Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sprawdzał ktoś działanie Bluetooth w połączeniu z zestawem głośnomówiącym np. Parrot? Na wersji dev 6.8.18 po włączeniu BT w telefonie nie następuje automatyczne połączenie z zestawem głośnomówiącym. Na moich poprzednich telefonach Samsung Galaxy S+ oraz  LG G2 Mini nie było z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ciechuu napisał:

Czy sprawdzał ktoś działanie Bluetooth w połączeniu z zestawem głośnomówiącym np. Parrot? Na wersji dev 6.8.18 po włączeniu BT w telefonie nie następuje automatyczne połączenie z zestawem głośnomówiącym. Na moich poprzednich telefonach Samsung Galaxy S+ oraz  LG G2 Mini nie było z tym problemu.

Kurde myślałem że to u mnie jest coś nie tak. Na 6.8.18 to zepsuli rzeczywiście. Też łączę z parrotem i na 6.8.4 wszystko było jeszcze elegancko. Na 6.8.18 czasem się łączy sam, a czasem nie. Przyłączam się więc do pytania jak w stable.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chmielasik napisał:

Chyba że może lepiej poczekać na ota do miui8?? Orientuje się ktoś jak długo trzeba będzie czekać na OTA Update dla mi5?

xiaomi.eu nie ma aktualizacji OTA

 

Od wgrania v8 grzeje mi się Mi5. Ktoś też coś takiego zaobserwował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił się do pytania kolegi JusTQL,

Czy lepiej zostać na rozwojowej cotygodniowej czy przejść na stabilną xiaomieu óseke?

czy po instalce stabilnej ósemki będzie można bez problemu wrócić do rozwojowej? np znudzi mi się, albo nie spodoba, i czy będzie się dało przed aktualizacje lub recovery wgrać cotygodniówkę?

Chyba bardziej przemawia do mnie rozwojowa wersja jednak ostanio w kilku było trochę błędów.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z rozwojowej na stabilną bez full wipe. Jedynie wipe/dalvik w TWRP podczas instalacji. I śmiga.

Generalnie nie ma chyba opcji żeby się nie spodobała bo w końcu stable oparte jest o dev więc wizualnie nic się nie zmienia. Testuję tylko jak bateria lepiej trzyma, ale za wcześnie na wnioski.

Nie widzę też problemu żeby wrócić ze stable na dev.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RSL napisał:

xiaomi.eu nie ma aktualizacji OTA

 

Od wgrania v8 grzeje mi się Mi5. Ktoś też coś takiego zaobserwował?

I o to dzięki tej poradzie odblokowałem bootloader ;-) Ściągałem najnowszy global dev z xiaomie.eu a nie z miui.com. Dlatego nie mogłem z updatera przejść na DEV... No cóż głupi błąd i lepiej się nie przyznawać... Reszta poszła jak po maśle moje MI5 śmiga na miui8 wersja stable ;-) Natomiast co do przycisków nawigacyjnych to problemem okazała sie silikonowa obudowa. Jak mam ja założoną to mam problem z przyciskami, jak telefon jest bez to wszystko śmiga pięknie. Oczywiście silikonowe etui to najtańszy badziew z alledrogo ;-) Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc oraz za cierpliwość przy rozwiązywaniu tego samego tematu po raz TYSIĘCZNY ;-)

Edytowane przez chmielasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chmielasik napisał:

I o to dzięki tej poradzie odblokowałem bootloader ;-) Ściągałem najnowszy global dev z xiaomie.eu a nie z miui.com. Dlatego nie mogłem z updatera przejść na DEV... No cóż głupi błąd i lepiej się nie przyznawać... Reszta poszła jak po maśle moje MI5 śmiga na miui8 wersja stable ;-) Natomiast co do przycisków nawigacyjnych to problemem okazała sie silikonowa obudowa. Jak mam ja założoną to mam problem z przyciskami, jak telefon jest bez to wszystko śmiga pięknie. Oczywiście silikonowe etui to najtańszy badziew z alledrogo ;-) Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc oraz za cierpliwość przy rozwiązywaniu tego samego tematu po raz TYSIĘCZNY ;-)

Hah, a nie mówiłem. ^^ nawet napisałem wcześniej, że pewnie żły system. No ale, troche stresu i kombinowania i wkońcu wgrałeś :D zdaj potem relacje jak sie sprawuje.

