Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyki miesięczne pokazuje całe miesiące, wrzesień trwa więc go nie ma. W dziennych na pewno masz dobrą datę? Niestety godzinowych chyba się nie da przestawić.
 
 
Byc moze jest tak jak mowisz tylko ze ja w sierpniu nie mialem wtyczki. Mam ja ok tydzien :) Faktycznie dzienne statystyki pokazuja ok.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko. 2 urządzenia tzn. Gateway v2 i Purifier 2 dodaję w aplikacji w j. angielskim (próbowałem polski i default również) i mają nazwy domyślne w ang. Po dodaniu sceny niby jest ok jednak po ponownym wejściu w automation mam wykrzykniki przy tych scenach a w "środku" urządzenie ma zamiast ang jakieś chińskie krzaczki i przez to jest info, że urządzenia nie znaleziono. Sceny nie działają. Wczoraj np. miałem tak, że działało i w scenach były nazwy ang (lub te które ustawiłem). Dzisiaj ponownie krzaczki i wykrzykniki.

Czujniki drzwiowe, ruchu, przycisk, kamerka DaFang, czujnik temperatury, wycieku wody i switch do gniazdka tego problemu nie mają.

Np. scena: IF single press (switch) THEN enable arming mode (gateway) czy IF door open THEN Purifier off nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was sledze temat od początku bo tez jak wy lubię gadżety i nowinki :) . Zestaw smart home spisuje się super mam czasami kłopoty ze wylogowuje mnie z mi home ale powiadomienia i tak dostaje tak ze nie jest zle.

Mam do was prośbę i pytanie zacznę od tego ze w kuchni zrobiłem sobie załączane radio przez smart gniazdko i czujkę po 2 minutach off jeśli nie wykryje ruchu To samo chciałbym zrobić w toalecie ale ze jestem z betonu tu zaczyna się problem... nie mam tutaj gniazdka wiec bezprzewodowa czujka + jakie radio/głośnik mógłbym z nią sparować aby tak samo jak wcześniej po wykryciu ruchu załączało się na danej stacji np. vox fm a po 2 minutach off... Co 2 głowy to nie jedna wiem ze jesteście mi w stanie pomoc. urzadzonko/radio/głośnik najlepiej z bateria i było by super jeśli mógłbym np podłączyć do niego powerbank

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryjnie nie ogarniesz.

Xioami musiałoby mieć jakieś radio na baterie  które by działało z Mi Home.

 

Można by zrobić to bez smart home :P

Być musiał użyć kontaktron który zamykał by obwód radia na baterie.

https://allegro.pl/kontaktron-cylindryczny-czujnik-otwarcia-i7586998461.html

Wszystko byś musiał zarobić tak, ze jak zablokujesz drzwi to zamknie obwód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a nie znalazłem wątku xiaomi domoticz :) więc piszę tutaj.

Wszystko mi działa pod aplikacją na komórce - sceny, włączenie/wyłączenie gniazdka i itd.

Widzę wszystko prawidłowo w domoticzu ale jakby tylko w trybie read only. To znaczy jak kliknę na gniazdko to robi się w domoticzu ON ale w rzeczywistości prąd nie płynie. Podobnie z wireless switch robię click ale zero efektu. 

To prawidłowe zachowanie? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

koledzy mam taki problem, dostałem właśnie yeelighty 2, podłączyłem, dodałem do konta wszystko Ok, usunąłem gniazdka które sterowały lampami na rzecz żarówek.

teraz pojawił sie problem ze scenami, te sceny które nie maja dodnego powiadomienia Na tel. nie działają.

tak samo z lampka z bazy działająca w ciemności na czujnik ruchu, nie włącza się tu niestety nie mogę Dodać wysyłania wiadomości zreszta po co ona by mi była w nocy.

