Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sprzęt.

Nie mogę zrobić podglądu real view. Dochodzi do 99% i koniec.

Serwer Chiny, apka zmodowana

Jak zmienię na serwer Polska to nawet nie widzi. Kupione na aliexpress.

Powiadomienia też dochodzą z opoznieniem tzn ktoś dzwoni a ja nie mam info i nie mogę zobaczyć kto przed drzwiami.

Dziękuję.

e8d4593ee38f4a34f85bd10c0cdf1c94.jpgc360cf23e295ff5bfe75717cd2e012a1.jpga745392efbdbb8bbedb5b819b7641ba6.jpg820fffcb96d4ef0eebb13985398703e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszło z V3.

Gniazdko widać również na oryginalnej apce.

 

Podzielę się też ZNCZ05CM Mi smart plug wifi działa bez problemu z Mi home jak i z Google home :) Gniazdko widać również na oryginalnej apce.

Trzeba tylko dziurę wywiercić brutalnie wiertarką w miejscu na bolec :)

Edytowane przez MrVlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małego dylemata. Mam dwie centralki v2 na serwerze chińskim. Wszysto działa raz lepiej raz gorzej ale dla mnie ok. Kupilem 3 centralke v3 na ali...   jakiś czas temu doszła ale nie miałem czasu jej odpalić. Dzisiaj próbuje ją dodać w aplikacji xiaomi i żadne skanowanie nie znajduje bramy. Miga na zółto tak jak w instrukcji. Można połączyć się z jej siecią wifi, ale wtedy też nie widzi nic w aplikacji. Niby banalne ale albo coś robię źle albo czegoś nie wiem. Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ziomas napisał:

Mam małego dylemata. Mam dwie centralki v2 na serwerze chińskim. Wszysto działa raz lepiej raz gorzej ale dla mnie ok. Kupilem 3 centralke v3 na ali...   jakiś czas temu doszła ale nie miałem czasu jej odpalić. Dzisiaj próbuje ją dodać w aplikacji xiaomi i żadne skanowanie nie znajduje bramy. Miga na zółto tak jak w instrukcji. Można połączyć się z jej siecią wifi, ale wtedy też nie widzi nic w aplikacji. Niby banalne ale albo coś robię źle albo czegoś nie wiem. Miał ktoś coś takiego?

Dobra nie ma tematu - nie chciał jej znaleźć bo nie miał zgody na lokalizację :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podpowiedzcie.

Potrzebuję kontrolować temperaturę i wilgotność do domu bo mi grzyb na ścianach wychodzi.

Mam jeden czujnik Xiaomi Mijia Bluetooth Temperature & Humidity Sensor (okrągły z wyświetlaczem), ale łącząc się z nim przez smartfona mogę sprawdzić tylko aktualne wskazania. Chciałbym mieć możliwość do podglądu wartości na linii czasu.

Czy jak dokupię Xiaomi Gateway 3 będę miał możliwość sprawdzenia wcześniejszych wartości temperatury i wilgotności?

No i czy jest tam możliwość zrobienia automatyzacji (alert gdy wilgotność będzie większa od pożądanej)?

Jeśli tak, to czy można podłączyć większą liczbę czujników, dla każdego pokoju? 

Edytowane przez hardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, używam zmodowanej wersji apki Xiaomi Home. Po ostatniej automatycznej aktualizacji zauważyłem, że nie działa mi brama BLE. Mam dwa urządzenia wspierające BLE, w dwóch lokalizacjach. Ani lampka nocna v2 ani gateway V3 nie odczytują urządzeń BT. W czym problem? Może kolega@rezmus ma pomysła na rozwiązanie problemu? Z góry dzięki :)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.10.2020 o 11:24, hardy napisał:

Ludzie podpowiedzcie.

Potrzebuję kontrolować temperaturę i wilgotność do domu bo mi grzyb na ścianach wychodzi.

Mam jeden czujnik Xiaomi Mijia Bluetooth Temperature & Humidity Sensor (okrągły z wyświetlaczem), ale łącząc się z nim przez smartfona mogę sprawdzić tylko aktualne wskazania. Chciałbym mieć możliwość do podglądu wartości na linii czasu.

Czy jak dokupię Xiaomi Gateway 3 będę miał możliwość sprawdzenia wcześniejszych wartości temperatury i wilgotności?

No i czy jest tam możliwość zrobienia automatyzacji (alert gdy wilgotność będzie większa od pożądanej)?

Jeśli tak, to czy można podłączyć większą liczbę czujników, dla każdego pokoju? 

Tak jest taka możliwość

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo już nie mam siły, czy bramka V3 gdy nie ma internetu to powinna realizować wszystkie automatyzacje? Bo teraz właśnie mi nie realizuje:( W V2 jak nie było internetu, Wifi działało, to było ok.

Np. mam WXKG02LM i gniazdko ZNCZ02LM, jak kliknę prawym 1 raz ma włączyć gniazdko, gdy nie ma internetu, wifi jest nadal, automatyzacja nie działa.

