Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

mapy, logi itp to trzymane jest w FDS xiaomi i to jest w api niezalezne od urzadzenia, np kamerki trzymaja tam video typu alarm, message, itp poprosilem wlascicieli t6 o screeny z automatyzacji, zobaczymy czy bedzie tak zone/room cleaning.

co do obietnicy to tylko slowa ;) chociaz w sumie jak za pol roku, czy rok to dojdzie to juz nie bedzie mialo znaczenia w kontekscie sprzedazy s6/t6 ;) aqara obiecala dev/lan mode w hubie grubo ponad pol roku temu. do dzis nie ma, a 90% kodu maja gotowe z v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rezmus napisał:

mapy, logi itp to trzymane jest w FDS xiaomi i to jest w api niezalezne od urzadzenia, np kamerki trzymaja tam video typu alarm, message, itp poprosilem wlascicieli t6 o screeny z automatyzacji, zobaczymy czy bedzie tak zone/room cleaning.

co do obietnicy to tylko slowa ;) chociaz w sumie jak za pol roku, czy rok to dojdzie to juz nie bedzie mialo znaczenia w kontekscie sprzedazy s6/t6 ;) aqara obiecala dev/lan mode w hubie grubo ponad pol roku temu. do dzis nie ma, a 90% kodu maja gotowe z v3.

eeech, też czekam na ten lan do Aqara i do Mijia EU, z tego co widzę w Aqara G2 też go nie ma, można wyciągnąć token, w logach są też hasła ale na razie na nic się nie przyda. Może w tej nowej czarnej bramcwe od Aqara w końcu będzie od początku.

Jak byś dostał jakieś screen-y z S6-T6 to z chęcią też bym zobaczył, oby te zone-z nie były tylko do timera w plugin-ie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rezmus napisał:

mam juz, wystarczy zmienic w apce aqara region na chiny i jest to normalnie na liscie (lista jest pobierana dynamicznie z serwera, wiec jakby chcieli to juz by usuneli).

lumi.gateway.iragl01.png

Podobno ktoś zapomniał usunąć po bet-cie :) ale jeszcze tam wszystkiego i tak nie ma.

Dziwne, bo w sieci tego nie chcieli mieć a to już było kilka dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

dzieki uprzejmosci posiadaczy sprawdzilem automatyzacje na 1s i t6. wyglada to slabo. w warunkach jedynie gdy zakonczono sprzatanie, a akcje to zacznij sprzatac, pauza i wroc do bazy.

Czyli w automatyzacjach nic się nie zmieniło i zacznij sprzątać nie ma opcji wyboru zones?

jeśli tak to pewnie jest tak jak się obawiałem i można to tylko ustawić jako timer w samym plug-in-ie

 

4 godziny temu, rezmus napisał:

ludzie znalezli gdzies opis urzadzenia w certyfikacji, tu np bluetooth mesh (ZHWG12LM).

https://www.bluetooth.com/bluetooth-technology/topology-options/le-mesh/mesh-qualified/

Ciekawe, bo z tego co wiem to tylko Yeelight na razie używa BLE-mesh

za to możesz się rozglądać w konfiguracji za syreną od Aqara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli wycofuja sie z update s5 ;) pokoje moze kiedys w przyszlosci (przekaz dla nowych nabywcow - lepiej kupcie s6). niby maja byc pietra, ale nie zdziwie sie jak pojawia sie w s6, a potem oglosza, ze w s5 moze kiedys w przyszlosci ;)

robo.jpg

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeśli te funkcje są warte prawie podwójnej ceny, bo inaczej lepiej wciąż wziąść S-50 albo poczekać aż cena S-6 spadnie, bo dla samego hardware z S-50 na S-6 za te cenę bym nie zamienił. Minimalna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 20:10, happy napisał:
9 minut temu, rezmus napisał:

w chinach realna roznica miedzy s5 i t6 to jakies 10-20%, s6 dopiero debiutuje pewnie niedlugo ceny sie ustabilizuja.

