Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.03.2019 o 10:30, gulczasgsm napisał:

mam mały problem z urządzeniami smart home aqara liczę że uzyskam pomoc na tym forum, być może ktoś się spotkał z takim problemem:

posiadam w aplikacji mi home ok 24 urządzeń (w tym kilka lampa yeelight dodanych bezpośrednio przez wifi w aplikacji yeelight aby można nimi sterować przez google home), problem pojawia się w przełącznikach ściennych wifi (tych na baterie), część działa ok, pozostałe losowo - zauważyłem że działają dopiero jak dodam im do wykonywanych zadań powiadomienie na telefon - wtedy taki klawisz załączy lampę yeelight i wyśle powiadomienie (niestety to mało wygodne rozwiązanie, nie potrzebuję otrzymywać powiadomienia jak ktoś włączy światło). Nasuwa mi się jedyne rozwiązanie że może gateway 2 ten podstawowy ma już problem z taką ilością urządzeń. Dodawanie na nowo przełączników i ich resetowanie także nie pomaga. Korzystam z internetu LTE - już nawet zakupiłem dodatkowy router i na nim mam tylko urządzenia smart home - a z drugiego korzystam z laptopa telefonu itp ale to także nie rozwiązało problemu.

Mam identyczne rozwiązanie o jakim piszesz i działa mi bez problemu. 3 żarówki Yeeliht,  taśma led Yeelight i wyłącznik podwójny Zigbee. Nigdy mi się nie zawiesiło... Natomiast zdarza mi się sporadycznie, że żarówki po nocy przejdą w stan off-line i wtedy jedynym wyjściem jest wykręcenie i ponowne wkręcenie żarówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rycho 55 napisał:

Mam identyczne rozwiązanie o jakim piszesz i działa mi bez problemu. 3 żarówki Yeeliht,  taśma led Yeelight i wyłącznik podwójny Zigbee. Nigdy mi się nie zawiesiło... Natomiast zdarza mi się sporadycznie, że żarówki po nocy przejdą w stan off-line i wtedy jedynym wyjściem jest wykręcenie i ponowne wkręcenie żarówki...

co jaki czas ci się coś takiego zdarzy ? u mnie nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bobo123 napisał:

co jaki czas ci się coś takiego zdarzy ? u mnie nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Mam te żarówki Wi-Fi dopiero ze 3 tygodnie, wcześniej miałem tam wkręcone żarówki Zigbee ale nimi nie mogłem  sterować głosowo poprzez głośnik Google Home. W ciągu tych 3 tygodni ze 2-3 razy mi się zdarzyło... Z tym, że np. 2 żarówki się zawiesily a jedna nie i to zawsze po nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada żarówki Tradfri E27 z Ikei ? Mam kilka pytań:

- jak się sprawują w użyciu ?
- można je podpiąć pod Mi Home? Jeśli tak, to jako co, bo nazwy powyższej nie ma, tylko IKEA E27 White w 3 wariantach (serwer chiński)
- jaka jest szansa że można nimi sterować za pomocą Google Assistant

Dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwint e27. Urządzenia mam dodane do HA i udostępnione przez HomeKitt i steruje nimi glosowo przez siri i na razie to się sprawdza. Chce się tylko dowiedzieć czy ktoś ma takie połączenie : smart gniazdko +smart żarówkowa, i jakie są tego plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAULO300 z tymi żarówkami TRADFRI ikea to uważaj pod mi home ponieważ jest tutaj na forum potwierdzone(sam potwierdzam) że żarówki na gwint gu10 i gu10 white spectrum(wycofane na chwile obecną z ikei) działają,jeżeli chodzi o gwint e27 to nie wszystko działają(jest problem ze sparowaniem)

 

ps: musisz poczytać który model działa a który nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bobo123 napisał:

PAULO300 z tymi żarówkami TRADFRI ikea to uważaj pod mi home ponieważ jest tutaj na forum potwierdzone(sam potwierdzam) że żarówki na gwint gu10 i gu10 white spectrum(wycofane na chwile obecną z ikei) działają,jeżeli chodzi o gwint e27 to nie wszystko działają(jest problem ze sparowaniem) 

 

ps: musisz poczytać który model działa a który nie.

Dzięki, czyli lepiej rozglądać się za Yellightami. Mam 2 pasy i sprawują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pany, 

Ktoś ma problem z logowaniem do MiHome? 

Chcialem na nowo dodać wszystkie 30 urządzeń bo się zaczęło to wieszać, znikać z aplikacji, nie odpowiadać. 

Po milionach prób udało się usunąć gateway i powiązane urządzenia. Teraz nie mogę się zalogować a jeśli się uda po kilkunastu próbach to nie mogę dodać gatewaya, nie łączy się z siecią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kit34 napisał:

Hej Pany, 

Ktoś ma problem z logowaniem do MiHome? 

Chcialem na nowo dodać wszystkie 30 urządzeń bo się zaczęło to wieszać, znikać z aplikacji, nie odpowiadać. 

