Skocz do zawartości

xiaomi.eu MIUI 8 stable na Mi5 - dyskusja


RSL

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pobrałem i zainstalowałem MIUI 8.0.3. Moje pierwsze wrażenia (pierwszy kontakt z 8, wcześniej tylko 7 stable) - w sumie pozytywne, jednakże z każdą chwilą coraz gorzej. Wiele rzeczy zmieniło się na gorsze zaczynając od samej wibracji przycisków, nie podchodzi mi. Galeria - dramat.

 

Może po prostu przyzwyczaiłem się do 7? Jak Wasze wrażenia związane z tym systemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6.8.4 i 6.8.18 też miałem po 151-153k w Antutu, więc nie wiem czy to taki duży przyrost... No chyba że oni nie mierzyli na mi5 pro.

 

10 minut temu, Gruchi napisał:

Będzie jakaś osobna wersja od MIUI Polska czy tylko ten Global ?

No xiaomi.eu jest, wrzucił przecież.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wtbn napisał:

@Gucio93 Na podstawie wrażeń z dev to już masz cały temat. niektórzy dalej narzekają, mi trzyma bdb (4h SoT, ~2 dni pracy normalnej). A na stable chyba za mało czasu jeszcze minęło żeby coś powiedzieć.

Ok, dziekuje za odpowiedz, wgram 8 i byc moze sam bede mogl komus doradzic w tej kwesti pozniej. Jedynie pytanie, czy mozna wgrac 8 stable tak by pozostaly dane typu hasla, odcisk palca czy ustawienia prywatnosci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilką wgrałem na Czysto. Sformatowałem wszystko co się dało w TWRP i wrzuciłem romik przez komputer na telefon. Praktycznie wszystkie ustawienia przywróciło z chmury wraz z apkami ;) Jeśli chodzi o Galerie to rzeczywiście jest "Dramat" w porównaniu do v7, pewnie to poprawią za jakiś czas

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem mi5 z ibuygou. Przyszedł mi wczoraj, chciałbym zaktualizować go do Glabal Stable MI8. Telefon przyszedł na Glabal Stable 7.5.2.0. Nie mogę odblokować bootloadera bo syaje na 50%. Nie mogę zrobić zadnych aktualizacji z pozycji aplikacji aktualizacje, ponieważ wsykakuje Nie można zweryfikować pliku aktualizacji... Tak jest do słownie przy każdym romie czy to global dev czy china obojętnie... Sciagałem tez Rom 6.5.30 i podobnież można go zaktualizować poprzez aktualizacje - u mnie nie można i co ja mam z tym zrobić?? Tylko nie odsyłajcie mnie do instrukcji czy poradnika bo to nie działa. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge sie wypowiedziec tylko z mojego doswiadczenia. Pobierz global dev najnowszy jaki jest, wrzuc na telefon i zainstaluj przez aplikacje aktualizacje. Nastepnie ustaw sobie programiste (wcisnij kilka razy w wersje miui w ustawieniach o telefonie), wlacz debugowanie usb i sciagnij program tunnelbear i ustaw na hongkong, zaloguj sie do konta xiaomi na mi5 a nastepnie wg instrukcji i powinno pojsc oczywiscie jak masz zgode na odblokowanie bl.

Zeby zainstalowac z aplikacji aktualizacje musisz pobrac najnowszy dev jaki jest. Tak mi sie wydaje. Jak odblokowywalem bl narzeczonej to sciagnalem global dev na rn3p i zainstalowalem przez aktualizacje, a nastepnie kolejnego dnia chcialem ten sam dev wgrac mamie, a ze po drodze byla aktualizacja to musialem sciagnac znow najnowszy.

Edytowane przez Gucio93
poprawa posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chmielasik napisał:

sęk w tym że nic mi nie puszcza przez aktualizacje... Nie można zweryfikować pliku aktualizacji... tak jest przy 5 różnych romach które do tej pory próbowałem wgrać w tym najnowszy glabal dev... ręce mi już opadają ;-(

hmm, to niestety, ale nie wiem jak moge pomoc. Ja jak odblokowywalem to zawsze z jakimis problemami, ale sie udawalo. Jestes pewien, ze probujesz wgrac najnowszy global dev z en.miui.com?

I oczywiscie do twojego urzadzenia? ^^

Edytowane przez Gucio93
poprawa posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chmielasik napisał:

sęk w tym że nic mi nie puszcza przez aktualizacje... Nie można zweryfikować pliku aktualizacji... tak jest przy 5 różnych romach które do tej pory próbowałem wgrać w tym najnowszy glabal dev... ręce mi już opadają ;-(

Przeczytaj poradniki na forum to się wszystkiego dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Przeczytaj poradniki na forum to się wszystkiego dowiesz...