Namieszali z tym softem :) mam S-50 od roku i jestem bardzo zadowolony a tu teraz dali za mało żeby bez zastanawiania zamienić na S-6 a i tak kusi, chociaż po tym jak sprawdziłeś jak wyglądają automatyzacje łatwiej można poczekać na następną generację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej niewiele osob wymieni s5 na s6, ale jakbys mial kupic swoj pierwszy odkurzacz to juz bys sie zastanowil, czy te zmiany sa dla ciebie warte doplaty.

t6 ograniczaja (poki co nieudolnie) do chin, zeby chinskie sklepy nie wysylaly go masowo. ludzie maja kupic to samo tylko drozej, czyli s6. w koncu oficjalna dystrybucja globalna, podatki trzeba placic, a nie jakies priority line ;)

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem, wszystko co idzie do chmury nagrywane jest przez H-264 a to co na kartę SD przez H-265. Łączenie z kamerą jest też szybszę, wcześniej potrafiła się zaciąć i były też problemy jak się ustawiło H-265 jako codec. Teraz niech jeszcze naprawią time-laps, strefę czasu i dodadzą HomeKit i będzie  wielki hit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 13:37, bobo123 napisał:

Panowie szybkie pytanie,jakie kamery xiaomi(żeby można było je podłączyć do mi home na serwer chiny) posiadają możliwość wykupienia chmury ?

oprócz xiaomi mi 360 1080p (bo taką już mam a potrzebuje jeszcze jednej)

Aqara G2 używa chmury bez subskrypcji, może też nagrywać na kartę micro SD i podobno mają dodać też nagrywanie na NAS. Oprócz tego działa też jak bramka zigbee.  Niestety na chmurę nagrywa tylko w jakości SD. 1080p jest tylko dostępne dla live streaming i w nagrywaniu na mirco SD. Na dzień dzisiejszy działa tylko na chińskim serwerze.

Małe ostrzeżenie jeśli ktoś używa bramek Aqara HomeKit edition. Najnowszy firmware w wersji 1.6.1 ma błąd który ogranicza zasięg zigbee do 4-5 metrów i to jeśli nie ma przeszkód po drodze. Wstrzymajcie się z aktualizacją aż wypuszczą jakiś hotfix.

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz juz 1.6.1? ostatni jaki widzialem to 1.6.0_009.

w g2 jakos wybierasz gdzie ma nagrywac, bo nie widzialem? widzialem ze do chmury (fds) ida 4 typy krotkich (12-15s) nagran jak timelapse, video msg, alarm, itp, takie dluzsze na zyczenie (w sensie klikam i nagrywa) tez da rade?. btw: to linux, jak twoj nas ma nfs to zawsze mozna sobie podmontowac ;)

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rezmus napisał:

masz juz 1.6.1? ostatni jaki widzialem to 1.6.0_009.

w g2 jakos wybierasz gdzie ma nagrywac, bo nie widzialem? widzialem ze do chmury (fds) ida 4 typy krotkich (12-15s) nagran jak timelapse, video msg, alarm, itp, takie dluzsze na zyczenie (w sensie klikam i nagrywa) tez da rade?. btw: to linux, jak twoj nas ma nfs to zawsze mozna sobie podmontowac ;)

W G2  ustawienia jakości są tylko do live streaming i chyba do zachowywania obrazków. Nagrywanie zawsze jest takie samo. Wszystko co do chmury w SD/640 H264 a to co zapisuje się na karcie zawsze FHD/1080 H265 

 

Tak mam 1.6.1. Jak zwykle z nimi to loteria w której apce najpierw pojawi się firmware. Tym razem jest tylko w Aqara Home app, ale ostrzegam nie da się 1.6.1 używać, musiałem wszystko przenieść chwilowo do G2 i straciłem HomeKit 

Jest jeszcze jeden problem z firmware 1.6.1. Uaktualnienie statusów urządzeń trwa ponad godzinę. Mam na myśli, że jak coś straci łączność zigbee z mostkiem to dopiero zobaczysz to po godzinie a w międzyczasie możesz sobie klikać np na Mi Smart plug i wygląda w softcie jakby normalnie działał bez żadnego ostrzeżenia no response. Komuś za to się porządnie dostanie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezmus: nie wiem czemu ale w modzie apki nie widzę repeatera 2. Normalnie łączy się przez chiński. W apce ustawiony mam region EU.

