Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz ściany z płyt kartonowo-gipsowych to mogą być takie: https://pl.rs-online.com/mobile/p/puszki-elektroinstalacyjne/7768390/. Takie kupiłem i pasują, ale są dosyć płytkie i jeżeli masz dużo kostek w puszce to się nie zmieszczą. Aby pomieścić wszystkie złączki połączyłem tą puszkę ze standardową pomarańczową. Drugi problem to srednica śruby: do włączników dołączone są śruby M4, a w puszce są chyba M3.5 , na szybko wcale niełatwe do znalezienia, więc ja przegwintowałem gwinty w puszce.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ferges napisał:

Kupiłem jakaś kwadratową puszkę na ali. Czekam na dostawę. Czy w Polsce można gdzieś dostać pasujące puszki, bo potrzebuję tego 6 sztuk?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Do ścian murowanych polecam puszki:

https://allegro.pl/puszka-podtynkowa-do-sterownikow-nasciennych-led-i5877110722.html

Edytowane przez mikulas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koles142 napisał:

Jak myślicie?

Że to nic w temacie jakichkolwiek przejściówek nie zmienia. Listwa z zabezpieczeniami, europejską wtyczką i gniazdami (niestety z uziemieniem bez bolca, tylko na zewnątrz) i wbudowaną ładowarką  USB (bez żadnego QC, ale sporej mocy). W oficjalnej polskiej dystrybucji też już ją chyba sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam Geteway oraz czujnik ruchu. Niby ustawiłem strefę ale być może coś jeszcze źle ponieważ gdy ktoś wejdzie w strefę czujnika nie wyświetla mi się powiadomienie w telefonie a gdy wejdę w mi home widzę że coś się działo w ,,log " dodaje screany może ktoś coś pomoże ?

Screenshot_20180820-083119.png

Screenshot_20180820-083113.png

Screenshot_20180820-083048.png

Screenshot_20180820-083456.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dziadunia napisał:

Niby od teraz wszystkie akcesoria Aqara będą posiadały wsparcie dla iOS, aplikacji Dom od Apple i możliwą obsługę za pomocą asystenta głosowego Siri.

Szkoda ze nie zdecydowali się na tak prosta rzecz jak wbudowana bramka bluetooth żeby nie trzeba było rzeźbić z lampkami których nie wszyscy potrzebują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się na udział w programie pilotażowym „Włącz się na przyszłość” PGE, niby do końca roku mają mi zamontować urządzenia Smart Home, ciekawe co to będzie i jak się będzie miało do posiadanych już urządzeń Xiaomi, ktoś może wie coś więcej na temat tego programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę umiera....

Z ciekawości luknołem do apki xiaomi co tam nowego. Szybkie info i pytania.

 

1. Czym różni się nowa kamera IMI seciurity camera od Mi Home?

2. Nowe lampki biurkowe Philips ZhiYI, ZhRui, Mi led desk lamp, Yelight desk lamp, Yelight Haoshi led

3. Nowa centralka Zelkova smart gateway

4. Nowe zamki do drzwi Aquara Door lock s2 i Zelkova lock

5. Aquara wireless relay control

6. Smartmi ventilation

7. Smart mi evpaporativ (kwadratowy nawilżacz)

8 Kilka nowych klimatyzacji i 2 nowe wentylatory. Oraz termostat

9 Wcześniej wsponiany przeze mnie czujnik położenia

10. 3 lodówki

11. Normalny ekspres do kawy nie ten na kapsułki

12. Okap kuchenny

13. Zmywarka

14. Nowy Mi all speaker

15. Odkurzacz turbinowy też jest w miarę nowy

16. Normalny podgrzewacz przepływowy. nie ten 5l kuchenny

17. Dwie suszarki do prania

18 Smart biurko

19 Nowy oczyszczacz powietrza do samochodu

20. Masa nowych smart zegarków XUN. no i Mi quartz jak ktoś nie widział

21. Bieżnia 

22 . Fotele masujące

23. Rolki

 

 

A tutaj cisza nikt nic nie pisze...

 

Screenshot_2018_01_21_07_22_48.png

Screenshot_2018_01_21_07_23_26.png

Screenshot_2018_01_21_07_24_03.png

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak... ale wielu ludzi pytało np o termostaty czy sterowniki LED.

 

Genralnie system ten ma dla mnie tylko kilka wad....

