Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, acidmk napisał:

Nie, Key jest zeszyty w mi home. Trzeba włączyć tryb programisty. Wszystko opisane w Wiki home assistant. Generalnie dwie minuty roboty emoji16.png

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Możesz coś przybliżyć? Wydaje mi się, że mocno zaznajomiłem się z manualem. Jak pisałem, mi home na serwerach EU bo mam Bazę z dystrybucji EU i na China Mailand dodaje się ale nie można zainicjować, więc wejście w jakiekolwiek opcje odpada. Próbowałem i na Andku i na iOS. Jeśli to myk z wejściem w ABOUT to uprzedzam że tej funkcji nie ma. 

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku jeśli chcesz mieć coś więcej niż tylko odkurzacz w smart Home od Xiaomi jedynej sensownym wyjściem będzie zmiana softu odkurzacza na Chiny.

Nawet jeśli uda Ci się podłączyć Gateway do serwera EU to i tak będzie miał naprawdę mało dostępnych urządzeń. Na EU xiaomi dopiero zaczyna dodawać urządzenia. Więc zapomnij na serwerze EU o porządnej automatyzacji.

Mnie też to czeka...mam w tej chwili dwa konta. Jedno na serwerze CN z całą automatyzacją oraz drugie na serwerze EU z odkurzaczem.

Mam głośniki od Google A do Google Home możesz podłączyć tylko jedno konto xiaomi



Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę od 2 dni. Poszedłem już drogą którą opisujesz. Odkurzacz dodał się bez problemu po zmianie softu na chiński. Generalnie 15 min roboty bez problemu. Z oczyszczaczem 2s był problem ale to powiedzmy bym odżałował. 

Wiecie z czym jest największy problem? Kupiłem  bazę w zestawie który nazywa się Mi Smart Sensor Set. Polska dystrybucja. Coś takiego: https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-sensor-set

Składa się on ze standardowych 2 czujek ruchu, 2 czujek drzwi, przycisku oraz Bazy.

Baza wygląda na Gateway V2. Ma model DGNWG05LM. Googluję to po modelu ale... coś nie wiele tego widzę w sieci. Możliwe że to coś kompletnie nowego w polskiej dystrybucji? Bazy nie jestem w stanie dodać do lokalizacji China Mainland. Tzn dodaję ale w iOS jest błąd - Nie można zainicjalizować, na Androidzie po dodaniu jej do MiHome nie można jej kliknąć, klik na bazę w apcje nic nie wnosi. Dodanie do lokalizacji Europa, powoduje że działa ona prawidłowo z oczywistą masą ograniczeń :(

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, słyszałem że bazę można dodać do każdego serwera i będzie hulać.

Czyli baza jest też jest z innym softem na EU i CN.

No dobra, to jaki wszystko masz z softem na EU to jedyny problem jaki masz to to że nie dajesz rady dodać centrali do home assistant?

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet pogodziłem się z tym, że na moje smart home poczekam aż zaczną się pojawiać nowe urządzenia w europejskiej wersji a teraz poskładam tyle ile mogę. No i wymyśliłem, że jak dodam to do HA, to jakoś to tamtejszą automatyzacją obgonię. Problem w tym, że nie jestem w stanie wyciągnąć parametru KEY który według manuala Home Assistant jest niezbędny. Discovery wykrywa mi nawet bazę ale nijak nie mogę jej dodać do pliku z konfiguracją bo nie mam Keya :( Mi Home zachowuje się tak, jakby nie dało się wejść w tryb programisty, nie pokazuje menu ABOUT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, acidmk napisał:

A to ciekawe, słyszałem że bazę można dodać do każdego serwera i będzie hulać.

Czyli baza jest też jest z innym softem na EU i CN.

No dobra, to jaki wszystko masz z softem na EU to jedyny problem jaki masz to to że nie dajesz rady dodać centrali do home assistant?

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

ponieważ krążyła tutaj taka plota,że jeżeli w aplikacji mi home jest widoczny gateway to bez problemów będzie działać,a jednak działa tylko na chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, też tak gdzieś czytałem.

