Skocz do zawartości

Bootloop po sflaszowaniu TWRP


Rapt0r22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z tym telefonem. Problem polega na bootloopie po zmianie twrp i sflaszowaniu superSU.

Telefon posiada odblokowany bootloader oraz wgrany Dev Global ROM. Wgrywanie twrp odbywa się bez problemu, tak samo się uruchamia jednak, telefon wpada w bootloop po reboocie do systemu. Dodatkowo pragnę dodać, że dzieje się tak po ponownym uruchomieniu twrp oraz sflaszowaniu supersu z karty microSD.

Moim problemem jest NIE WYJŚCIE Z BOOTLOOPA, tylko to dlaczego on wpada w niego.

Jakby ktoś się pytam jak wychodzę:

jak najszybciej próbuję wejść do fastboota po ponownym uruchomieniu systemu w czasie bootloopa (czy to przez adb czy przez Power + Vol-).

Obecnie telefon wraca do stanu przed wgraniem twrp.

Edytowane przez Rapt0r22
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie powie dlaczego tak się dzieje. Global nie lubi twrp ani roota. Po raz pierwszy udało mi się zainstalować suprsu i wszystko działało. Po aktualizacji romu oczywiście root znika, a przy ponownej próbie instalacji supersu system nie startuje i wisi na Mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że to wina twrp.

5 minut temu, dragonboy121 napisał:

Ja mam bootloopa da się to jakoś zrestartować ? Instalowałem przez mi flasha tego mi globala i wyskoczył error, bootloader się zablokował a teraz mi się komórka nie chce włączyć. 

Jesteś pewien, że jest zablokowany? Sprawdź przez MiFlashUnlock

Edytowane przez Rapt0r22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dragonboy121 napisał:

Sprawdziłem przez fastboot oem device-info

Idzie coś zrobić w MiFlashUnlock?

9 minut temu, FromWP napisał:

Albo instalacji supersu, bo samo chwilowe wgranie twrp bez instalacji na stałe nie powoduje bootloopa, dopiero jego użycie do wgrania supersu.

Tertaz właśnie sflaszowałem twrp (bez supersu) i wpadł w bootloopa.

Spróbuję jeszcze slfaszować rom od xiaomi.eu

Edytowane przez Rapt0r22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rapt0r22 napisał:

Tertaz właśnie sflaszowałem twrp (bez supersu) i wpadł w bootloopa.

Jak  "sflaszowałeś" to będzie bootloop bo komenda flash instaluje na stałe twrp i podmienia Mi recovery. Można uruchomić bez flashowania "temporary" komendą boot,.tylko po to żeby od razu zainstalować supersu. Niestety nie zawsze to na globalu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dragonboy121 napisał:

Jakby mi się nie udało zainstalować, to da się jakoś zrobić reset żeby chociaż wrócił mi ten stary miui syf ?

Pobierasz stąd

Musisz wiedzieć jaki masz procesor i wybrać odpowiednią wersję i później MiFlashem

Bo paczki tar.gz są pod Androida, a tu prez PC trzeba zipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rapt0r22 napisał:

Pobierasz stąd

Musisz wiedzieć jaki masz procesor i wybrać odpowiednią wersję i później MiFlashem

Bo paczki tar.gz są pod Androida, a tu prez PC trzeba zipa

No nie, to romy recovery. Takiego miflashem nie zainstaluje.Taki będzie mógł wgrać przez updater jak już będzie miał oficjalny rom wgrany. Miflashem właśnie tgz bo tam po rozpakowaniu są programy wykonawcze do flashowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dragonboy121 napisał:

tak i tak. i nie działa.

Widzę że raczej wszystkie możliwe opcje przećwiczyłeś i chyba musisz spróbować na innym komputerze, bo najprawdopodobniej to wina systemu. Tu masz o tym błędzie, ale rozsądnego rozwiązania chyba nie znaleźli. http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/0x800703ee-error-when-copying-to-external-storage/5587afdd-4911-4d3e-aeb5-f21845e28db0?auth=1 a tu drugi link z filmikiem jak to niby wyeliminować: 

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem gdzie robię błąd. Możliwe że sam w którymś momencie robię błąd, lecz nw gdzie :/ Będzie ciężko to naprawić bo na drugim komputerze też win7 wyskakują mi te same błędy więc albo coś jest źle z komórką albo nw. Szukałem po błędach na necie jakie mi wyskakują to o niczym ciekawym się nie dowiedziałem. W sumie zostawił bym ten poprzedni system, ale komórka jest w bootlopie, chyba będzie trzeba komuś zapłacić żeby to zrobił bo ja nie ogarniam xd.

Edytowane przez dragonboy121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem bogiem, odkryłem co było nie tak. Normalnie rozpakowywałem przez power archivera, spróbowałem 7 zipem i poszło przez starego mi flasha, hahaha goście zajmujacy się androidem co im dałem na 2 tygodnie nie ogarneli a ja znalazłem przyczyne. 

Edytowane przez dragonboy121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...