1. Kwadratowe puszki.

2. Czujniki Pir z zwłoką 60 sekund a to bardzo duża wada.

3. Brak fajnego domofonu

4. Brak apki na PC / strony www. Panelu operatorskiego.

5. Brak dobrych kamer zewnętrznych.

6. Brak miernika mocy na cały dom.

7. Brak smart listew z kazdym oddzielnym gniazdkiem.

 

Dla mnie to i tak jeden z lepszych systemów. Ok można zbudować coś na VAGO itd za kilkanaście tyś. Ale jak ktos chce wydać <3 tyś to nic lepszego nie ma.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman wiele z twoich wad można wyeliminować poprzez home assistant. Myślałem że to coś skomplikowanego ale daje radę bo jest sporo ludzi którzy chętnie pomagają albo wrzucają materiały co i jak zrobić żeby działało.

 

Druga sprawa to gdzie znalazłeś info o ekspresie niekapsulkowym? Bo nie widziałem żadnego newsa na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, przymierzam sie do zakupienia zestawu smart home od xiaomi, przebrnalem przez wiekszosc stron w tym watku ale mam kilka pytan (sorki jesli odpowiedzi na nie sa juz na tym forum):

1. Jaki jest maksymalny zasieg ZigBee? Chodzi mi o odleglosc pomiedzy bramka a peryferiami. Jest roznica w zasiegu poziomym i pionowym?

2. Smart Button - widzialem 3 rodzaje

- podtynkowe (pojedyncze/podwojne) - rozumiem ze aby one zadzialaly musze miec instalacje 3-zylowa?

- natynkowe kwadratowe (pojedyncze/podwojne) - rozumiem ze one dzialaja poprzez zigbee

- oraz natynkowe okragle - tutaj sa tylko pojedyncze

3. Zarowki yeelight maja wbudowane zigbee? Myslalem ze te zarowki maja wbudowane wifi i ze nie ma urzadzen z kombinacja wifi+zigbee (poza bramka)

4. WIem ze nie DOmotoicz wspiera tylko 'nowsze' wersje bramek, jak je rozroznic?

5. Widzialem serie urzadzen Mija oraz Aqara - jaka jest roznica, urzadzania sa kompatybilne ze soba?

6. Obsluga protokolu ZigBee - inne firmy tez to wspieraja, mozna podpiac urzadzenie ZigBee innej firmy pod bramke xiaomi oraz vice-versa?

7. Zalaczanie/wylaczanie alarmu - o ile zalaczanie alarmu za pomoca przycisku jest ok o tyle wylaczanie to juz bardziej zaawansowany temat. Wiem ze mozna zawsze uzyc komorki do rozbrojenia alarmu ale komorka moze zawsze pasc w najmniej oczekiwanym momencie i d*pa blada :) Sa jakies inne patenty, np mozna dokupic klawiature ktore wspolpracuje z bramka xiaomi i moze sluzyc do rozbrojenia alarmu po wpisaniu pinu? Oczywiscie wiem ze zawzse moge w tym celu zamontowac przy drzwiach stary tablet/telefon ale czy sa inne opcje?

8. Jest jakies wsparcie dla NFC/RFID? Np brelok z kluczami, w momencie jak wychodze z domu to czujka przy drzwiach wykrywa wyjscie ostatniego domownika (pamieta ktore breloczki 'wyszly') i zalacza alarm automatem? POdobnie z przyjsciem - w momencie kiedy otwieram dom kluczami, czujka przy drzwiach wykrywa moj breloczek i automatem wylacza alarm.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, badzio napisał:

1. Jaki jest maksymalny zasieg ZigBee? Chodzi mi o odleglosc pomiedzy bramka a peryferiami. Jest roznica w zasiegu poziomym i pionowym?

 

Zasięg oficjalnie nawet 100m. W teorii 2-3 ściany i mocny strop mogą ograniczyć widzialność urządzeń. Strop najczęściej jest mocniejszy i zbrojony więc o wiele bardziej tłumi sygnał niż ściana. Na problemy z zasięgiem poziomym wystarczy w pomieszczeniu pomiędzy bramką a urządzeniem, do którego zasięg nie dociera dorzucić jakieś urządzenie zasilane prądem a nie baterią, pełni ono rolę repeatera sygnału (np. gniazdko, włącznik podtynkowy itd.)

22 godziny temu, badzio napisał:

2. Smart Button - widzialem 3 rodzaje

- podtynkowe (pojedyncze/podwojne) - rozumiem ze aby one zadzialaly musze miec instalacje 3-zylowa?