Rewelacyjna odpowiedź ;-) czytałem tak jak i wątki na ten temat... tylko wszędzie są problemy a dane rozwiązania nie działają na moim mi5. Dwie osoby sciągnęły rom 6.5.30 i mogli sobie zaktualizować przez aplikację - a ja ten sam Rom i aktualizacji nie przyjmuje... Co do najnowszej wersji global to sprawdzę jeszcze raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chmielasik napisał:

Rewelacyjna odpowiedź ;-) czytałem tak jak i wątki na ten temat... tylko wszędzie są problemy a dane rozwiązania nie działają na moim mi5. Dwie osoby sciągnęły rom 6.5.30 i mogli sobie zaktualizować przez aplikację - a ja ten sam Rom i aktualizacji nie przyjmuje... Co do najnowszej wersji global to sprawdzę jeszcze raz ;-)

Z doświadczenia tak jak mówię koniecznie ściągnij najnowszy jaki jest global dev, bo kiedy tamte "dwie osoby" wgrywały 6.5.30 to może tamten był najnowszy :)

A wracając do aktualizacji, własnie będę wrzucał MIUI 8 na mojego MI5 i chciałbym się upewnić co usunąć z WIPE tak by było na czysto, wszystko sobie poustawiam bo i tak się ucze dopiero xiaomi.eu więc się przyda.

I jeszcze jedno pytanie jak to jest z dodatkami MIUI Polska? Gdzie znajde te dla stable 8 pod Mi5? No i oczywiście jak je wgrać.

Pozdrawiam

 

2 minuty temu, zielonyBB napisał:

Skoro nie możesz jak twierdzisz wgrać oficjalnego romu dev lub global to zapewne masz syf miui. Skoro tak to pewnie pójdzie rom fastboot w edl.

kupił go na ibgu, więc napewno nie ma syfiastego romu, myśle ze ma zwyczajny global stable i wgrywa nienajnowszy global dev, dlatego nie chce pojsc przez aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gucio93 napisał:

Z doświadczenia tak jak mówię koniecznie ściągnij najnowszy jaki jest global dev, bo kiedy tamte "dwie osoby" wgrywały 6.5.30 to może tamten był najnowszy :)

A wracając do aktualizacji, własnie będę wrzucał MIUI 8 na mojego MI5 i chciałbym się upewnić co usunąć z WIPE tak by było na czysto, wszystko sobie poustawiam bo i tak się ucze dopiero xiaomi.eu więc się przyda.

I jeszcze jedno pytanie jak to jest z dodatkami MIUI Polska? Gdzie znajde te dla stable 8 pod Mi5? No i oczywiście jak je wgrać.

Pozdrawiam

 

no właśnie nie bo sęk w tym że te osoby rozwiązały ten problem miesiąc temu ;-)

11 minut temu, zielonyBB napisał:

Skoro nie możesz jak twierdzisz wgrać oficjalnego romu dev lub global to zapewne masz syf miui. Skoro tak to pewnie pójdzie rom fastboot w edl.

czy ten z poradnika 7.2.13.0 będzie dobry do wgrania przez edl czy lepiej ten 6.4.21??

 

Ściągam najnowszy 6.8.18 i zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, chmielasik napisał:

Rewelacyjna odpowiedź ;-) czytałem tak jak i wątki na ten temat... tylko wszędzie są problemy a dane rozwiązania nie działają na moim mi5. Dwie osoby sciągnęły rom 6.5.30 i mogli sobie zaktualizować przez aplikację - a ja ten sam Rom i aktualizacji nie przyjmuje... Co do najnowszej wersji global to sprawdzę jeszcze raz ;-)

Tak, rewelacyjna, bo jest w poradnikach np informacja o tym, aby użyć MiPCSuite lub MiFlash? Tymi 2 opcjami musi iść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chmielasik napisał:

MiPCSuite w wersji angielskiej nie wykrywa mojego urządzenia, Starałem się sam rozwiązać problem, napisałem już w ostateczności. Przepraszam jeżeli zaśmiecam to forum takimi podręcznikowymi sprawami.

Wykrywa, podepnij w trybie recovery lub fastboot... Spróbuj też innych kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem właśnie najnowszy Global Dev - objaw niestety jest ten sam - Nie można zweryfikować pliku aktualizacji, spróbuję przez edl. Dam znać co z tego wyjdzie...

5 minut temu, Nezumi napisał:

Wykrywa, podepnij w trybie recovery lub fastboot... Spróbuj też innych kabli USB...

W tryb recovery nie wejdę bo wyskakuje obrazek telefonu z kablem... Nie mam innych kabli po za oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...