Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Mam niestety wersje EU xiaomi gateway 2. Mam kilka pytań.

1. Mam lampe sufitową yeelight 650. Działa ona w MI home jedynie na serwerze chinskim. Czy jest opcja zeby dodac ją na serwer EU, skoro mam bramke EU to chcialbym miec wszystko w EU.

2. Mam zarowki LED Aqara ZNLDP12LM, jeżeli próbuje je dodać w MI home z aplikacji, to zarowka niby jest wyborze urzadzen do dodania ale jak klikam jest komunikat : The device is not compatible. Jest jakis sposob aby dodac ta zarowke? 

3. Taki sam problem jest z przelacznikami bezprzewodowymi Aqara WXKG02LM...

Wyglada na to ze wersja EU dziala tylko z tymi czujnikami z zestawu a w takim razie to jest calkowite gówno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć
Mam niestety wersje EU xiaomi gateway 2. Mam kilka pytań.
1. Mam lampe sufitową yeelight 650. Działa ona w MI home jedynie na serwerze chinskim. Czy jest opcja zeby dodac ją na serwer EU, skoro mam bramke EU to chcialbym miec wszystko w EU.
2. Mam zarowki LED Aqara ZNLDP12LM, jeżeli próbuje je dodać w MI home z aplikacji, to zarowka niby jest wyborze urzadzen do dodania ale jak klikam jest komunikat : The device is not compatible. Jest jakis sposob aby dodac ta zarowke? 
3. Taki sam problem jest z przelacznikami bezprzewodowymi Aqara WXKG02LM...
Wyglada na to ze wersja EU dziala tylko z tymi czujnikami z zestawu a w takim razie to jest calkowite gówno...
Miałem tak z czujnikiem temperatury. W skanowaniu też nie wykrywalo.
Dodałem go poprzez wybranie np czujnika ruchu. Wtedy hub dał komunikat, że ready to connect to child devices, na czujniku wcisnąłem reset i się połączyło.
Czasem logika jest zadziwiającą ale działa.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedzi, przełącznik udało się dodać poprzez wciśnięcie 3 razy bramki aby wyzwolić ready to child connect. Ale już żarówki o której pisałem nie da się podłączyć. Gdy resetuje żarówkę czyli włączam i wyłączam ją 3 razy oraz kliknę 3 razy bramkę to po chwili jest dziwny komunikat "device deleted".

Czy komuś udało się podłączyć do eu żarówkę aqara ZNLDP12LM ? Jest na to jakieś obejście ?

W ogóle to jest jakiś cyrk, jak oni mogą utrzymywać taki burdel i niejasności jeżeli chodzi o rozwiązanie gateway2.. niby nie można połączyć a jednak można, a regiony są bez sensu ... no i w eu aplikacji nie można dodać yeelight 650...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu część urządzeń zgłasza słaby sygnał sieci, np. bramka, to chyba są super parametry? Czy ktoś wie o co może chodzić?0902455af14b574374b58edb890ee557.jpg

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest szansa że ta wtyczka będzie widoczna na rejonie Chiny?

 

 US $14.99 | Oryginalny Xiaomi Smart Plug WiFi współpracuje z asystenta Google Alexa

https://s.click.aliexpress.com/e/FMOxsJ7E

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wifi to chodzi o to, ze mi home to wieczna beta i teraz taki urok najnowszych wersji ;)

wtyczka eu to pewnie nigdy nie bedzie na china, ale moze na iphone dac sie tam dodac i jakos dzialac bez ladowania plugina. powiem ci jak do mnie dojdzie, bo musialem ponownie zamowic (za pierwszym razem chinczyk nie wyslal). tak w ogole to chyba wersja gniazdka bardziej niemiecka i moze byc problem z wcisnieciem naszych plaskich wtyczek, ale powinno sie dac ;) glowny problem to brak dziury na bolec przy podlaczaniu samego gniazdka, wiec trzeba podlaczyc pod gdziazdko/przedluzacz bez uziemienia.

doczytalem troche o tych wtyczkach i wyglada na to, ze polska, slowacja, czechy, francja i belgia ma E, a reszta europy glownie F, wiec bedziemy miec problemy, bo producenci beda robic pod F zawsze ;) tak samo mi wyglada gniazdo eu na zigbee, ktore niedlugo wypusci lumi/aqara, typ F... w sumie to pod takie gniazdko to bym sie i tak bal podlaczyc duze agd uziemnione, wiec po prostu jak ktos nie ma to wymienia sobie gniazdko na takie bez uziemnienia i powinno dzialac ;)