 

A wracając do poprzedniego pytania, da ktoś jakieś wskazówki jak wgrać/ gdzie znaleźć dodatki MIUI Polska pod tą wersję systemu?

Edytowane przez Gucio93
poprawa posta
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka jest szybciej, chyba bateria też szybciej schodzi. Jest też mniej ramu wolnego ok 1.3 na globalu było 1.7gb Nie mam wielkiego doświadczenia ale miui 7 był bardziej nowatorski, natomiast miui 8 przypomina typowego androida :-) Mam jakaś dziwna aplikacje dex2oat i to najwięcej ciągnie mi baterii co to jest?

Edytowane przez chmielasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem na MIUI 8 z wersji 7.5.6.0. Wszystko jest OK ale mam jedno pytanie. Na poprzedniej wersji mogłem wyłączać apki systemowe np. m.in. pogodę miałem wyłączoną. W nowej wersji jak włączyłem pogodę to teraz nie mogę jej wyłączyć (przycisk wyłącz jest wyszarzony). Nie wiem jak z innymi aplikacjami, wolę ich nie włączać. Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcus1212 napisał:

bateria szybciej schodzi na miui8, google services cały czas nie pozwalają przejść w deep sleep... wróciłem do backup'u miui7. Szkoda, fakt że zrobiłem upgrade bez pełnego wipe, ale nie mam na to czasu.

Wytapatalkowane z Mi 5

a u mnie jest taki deep sleep, że tak samo jak na devach jest znowu problem z wybudzaniem się i trwa to kilka-kilkanaście sekund od momentu wciśnięcia home lub power :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, olafo napisał:

Zmigrowałem na MIUI 8 z wersji 7.5.6.0. Wszystko jest OK ale mam jedno pytanie. Na poprzedniej wersji mogłem wyłączać apki systemowe np. m.in. pogodę miałem wyłączoną. W nowej wersji jak włączyłem pogodę to teraz nie mogę jej wyłączyć (przycisk wyłącz jest wyszarzony). Nie wiem jak z innymi aplikacjami, wolę ich nie włączać. Jest na to jakaś rada?

Rady chyba nie ma, u siebie na Mi5 wgralem na czysto MIUI8 i nie mozna wylaczac aplikacji z ktorych nie korzystam ;/ i tak np. mam 2 kalendarze jeden z MIUI z który to jest dla mnie zbędny a drugi Google którego osobiście lubię.

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak u was mocno potrafi nagrzać się bateria podczas dłuższego ładowania? Podłączyłem dzisiaj przy 19% do ładowarki, telefon oczywiście leżał przez ten czas nieruszany, wszystkie aplikacje łącznie z wifi wyłączone, jednak koło 80% zauważyłem że pojawił się komunikat że bateria zbyt mocno się nagrzała, miała 45*C. Telefon był dość ciepły. Czy to normalne? Dzisiaj właśnie zmieniłem ROM na najnowszy stabilny MIUI 8 8.0.5.0, wcześniej nigdy taki komunikat mi się nie pojawił. Ładuje oryginalną ładowarką QC 3.0 z kablem z zestawu.

Edytowane przez adi997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, misialek napisał:

Czy po aktualizacji do 8.0.6.0 kłódka "Blokada i hasła" w ustawieniach różni się od reszty? (na domyślnym motywie)

Różni się, jest zielona. Ale zniknął problem z force close DMService względem poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...