Po milionach prób udało się usunąć gateway i powiązane urządzenia. Teraz nie mogę się zalogować a jeśli się uda po kilkunastu próbach to nie mogę dodać gatewaya, nie łączy się z siecią... 

ja nie mam i nigdy nie miałem problemu z logowaniem się do aplikacji mi home,i nigdy nie miałem problemów z komunikacją pomiędzy aplikacją a czujnikami/gateway/em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 17:12, imek10 napisał:

Przecież włączniki komunikują się ze sobą po protokole zigbee. Nie ma to nic wspólnego z wifi. Do Xiaomi gataway maksymalnie można podłączyć 32 urządzenia (nie włącza się do nich urządzeni wifi takich jak żarówki yeelight czy odświerzacz powietrza). Przyczyną niestabilnej pracy może być zbyt duża odległość od bramki Xiaomi lub zbyt grube ściany.

Ciekaw jestem jak jest z tymi 32 urządzeniami? Czy ktoś miał już jakieś ograniczenia  w sensie czy kolejne urządzenie się nie dało dodać?? Pytam bo ja mam w tej chwili wszystkich urzadzeń 50 i wszystko ładnie hula - oczywiście z 6 jest na wifi i blutut ale to i tak wiecej nic 32. I tak sie zastanawiam kiedy i w jaki sposób bramka mnie ograniczy. W sumie mam drugą ale jeszcze jej nie uruchomiłem skoro ta jedna daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ziomas napisał:

Ciekaw jestem jak jest z tymi 32 urządzeniami? Czy ktoś miał już jakieś ograniczenia  w sensie czy kolejne urządzenie się nie dało dodać?? Pytam bo ja mam w tej chwili wszystkich urzadzeń 50 i wszystko ładnie hula - oczywiście z 6 jest na wifi i blutut ale to i tak wiecej nic 32. I tak sie zastanawiam kiedy i w jaki sposób bramka mnie ograniczy. W sumie mam drugą ale jeszcze jej nie uruchomiłem skoro ta jedna daje rade.

ziomas czyli masz gatewaya i podpięte masz 50 urządzeń pod to tak ? (z czego pare sztuk "około 6" masz na wifi ?) jeżeli tak to mega ponieważ mój system cały czas rozbudowuje i myślałem że jest max 32 na zigbee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bobo123 napisał:

ziomas czyli masz gatewaya i podpięte masz 50 urządzeń pod to tak ? (z czego pare sztuk "około 6" masz na wifi ?) jeżeli tak to mega ponieważ mój system cały czas rozbudowuje i myślałem że jest max 32 na zigbee

Dokładnie tak. I wszystko na tą chwilę działa naprawdę ok. Kiedy zaczynałem z 1,5 roku temu bywało różnie - w sensie, że aktualizacje coś albo naprawiały albo psuły. Na tą chwilę tfu tfu jest stabilnie. Choć jakiś mały miesiąc temu w nocy albo alarm uzbroił mi się sam albo jakiś chińczyk mi go uzbroił :). Jak wstałem w nocy do kibelka i wszystko zaczęło wyć i świecić na czerwono to mało zawału nie dostałem. Ale to taki mały incydent :) Generalnie na tą chwilę jest ok jak za takie pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gniazdkiem.

Od roku korzystam z niego do pomiaru energii pobieranej przez pralkę. Niedawno chciałem sprawdzić, pobór energii i tu zaskoczenie. Wykres dzienny nie pokazuje rzeczywistego stanu. Wygląda to w ten sposób, że początkowo chwilowe zużycie energii pokazywane jest prawidłowo, czyli pierwszych kilkanaście minut to ok. 100 W, potem włącza się grzałka (prawie 2000 W) a po pewny,m czasie wykres dobija max do kilkuset wat, "nie pamiętając" o  wysokim zużyciu podczas pracy grzałki. Dzienne zużycie wydaje się prawidłowe (ok. 0,7 kWh - w zależności od wyboru programu).

W przypadku drugiego gniazdka, którym steruję bojler, wszystko jest ok.

Screenshot_2019-04-16-13-49-27-422_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-04-16-14-48-01-442_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez obtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakie macie doświadczenia w używaniu lampek Xiaomi ( Mi LED Desk Lamp, Bedside Lamp i żarówek?). Przez chwilę można było sterować tym po polsku, a od jakiegoś czasu google assistant nie ogarnia po polsku, ale po angielsku nie ma problemów z zapalaniem lampek, jak wywoła się ich pełne nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporo tego,samych żarówek i lampek mam ponad 11 sztuk + kamery,czujniki ruchu,temperatur,dozowniki do mydła,automatyczny perlator(woda),wagi,magic cube,bezprzewodowe przyciski,czy odkurzacz roborocka s55 ale używam amazon alexy do sterowania światłem(plus czujniki ruchu) i działa to bardzo dobrze,dodatkowo steruje głosowo oprócz światłem,głośnikami,projektorem,telewizorem,klimatyzacją itp.