 

P.S

Czy warto jest czekać na ukazanie się bramki Aqara w wersji EU czy inwestować w Mi Smart Sensor Set z polskiej dystrybucji? Czy istnieje możliwość parowania czujników z Aqary do Mi Hub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bobo123 napisał:

to chyba wole zainwestować w xiaomi 360 1080p mimo że chmura jest płatna.ale z tego co piszecie to jeszcze nie jest dorobiona :)

Chmura jest w G2. Nie wiem za co płacisz w Xiaomi 360 ale w G2 wszystko poza PVR jest zapisywane bezpłatnie w chmurze, jedynej rzeczy której nie wiem to ile to tam jest przechowywane i niestety na dzisiaj w chmurze jest tylko jakość SD (na karcie jest FHD)

14 godzin temu, WodzuWGK napisał:

U mnie działa kilka czujników Aqara z Mi hub na chińskim regionie oczywiście

 

Screenshot_2019-05-14-20-52-25-782_com.xiaomi.smarthome.png

Czujniki i switch-e nie są przypisane do żadnych regionów a do tego czujniki Aqara działają dosłownie z każdym dostępnym mostkiem w każdym regionie. W EU oczywiście też. Jak się nie da któregoś jeszcze dodać przez apkę to zawsze można manualnie i też będzie działał. Wyjątkiem są rzeczy które mają możliwość konfiguracji jak na przykład Smoke detector, wtedy potrzebne jest wsparcie przez chmurę w danym regionie ale dodać i tak można wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mare napisał:
17 godzin temu, WodzuWGK napisał:

U mnie działa kilka czujników Aqara z Mi hub na chińskim regionie oczywiście

 

Screenshot_2019-05-14-20-52-25-782_com.xiaomi.smarthome.png

Czujniki i switch-e nie są przypisane do żadnych regionów a do tego czujniki Aqara działają dosłownie z każdym dostępnym mostkiem w każdym regionie. W EU oczywiście też. Jak się nie da któregoś jeszcze dodać przez apkę to zawsze można manualnie i też będzie działał. Wyjątkiem są rzeczy które mają możliwość konfiguracji jak na przykład Smoke detector, wtedy potrzebne jest wsparcie przez chmurę w danym regionie ale dodać i tak można wszędzie.

Ok. Fajnie, a możesz mi jeszcze powiedzieć czy są jakieś różnice które przemawiają za zakupem Aqary?

 

Edytowane przez larryyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rezmus napisał:

z tymi sensorami to moze byc roznie. nowe wersje starych sensorow, ktore sa oznaczone t1 w apce aqary aktualnie sa wspierane tylko przez aqara hub i g2. moga sie nie dac podpiac do bramek v3 (chinska) i global (eu, uk, hk, tw).

A jakie są różnice pomiędzy aqara i g2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rezmus napisał:

z tymi sensorami to moze byc roznie. nowe wersje starych sensorow, ktore sa oznaczone t1 w apce aqary aktualnie sa wspierane tylko przez aqara hub i g2. moga sie nie dac podpiac do bramek v3 (chinska) i global (eu, uk, hk, tw).

Masz rację z czujnikami t1 tylko na dzisiaj nie są jeszcze sprzedawane. Najgorsze jest to, że znając te ciągłe zamieszanie na Gear i Ali co do wersji czegokolwiek to i tak przeważnie nie będziemy wiedzieć co zamówiliśmy. Najczęściej czujniki mają ten sam model na obudowie czy opakowaniu a dopiero przez software widać wersję. Na przykład Aqara ma 3 wersje Mini switcha.

