Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jedno pytanie, mam wrażenie, że znalazłem już odpowiedź wcześniej na forum, ale wypadło mi to z głowy. Czy na zmodowanej apce mi home nie będę miał problemu z żarówkami z IKEI? mam wrażenie, że parę miesięcy temu w którymś temacie przeczytałem, że nie będą widoczne? Noszę się z zamiarem przejścia i tylko przy tej kwestii mam znak zapytania :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

jedyny problem na modzie moze byc z 2 modelami urzadzen IR - pierwsza wersja pilota IR i pierwsza wersja gniazdka do klimy z IR). ich api sprawdza sygnature aplikacji. reszta urzadzen bedzie dzialac jak na oryginale.

Dzięki za potwierdzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem kupić kamerkę aqara G2 od razu z bramą ble i czy ja dobrze rozumiem, do oficjalnej apki home Xiaomi na eu jej nie dodam, tylko do wersji modowanej tak? Bo chciałem załatwić dwie sprawy za jednym razem. Kamerkę i bramka,
Instalowałem najnowsza wersję Xiaomi home i jest dodanych kilka nowych urządzeń ale ten kamerki jednak nie ma,
Dodatkowo kompatybilności każdych urządzeń czy nadają się do konkretnej bramki aqara/xiaomi trzeba każdorazowo sprawdzać bo sam certyfikat zigbee V2 nie wystarczy tak?

Jeśli moje pytania są retoryczne to sorki , zaczynam i chce sobie coś pobudować i dopiero zapoznaje się z tematem ale im głębiej w las tym więcej drzew a wszystko jest tak namotane, czy jedno pasuje do drugiego czy nie i dodatkowo tym czy serwer UE czy China że czasami odechciewa mi się tego


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g2 nie ma bramki ble, dziala jako hub zigbee. nie podepniesz jej na eu, bo firmware ignoruje ustawienie regionu. generalnie nie polecam jej zarowno jako kamerka jak i bramka zigbee (kamerka taka sobie, hub nie dziala z nowymi sensorami jak gniazdko eu / sensor swiatla, itp). jak chcesz zigbee i ble to lepiej kup ZNDMWG03LM (na ali da sie kupic za ~20 usd, modem mozna podpiac na eu) i do tego jakas lepsza kamerke 1080p/360 w wersji global za ~30 usd.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g2 nie ma bramki ble, dziala jako hub zigbee. nie podepniesz jej na eu, bo firmware ignoruje ustawienie regionu. generalnie nie polecam jej zarowno jako kamerka jak i bramka zigbee (kamerka taka sobie, hub nie dziala z nowymi sensorami jak gniazdko eu / sensor swiatla, itp). jak chcesz zigbee i ble to lepiej kup ZNDMWG03LM (na ali da sie kupic za ~20 usd, modem mozna podpiac na eu) i do tego jakas lepsza kamerke 1080p/360 w wersji global za ~30 usd.
Kurcze a ja myślałem że hub i bramka ble to jest to samo
Czyli kupić taką bramkę jak mi napisałeś i będę mógł kupować urządzenia na bluetooth od xiaomi i zigbee i podłączać do niej? A
kamerkę już wtedy jak mam bramkę mogę kupować jaka chce tylko aby była dostępna na tej liście w aplikacji wtedy będę mógł ją podłączyć na serwerze eu? Tak? Bo ja jedna kamerkę mam Xiaomi mi 360 1080p

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Z góry dziękuję za pomoc.

Mam problem z przekaźnikiem aqara. 

Mianowicie po podłączeniu i włączeniu fizycznego przycisku na obudowie światło zostaje włączone. Ale jeżeli chce wyłączyć to niestety już nie mogę. Dodam że niebieska dioda po włączeniu światła gaśnie. 

 

IMG_20200216_130401.jpgWidget span

IMG_20200216_101822-1488x1984.jpg

Edytowane przez Damian 69
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie ostatnio problemy z aplikacją Xiaomi Home  ? Zawiesza się, wylogowuje.  Mam 40 urządzeń i 2 bazy, korzystanie w ostatnim czasie jest prawie niemożliwe. Odinstalowałem aplikację ( wyczysciłem wcześniej dane) zainstalowałem od nowa, brak poprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie ostatnio problemy z aplikacją Xiaomi Home  ? Zawiesza się, wylogowuje.  Mam 40 urządzeń i 2 bazy, korzystanie w ostatnim czasie jest prawie niemożliwe. Odinstalowałem aplikację ( wyczysciłem wcześniej dane) zainstalowałem od nowa, brak poprawy...
Od dwóch dni znacznie gorzej z połączeniem, często nie mogę zalogować się na podgląd kamery, lub trwa to bardzo długo a za chwilę i tak urwie połączenie

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych dwóch tygodni też mam problem. Powiadomienia przychodzą ale obsługa jakiegokolwiek urządzenia to wchodzenie po kilka razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak nie może połączyć się z kamerką to wyskakuje mi czasem taki komunikat, (? )b04493cca2cb158720af2ef1f62ffc0a.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kazim.k napisał:

Czy zauważyliście w ostatnim czasie, mega duże opóźnienie na chińskim serwerze? Wcześniej działało to o wiele sprawniej niż teraz. Mapa odkurzacza wgrywa się 10 minut, dostęp do urządzeń tez trwa zdecydowanie dłużej.