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wtyczki wifi w wersji eu to wczoraj do mnie taka dotarła i też trochę nie przybił ten problem z brakiem otworu na uziemienie. Co ciekawe w miejscu otworu jest ewidentnie symbol uziemienia. Udało mi się delikatnie nawiercić obudowę na odpowiednią głębokość i pasuje do zwykłego gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rezmus napisał:

@PaFcio u mnie z uziemienia korzysta i tak tylko duze agd typu lodowka, pralka, zmywarka. reszta sprzetu w tym tv, odkurzacz nie ma uziemienia. ze 2 gniazdka mam teraz zainstalowane bez i tam pewnie bede sie bawil jak dojdzie ;) plaskie wtyczki 2 bolce dobrze wchodza w to gniazdko?

Z tym uziemieniem to po prostu naczytałem się, że taka instalacja w domu jest obowiązkowa i przepisowa (chyba, że stan zastany) więc u siebie wolę gniazdka na takie bez uziemienia nie wymieniać :P

Płaskie wtyczki wchodzą bez problemu. Gniazdo ma podcięcia po obu stronach i tam wchodzą elegancko skrzydełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest i nawet czasem sprawdzaja, ale u mnie tylko kuchnia/lazienka po pokojach nikt nie szuka ;) mozna sobie tez wymienic gniazdko na typ F jak ktos chce miec uziemienie, bo 99% sprzetu z okragla wtyczka ma taka uniwersalna, ktora pasuje do E (uziemienie z bolca) i F (uziemienie z 2 wypustek).

WPU1_RUMLUX.jpg

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i próbuję trochę ogarnąć temat smart home od Xiaomi. Jednak mam mętlik ze względu na podział na Xiaomi, Aqara, wersje europejskie, wersje chińskie itp.

Czy mógłby ktoś pomóc skompletować zestaw, doradzić co kupić, gdzie obecnie warto itp? Opiszę może na czym mi zależy, to będzie łatwiej coś dobrać. Na początek przydał by się zestaw: bramka, czujnik temperatury, czujnik ruchu i czujnik otwarcia drzwi. Na pewno zostały by też dokupione czujniki dymu i gazu. Z czasem może rozszerzył bym zestaw o inteligentne gniazdka i podtynkowe włączniki świateł. Może też jakaś kamera i żarówki. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z przełącznikami Aqara podtynkowymi (wersja bez przewodu neutralnego) raz na jakiś czas żyrandol podpięty pod ten przełącznik zaczyna migotać, mimo że światło jest wyłączone, trochę jak w horrorach :)

Może ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem tu nowy, ale przebrnąłem przez ten temat w miarę dokładnie. Mam jednak kilka pytań do doświadczonych użytkowników:

Czy znana jest lista urządzeń, które można podłączyć do bramki zakupionej w polskiej dystrybucji (wersja EU)?

Czy takie urządzenia w wersji EU są dostępne przez Aliexpress lub Gearbest?

Czy do bramki, która jest w polskiej sprzedaży (Mijia/Aqara v2), będzie można podłączyć czujniki i akcesoria z seta do Aqara v3?

Czy ktoś używał kamery Xiaobai 720p (https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_3002803329765963.html?wid=2000001) na zewnątrz w ujemnych temperaturach?

Czy ta kamera uda się sparować z europejską wersją Smart Home, czy trzeba kupić jakąś z polskiej dystrubycji (np. https://www.x-kom.pl/p/477322-kamera-ip-xiaomi-mi-home-security-3600-1080p-led-ir-dzien-noc.html)?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Edytowane przez elenril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XIAOMI MI DESK LAMPktoś posiada ktoś tą lampkę kupioną z polskiego sklepu i działa z serwerem chińskim ? chcę kupić tą lampkę ale muszę wiedzieć czy działa z serwerem chińskim ponieważ dużo urządzeń mam właśnie na tym serwerze(cały smart home)

 

 

 widziałeś już mój kanał ? jeżeli interesuje Cię tani inteligentny dom od firmy xiaomi + jak zrobić ze starszego typu sprzętów inteligentne(sterowanie głosowo) jak również popularne hulajnogi elektryczne jak xiaomi m365/pro i dużo poradników ||SMART HOME PL||

 

link do mojego kanału 

https://www.youtube.com/channel/UCeh04Gdp-GD1NFo9jhq75lw?view_as=subscriber

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...