jakies pomysły co zrobić żeby ładnie działało.tak jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówione z GearBest żarówki Yeelight wylądowały na celnym i teraz do odprawy wymagana jest deklaracja zgodności CE. Niestety Yeelight nie odpowiada na maila, samego dokumentu nie znalazłem w sieci (są do innych urządzeń Xiaomi/Yeelight). Muszą mieć tę deklarację bo sprzedają te żarówki w Europie na Amazonie (UK oraz DE) ale stamtąd też brak odpowiedzi. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dotychczas jestem szczęśliwym posiadaczem odkurzacza i oczyszczacza od Xiaomi. Zamówiłem również czujnik temp. z wyświetlaczem (https://allegro.pl/czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-xiaomi-i7609306632.html). W niedalekiej przyszłości chciałbym trochę to rozbudować. W planach mam montaż klimatyzacji, więc chcę dokupić po czujniku temp. do każdego pokoju, czujniki na okna oraz AC gateway (chciałbym utworzyć sceny w Mi Home > w zależności od temp. w pokoju i stanu okien itd. włączać/wyłączać klimatyzację).
Ale... jak to Xiaomi, jest tyle różnych wersji, że rozbolała mnie głowa. W związku z tym, mam kilka pytań:

1. Który czujnik temp. oraz otwarcia okien jest lepszy? Aqara (kwadratowy) czy Mijia (okrągły)? Słyszałem, że lepszy jest Aqara.
Aqara: https://www.gearbest.com/access-control/pp_626702.html?wid=1433363 / https://www.gearbest.com/access-control/pp_626703.html?wid=1433363
Mijia: https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344665.html?wid=1433363 / https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_009129108813.html?wid=1433363

2. Jeśli Aqara to pewnie ten AC gateway: https://pl.aliexpress.com/item/2018-Xiaomi-Gateway-3-Aqara-Air-Conditioning-Companion-Gateway-illumination-Detection-Function-Work-With-Mi-Smart/32909374378.html
ale w specyfikacji widzę, że jest tam 3500W i 16A. A jeśli klima będzie np. 5kW i 13,5A? No i czy będzie działać z Mi Home czy jest inna apka do tego?

3. W celu podłączenia tego u nas w PL to ładna się wieżyczka robi, bo gniazdko w ścianie > adapter > gateway > adapter > wtyczka klimy... Ale czytałem, że do AC trzeba jakiś specjalnych adapterów, bo bolce są szersze niż do normalnego gniazdka?! Prawda to?
Cytując opinię znalezioną na necie (pisowania oryginalna): " You will need a 16amp power socket for this. Its dimension is totally different from 10amps Type I plugs. The pins are not only bigger but they are also further apart - meaning it wont fit any adaptors."

Pomocy! :) Dzięki!!

Pozdrawiam,
Kuba

Edytowane przez KLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KLU napisał:

ale w specyfikacji widzę, że jest tam 3500W i 16A. A jeśli klima będzie np. 5kW i 13,5A? No i czy będzie działać z Mi Home czy jest inna apka do tego?

Nie przekraczaj maksymalnej obsługiwanej mocy bo nie będzie działać. Wszystko będzie w Mi Home

 

6 godzin temu, KLU napisał:

Ale czytałem, że do AC trzeba jakiś specjalnych adapterów, bo bolce są szersze niż do normalnego gniazdka?! Prawda to?

Prawda, chińskie wtyczki do klimy mają o kilka milimetrów szersze rozstawy niż ich zwykłe wtyczki do urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jest jakiś sposób aby sterować np. Ogrzewaniem danfosa scenami z mi home? Integracja z domoticzem? Czy są jakieś inne kompatybilne z mi home przełączniki do światła którymi można sterować? Mam płytki na ścianie w łazience i nie chce tego kuć żeby zmieścić włącznik kwadratowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Browcofil napisał:


 

 


Pisałem o tym ok. rok temu w tym wątku. Poszukaj. Rozwiązanie do dziś działa

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Czy to jest to rozwiązanie z podłączaniem głowic kablem do gniazdek xiaomi? Czy coś mieszam? Zależy mi na bezprzewodowej opcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie są 2 modele tej kamery:
SXJ01ZM - posiada BT
SXJ02ZM - nie posiada BT 

Poczytajcie Customer Questions & Answers na:
gearbest.com/ip-…363

Raz piszą że ma BT, raz że nie ma.


Jeszcze to:
What's the differences between these 2 versions?
The new version improves the camera's functionality, adds the AI humanoid smart detection function, and supports true real-time two-way talk; but lack of the bluetooth gateway, WDR/BSI function, and it no longer supports 5G network as the previous one.
Zatem wycofali tą starszą wersję ze sprzedaży, a nowa jest wykastrowana m.in. z bramki bluetooth

Edytowane przez tOmki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...