Tak, dlatego przepiąłem wszystko na Polskę i używam modowanej apki :) Działa błyskawicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego przepiąłem wszystko na Polskę i używam modowanej apki Działa błyskawicznie. 

Dokładnie tak jak napisałeś. Również polecam przepiąć się na serwer EU. Dla porównania wystarczy sprawdzić ping tych dwóch serwerów:
Chiński - ot.io.mi.com
EU - de.ot.io.mi.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego przepiąłem wszystko na Polskę i używam modowanej apki Działa błyskawicznie. 
I nie miałeś problemu z przeniesieniem żadnego urządzenia? Mam ponad 30 i troche obawiam sie, ze cos na Polsce nie bedzie działać.


Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Tak, dlatego przepiąłem wszystko na Polskę i używam modowanej apki :) Działa błyskawicznie. 

Tylko, że ja nie mam możliwości użycia modowanej apki na IOS ;/  A takie zwykłe przepięcie urządzeń (gateway, żarówki philipsa, aqara xiaomi switch wall)  chyba nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kazim.k napisał:

Tylko, że ja nie mam możliwości użycia modowanej apki na IOS ;/  A takie zwykłe przepięcie urządzeń (gateway, żarówki philipsa, aqara xiaomi switch wall)  chyba nie wchodzi w grę?

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Tutaj znajdziesz aktualną wersję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym z dgnwg02lm zrobić dgnwg05lm z zachowaniem trybu deweloperskiego. Skoro jest możliwość przełączenia ZHWG11LM z CN na EU, to może dgnwg02lm też można przełączyć grzebiąc w FW bramki. Niestety nie udało mi się jeszcze znaleść sposobu jak tego dokonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24283]rezmus[/mention], czy używając modowanej apki Mi Home można "przenieść" urządzenia i automatyzacje z regionu Chiny na Polskę? Czy wszystko trzeba wklepać od nowa?
Pytanie nie do mnie, ale wczoraj sie przenosilem z chińskiego serwera na polski to sie wypowiem.

Jak usuniesz gateway z serwera chinskiego i zresetujesz (chociaz nie mam pewności czy musi byc resetowany), to na serwerze polskim powinno Ci wykryć gateway i dodajesz bez problemu. Plus jest taki ze samo Ci dodaje wszystkie urządzenia podrzędne.

Inne urządzenia po wifi czy bluetooth po usunięciu z serwera Chińskiego od razu byly wykrywane przez serwer europejski nie trzeba bylo ich nawet resetować.

Niestety automatyzacje trzeba zrobic od poczatku, ale po za tym, wyglada ze wszystko śmiga.

A serwer europejski dziala bezporównania szybciej od chińskiego. Ja polecam



Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, choć informacja nie jest dla mnie zbyt dobra. Ja też przed chwilą zainstalowałem apkę, zmieniłem serwer, zresetowałem dwa gatewaye. Urządzenia po ZigBee dodały się automatycznie (tak jak napisałeś), ale całe oświetlenie po wi-fi nie. Zauważyłem też, że nazwy urządzeń i pomieszczenia są inne niż na chińskim serwerze, ale to pikuś. Najgorsze jest to, że nie mam automatyzacji, a mam tego tak dużo, że aby to odtworzyć pewnie całego dnia potrzeba. Chiński serwer już mnie doprowadza do szewskiej pasji, więc przynajmniej to co napisałeś, że EU działa dużo szybciej pewnie zmotywuje mnie do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie po usunieciu urzadzenia z mi home chmura wysyla mu komende, zeby zresetowal wifi i wszedl w tryb parowania. nie zawsze to dziala automatycznie (np urzadzenie jest offline, lagi, itp), ale mozna zresetowac urzadzenie wedlug instrukcji i sparowac na innym regionie. na eu da sie przeniesc wiekszosc urzadzen, ale nie wszystkie. automatyzacje niestety trzeba zrobic ponownie, bo to zupelnie inny serwer, a zapisywane sa na serwerze (w chmurze).

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No urządzenia po wifi tez mi sie automatycznie nie dodały, ale przynajmniej nie trzeba było ich resetować tylko wykrywał je nowy serwer i mozna bylo dodac.

No niestety z automatyzacjami jest lipa, tez mialem tego sporo, ale porobilem sobie print screeny i przynajmniej sie nie musialem zastanawiac co mialem tylko jechalem z fot.

 

Ale moim zdaniem warto. Teraz uruchamiam apke klikam na lampę i od razu włącza mi sie. Na chińskim serwerze to szkoda nawet gadać ile nerów o jedno włączenie.

 

 

 

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...