Nie wspomnę, że powinno to działać nawet bez Wifi, bo po Zigbee, czy źle myślę?

Edytowane przez Jacobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo już nie mam siły, czy bramka V3 gdy nie ma internetu to powinna realizować wszystkie automatyzacje? Bo teraz właśnie mi nie realizuje:( W V2 jak nie było internetu, Wifi działało, to było ok.
Np. mam WXKG02LM i gniazdko ZNCZ02LM, jak kliknę prawym 1 raz ma włączyć gniazdko, gdy nie ma internetu, wifi jest nadal, automatyzacja nie działa.
Nie wspomnę, że powinno to działać nawet bez Wifi, bo po Zigbee, czy źle myślę?
Ile masz bramek? Na pewno obydwa urządzenia są podłączone do jednej bramki? Jeśli masz więcej niż jedną bramkę i każde urządzenie jest podłączone do innej bramki automatyzacja będzie działać w trybie cloud i nie zadziała bez internetu.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z awaria eu serwerów bawiłem się innymi i mam kilka spostrzeżeń. 

Russia:

- działają moje wszystkie urządzenia i BLE

- szybkość reakcji trochę gorsza niż Europa ale jest spoko

- nie da się dodać kamery dodanej z tego regionu do google home, na innych regionach jest ok

USA

- działają moje wszystkie urządzenia i BLE

- szybkość reakcji gorsza niż Europa i Russia ale jest jeszcze spoko

- kamera integruje się z google home

- temperatury niestety podawane w Fahrenheit

India, Singapure, China

- działają moje wszystkie urządzenia i BLE

- kamera się integruje z google home

- wydajność masakryczna, najlepiej z tej trójki wypada India, ale i tak nie akceptowalna dla mnie

Miał ktoś może taki problem z kamerą i regionem rosyjskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A takie pytanka panowie
Jaki błąd pomiarowy mogą mieć czujniki aqara jeśli chodzi o wilgotność?
Mam kilka czujników aqary, 2 oczyszczacze (pro i 2s), zegarek qingping i ten zegarek z czujnikiem temperatury i wilgotności (z buźką co to nie ma podświetlenia / stojący).
Kilka urządzeń obok siebie potrafi pokazywać różne wskazania - oczyszczacz potrafi pokazać wilgotnosc na poziomie 60% gdzie qingping pokazuje 53 a czujnik aqary 57. W innym pomieszczeniu drugi oczyszczacz obok drugiego zegarka również - oczyszczacz 53 a zegarek 57-58.

Druga sprawa - czujniki AQARA jeśli chodzi o ciśnienie - mieszkam co prawda na 10 pietrze ale zauważyłem że czujnik non stop zaniża wartość ciśnienia - obecnie w moim mieście jest to 1008hPa, czujnik pokazuje 97.9 kPa-98.1kPa (więc powiedzmy że błąd 0,2 - nie najgorzej). Jednak przez pewien okres / któraś z wersji apki Rezmusa potrafiła pokazywać poprawne wartości i odpowiadały temu co było na zewnątrz i co pokazywała pogoda - czy idzie je jakoś skalibrować? ustawić? Przekłamują wszystkie jak jeden mąż ^^  
HUB mam Aqary wersja chińska. Gdyby dało radę ją podłączyć pod domoticza to nie byłoby tematu ale nie ma opcji lan a nie chcę też kupować innego huba jak na razie skoro ten działa.

Z apki jestem mega zadowolony, ilość urządzeń stale się rozwija, mam nadzieję że będą funkcjonować jak najlepiej i nie zaprzestanie kiedyś firma ich obsługiwać.

 

Edit:
Jeszcze jedno pytanko
Posiadam brame Aqara Hub na chiny, zakupiłem gniazdko MiSmartPlug (Zigbee) w wersji na EU - da radę to jakoś ominąć? Apka pokazuje że urządzenie nie jest zgodne. Ciekawe że wszelkie czujniki, lampki, nawilżacze czy czajnik nie mają z tym problemu bez względu na to czy kupowane na rynek chiński czy europejski.
Kolega rezmus pomógł bezproblemowo - wystarczyło 3x klik na hubie + 5s gniazdko i połączyło się od strzała. Geniusz!

Edytowane przez Damian666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj próbuję dodać Aqara Hub v3 do Xiaom Home. Wersja europejska. Nie da się po prostu, bez względu na router i region. Aplikacja łączy się z bramą i przy próbie połączenia z siecią wyrzuca błąd o przekroczonym czasie połączenia. Głównym routerem jest u mnie mikrotik , w logach nie ma śladu o próbie połączenia bramy z routerem. Czy miał ktoś podobny problem czy jest to jakaś usterka sprzętowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

jesli to hub aqara to nie ma bt. jesli to mijia v3 to ma bt, ale i tak powinien robic siec lumi-gateway-mgl03 po resecie wifi.

Tak to mija v3, niestety brak sieci wifi. Czy dobrze resetuje? Trzymam przycisk tak długo aż brama zapiszczy i dioda pomarańczowa zacznie migać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...