Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę nic zrobić... edl jest zablokowany - nie jestem w stanie ani przez MiSuite ani przez edl MiFlash nic zrobić ;-( i co teraz?? Co to za dziadowski ROM?? Jeszcze dodatkowo mam problem z przyciskami nawigacyjnymi back i ten drugi - reagują z opóźnieniem lub łapią zawiechy... Tzn że nie mogę wgrać sobie żadnego Romu?? Ani odblokować bootloadera??? Przecież jest już oficjalny Global Stable MIUI 8 i jak ja mam go wgrać??

Edytowane przez chmielasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już użytkownikiem MIUI 8 Stable od xiaomi.eu i wrażenia są mega pozytywne. Zaktualizowałem zipkiem z romu Stable 7.5.7.0 poprzez aplikację Aktualizacje i śmiga widocznie lepiej niż na 7.5 Stable. 
Jedyne co mi sie nie podoba "designersko" to to, że w widoku ostatnich aplikacji tło nie jest wyblurowane taka jak na v7, tylko jest to jednollity uśrodniony kolor z ekranu "pod" tym widokiem. Ale to już kwestia gustu. Jednym słowem jestem zadowolony i nie widzę jak na razie, żadnych problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic zrobić... edl jest zablokowany - nie jestem w stanie ani przez MiSuite ani przez edl MiFlash nic zrobić ;-( i co teraz?? Co to za dziadowski ROM?? Jeszcze dodatkowo mam problem z przyciskami nawigacyjnymi back i ten drugi - reagują z opóźnieniem lub łapią zawiechy... Tzn że nie mogę wgrać sobie żadnego Romu?? Ani odblokować bootloadera??? Przecież jest już oficjalny Global Stable MIUI 8 i jak ja mam go wgrać??

Wyślij do mnie telefon. Wgram ci rom w 10 minut.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Wyślij do mnie telefon. Wgram ci rom w 10 minut.

Z Mi5 Pro

A czy te przyciski zawieszające się  to jest wina softu czy to fizyczny problem telefonu?? Czasami muszę zablokować i odblokować telefon żeby te przyciski zaczęły działać... A nie jestem w stanie tego sam zrobić przy jakiejś przejrzystej instrukcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Nie wiem. Ja mam swoje sposoby. Poza tym instalacja powinna pójść Globala dev na tym Stable. Nie wiem czemu nie idzie. W każdym razie ja mogę wgrać wszystko. Nie ważne jaki rom. Czy naprawi przyciski? Jeśli to problem softu to tak.

Z Mi5 Pro

a tylko tak dla potwierdzenia musi to być najnowsza wersja Global dev?? czyli ta z zeszłego tygodnia?? czy każda?? bo ta ostatnia mi nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Nie sprawdzałem tego z nowymi. Bo ja romy wgrywam z edl więc nie patrzę się czy można przez zip czy nie.

Pamiętam, że dało się wgrać zip 6.5.30 na Stable.

Z Mi5 Pro

Dziękuje Acid problem rozwiązany... Mimo tego że wyskakuje błąd należy znowu wcisnąć 3 kropeczki i wybrać pobierz aktualizacje... Mój właśnie pobiera ostatniego Globala. Śmieszny problem, ale Dziękuję wszystkim za pomoc. Natomiast Acid jeżeli wgranie tego softu nie pomoże co do moich przycisków to i tak będę musiał się z Tobą skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Acid problem rozwiązany... Mimo tego że wyskakuje błąd należy znowu wcisnąć 3 kropeczki i wybrać pobierz aktualizacje... Mój właśnie pobiera ostatniego Globala. Śmieszny problem, ale Dziękuję wszystkim za pomoc. Natomiast Acid jeżeli wgranie tego softu nie pomoże co do moich przycisków to i tak będę musiał się z Tobą skontaktować.

Ale ściąga tobie ten sam co masz zainstalowany :D

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez program aktualizacje wgrałem najnowszy dev global i dopiero dało się odblokować bl. Po 2 dniach i tak wróciłem do oficjalnego 7.5.2.0, bo na tamtych były różne cyrki. Zaraz ma się pojawić 8 global stable, więc czekam na ota.

Wysłane z mojego MI 5

Najnowszy dev masz 6.8.18

http://en.miui.com/download-299.html

ale teraz im serwery padły.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marti701 napisał:

Przez program aktualizacje wgrałem najnowszy dev global i dopiero dało się odblokować bl. Po 2 dniach i tak wróciłem do oficjalnego 7.5.2.0, bo na tamtych były różne cyrki. Zaraz ma się pojawić 8 global stable, więc czekam na ota.

Wysłane z mojego MI 5

Najnowszy dev masz 6.8.18

http://en.miui.com/download-299.html

ale teraz im serwery padły.

Wysłane z mojego MI 5

Mam już go sciągniętego ;-) a powiedz skoro masz taki soft jak ja to miałeś lub masz problemy z przyciskami nawigacyjnymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już go sciągniętego ;-) a powiedz skoro masz taki soft jak ja to miałeś lub masz problemy z przyciskami nawigacyjnymi??

Nie. Mam go od 2 tygodni i zero problemów na 7.5.2.0. Za to na 8 dev 6.8.18 szybko znikała bateria, plus parę innych problemów. 2 dni po instalacji 8 robiłem restart i telefon już nie wstał, dlatego wróciłem do 7.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam zainstalowany MIUI 8.0.3.0 Stable od xiaomi.eu i wszystko technicznie jest ok, łącznie z aplikacją Galeria. Zaktualizowałem zipem z romu Stable 7.5.7.0 poprzez aplikację Aktualizacje.

Natomiast wizualnie w MIUI 8.0.3.0 Stable niektóre rzeczy gorzej wyglądają niż w wersji miui v7, np w aplikacji Galeria dodano na każdym zdjęciu ikonę brak synchronizacji/synchronizacja (ikona chmury) co według mnie słabo wygląda.

Screenshot_com.miui.gallery_1.jpg

Słabe też według mnie jest to, że nie można ustawić kolejności ikon aplikacji pokazywanych przy użyciu opcji wyślij.

Screenshot_com.miui.gallery_2.jpg

Edytowane przez Arturrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej wersji zniknęła gdzieś "szukajka" ta na cały system (pojawia się na pasku powiadomień po ściągnięciu w dół belki)?

 

W jednym z filmów na yt nie widzę tego paska do wprowadzania tekstu z lupą po prawej stronie.

 

Ktoś coś..?

Wyszukiwarka była i jest w najnowszej wersji miui.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chmielasik napisał:

Ściągnąłem właśnie najnowszy Global Dev - objaw niestety jest ten sam - Nie można zweryfikować pliku aktualizacji, spróbuję przez edl. Dam znać co z tego wyjdzie...

W tryb recovery nie wejdę bo wyskakuje obrazek telefonu z kablem... Nie mam innych kabli po za oryginalnym.

Kolego miałem ten sam problem :) musisz ściagnać na telefone rom i wgrać TWRP :) mogę jutro Ci napisać krok po kroku jak to robiłem ale na razie muszę lecieć do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...