Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gawronnek napisał:

Kupiłem gniazdko wifi, żeby dodać jej do Google Home, czytałem że te na wifi da się podłączyć, oznaczenie jak na zdjęciu. Niestety "sync devices" nie dodaje go do GH, czy ktoś ma takie gniazdko i mu się udało?

dodales je do mi home?

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, z jedna żarówką też mam taki problem, że z Mi Home nie można jej dać, tylko z Yeelight, ale do gniazdka nie ma innego programu
 
 
Nie zgodzę się z Tobą.
Ja mam w Google home żarówki dodane w innych urządzeniach z mi home f677d5df56cee9d30edbcdbb4e39c674.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on pisal, ze ma problem z jedna zarowka, nie kazda zarowka ;) yelight ma tych zarowek pare w roznych wersjach i moze byc tak, ze jakas nie jest wystawiana do google home przez api xiaomi, a jest przez api yeelight (ktore oni sami ogarniaja i pewnie ma lepsze wsparcie). moja zarowka color1 pojawia w google home przez api xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 08:42, happy napisał:

Panowie, startuje z tematem i mam kilka pytań do was:

Mam Smart Set z mi-home.pl i chciałbym się upewnić co do funkcjonalności dodatkowych czujników/modułów na polskim serwerze. 
Czy z Hubem z tego Smart Setu (DGNWG05LM) będą działać wyłącznie te moduły, które są "widoczne" na polskich serwerach (czyli praktycznie tylko te, które są w zestawie) czy będą działać wszystkie?

Przykładowo - Czujnik temperatury i wilgotności nie jest widoczny w aplikacji na PL serwerze i nie mam pewności, czy będzie to działało: 
https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mijia-czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-7932423791

ogolnie sprawa jest mocno skomplikowana. to co sprzedawaja w chinach jako xiaomi gateway 2nd gen (lumi.gateway.v3) i to co sprzedaja w polsce (lumi.gateway.mieu01) to sa zupelnie inne urzadzenia sprzetowo i pod wzgledem firmware, ktore z grubsza maja robic to samo.  jak sprawdzam przez api lumi, jakie sensory obsluguje dana bramka to dla chinskiej wersji mam ponad 50 sztuk, dla wersji eu 5:

[kDeviceModelGatewayMiEuOne] => Array
    (
        [0] => lumi.sensor_motion.v2 # ruchu
        [1] => lumi.sensor_magnet.v2 # drzwi/okien
        [2] => lumi.sensor_switch.v2 # przycisk
        [3] => lumi.curtain.v1 # roleta
        [4] => lumi.curtain.hagl04 # roleta
    )

gdyby to byla tylko kwestia przylaczania urzadzen do mi home w sensie regionu, to mozna by to obejsc modowana apka, ale tu problem jest szerszy, bo sama bramka (firmware) musi znac te urzadzenia i je obslugiwac, zeby sie z nimi dogadac. z drugiej strony jakos nie chce mi sie wierzyc, ze bramka eu obsluguje tylko te 5 sensorow, bo jak robie strings binarki z bramki to dostaje dluzsza liste.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc napiszę tu w zbiorczym wątku.
Zajarałem się ostatnio na urządzenia do smart home. Zakupiłem kilka "Temperature and Humidity sensor" oraz zestaw czujników i centralkę "Mi smart sensor set".
No i wszystko osobno działa (centralka z czujnikami otwarcia drzwi i czujnikami ruchu jest sparowana od razu, termometry działają z telefonem na bluetooth), tylko nie mogę dodać czujników temperatury do gateway. Z tego co doczytałem, to gateway nie ma bluetooth (a pisali na swojej stronie, że będzie się łączył z termometrami :/).
Możecie mi doradzić, co dokupić, żeby dane z termometrów łączyły się z gatewayem i dalej z internetem? Tylko jak najmniejszym kosztem, bo już wydałem na to za dużo kasy...
PS. Jeszcze jedna rzecz, gdy ustawiam region na Chiny to aplikacja mi nie rozpoznaje gateway... Mam polską dystrybucję i gdy wybieram urządzenia do dodania do centralki, to widzę tylko uniwersalny przycisk, czujniki ruchu i czujniki otwarcia drzwi, nic poza tym :/.