Teraz za to wiemy więcej

@elmagico być może u Ciebie jest inny sposób na wyciągnięcie Key? Ja u siebie wyciągnąłem sposobem z tutoriala z ha i za pierwszym razem zadziałało.

 

Może napisz do xiaomi pytanie mailem?

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę jeszcze walczył żeby podpiąć się do serwerów chińskich. Założę nowe konto xiaomi, wezmę inny telefon z Androidem, inny nr do konta, wszystko od zera i będę podłączał bazę kolejno do wszystkich softów w dół od aktualnego. Jeśli nigdzie nie uda mi się aktywować bazy, będę kombinował z innymi metodami wyjęcia klucza bo jednak podpięcie tego do serwerów chińskich dałoby dużo możliwości a tak będzie tylko wydmuszka. Sama baza nie jest droga, najwyżej zamówię inną. Do xiaomi też napisze, jest to jakiś pomysł.

 

Wiem też, że to nie wina mojej sieci. Udostępniając wifi z telefonu A, podłączam bazę korzystając z telefon B i efekty są takie same. Pisze o tym bo są w necie informacje, jakoby ktoś w ten sposób rozwiązał problem.

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeprowadziłem kolejne testy. W celu pominięcia problemów z moją siecią, udostępniałem wifi z innego telefonu. Podczas testów próbowałem zmian DNS na googlowe 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4 lub te od Xiaomi 82.146.38.202 które czasem są podawane jako ichniejsze. Nie przynosiło to żadnych zmian. Podobnie jak próby dodawania bramki podczas korzystania z VPN na serwerach azjatyckich. Cały czas próbuję spiąć bazę do China Mainland z językiem Default, chińskim lub angielskim.

Za każdym razem bramka resetowana do stanu, w którym mruga na żółto i komunikuje głosowo o tym, że została zresetowana i prosi o otwarcie aplikacji.

Próbowałem z następującymi softami na androidzie:
- Najnowszy nie wykrywa Gatewaya, Gateway nie reaguje
- 3.6.5 - znajduje bazę, łączy się, baza mruga na niebiesko, potem komunikuje że połączyła się z wifi, baza gaśnie i łączenie trwa do 100% a potem timeout. Tak samo w poniższych przypadkach.
3.5.14 - j.w.
3.5.6 - j.w

Gateway zawsze jest widoczny jako podłączony po wifi - widzę go na routerze, pobiera IP itp. Ewidentnie jest problem w momencie dodawania go w apce do serwera Xiaomi China Mainland :(


Będę testował jeszcze z wczesnymi wersjami 4 ale softów jest zbyt wiele, żeby sprawdzić każdy. Generalnie nie udaje dodać bazy na serwery chińskie, co jeśli mi się nie uda, spowoduje że będę musiał zamówić inną bazę, z azjatyckiej dystrybucji. Napiszę jeszcze do Xiaomi, może coś podpowiedzą poza koniecznością odpięcia się do serwerów EU ;)

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elmagico napisał:

Dziś przeprowadziłem kolejne testy. W celu pominięcia problemów z moją siecią, udostępniałem wifi z innego telefonu. Podczas testów próbowałem zmian DNS na googlowe 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4 lub te od Xiaomi 82.146.38.202 które czasem są podawane jako ichniejsze. Nie przynosiło to żadnych zmian. Podobnie jak próby dodawania bramki podczas korzystania z VPN na serwerach azjatyckich. Cały czas próbuję spiąć bazę do China Mainland z językiem Default, chińskim lub angielskim.

Za każdym razem bramka resetowana do stanu, w którym mruga na żółto i komunikuje głosowo o tym, że została zresetowana i prosi o otwarcie aplikacji.

