z plusów mam wrażenie ze minimalnie szybciej łapie GPS. ale to chyba tylko wrażenie...

Ponowie, jakie są najważniejsze różnice przy pomiędzy Global stable a xiaomi.eu stable? Mówię o wersjach 8.0.2.0 vs 8.x.x.x od eu. Jest gdzieś porównanie albo jakiś artykuł? zastanawiam się czy nie wrócić do Globala Stable 8.0.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Zwracam się do osób, które testowały poprzednie wersje miui v8 - którą z nich uważacie za najlepszą (pod względem zużycia baterii, stabilności i poprawności działania)?

 

Wczoraj na v8.0.12 działy się u mnie cuda... Telefon, ni z tego ni z owego, zwieszał się, nie mogłem go odblokować, nie reagował na nic. Pomogło uruchomienie ponowne.

Nie wspomnę oczywiście o zużyciu baterii... Proces Android i Google Play Services zjadały ją niesamowicie szybko.

Informacje o baterii pokazywały niemal non-stop telefon wybudzony i dalej nie poprawiny wykres Wi-Fi (pomimo ustawienia na Nigdy w Utrzymywanie połączenia po wyłączeniu...)

 

Pomóżcie znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Ostatecznie wrócę na jakąś wersję 7.5 (tylko nie wiem którą).

 

Telefon ma mi służyć, a nie ja jemu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...