Edytowane przez Yeapcoque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Yeapcoque napisał:

Cześć :)
Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc napiszę tu w zbiorczym wątku.
Zajarałem się ostatnio na urządzenia do smart home. Zakupiłem kilka "Temperature and Humidity sensor" oraz zestaw czujników i centralkę "Mi smart sensor set".
No i wszystko osobno działa (centralka z czujnikami otwarcia drzwi i czujnikami ruchu jest sparowana od razu, termometry działają z telefonem na bluetooth), tylko nie mogę dodać czujników temperatury do gateway. Z tego co doczytałem, to gateway nie ma bluetooth (a pisali na swojej stronie, że będzie się łączył z termometrami :/).
Możecie mi doradzić, co dokupić, żeby dane z termometrów łączyły się z gatewayem i dalej z internetem? Tylko jak najmniejszym kosztem, bo już wydałem na to za dużo kasy...
PS. Jeszcze jedna rzecz, gdy ustawiam region na Chiny to aplikacja mi nie rozpoznaje gateway... Mam polską dystrybucję i gdy wybieram urządzenia do dodania do centralki, to widzę tylko uniwersalny przycisk, czujniki ruchu i czujniki otwarcia drzwi, nic poza tym :/.

bo nic więcej nie podepniesz,kupiłeś wersje EU czyli podłączysz tylko to co wymieniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie. Jak ustawić domyślny stan żarówki aby po awarii zasilania miała stan wyłączona? Obecnie po powrocie zasilania żarówki się zalaczają.
Jeśli to yeelight to chyba tutaj:
93d6bc907de6841a3dd38a2efbde374e.jpg

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to mogę znaleźć? W apce od yeelight? Czy w pluginie w mi home? Bo szukam i nie mogę znaleźć..
Ja mam w obu, w mi home jak wchodzisz na żarówkę to mąż na górze po prawej trzy kropki. Ustawienia urządzenia-> status domyślny.

W apce yeelight, żarówka, później na dole po prawej trójkąt skierowany do góry-> domyślna lampa.

Poszukaj A znajdziesz

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jeśli będziesz używał scen z różnym natężeniem / barwą światła. Albo jeśli będziesz chciał sterować lampą z Mi Home. Wtedy lampa powinna być cały czas podpięta do 230 V.
W dodatku nowsze wersje wyłączników nadtynkowych mają możliwość przypisania do nich trzech funkcji (1 klik, dwuklik, długie przytrzymanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bobo123 napisał:

bo nic więcej nie podepniesz,kupiłeś wersje EU czyli podłączysz tylko to co wymieniłeś

Co ty mówisz? Serio tak jest? Chodziło mi w zasadzie tylko o te termometry...
Wiem, że pytania nowicjusza pewnie są wkurzające, ale weźcie mnie poratujcie bo nie wiem co robić.
Zestaw mogę oddać do sklepu chyba bo kupowałem wysyłkowo, ale co w takim razie zrobić, żeby czujniki temperatury i wilgoci dawały dane do telefonu przez internet a nie tylko przez bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup czujnik temperatury i wilgotności(ten bez wyświetlacza) one działają po zigbee,a ten z wyświetlaczem po bluetooth(i on łączy się z telefonem(BT) a nie gateway'em)i nie sprawdzisz sobie temperatury jak będziesz dalej niż w domu.

 

ps: Najlepiej jest oddać tą wersje EU i kupić wersje chińską,dzięki temu podepniesz wszystko od xiaomi + np żarówki z IKEI(tradfri)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o lampce nocnej Xiaomi i w jej opisie jest informacja, że ona ma i WIFI i Bluetooth.
Czy taka lampka może zastąpić gateway? Czy może żeby to działało potrzebne jest i to i to? Tak jak pisałem wcześniej, zależy mi żeby mieć dane z czujnikjów temperatury jak jestem poza domem. Mam już kupione te z wyświetlaczem na bluetooth i nie mogę ich oddać, więc kombinuję jak koń pod górkę żeby to spiąć ;)
Lampkę nocnąi tak miałem kupić, więc gdyby to działało to bym był urządzony. Tylko czy będzie działało...
I czy lampka może być kupiona normalnie w Polsce czy musi być chińska wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...