Próbowałem z następującymi softami na androidzie:
- Najnowszy nie wykrywa Gatewaya, Gateway nie reaguje
- 3.6.5 - znajduje bazę, łączy się, baza mruga na niebiesko, potem komunikuje że połączyła się z wifi, baza gaśnie i łączenie trwa do 100% a potem timeout. Tak samo w poniższych przypadkach.
3.5.14 - j.w.
3.5.6 - j.w

Gateway zawsze jest widoczny jako podłączony po wifi - widzę go na routerze, pobiera IP itp. Ewidentnie jest problem w momencie dodawania go w apce do serwera Xiaomi China Mainland :(


Będę testował jeszcze z wczesnymi wersjami 4 ale softów jest zbyt wiele, żeby sprawdzić każdy. Generalnie nie udaje dodać bazy na serwery chińskie, co jeśli mi się nie uda, spowoduje że będę musiał zamówić inną bazę, z azjatyckiej dystrybucji. Napiszę jeszcze do Xiaomi, może coś podpowiedzą poza koniecznością odpięcia się do serwerów EU ;)

szkoda że kupiłeś taką wersje,najlepiej będzie jak sprzedasz gdzieś na portalach aukcyjnych to co masz i kupisz od nowa wersje chińskie-wtedy nie będziesz miał problemów żeby połączyć się z chinami,dodatkowo masz o wiele więcej możliwości(więcej czujników,sensorów,żarówek itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bobo123 napisał:

szkoda że kupiłeś taką wersje,najlepiej będzie jak sprzedasz gdzieś na portalach aukcyjnych to co masz i kupisz od nowa wersje chińskie-wtedy nie będziesz miał problemów żeby połączyć się z chinami,dodatkowo masz o wiele więcej możliwości(więcej czujników,sensorów,żarówek itp)

Dostałem ten zestaw, stąd podjęta walka, inaczej bym zwrócił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

A task z ciekawości, bo to chyba pierwszy przypadek żeby bramka była tylko na EU, do jakich gniazdek ma wejście, naszych czy chińskich?

 

 

Do naszych, podwójna wtyczka. Kombinowałem ile wlazło bo to moja branża ale jednak się poddałem bo ani tu nic nie wymyśliliśmy ani, na globalnym forum xiaomi ani na grupach fb o home Assistant a support globalny xiaomi odesłał mnie do sprzedawcy i zrobiło się błędne koło ;) 

zastanawiam się czy powoli czeka nas zalew takich tematów, wszak urządzeń w europejskiej dystrybucji będzie co raz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do czujnika temperatury,wilgotności i ciśnienia-ponieważ tutaj parę osób się wypowiadało na ten temat że ma jakieś dziwne pomiary(błędne czy coś) to sprawdziłem to na własnej skórze i tak 

termometr pokazuje skrót kPa-kilopaskal  

1 kPa to 10 hPa(hPa-hectopascal)

u mnie 99.1 czyli 991 hPa 

dlaczego ta wartość jest za niska ? a no właśnie,nie jest za niska,ponieważ termometr pokazuje "ciśnienie bezwzględne" jak u mnie w zegarku casio gw-9400

a stacje pogodowe pokazują ciśnienie względne czyli zredukowane do poziomu morza

czyli 991hPa ciśnienia bezwzględnego,czyli względnego(tak jak podają w tv czy stacje pogody) wychodzi 1019.3 hPa

do obliczenia ciśnienia z bezwzględnego do względnego potrzebujemy

1.Wysokości na jakiej aktualnie się znajdujemy n.p.m

2.temperatury w danym pomieszczeniu 

3.Ciśnienia bezwzględnego(absolutnego)

PS: ciśnienie bezwzględne to takie,które występuje danego dnia w danej miejscowości w której znajduje się stacja pogody(twój termometr)

ciśnienie względne to takie które jest zredukowane do poziomu morza, czyli to takie które byłoby danego dnia w danej miejscowości,gdyby znajdował się on na poziomie morza.

