Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada Xiaomi Door Lock? Wersja S2 wygląda super, tylko zastanawiam się jak z montażem np. w drzwiach Dierre?
Mam wersję M1. Generalnie działa poprawnie ale kilka moim zdaniem słabości ma. Pomimo połączenia z bramką BLE nie można otwierać/zamykać zamka za pośrednictwem WiFi czy danych komórkowych - tylko BT. Za to działają sceny. Bardzo ubogie rodzaje powiadomień i możliwości konfiguracji. Nakładkę po prostu się przykleja.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie info? V2, ani żadne inne V nie obsługuje Google Home. W zasadzie z tego co wiem nie obsługuje żadnych innych czujników niż swoich dedykowanych. 

Z innej beczki. Fajny ten soft MiHome. Taki nie za porządny. Wykonanie delay na scenie ręcznej...znika po chwili od dodania sceny. Specjalnie czekałem na aktualizację apki. Po aktualizacji to samo :) Może Xiaomi nie chce, żeby ktoś ręczne sceny zagniezdzal w scenach, wschodnie społeczeństwo się za mądre zrobi, a władzy będzie trudniej je manipulować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 08:48, Lector napisał:

Oczyszczacz powietrza u mnie widać, ale sterowania nim nie ma. Tylko samo wejście w ustawienia (edycja nazwy usunięcie), co zresztą widać na moim filmie.

U mnie tak samo. Ale natomiast działa polecenie typu "turn on vaccum cleaner" lub "turn off air purifier"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem ;-) 

Po resecie bramek (problem dotyczy dwóch), gdzieś w ich pamięci pozostał harmonogram zapalania lampek w różnych kolorach (timer colored lamp) i pomimo tego, że w aplikacji ich nie widać (w związku z czym nie można go usunąć lub zmienić) zapalają się w sposób, który zaprogramowałem przed resetem. To samo dzieje się z harmonogramem alarmu (Auto -> Alert -> Timed alert) oraz z harmonogramem włączania się jednego z gniazdkowych programatorów (Timer). Od razu zaznaczę, że nie mam automatyzacji, które mogły by tym sterować.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko ma swój programator.
Możesz spróbować ( o ile nie próbowałeś) wywalić urządzenia które wariują i dodać na nowo.
I to właśnie ten programator w gniazdku żyje własnym życiem. Gniazdko spróbuję przeinstalować, ale co zrobić z bramkami? Restart, reset nie pomogły a przy dużej ilości urządzeń, które są do nich podpięte nie chce mi się podejmować kolejnej próby.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak wygląda u was z zasięgiem bramki aqara v2?
Mam pod bramkę podpięte 4 czujniki temperatury (2 na parterze, 2 na piętrze, bramka na parterze, strop betonowy) i po około miesiącu jeden z nich przestał raportować dane.

Ponowne sparowanie czujnika (będąc koło bramki) pomogło na jakieś pół dnia. Czujnik znów jest offline, a raz zniknął w ogóle z apki mi home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam MEGA problem. Mam całe oświetlenie w domu złożone z yeelight. Dotychczas miałem neta i biały router od upc. Wszystkie lampy spasowane bez problemu. Dzisiaj założyli mi telewizję HD z routerem horizon go a stary zabrali. I d*pa nie mogę w żaden sposób połączyć ani żarówek ani taśmy ledowej. Jedynie udało się połączyć lampy sufitowe 650. Reszta leży i kwiczy. Ani w aplikacji yeelight ani w mi home nie mogę połączyć urządzeń z routerem. Ciągle timeout. Czy ktoś ma doświadczenie z UPC horizon??? Mega pilnie potrzebuję pomocy. Spędziłem ponad 30 minut na rozmowie z pomocą techniczną upc i nic się nie udało osiągnąć. Do tego co dziwne w domu mogę lampy sufitowe kontrolować z yeelight app, a poza domem są offline. Jedynie mi home je widzi. 

