Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.
Dostałem zestaw Aqara Hub w wersji EU, plus różne czujniki.
Mi Home mam w serwerze Polska tak samo. Apka Aqara Hub działa. Mam poddawane tam różne czujniki.
Mam również kamere te G2
I tu problem.
Nie da się jej połączyć pod Aqara Hub ani MiHome na PL serwerze.
I tu moje pytanie.

Lepiej dokupić inna kamere która będzie działała pod Aqara Hub i Xiaomi Home na PL serwerze czy przejść na serwer Chiny?

Najbardziej mi zależy aby mi działała kamera aktywowane czujnikiem ruchu.

Co proponujecie?
d48af0f4344c01182b6d63368cf0b33a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezi na to wyglada, dlatego pytalem o zrodlo, bo aqara juz pare razy przekladala premiere wersji eu i chyba jestes pierwsza osoba z taka wersja ;)

co do kamerki g2 to ma w sobie wykrywanie ruchu na podstawie obrazu, chociaz jako kamerka to jakosc jest mocno sredniawa. g2 ma tez wbudowana bramke, mozesz pod nia podpiac inne sensory w tym czujnik ruchu jesli wolisz taka detekcje ruchu.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera Aqara G2 działa tylko przez Mi Home i tylko na chińskim serwerze. Aqara Home app jak na razie nie wspiera w ogóle żadnych kamer. Aqara hub w wersji EU nie podłączysz na chińskim serwerze w żadnej apce tak żeby wszystko działało więc albo zostaje Ci  optyczny czujnik ruchu  w kamerze a jak to nie wystarczy to potrzebujesz inną kamerę która będzie działać w Mi Home na serwerze EU.

Można wiedzieć kto Ci sprzedał Aqara hub w wersji EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Na wstępie powiem, że jestem (jeszcze) totalnie zielony w temacie Smart Home od Xiaomi.

Czy któryś z obecnych na tym forum ekspertów może mi wyjaśnić dlaczego Mi Home nie może znaleźć mojej centralki kiedy przełączam się na region Chiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, mateuszmagiera12 said:

Dla większości informacje oczywiste. Ale dla nowych użytkowników może się przydać :)

http://www.mateuszmagiera.pl/xiaomi/smart-home-od-xiaomi-3-termometry/

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Brakuje najlepszej wersji :) 

Okrągła z BT i wyświetlaczem eink. Nie jest gruba jak wersja LCD i wygląda doskonale a tą z wyświetlaczem LCD to aż wstyd w salonie stawiać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mateuszmagiera12 said:

O tej nie słyszałem :o

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Polecam, do tego większa średnica i nie jest taki gruby jak lcd, ale przede wszystkim wygląda świetnie, do salonu wersja lcd zdecydowanie odpada.

tmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2019 o 16:05, mateuszmagiera12 napisał:

Dla większości informacje oczywiste. Ale dla nowych użytkowników może się przydać :)

http://www.mateuszmagiera.pl/xiaomi/smart-home-od-xiaomi-3-termometry/

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć jestem tu nowy.

Od razu okazało się, że nabyłem sensor set w wersji europejskiej i z tego co czytam to mogą pojawiać się problemy z jego dalszą rozbudową :(

Pytanie czy któryś z tych czujników temperatury/wilgotności da się sparować z europejską wersją centralki?

Najbardziej zależałoby mi na dodaniu czujników zarówno wew jak i zewnętrznych, które dodatkowo oferują jakieś wykresy a nie tylko pokazują stan obecny. 

Dzięki za pomoc

 

 

Edytowane przez cmm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Czujnik Xiaomi Mi Bluetooth Temperature & Humidity Monitor. Dostaję powiadomienia o np. dużej wilgodtności (powyzej 60%), gdzie można to wyłączyć bo za bardzo mi to spamuje?

Drugie pytanie, czy u was też w przypadku np. alarmu lub zalania (które niestety wczoraj mi się przytrafiło) nie włącza alarmu w telefonie jako sygnał dźwiękowy tylko wysyła zwykłe powiadomienie? Kiedyś działało, teraz nie...

Edytowane przez ppage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz po zdjeciu, ma byc ten kwadratowy od aqara.
Dzięki za pomoc. Zamówione i działa!
Kupiłem też kamerkę security360 1080p.
Działa dobrze i jakość obrazu jest naprawdę spoko.

Pytanie czy da się jakoś ustawić tak, ,że jak włączy się alarm to kamera prześlę od razu powiadomienie i obraz?

Na razie udało się tylko ustawić coś w stylu czujnik drzwi to kamera wysyła.

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cmm7 napisał:

Dzięki za pomoc. Zamówione i działa!
Kupiłem też kamerkę security360 1080p.
Działa dobrze i jakość obrazu jest naprawdę spoko.

Pytanie czy da się jakoś ustawić tak, ,że jak włączy się alarm to kamera prześlę od razu powiadomienie i obraz?

Na razie udało się tylko ustawić coś w stylu czujnik drzwi to kamera wysyła.

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

w tej kamerze polecam wykupić chmurę(jest dość tania na miesiąć czy na rok) ja jestem z niej bardzo zadowolony 

 

generalnie jeżeli szukacie inteligentnego domu od xiaomi to zapraszam na mój kanał-a w nim,żarówki,przyciski,kostki,odkurzacze,czujniki,kamery xiaomi,żarówki ikea które również działają w mi home jak również hulajnogi od xiaomi,asystenty głosowe amazon alexa,broadlink do sterowania np telewizorem,klimatyzacją,przełącznikami sonoff,inteligentne szczoteczki do zębów,czy automatyczny dozownik mydła,wagi łazienkowe od xiaomi,a nawet automatyczna woda z kranu od xiaomi i wiele wiele innych rzeczy jak np inteligentny grill elektryczny czy różnego rodzaje poradniki

zapraszam  na youtube kanał SMART HOME PL-kanał stworzony od pasjonata nie w celach zarobkowych(bez reklam i lokowania produktów jak również opisuje rzetelnie to co mam)+pomagam w razie problemów

https://www.youtube.com/channel/UCeh04Gdp-GD1NFo9jhq75lw?view_as=subscriber

 

jeżeli kanał wpadnie ci w gust to zachęcam do subskrypcji kanału,a jeżeli jakiś film ci się spodoba to został łapkę w górę

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...