 

ps:tutaj masz mój pierwszy z wielu moich filmików na YT

 

 

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszla dzis na serwerze eu aqara w wersji europejskiej + sensory, pewnie niedlugo trafi do naszej dystrybucji.

lumi.gateway.aqhm02
lumi.ctrl_ln2.aq1
lumi.ctrl_ln2.v1
lumi.ctrl_neutral1.v1
lumi.ctrl_neutral2.v1
lumi.curtain.v1
lumi.light.aqcn02
lumi.plug.maus01
lumi.relay.c2acn01
lumi.remote.b186acn01
lumi.remote.b1acn01
lumi.remote.b286acn01
lumi.sensor_86sw1.v1
lumi.sensor_86sw2.v1
lumi.sensor_cube.aqgl01
lumi.sensor_magnet.aq2
lumi.sensor_motion.aq2
lumi.sensor_switch.aq2
lumi.sensor_switch.aq3
lumi.sensor_wleak.aq1
lumi.vibration.aq1
lumi.weather.v1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/22/2019 at 8:30 PM, bobo123 said:

automatyczny dozownik do mydła

 

 

Witam

Mam wcześniejszą wersję (2 szt.) tego dozownika i o ile zazdroszczę większego pojemnika na mydło, czterech zamiast trzech baterii, wyłącznika na górze zamiast z tyłu to ten skrócony czas reakcji to trochę pic na wodę (mówimy o dziesiątych częściach sekundy tak że bez przesady :) u mnie jest nadal szybko może 0,5 s ). Bardzo nie podoba mi się natomiast sposób napełniania mydła w nowej wersji - zalewam samodzielnie i w starej wersji otwieranie pojemnika jest banalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WodzuWGK napisał:

Witam

Mam wcześniejszą wersję (2 szt.) tego dozownika i o ile zazdroszczę większego pojemnika na mydło, czterech zamiast trzech baterii, wyłącznika na górze zamiast z tyłu to ten skrócony czas reakcji to trochę pic na wodę (mówimy o dziesiątych częściach sekundy tak że bez przesady :) u mnie jest nadal szybko może 0,5 s ). Bardzo nie podoba mi się natomiast sposób napełniania mydła w nowej wersji - zalewam samodzielnie i w starej wersji otwieranie pojemnika jest banalne

u mnie na kanale pojawi się jakie są metody napełniania(już nagrany),ale fakt to jest trochę złośliwe ze strony xiaomi :) strzykawka mała daje rade :)

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moje zdjecie, tylko z netu i ja tam widze na stickerach obydwa oznaczenia, ktore podales. ogolnie to loteria, bo producenci maja w d*pie i nie podaja dokladnie modelu, albo uzywaja tych samych oznaczen dla wersji chinskiej (color2) i globalnej (color3). generalnie kupujac w polsce spodziewalbym sie wersji color3, ktorej (oficjalnie) nie podepniesz na chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, startuje z tematem i mam kilka pytań do was:

Mam Smart Set z mi-home.pl i chciałbym się upewnić co do funkcjonalności dodatkowych czujników/modułów na polskim serwerze. 
Czy z Hubem z tego Smart Setu (DGNWG05LM) będą działać wyłącznie te moduły, które są "widoczne" na polskich serwerach (czyli praktycznie tylko te, które są w zestawie) czy będą działać wszystkie?

Przykładowo - Czujnik temperatury i wilgotności nie jest widoczny w aplikacji na PL serwerze i nie mam pewności, czy będzie to działało: 
https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mijia-czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-7932423791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/21/2018 at 8:30 AM, kambodza777 said:

Cześć, możliwe że pytanie już było - nie znalazłem.

Mam oto taki problem nr 1:
Xiaomi Philips ZhiRui E27 bulb - nie można zaktualizować,

Lokalizację mam ustawioną na Chiny kontynentalne, 
Bieżąca wersja 1.2.7_0028,

Najnowsza wersja 1.3.0_0035,

Gdy chcę zaktualizować:

  • najczęsciej od razu jest błąd,
  • czasem odpala się proces, 30% -> 60%, czasem 80% procent, czasem nawet jest napisane "Instalowanie aktualizacji" - niestety proces nigdy nie dobiega końca pomyślnie, zawsze jest jakiś timeout (no w każdym razie błąd na końcu)
  • próbowałem uruchamiać ponownie bramę i żarówke itp, restart routera ale nic to nie dało,
  • nie udało mi się zresetować żarówki (gdzieś przeczytalem że 5 razy mam wyłączyć ją i włączyć - robiłem to łącznikiem bo mam ją zamiast zwykłej żarówki podłączoną)

Co ja mam robić teraz? :D

Czy ktos poradzil sobie z problemem update`u tych zarowek do 1.3.0? 

Mam dokladnie ten sam problem. Niektore zarowki zupdate`owaly sie bez problemu ale 3 sztuki za nic nie chca. 

Xiaomi Global Support odpisal mi ze nie sprzedaja juz tych zarowek wiec juz ich nie wspieraja... :/ 

Ktos cos wie? 

 

z gory dzieki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...