Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

W domu mam instalację CO z kotłem gazowym. Całość sterowana jest prostym termostatem Auraton 2005. Jeśli czujnik temperatury wskazuje poniżej zadanej na termostacie wartości, sterownik wysyła do kotła sygnał, żeby rozpoczął dogrzewanie. W termostacie wykorzystany jest jednobiegunowy przekaźnik dwustanowy z dwoma kablami przesyłowymi oznaczonymi jako NO i COM (jest jeszcze jeden zacisk oznaczony jako NC, ale raczej niewykorzystywany).

Myślę, żeby zamienić to rozwiązanie na kompatybilne ze Smart Home. Czy ktoś z Was ma u siebie taką instalację? Czy można użyć do tego np. przekaźnika dwukanałowego Aqara https://www.banggood.com/Original-Aqara-2-Channels-Smart-Home-Wireless-Relay-Two-way-Control-Module-Controller-From-Xiaomi-Eco-System-p-1460573.html?akmClientCountry=PL&&cur_warehouse=CN zamontowanego bezpośrednio przy kotle i ustawić odpowiednią automatyzację w Mi Home z wykorzystaniem czujnika temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione sterowanie kotłem gazowym i węglowym z użyciem xiaomi smart home. Trzeba pamiętać, że nasze europejskie kotły mają prymitywne sterowanie. Zwarty obwód daje sygnał - włącz się, a rozwarty - wyłącz. Kiedy ja robiłem swoją instalację nie było dostępnych sterowników od aqary więc zrobiłem na smart gniazdkach zigbee.

Musisz pamiętać, że sterowanie kotłem jest niskoprądowe (nawet nie wiem jakie są to napięcia) więc trzeba zastosować przekaźniki. Ja poszedłem w kierunku przekaźników z cewką 230V, do których mam podłączony kocioł. Przekaźniki są podłączone do smart gniazdek zigbee.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

A czy ktoś z forumowiczów używa przekaźnika dwukanałowego Aqara (LLKZMK11LM )? Zacząłem zastanawiać się czy można go wykorzystać z dwoma niezależnymi przewodami zasilającymi, tak żeby zastąpił funkcjonalnością dwa inteligentne gniazdka. To znaczy, żeby była możliwość niezależnego wyłączania napięcia na każdym z dwóch podpiętych urządzeń - dzięki czemu mógłbym obsługiwać na tym przekaźniku jednocześnie prace kotła oraz pompy cyrkulacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

Rozumiem, że skorzystałeś ze standardowego schematu podłączenia (ew. bez fizycznego przełącznika):

maxresdefault.jpg

oraz że można wykorzystywać niezależnie oba kanały w automatyzacji?

 

Ciekawa sprawa, bo mając blisko dwa urządzenia, którymi chcemy sterować, za pomocą jednej kostki możemy zastąpić funkcjonalność dwóch inteligentnych gniazdek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące listwy zasilającej Xiaomi WI-FI Power strip.

 

Na jednych recenzjach widzę, że listwa posiada funkcję mierzenia ile zużyto prądu.
Oczywiście po podłączeniu do aplikacji Xiaomi Home (Czy Mi Home jak kto woli).


Za to w innych materiałach tak jakby tej funkcji nie było.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to właściwie jest?

Czy to zależy od pochodzenia listwy?
 

HTB1AP6aqxGYBuNjy0Fnq6x5lpXaO.jpg?width=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mini21 napisał:

Czy na coś zwracać uwagę?

Chyba na to żeby to była wersja Smart, bo robią też zwykłe z fizycznym wyłącznikiem. Ale czy i jak będzie działała funkcja mierzenia nie wiem. Prawdopodobnie zadziała z MiHome tylko na chińskim regionie, czyli bardzo wolno i średnio stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 13:37, rezmus napisał:

mam pare dni, podpialem pare rzeczy z aqara. jeszcze nie wszystko jest do homekit wystawiane (np switche opple). nowy sensor swiatla fajny, raportuje roznice co pare lux, max nabilem ~125k ;)

 

mgl03_homekit.jpg

Hej, mam pytanie, czy można sparować ikea TRADFRI kompatybilne z poprzednią bramką v2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jawor napisał:

Hej, mam pytanie, czy można sparować ikea TRADFRI kompatybilne z poprzednią bramką v2?

tak można....tutaj masz mój filmik 
 

 

a na marginesie,czujnik światła działa tylko z nową bramką ? czy również z gateway 2 ? i coś albo źle szukam albo jest tego mało na aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest aqara eu plug na zigbee 3.0, ale ono na ten moment dziala tylko z hubem aqara w apce aqara / homekit. nie ma go jeszcze w mi home. oficjalnie ;) niedlugo wyjda nowe wersje (T1 zigbee 3.0) znanych sensorow. one tez nie beda z oczywistych powodow dzialac ze stara bramka.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem prosić jeszcze raz o pomoc.
Kupiłem listwę Xiaomi Qingmi Smart Power Strip.

