Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... Mam pytanie, mam kupony zestaw w proline.pl . W związku z promocjami na Ali chciałem dokupić jakąś kamerkę ale nie wiem czy będę mógł ją bez problemu dodać do bramki. Biorąc pod uwagę wersję z aliexpress. Może ktoś podpowiedzieć czy wersję europejskie widzą się z chińskimi czy bramka je odnajdzie ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacobson napisał:

Hej! Czy znaleźliście jakieś dobre promocje na elementy do ekosystemu xiaomi w związku z 11.11?

Ja dzisiaj zakupiłem za 188zł(kupony) zestaw na EU od Goldway:

https://pl.aliexpress.com/item/4000281544109.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e985c0fpJRErr

Do tego od razu żarówki, wyszły za 66zł 2szt :

https://pl.aliexpress.com/item/32853967773.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e985c0fpJRErr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chciałem kupić kilka czujników temperatury, ale jak czytam to już nic z tego nie wiem, kilka różnych bramek, różne czujniki :-(
Chciałem kilka czujników z wyświetlaczem i kilka bez, tych nowszych z ciśnieniem, która bramka to obsłuży??  
Jak rozpoznawać te bramki ?? może jest gdzieś jakiś dobry opis tego systemu ?? 

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PaFcio napisał:

Te z wyświetlaczem mają komunikację po BLE (Bluetooth), a te bez po Zigbee. Do komunikacji z zigbee jest bramka gateway, do BLE potrzebujesz urządzenia będącego bramką (bedside lamp, wentylator itd.).

Dzięki za odpowiedź, czyli wychodzi na to że nie da się aby pracowały wszystkie pod jedną bramką, kurcze że też nie ma bramki która obsłuży BLE i Zigbee.

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rezmus napisał:

bedzie niedlugo w sprzedazy, chinczycy juz ja testowali.

https://homekitnews.com/2019/09/27/mijia-release-detailed-images-of-new-homekit-hub-and-light-sensor/

osobne huby mozesz miec za ~10 usd ble i ~20 usd zigbee, wiec nie jest to duzy wydatek.

Gdzie za tyle kupię ?? lampka ble to koszt ok 200 pln a zresztą bramka zigbee aquara też coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router 2zakresowy, pracował tylko na 5ghz , nie chciał pracować na 2.4 GHz. Pomógł restart. Po nim bramka bez problemu zaczęła widzieć router i też bez problemu połączyła się z nim. Po tym trzeba było tylko zrestartować większość elementów wchodzących w skład "systemu"

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam kilka pytań, bo dostępne informacje często zależą od wersji HW / SW. Zastanawiam się nad kupnem albo gateway v2 albo aqara, jednak chciałbym zbudować ekosystem w oparciu o lokalną instancję openhab / home assistant a nie korzystać z automatyzacji w mi home.

1) Czy bramka xiaomi v2 wersja EU DGNWG05LM może pracować tylko w sieci lokalnej?

2) Czy bramka xiaomi v2 wersja CN z jakąś najnowszą wersją SW może pracować tylko w sieci lokalnej?

3) Czy bramka aquara może pracować w LAN?

Zależało by mi na tym, aby np dało się przestawić tą opcję w którejś z bramek np za pomocą starszej wersji mi home która w pewnych bramkach / wersjach to umożliwiała za pomocą aplikacji.

Cytat

https://www.home-assistant.io/integrations/xiaomi_aqara/

Please note, there are two versions of the hub: v1 and v2. v1 can be used with Home Assistant without any problems, however, v2 might be less straight forward when it comes to enabling the local API, and might even require you to open up your device in order to do so.

Opis ze strony home assistanta oraz fora które przejrzałem wskazuje, że czasami trzeba dolutować piny aby zmienić FW w samym gatewayu. Chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rezmus napisał:

nie pamietam dokladnie, ale jak masz gw to chyba wystarczy przeskanowac


nmap -sU 192.168.0.108 -p 9898,4321

 

Starting Nmap 7.60 ( https://nmap.org ) at 2019-11-24 12:43 UTC
Nmap scan report for lumi-gateway-v3_miio78451545 (192.168.180.16)
Host is up (0.0040s latency).

PORT     STATE         SERVICE
4321/udp open|filtered rwhois
9898/udp open          monkeycom

 

Czyli Ok czy filtered przy 4321 powinien być inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje, ale od kiedy przeniosłem cały smart home do wydzielonej sieci IoT zostawiając tylko serwer HA w głównym vlanie HA widzi bramkę przez pierwsze 2h a później komunikacja ustaje. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Masz jakiś pomysł? 

 

W logu HA widzę tylko:

No data in response from hub None
12:37 components/xiaomi_aqara/binary_sensor.py (ERROR)
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2019 o 12:07, SnDsound napisał:

Opis ze strony home assistanta oraz fora które przejrzałem wskazuje, że czasami trzeba dolutować piny aby zmienić FW w samym gatewayu. Chciałbym tego uniknąć.

jesli kupisz chinska bramke mi i bedziesz mial zablokowane porty do lan mode to mysle, ze moge pomoc bez lutowania, pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do HA/domoticz to tylko chinska, jak na china ma dzialac (bez kombinowania) to tylko chinska, jak ma dzialac z zarowkami ikea to tylko chinska.

jak ma dzialac na eu to eu ;)

na powaznie jesli nie potrzebujesz HA to poczekaj ze 2 tygodnie. od 12 grudnia w chinach za okolo ~18 USD bedzie nowa bramka mi combo sprzedawana. wifi/zigbee/ble/mesh/homekit (z zigbee 3.0 dla nowych sensorow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pomożecie w wyborze lub doradzicie? Chciałbym w łazience zamontować wentylator do wentylacji. Mam w suficie kilka lampek ledowych włączanych jednym przyciskiem przy wejściu. Chciałbym podłączyć ten wentylator do tych lampek (wszystko będzie w jednym obiegu) ale zastanawiam się czy takie rozwiązanie zadziała:

1. Xiaomi Gateway 2

2. Xiao mi Aqara Smart ZigBee Zero Line

https://pl.aliexpress.com/item/32950175670.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4c646148c9gbN7&s=p&algo_pvid=cddd6a31-fe68-42b9-9f7e-b28d5a68636c&algo_expid=cddd6a31-fe68-42b9-9f7e-b28d5a68636c-1&btsid=84c5dfe7-68be-4abb-ad39-d416dbae381e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_55

3. Wymiana żarówek na smart np na ikea LED GU10 400

https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-cieply-bialy-60420041/

Chciałbym aby pod jednym guzikiem w tym switchu włączał się obieg ale bez żarówek (czyli działałby tylko wentylator) a pod drugim całość żarówki + wentylator. Oczywiście aby również z aplikacji MI Home to działało. Czy to się uda?

Edytowane przez PiTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...