Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dzisiaj dojechalo do mnie gniazdko xiaomi smart plug. Mam juz bramke i czujniki, lampe i lampke, oczyszczacz. Mam problem z ustawieniem tego gniazdka. Ani jak nie moge go zautomatyzowac. Nie dziala ustawienie timera i nie moge przede wszystkim ustawic sceny zeby podczas spadku temp. wlaczalo sie to gniazdko. Czy macie jakies pomysly jak obudzic to gniazdko? Probowalem juz ustawiac z opoznieniem ale nic nie dziala. Probowalem je uruchomic wlacznikiem sciennym ktorym uruchamiam lampe na suficie ale tez nie dalo rady i do tego rozprogramowalo mi scene wlaczania lampy i teraz tez juz nie moge ustawic :((((( zadne sceny zwiazane z gniadkiem nie chodza. Mozna je wlaczyc i wylaczyc tylko. Wczesniej caly system mi smigal bez zarzutow a twraz przez to gniadko wszyatko sie sypie. Macie jakies pomysly bo mi juz rece opadaja :((((((

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, czy moglibyście coś doradzić w sprawie wlacznikow światła Aquara? Z tego co się orientuje to są 4 rodzaje i trochę się motam w wyborze najlepszego do domu, mieszkam w Szkocji i wiem że tutaj występują kwadratowe gniazda, ale nie jestem pewien czy podejdzie instalacja i czy nie będzie problemu z podłączeniem? Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś bardziej kumaty coś doradzić?... Pzdr i Dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli puszka Ci pasują wymiary jak pamiętam 86x86mm.

Są włączniki jedno klawiszowe dwa rodzaje i dwa dwu klawiszowe.

Oba dzielą się na takie które wymagają podłączenia linii N (zera - niebieski kabel), oraz na takie które działają bez N.

Który wybrać wszystko zależy jaką masz instalację, jak masz w puszcze przewód neutralny to kup te pod neutralny. Mają zaletę, o której już pisałem wcześniej w tym wątku.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gniazdko, daj linka bo już są chyba cztery modele.
Może masz problem z aplikacją, poczekaj do aktualizacji (zdarzały się podobne problemy).
Kupilem to z tego zestawu Xiaomi Smart Home Kit Mijia Bramy (Wersja 2) Drzwi Okno Temperatury Czujnik Wilgotności Ludzkiego Ciała bezprzewodowy Przełącznik Gniazdo Zigbee
http://s.aliexpress.com/B3eERfmi?fromSns=Copy to Clipboard
Dalej nie wiem jak to ogarnac :(

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcą Ci działaś sceny które tworzyć np klik klawisz włącz/wyłącz gniazdko, to tak jak pisałem poczekaj na aktualizacje Mi Home. Miałem też takie problemy.
A do jakiej wersji bo obecnie mam 5.4.10 i to chyba jest aktualna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem w tym temacie, że podobno rodo wymusilo, ze serwer ma byc eu, bo odkurzacz skanuje chate, ale nie posiadam tego sprzętu, więc nie wiem na 100%.

Z ciekawostek, Xiaomi-Huami wypuszcza nowy smartwatch - Amazfit Verge. Podobno ma obsługiwać Smart Home. Niestety póki co mało jest konkretów, najciekawsze zdanie jakie znalazłem w necie:

"It runs Huami's Android-based Amazfit OS, and packs Xiaomi's Xiao AI assistant support, as well as, the support for Mijia app which lets you control lights, air purifiers, wall sockets, air conditioners, electric fans and other IoT devices made by Xiaomi." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b0e0c62acb4d71088acc6c998c904bac.jpg

Może kogoś zaciekawi kupiłem ten czujnik https://www.gearbest.com/smart-home-controls/pp_009661787808.html?wid=1433363 , kupiłem 2 sztuki.

Jeden z przeznaczeniem na duże, nie otwierane okno. Sprawdził się, nawet nie za mocne uderzenie, obojętnie w które miejsce włącza akcje, więc np. zapalenie światła w pokoju może zniechęci ewentualnego rozbijacza szyb.

Drugi chciałem wykorzystać w piwnicy, ale tam nie ma zasięgu, aczkolwiek czujnik ruchu działa tam bez problemu.

Dlatego wymyśliłem inne miejsce - samochód. Mieszkam na parterze i przez jedną ścianę sięga nawet powyżej 10 metrów, więc auto stojące na parkingu jest w zasięgu. Czujnik działa na uderzenie, zamknięcie drzwi czy ruch auta, więc pod domem mam autoalarm za kilka zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek dobre

Miałem przyjemność bawić się czymś takim od Somfy.

Jak ten Aqary działa, jest jeden poziom czy kilka?

Somfy działa "inteligentnie" pojedyncze uderzenie ignoruje, jakby dzieciak piłką kopnął, czy jakiś zwierzak nie zauważył szklanej przeszkody. Dopiero systematyczne szarpanie aktywuje alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2018 o 12:06, koles142 napisał:

Koledzy czy odkurzacz xiaomi 1 gen kupiony w pl z dystrybucji UE będzie działał z mi Home na serwerze chinskim czy wymusi zmianę serwera na europejski?

Nie będzie działać na serwerze chińskim, ale można to obejść, wystarczy stworzyć scenę ręcznie i można go bez problemu uruchamiać zdalnie poza domem. W sieci domowej polecam apkę "FloleVac" obsługuje wszystkie funkcje odkurzacza.

Edytowane przez mikulas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś jakiś pomysł żeby po powrocie czujnika do miejsca gdzie jest zasięg nie trzeba go było ręcznie dodać? Czujnik wibracji podróżuje autem, po powrocie muszę go za każdym razem ręcznie wyszukiwać, żeby był aktywny.



Mam prośbę. Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić w ustawieniach ogólnych Gateway jaką ma moc sygnału Wifi?



U mnie 2 bazy około 5-6 metrów plus 1-2 ściany sygnał 47 i 50%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...