 

o to dowód-proszę nie patrzeć na różnice temperatur ponieważ zegarek i termometr są w 2 różnych pokojach na tej samej wysokości(wysokościomierz mam również w zegarku)

Pozdrawiam fanów xiaomi 1197798426_IMG_0057870.thumb.JPG.fe83bd0720225503c48912e418f67838.JPG

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Jak ustawić następującą automatykę

1) Wchodzę do domu, czujnik otwarcia drzwi zapala Yeelight (RGB). Zamyka za sobą drzwi, Yeelight zostaje zapalony

2) Wychodzę z domu, czujnik otwarcia drzwi gasi Yeelight. Zamykam za sobą drzwi.

 

1 jest dla mnie prosta ale jak osiągnąć 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ik`ey napisał:

Czujnik otwarcia nie zajrzy które to wejście lub wyjście.
Inne rozwiązanie to czujnik ruchu - brak ruchu przez określony czas = wyłączenie rgb

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Też o tym myślałem ale czujnik PIR ma tą wadę, że jak utnę sobie drzemkę, to zgasi mi światło, poza tym, będzie wykrywał łażącego kota i na niego reagował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapalanie tylko przez czujkę drzwi? Czy też zapalasz przez jakiś dodatkowy przycisk?

Byłoby to chyba do ogarnięcia, ale trzeba by zainstalować wcześniejszą wersje Mi Home, bo w tej konfiguracja i przeglądanie scen działa słabo - przynajmniej u mnie.

Ale i tak w 100% mogło by to nie działaś poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elmagico napisał:

Też o tym myślałem ale czujnik PIR ma tą wadę, że jak utnę sobie drzemkę, to zgasi mi światło, poza tym, będzie wykrywał łażącego kota i na niego reagował ;)

 to musisz ustawić czujnik ruchu tak żeby nie reagował na kota(ja mam czujnik ruchu usytuowany a lustrze w przedpokoju że jak pies chodzi to światła się nie włączają-czyli da się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,
Jak ustawić następującą automatykę
1) Wchodzę do domu, czujnik otwarcia drzwi zapala Yeelight (RGB). Zamyka za sobą drzwi, Yeelight zostaje zapalony
2) Wychodzę z domu, czujnik otwarcia drzwi gasi Yeelight. Zamykam za sobą drzwi.
 
1 jest dla mnie prosta ale jak osiągnąć 2?
Jeśli wchodzi i wychodzi tylko jedna osoba to da się to zrobić kilkoma scenami, zawsze musi być jedna osoba w danym pomieszczeniu, wejście kolejnej zaburzy cykl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli trochę przekombinowałem.

Żeby po wejściu do domu, zapalała mi się lampa w salonie (yeelight rgb w określonych godzinach), radio w kuchni (smart socket) oraz listwa zasilająca telewizor/aplituner/dekoder (listwa wpięta przez smart socket), to chyba jednak najsensowniej będzie zrobić przycisk blisko drzwi wejściowych i ręcznie zrobić on off na 1 i 2 kliki. Inaczej system raczej się pogubi bo dumałem nad czujkami ale to chyba nie przejdzie przy kilku domownikach, system nie rozróżni pierwszego i drugiego stanu zamknięte/otwarte (wchodzi pierwszy domownik) i ostatniego (zamknięte/otwarte) wychodzi ostatni domownik. Zwłaszcza z kotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przycisk przy drzwiach załatwia sprawę, dodatkowo możesz nim uzbrajać alarm. Gorzej z rozbrajaniem, bo potrzebna zwłoka na wejście.

 

U mnie czujka drzwi tylko gdy jest ciemno zapala światło w przedpokoju na 2 minut, a dalej to kontrolę przejmują czujki ruchu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wejdę u siebie w dany czujnik to zniknęły mi wszystkie dane z dziennika tego co znajduje się u góry okna. Mam tylko info w tym dzienniku automatyzacji który jest na dole okna ale tam jest misz masz z wszystkich czujników. Ktoś wie czemu tak się stało ? Gdzie to włączyć itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Yeelight RGB. 

Mam ją skonfigurowaną w Mi Home i działa prawidłowo. Chciałbym dodać ją sobie też do Home Assistant i muszę włączyć LAN Mode w apce Yeelight. 