 
Podłączyłem ją, serwer Chiny.
Problem w tym że mimo podpiętego urządzenia nie pokazuje się ilość energii jaką zużywa urządzenie.
W Mi home mam cały czas 0.00 (przy włączonym opiekaczu do kanapek).

Nie wiem czy robię coś nie tak czy problem jest fdzies indziej.


82777251-8740-4e4c-a4ff-82bae84cb59e.jpg

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mini21 napisał:

Chciałem prosić jeszcze raz o pomoc.
Kupiłem listwę Xiaomi Qingmi Smart Power Strip.
Problem w tym że mimo podpiętego urządzenia nie pokazuje się ilość energii jaką zużywa urządzenie.
W Mi home mam cały czas 0.00 (przy włączonym opiekaczu do kanapek).
 

napisz do mnie priv, zobacze w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio przesiadłem się ze starej brami v2 na nową ZNDMWG03LM i mam problem :(

Cały czas bramka wydaje dźwięki,  bipczenie podwójne (najpierw były to komunikaty z czujnika wilgotności ale teraz mam wszystko wyłączone i nadal pika. (po połączeniu z wifi pika na 100%) reszty przypadków nie mogę zidentyfikować.

Mi Home> Profil > Przesyłanie wiadomości > i tutaj mam wszystkie komunikaty wyłączone + ustawiłem nie przeszkadzać na 16 - 15:59

Ktoś pomoże wyciszyć tą bramkę ? Przeszkadza mi to bo bramka jest w pomieszczeniu gdzie śpi dziecko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ali Mi smart power strip. Nie mogę jej sparować z bramkę v2. Próbowałem wielokrotnie ją podłączyć. Serwer chiński ustawiony w Xiaomi Home. Hasło Wifi prawidłowe. Ktoś ma jakiś pomysł? na necie nie znalzłem nic co by mi pomogło. Aktualizacja w Xiaomi Home jest dostępna na wersję 5.6.50  ale nie chcę się ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie, będę niedługo uzbrajał dom w wiele rozwiązań smart firmy aqara - włączniki, czujniki, odkurzacz.

Mam zamiar to wszystko spiąć przez apkę xiaomi home, możliwe, że modowaną z uwagi na możliwość spięcia urządzeń pod różne serwery.

Mam jednak pytanie następujące, moja żona posiada telefon firmy apple, czy ona będzie mogła stworzyć swój profil w dedykowanej apce i zarządzać urządzeniami? Mam tu na myśli przede wszystkim odkurzacz, oświetlenie. Czy nie będzie to powodowało jakiś konfliktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja z pytaniem które pewnie często się powtarza :)


Chciałbym się trochę "pobawić" w smart-dom, na razie tak delikatnie, jakieś lampki itp.

Kupiłem na zagranicznych portalach (więc trochę poczekam) czujnik otwarcia drzwi i czujnik ruchu.

Potrzebuję dokupić podstawę - czyli bramę.
Tylko którą?
v1, v2 czy v3?
Z najnowszą czytam już w paru miejscach o problemach z piszczeniem.

I teraz nie wiem czy ściągać tę najnowszą z jakiegoś Ali czy może wystarczy v2 (dostępna chyba na PL rynku)?

I drugie pytanie - mam 2 żarówki Mi Led Smart Bulb - one będą normalnie działać w tym połączeniu?
Chciałbym zamontować jedną w przedpokoju żeby zapalała się wieczorami gdy ktoś będzie przechodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, rewolF said:

Mam następujące pytanie, będę niedługo uzbrajał dom w wiele rozwiązań smart firmy aqara - włączniki, czujniki, odkurzacz.

Mam zamiar to wszystko spiąć przez apkę xiaomi home, możliwe, że modowaną z uwagi na możliwość spięcia urządzeń pod różne serwery.

Mam jednak pytanie następujące, moja żona posiada telefon firmy apple, czy ona będzie mogła stworzyć swój profil w dedykowanej apce i zarządzać urządzeniami? Mam tu na myśli przede wszystkim odkurzacz, oświetlenie. Czy nie będzie to powodowało jakiś konfliktów?