- natynkowe kwadratowe (pojedyncze/podwojne) - rozumiem ze one dzialaja poprzez zigbee

- oraz natynkowe okragle - tutaj sa tylko pojedyncze

- podtynkowe

- natynkowe - tak, zigbee

- okrągłe xiaomi switch - zigbee, funkcje: 1 naciśnięcie, 2 naciśnięcia i długie przytrzymanie

- aqara mini smart switch - małe kwadratowe, nowa wersja obsługuje funkcje: 1 naciśnięcie, 2 naciśnięcia, długie przytrzymanie i potrząsanie

22 godziny temu, badzio napisał:

3. Zarowki yeelight maja wbudowane zigbee? Myslalem ze te zarowki maja wbudowane wifi i ze nie ma urzadzen z kombinacja wifi+zigbee (poza bramka)

 

Yeelight są tylko na Wi-Fi. Są urządzenia z Wi-Fi i zigbee, nie jest to tylko bramka. Rolę bramki pełnią też niektóre kamery, lampy, sterownik klimy itd.

22 godziny temu, badzio napisał:

6. Obsluga protokolu ZigBee - inne firmy tez to wspieraja, mozna podpiac urzadzenie ZigBee innej firmy pod bramke xiaomi oraz vice-versa?

 

Nie da rady.

 

22 godziny temu, badzio napisał:

8. Jest jakies wsparcie dla NFC/RFID? Np brelok z kluczami, w momencie jak wychodze z domu to czujka przy drzwiach wykrywa wyjscie ostatniego domownika (pamieta ktore breloczki 'wyszly') i zalacza alarm automatem? POdobnie z przyjsciem - w momencie kiedy otwieram dom kluczami, czujka przy drzwiach wykrywa moj breloczek i automatem wylacza alarm.

 

Jest kilka zamków w ofercie, musisz przejrzeć funkcjonalności jakie dają. Wydaje mi się, że można coś takiego uzyskać robiąć sceny z telefonem i Wi-Fi lub opaską xiaomi i bramką bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mogę ustawić za pomocą Mi Home w gateway czasu kiedy ma się uruchamiać alarm:

- Mi Home 5.4.10, Region - Mainland China

Chciałbym aby uruchamiał mi się Poniedziałek - Piątek 7.30 - 15 i teraz:

- ustawiam na Gateway w zakładce auto czas:

Screenshot_20180906-093151.thumb.png.db54ccd18064c6da7a2fec7b93c3e737.png

- To po naciśnięciu OK wyskakują zupełnie inne czasy:

Screenshot_20180906-093159.thumb.png.4621d5631559773b403a0b1d267fe4e9.png

Żeby nie było - próbowałem jakoś wstrzelić się z godziną do, żeby jakoś trafić na 15, ale niestety nie udało mi się.

Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten język polski to jakaś proteza :D ustawiłem, wybrałem „kontynent” i w sumie działa, żadne urządzenie nie zniknęło. Z tym, że przetłumaczona i to nie w pełni jest tylko główna aplikacja. Wszelkie urządzenia jak np. Odkurzacz maja interfejsy po angielsku. Tak jakby przetłumaczyli podstawy a widgetów urządzeń już nie. Nie wiem jeszcze jak z komunikatami bo nie sprawdzałem. Ogólnie słabo.

0596419F-8196-41CF-9CD5-6FEA697544CD.png

Tutaj zmiany:

 

02DF7410-7696-45F0-B8ED-2904F9536BB2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie natury technicznej.

Posiadam kilka urządzeń z rodziny Xiaomi, ale mam problem z zautomatyzowaniem jednego procesu (przyznam, błachego).

A wiec chodzi o możliwość zapalenia światła podczas wejścia do pomieszczenia i zgaszenia po wyjściu. Podłączyłem żarówkę do czujnika otwieranych drzwi i faktycznie, jak wchodzę, to sie zapala, ale nie mogę za sobą tych drzwi zamknać, bo światło gaśnie (bo na zamknięcie mam ustawiony wyłącznik). Nie mogą też być otwarte, bo to ubikacja. Myślałem, by zamiast czujnika otwieranych drzwi dać body sensor, ale on ma opcję wyłączenia dopiero po min 2 minutach od ostatniego skanu ruchu, co nijak się ma do oszczędności. Wiadomo, że prośby do twórców apki o dodanie krótszego czasu mijają sie z celem, wiec pytanie do Was, czy macie pomysł na jakieś inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się pisać krok po kroku, bo już robiłem to wiele razy.

https://xiaomifans.pl/topic/7-scena-obsługa-żarówek-i-nie-tylko/

Utwórz dwie sceny, jedna do zapalania a druga do gaszenia nie dawaj dealay bo już nie potrzebne. Sceny muszą się na wzajem włączać i wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...