Żeby podpiąć tam żarówkę, muszę zrobić jej reset. Resetuję podpinam włączam Lan Mode. Jednak przez to, że ją zresetowałem, nie jest widoczna w Mi Home i żeby ją dodać muszę ją zrestartować co przywraca jej ustawienia fabryczne i tym samym wyłącza Lan Mode... i robi się błędne koło - albo mam żarówkę z Lan Control w Yeelight i Home Assistant albo bez Lan Control w Mi Home. Jak to obejść? bo nie wieżę, że się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie na temat bramki Xiaomi w wersji na EU. Nazywa się Mi Control Hub. model: DGNWG05LM. Wszystkie różnią się tylko cyframi w nazwie modelu. 05 dla EU (chyba najnowsza), 02 dla Chin a na przykład 03 dla Tajwanu itd. Do tego te chińskie mają inny firmware od pozostałych, czyli wersja EU i tajwańska mają ten sam firmware (obecnie 3.3.10_117) ale chińska bramka ma już inny. Dlatego nie da się na dzisiaj obejść regionów i podłączyć bramki w wersji EU do chińskiego serwera ale za to można prawie do każdego innego. Tak samo tajwańską bramkę da się dołożyć na serwer EU a chińskiej już nie.

Łatwo jest wyciągnąć token dla Home Assistant czy HomeBridge ale sam token w przypadku bramek nic nie da (dla odkurzaczy i innych urządzeń wystarczy) jeśli nie da się uruchomić developer mode z hasłem a te bramki poza chińskimi tej funkcji nie mają nawet w firmware. Tak samo jest z bramką Aqara, token jest developer mode już nie, Podobno, przynajmniej Aqara ma plany dodać developer mode ale pewnie to tak szybko nie nastąpi.

Jeśli chcecie mieć wszystko na chińskim serwerze to wszystko już było tu opisane ale jak ktoś chce używać serwera EU to radzę poczekać do kwietnia, ponieważ zanosi się, że wersja EU bramki Aqara będzie wtedy właśnie też dostępna. Żeby to było możliwe to Xiaomi musi też dodać wsparcie dla nowych urządzeń na serwerze EU a dzięki temu bramka Mijia też dostanie wsparcie dla większej ilości urządzeń i jak nie macie czegoś w Mi Home app co i tak będzie wymagać chińskiego serwera to w końcu będzie można już używać tylko ten EU.

W bramce EU oprócz regionu i rodzaju wspieranych przez bramkę urządzeń w porównaniu z chińską wersją, jedynymi różnicami w funkcjach jest brak radio i brak możliwości wgrywania własnych dźwięków do bramek. Tak samo bramka Aqara tych funkcji na dzisiaj też nie ma,  a pomiędzy bramkami Mijia i Aqara są jeszcze dodatkowo różnice w programowaniu. Aqara ma inne akcje niż Mijia jeśli się używa apki Aqara Home, bo w Mi Home już wszystko wygląda tak samo. Na przykład w Aqara Home da się zaprogramować własny kolor światła przy zapalaniu ledring w bramce a przez Mi Home już nie da się tego zrobić.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 10:09, acidmk napisał:

Z tego co pamiętam to po resecie i ponownym dodaniu do mi home żarówka działa i w jednej i w drugiej apce. Ja mam ją równocześnie w obu i z obu mogę sterować nią.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

A jednak jest problem. Podłączę do apki Yeelight, włączę Łan Control i jest git. Zrobię reset żeby podpiąć do MiHome gdzie mam wszystkie sceny, tracę żarówkę w apce yeelight, wyłącza sie lan control i tak w koło :D

Wkurza mnie to bo nie mogę zmusić jej do jednoczesnego działania w MiHome i HA

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bedside lamp wersję bluetooth i chciałbym ją spiąć z gateway poprzez lampę sufitową yeelight 320, da się to zrobić? 
Obie lampy są dodane do mi home, niestety w BLE gateway lampy sufitowej nie jest widziana bedside lamp. 
W mi home bedside lamp jest w zakładce devices nearby, pozostałe urządzenia w zakładce my device, dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...