 

Mega prosze o każdą radę i pomoc. Bo cały system w domu mam uziemiony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa sieci wi-fi jest taka sama jak poprzednio? Jeśli nie, to spróbuj zmienić na taką samą. Możesz zresetować żarówki i taśmę do ustawień początkowych (czyli gdzie tworzy własną sieć wi-fi i łączysz się z nią i dodajesz do aplikacji i pomieszczenia) poprzez szybkie włączanie i wyłączanie 5 razy (włączasz żarówkę do prądu, gdy się zapali to wyłączasz, od razu znowu włączasz, gdy się zapali to wyłączasz itd), wtedy za 5 razem żarówka będzie zmieniała kolory i zostanie zresetowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Z góry uprzedzam że żaden ze mnie elektryk, dlatego mam pytanie czy ten włącznik N,L,L1 https://www.gearbest.com/access-control/pp_626698.html będzie mi działał w instalacji chyba starego typu tz. po wyjęciu starego włącznika w puszce mam kabel niebieski i brązowy ? czy muszę kupić ten włącznik L,L1 https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html?wid=1433363#goodsDetail ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie żyły i obie podpięte pod włącznik to kup ten drugi https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html?wid=1433363#goodsDetail

To ze jest kolor niebieski nie oznacza ze jest to neutralny (zero).

Jakby nie patrzeć i byłoby zero to i tak będzie pasować :P W tedy zera nie podpinasz.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lector napisał:

Jak masz dwie żyły i obie podpięte pod włącznik to kup ten drugi https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html?wid=1433363#goodsDetail

To ze jest kolor niebieski nie oznacza ze jest to neutralny (zero).

Jakby nie patrzeć i byłoby zero to i tak będzie pasować :P W tedy zera nie podpinasz.

Czyli mając neutralny i fazę nie mogę podłączyć tańszej wersji załącznika tz. tego z trzema wejściami N,L,L1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz przewodów w puszcze?

To ze jest niebieski, nie oznacza że jest to neutralny. Bo w starych instalacjach puszczało się parę żył od puszki do włącznika a były to kolory brązowy (lub czarny) i niebieski.

 

Jeżeli masz neutralny w puszcze włącznika, to raczej jest to nowa instalacja (nowy typ) i tak możesz podłączyć ten tańczy włącznik.

A sprawdziłeś jakoś że jest tam zero?

Samo pokazanie zdjęcia puszki z kablami już by pomogło.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lector napisał:

Ile masz przewodów w puszcze?

To ze jest niebieski, nie oznacza że jest to neutralny. Bo w starych instalacjach puszczało się parę żył od puszki do włącznika a były to kolory brązowy (lub czarny) i niebieski.

 

Jeżeli masz neutralny w puszcze włącznika, to raczej jest to nowa instalacja (nowy typ) i tak możesz podłączyć ten tańczy włącznik.

A sprawdziłeś jakoś że jest tam zero?

Samo pokazanie zdjęcia puszki z kablami już by pomogło.

 

10 godzin temu, Lector napisał:

Ile masz przewodów w puszcze?

To ze jest niebieski, nie oznacza że jest to neutralny. Bo w starych instalacjach puszczało się parę żył od puszki do włącznika a były to kolory brązowy (lub czarny) i niebieski.

 

Jeżeli masz neutralny w puszcze włącznika, to raczej jest to nowa instalacja (nowy typ) i tak możesz podłączyć ten tańczy włącznik.

A sprawdziłeś jakoś że jest tam zero?

Samo pokazanie zdjęcia puszki z kablami już by pomogło.

 

Edytowane przez cold11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dwa, jeden taki załącznik już podłączyłem ten co ma L, L1 pod L podłączyłem fazę(napięcie) a pod L1 niebieski kabel(neutralny to jest chyba) i działa. Pytałam czy mogę zastosować tańszą wersję załącznika N,L,L1 do takiej instalacji w innym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was pytanko. Zamontowałem  u siebie 3 włączniki ścienne aqara. Wszystko działa znakomicie pod Domoticzem. Jedyne co mnie denerwuje to delikatne mrużenie/miganie świateł ledowych włączanych tymi przełącznikami. Gdy zmienię na zwykły przełącznik mrużenie ustaje. Czy ktoś z was też zauważył takie zjawisko u siebie? Ewentualnie jak temu przeciwdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest to migotanie? Na włączony oświetleniu czy wyłączonym?

Jeżeli efekt masz na wyłączonym oświetleniu to możesz spróbować tego https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/glowki-bezpiecznikowe/eliminator-rozblyskow-kontakt-simon-do-zarowek-energooszczednych-i-led.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to na włączonym świetle. Światło nie świeci z równym natężeniem tylko delikatnie mruży.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuję. Fajna rzecz. BTW Można zamontować na taśmę ale są również otwory na wkręty, które są w komplecie.

62b74d22d47006f1132708bba16195df.jpg

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

przynajmniej jeden z elementów ma widoczne otwory pod wkręty, być może drugi również ma po ściągnięciu osłonki (mój domysł)
Pod pokrywą są otwory montażowe.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...