Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, art12 napisał:

Problem dotyczy całego MIUI 8, jest wyraźnie gorzej niż na 7. Tak było na wersjach rozwojowych, na stabilnej jest to samo. Póki co nie zmierza ku lepszemu emoji14.png

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Faktycznie bateria schodzi jak dzika podczas korzystania z telefonu. Jaki jest proces downgrade'u softu z 8 do 7.5? Mam zrobić po prostu "Install" w TWRP i wszystko będzie działać łącznie z obecnie zainstalowanymi aplikacjami? Niestety nie zrobiłem backupa na 7.5 :(

Edytowane przez adi997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem z MIUI 7.5 na 8 - wersja global stable i póki co nie zauważyłem żadnych błędów, bateria przy normalnym użytkowaniu 2dni, takie same wyniki osiągałem na poprzedniej global stable. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdamKli napisał:

A co muli Ci jak masz 1.1 gb ramu wolne a nie 1.6? Zabawne. 

Nie muli, ale skoro aktutalizuje do nowszej wersji mam pewne oczekiwania co do poprawy i zwiększenia optymalizacji systemu czy m.in. większej ilości ramu, a nie mniejszej. Nie wspominając już o kwesti szybszego rozładowywania baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adi997 napisał:

Nie muli, ale skoro aktutalizuje do nowszej wersji mam pewne oczekiwania co do poprawy i zwiększenia optymalizacji systemu czy m.in. większej ilości ramu, a nie mniejszej. Nie wspominając już o kwesti szybszego rozładowywania baterii. 

Cyferki cyferki cyferki :-D Korzystam z miui 8 od miesiąca bateria średnio 4.5h sot. Pakiet/wifi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki cyferki cyferki :-D Korzystam z miui 8 od miesiąca bateria średnio 4.5h sot. Pakiet/wifi 

U mnie dokładnie to samo, do tego od 9 do 16 cały czas bluetooth włączony, synchronizacja i tak z 30 min nawigacji. Może maks 5-10% różnicy W SOT bo na 7.5 stable dochodziło czasem do 5h, MIUI Polska 6.8.27

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, September 02, 2016 o 00:03, adi997 napisał:

Nie muli, ale skoro aktutalizuje do nowszej wersji mam pewne oczekiwania co do poprawy i zwiększenia optymalizacji systemu czy m.in. większej ilości ramu, a nie mniejszej. Nie wspominając już o kwesti szybszego rozładowywania baterii. 

Ale twierdzisz że jak więcej RAMu jest wolne to jest lepiej? Czy może jak system jednak używa ten RAM do czegoś? Oczywiście nie twierdzę że więcej zajętego RAMu = lepiej, bo można go zająć śmieciami. Ale nie wiem jak wy po ilości wolnej pamięci oceniacie to czy ona jest wykorzystywana dobrze czy źle xD

 

Co do baterii wracania na jakieś stare miui7... Ja używam tygodniowych i bateria trzyma 2 dni, przy ponad 4h sot... To chyba bez tragedii na mi5... Ofc cały czas Wi-Fi, lte, bluetoot. No ale wracajcie sobie na stary soft jeśli to wam pomaga 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RSL napisał:

Co się zmienia w tych wersjach? Tak często jeszcze chyba aktualizacji nie było.

Nic, oprócz tego że jedna ikonka w którejś z aktualizacji zrobiła się zielona, zamiast szarej :D Pobieram 8.0.10.0 i zobaczymy czy coś zmieni kolor :D
Jeszcze trochę to na Mi5 aktualizacje stabilne to też będą "Weekly updates" :P

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem szczesliwym posiadaczem mi5 z miui 8 stable - i mam kilka pytan

1. pomimo wykonania zdjec w pionie - w galeri wyswietla mi zdjecia w poziomie. Nie moge w opcjach znalesc zmiany orientacji :/ u was tez tak jest / ktos wie jak to zmienic

2. Niby mam czytnik lini papilarnych - ale w menu blokad mam tylko pin/haslo/przeciaganie po lini. Nie mam w opcji odblokowania po czytniku :/

Prosba o odpowiedzi...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ustawienia -> (System i urządzenie) Ekran blokady i odcisku palca

 

Sam też mam jedno pytanie. Otóż mój ROM to miui 8 global stable w wersji 8.0.2.0. I zauważyłem, że piszecie już 8.0.10.0. Tak więc, czemu dalej mam tak starą wersje skoro wyszło już tyle nowych, a w aktualizacjach nic nowego się nie pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, davi.th napisał:

Sam też mam jedno pytanie. Otóż mój ROM to miui 8 global stable w wersji 8.0.2.0. I zauważyłem, że piszecie już 8.0.10.0. Tak więc, czemu dalej mam tak starą wersje skoro wyszło już tyle nowych, a w aktualizacjach nic nowego się nie pojawia?

Pobierz ręcznie ze strony.

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, davi.th napisał:

2. Ustawienia -> (System i urządzenie) Ekran blokady i odcisku palca

 

Sam też mam jedno pytanie. Otóż mój ROM to miui 8 global stable w wersji 8.0.2.0. I zauważyłem, że piszecie już 8.0.10.0. Tak więc, czemu dalej mam tak starą wersje skoro wyszło już tyle nowych, a w aktualizacjach nic nowego się nie pojawia?

Witam.

Kolego soft 8.0.2.0 jest oficjalny global aktualizowany przez OTA, Koledzy piszą o sofcie xiaomi.eu  a tam miui 8 zaczyna się od 8.0.3.0 do którego to trzeba wpierw odblokować boot i recowery! pozdrawiam

57 minut temu, davi.th napisał:

2. Ustawienia -> (System i urządzenie) Ekran blokady i odcisku palca

 

Sam też mam jedno pytanie. Otóż mój ROM to miui 8 global stable w wersji 8.0.2.0. I zauważyłem, że piszecie już 8.0.10.0. Tak więc, czemu dalej mam tak starą wersje skoro wyszło już tyle nowych, a w aktualizacjach nic nowego się nie pojawia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...