Trochę źle to nazwałeś, ale koncepcja ogólnie działa tak jak potrzebujesz. Wymagane będzie założenie konta Xiaomi lub (w co wątpię, że korzystacie) aplikacji WeChat dla Twojej żony. Kiedy już zdecydujesz które z urządzeń chcesz dzielić ze swoją żoną, po prostu w aplikacji MiHome udostępniasz je dla wybranego konta Xiaomi. Możesz hurtowo cały dom udostępnić, jest taka opcja, działa to jak najbardziej z telefonami innych marek w tym Apple. Żona musi mieć zainstalowany MiHome na swoim telefonie i zaakceptować zaproszenie do współdzielenia urządzeń wysłane przez Ciebie. Działa to doskonale, ale zwróć uwagę na ustawienie aplikacji MiHome w obu urządzeniach na ten sam serwer, czyli jeśli chcesz używać chiński, to u żony też taki region musisz ustawić, inaczej komunikacja między kontami nie działa, przynajmniej tak było w moim wypadku, chyba że coś zrobili w kierunku totalnej globalizacji, ale nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały up :)

Potrzebuje kupić bramę - nie wiem którą.

V2 z PL czy v3 z Chin?

Póki co kompletuje sprzęt i mam tego mało.
Zamówiłem czujnik (teraz chyba dopiero doszło do mnie że to AQARA a nie Xiaomi i że nie ma chyba czujnika zmierzchu albo nie mogę się wczytać),
oraz drugi czujnik otwarcia drzwi (sytuacja analogiczna)
oraz żarówki Mi Led Smart Bulb

Którą brać?
v2 z PL czy v3 z Chin?
I czy to wszystko będzie w ogóle działać skoro to Aqara a nie Xiaomi...

Już się pogubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały up

Potrzebuje kupić bramę - nie wiem którą.
V2 z PL czy v3 z Chin?

Póki co kompletuje sprzęt i mam tego mało.
Zamówiłem czujnik (teraz chyba dopiero doszło do mnie że to AQARA a nie Xiaomi i że nie ma chyba czujnika zmierzchu albo nie mogę się wczytać),
oraz drugi czujnik otwarcia drzwi (sytuacja analogiczna)
oraz żarówki Mi Led Smart Bulb

Którą brać?
v2 z PL czy v3 z Chin?
I czy to wszystko będzie w ogóle działać skoro to Aqara a nie Xiaomi...

Już się pogubiłem...
Przede wszystkim odradzam kupno v3. Jak to bywa u Xiaomi nowa bramka ma soft nawet nie w wersji beta. Według mnie to wczesna alfa. Automatyzacje działają tak sobie, problemy ze strefą czasową pomimo prawidłowego ustawienia itd.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Phil_ips napisał:

Przede wszystkim odradzam kupno v3. Jak to bywa u Xiaomi nowa bramka ma soft nawet nie w wersji beta. Według mnie to wczesna alfa. Automatyzacje działają tak sobie, problemy ze strefą czasową pomimo prawidłowego ustawienia itd.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki.
To już mam jedno "przeciw" które skłania mnie do zakupu v2.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post. Chciałbym Was zapytać, czy po zakupie zestawu Sensor Set z bramką w standardzie EU jest możliwość dodania czujników Aqara? Niestety zasugerowałem się tym, że były one dostępne w aplikacji Xiaomi Home na ustawieniu regionu jako Polska, jednak po zakupie bramki Mi smart gateway 2 i próbie dodania czujnika ruchu Aqara dostaję komunikat, że urządzenie nie jest zgodne. Czy jedynym rozwiązaniem jest zmiana bramki na chińską, czy da się jednak coś ulepić z tego co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eloelo320 3x click na hubie (parowanie) i reset sensora aqara.

Dnia 31.01.2020 o 21:59, Phil_ips napisał:

Przede wszystkim odradzam kupno v3. Jak to bywa u Xiaomi nowa bramka ma soft nawet nie w wersji beta. Według mnie to wczesna alfa. Automatyzacje działają tak sobie, problemy ze strefą czasową pomimo prawidłowego ustawienia itd.

to pierwsza bramka, ktora ma lokalny harmonogram scen. ustaw strefe czasowa w telefonie na chiny przed parowaniem. potem jeszcze ponowne podpiecie zasilania bramki i bedzie wszystko OK.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...