Osobiście podejrzewam, że te czujniki oznaczone t1 będą miały zigbee 3.0 i dlatego są wymagane w apce Aqara huby m2 i Aqara HomeKit edition. G2 nie ma w apce Aqara w ogóle. Co nie znaczy, że huby od Mija też nie dostaną aktualizacji do zigbee 3.0

Aqara już dostała, tylko przez pomyłkę puścili niedopracowaną betę dla Aqara HomeKit edition i wszystkim spadł zasięg do 3-4 metrów ale już to naprawiają i do końca przyszłego tygodnia ma być downgrade albo nowa wersja.

18 godzin temu, larryyy napisał:

A jakie są różnice pomiędzy aqara i g2???

Aqara G2 camera gateway w porównaniu z Aqara HomeKit edition działa tak samo oprócz tego. że

nie ma wsparcia dla HomeKit

nie działa z apką Aqara tylko z Mi Home

nie ma wbudowanego oświetlenia ledring

Aqara G2 posiada za to kamerę i to dosyć dobrą, zasilanie usb więc nie potrzeba żadnych przejściówek.

Oba huby wspierają te same urządzenia na dzisiaj. Jeśli komuś zależy na serwerze EU to mała szansa żeby G2 dostała wsparcie a wersja EU Aqara HomeKit Edition ma wyjść w ciągu najbliższego miesiąca. Aqara HomeKit edition działa do tego i w apce Aqara i Mi Home. Dodatkowo oczywiście w HomeKit jak ktoś ma iOS.

Żeby było ciekawiej to wiemy już o kolejnym hubie od Aqara, czarny model desktop Aqara m2.. Będzie miał Wifi, Zigbee i BLE mesh, prawdopodobnie gniazdko ethernet. Chodzą plotki także o IR ale to nie potwierdzone, tak samo kiedy się pojawi.

 

 

 

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
20 godzin temu, larryyy napisał:

Ok. Fajnie, a możesz mi jeszcze powiedzieć czy są jakieś różnice które przemawiają za zakupem Aqary?

 

Jeśli Ci chodzi tylko o czujniki to poza wyglądem i tym,  że Aqara ma więcej czujników i wersji od Mi to są chyba tylko dwie różnice.

Czujnik temperatury Aqara ma dodatkowo czujnik ciśnienia którego nie ma w czujniku Mi

Czujnik ruchu Aqara ma dodatkowy czujnik poziomu natężenia światła, którego nie ma w czujniku Mi. Niestety ten czujnik światła jest tylko wyzwalany przy wykryciu ruchu, więc jest trochę to ograniczone.

Warto dodać przy tym całym zamieszaniu, że prawie wszystkie czujniki, switch-e i bramki niezależnie od nazwy, Mi czy Aqara robi firma o nazwie Lumi a Lumi od początku to jest Aqara ;)

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem t1 sa wspierane w g2 od fabrycznego fw, w aqara dodali wsparcie w binarce od wersji 1.6.0. moim zdaniem pojda w ta strone, ze aqara dla aqary i bramki xiaomi/mijia nie beda ich wspierac.

wlasnie usuneli nowe huby/sensory z apki aqara.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rezmus napisał:

z tego co widzialem t1 sa wspierane w g2 od fabrycznego fw, w aqara dodali wsparcie w binarce od wersji 1.6.0. moim zdaniem pojda w ta strone, ze aqara dla aqary i bramki xiaomi/mijia nie beda ich wspierac.

wlasnie usuneli nowe huby/sensory z apki aqara.

Niesamowite, najpierw dodali, że pokazywało się w apce na Androida, jak poszedł news to prosili o usunięcie artykułów a zaraz po tym zrobili to samo w apce na iOS, a teraz usuwają ;-)

na iOS też usunęli, właśnie sprawdzałem

To bardzo ciekawe z G2 i t1. Nie wydaje mi się żeby G2 doczekała się w najbliższym czasie wsparcia w apce Aqara. Żadna kamera nigdy nie była tam wspierana więc będą to musieli zrobić i tak przez MI Home a wtedy t1 powinny być tak samo wspierane w MI Home poprzez Aqara HomeKit i M2. Może w przyszłości doczekamy się jednej lini bramek i skończą to zamieszanie z Mi i Aqara :smile:

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...