Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Takie szybkie pytanie, urządzam mieszkanie mam gatewaya, chciałbym mieć możliwość sterowania termostatami w kaloryferach, z tego co widziałem w internecie to xiaomi nie ma takich termostatów. Czy można w jakiś sposób użyć jakiś innych żeby grały z xiaomi? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś tu ucichło. Czyżby nie było żadnych problemów?
No to trochę z innej beczki. Pytanie odnośnie Home Assistant na „malinie”. Wydatek nie jest duży, ale czy gra jest warta świeczki? Obawiam się konfiguracji tego wszystkiego - da się to ogarnąć? Dzięki za wszelkie informacje.


Mi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś tu ucichło. Czyżby nie było żadnych problemów?
No to trochę z innej beczki. Pytanie odnośnie Home Assistant na „malinie”. Wydatek nie jest duży, ale czy gra jest warta świeczki? Obawiam się konfiguracji tego wszystkiego - da się to ogarnąć? Dzięki za wszelkie informacje.


Mi 4
Pewnie że tak, ogarniesz

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czesiek napisał:

No to trochę z innej beczki. Pytanie odnośnie Home Assistant na „malinie”. Wydatek nie jest duży, ale czy gra jest warta świeczki? Obawiam się konfiguracji tego wszystkiego - da się to ogarnąć? Dzięki za wszelkie informacje.

A wystarczy zerknąć na wątek obok :) :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, działają Wam sceny z czujnikiem temperatury?

Ustawiłem czujnik zza panelem solarny, który jest wpięty w instalację do basenu.

Dałem mu ze jak będzie powyżej 27 stopni to ma na kilka minut włączyć pompę poprzez gniazdko WiFi. No i nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podłącze gniazdo ZigBee, bo teraz mam to pierwsze na WiFi z USB.

Ja nie korzystam z scen aktywnych w pewnych godzinach, a chciałem to wykorzystać. Widzę ze zmieniło się troszkę ich ustawieniu.

Czy dalej ustawiamy tam czas Polski, czy Chiński (nasza godzin - 8 godzin)?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Phil_ips napisał:

Dla jakiego urządzenia masz możliwość ustawienia strefy czasowej? U mnie nie ma takiej opcji...
BTW screen z IOS?

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

Praktycznie dla każdego: brama, sensor ruchu aqara, czujnik temperatury, smart switch. To nie był screen z ios :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też jest problem z serwerami? U mnie całkowity „klops”. Nie mogę dodać żadnych urządzeń - w ogóle lista jest pusta (oczywiście jestem na Chińskich serwerach).

Sceny działają (trochę w zwolnionym tępie, ale działają), natomiast w aplikacji są nieaktywne, tak jak wszystkie urządzenia - nie mogę sterować z poziomu aplikacji, a scen nie mogę modyfikować. Próbowałem na iOS i andku.

 

EDIT:

Udało mi się rozwiązać problem. Na liście urządzeń gdzie było pusto wszedłem w wyszukiwarkę i... wszystko wróciło :-)

Chociaż od kilku dni sceny działają z opóźnieniem. Chyba skuszę się na malinę i HA

 

Mi 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób korzystających z internetu z "kablówki". Czy możecie sprawdzić pingi serwera: ot.io.mi.com.
U mnie większość dnia jest "kiszka" i dlatego praktycznie nie działają sceny w chmurze. Zastanawiam się czy to wina operatora, czy tak poprostu jest... Przez sieć komórkową pingi są w miarę OK

MI 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób korzystających z internetu z "kablówki". Czy możecie sprawdzić pingi serwera: ot.io.mi.com.
U mnie większość dnia jest "kiszka" i dlatego praktycznie nie działają sceny w chmurze. Zastanawiam się czy to wina operatora, czy tak poprostu jest... Przez sieć komórkową pingi są w miarę OK

MI 4


I mnie też nie wygląda to za ciekawie. Do Googla 16 ms.a3e6fa3c89026a6d3352332b9b8fa3bd.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

mam problem z wydawałoby mi się prostym tematem a mianowicie ustawieniem alarmu opartym na otwarciu drzwi - kupiłem gateway 2 + czujnik otwarcia + przycisk switch. Chciałbym wychodząc z mieszkania uzbroić alarm jednym kliknięciem w przycisk (i to działa) ale wchodząc do mieszkania chce ustawić określony czas opóźnienia np 30 sekund na dwukrotne kliknięcie w przycisk które go dezaktywuje. Jeżeli w ciągu tego czasu nie nacisnę w przycisk dopiero wtedy uruchom alarm.  I tego nie mogę zrobić, w momencie otwarcia drzwi od razu włącza się alarm. Prośba o pomoc przy konfiguracji.

Dodatkowo czy macie problemy z powiadomieniami? z tego co zauważyłem pojawiają się w momencie np aktywacji alarmu ale tylko w aplikacji mi home, nie są widoczne na ekranie telefonu (aplikacja mi home na wszystkie pozwolenia na wyświetlanie powiadomień).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko nie da się dać zwłoki. Jedynie można wgrać swój plik alarmu, który będzie zaczynał się od kilku sekundowej ciszy, ma to jednak też i wadę, bo jeśli ten plik będzie się odtwarzał w pętli, to zawsze będzie cisza na jej rozpoczęciu. Rozwiązaniem może być kilku minutowy alarm, wtedy ta kilkusekundowa zwłoka nie będzie tak przeszkadzać.

Co do powiadomień działają jak chcą, czasami jak się włączy alarm telefon wydaje specyficzny dźwięk i wibruje, a czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie trzeba przyznać że twórcy nie popisali się skoro brakuje podstawowej funkcji w systemie alarmowym jak opóźnienie aby mieć czas na dezaktywowowanie, o wgraniu własnego pliku myślałem już wcześniej jednak kolejną oprócz wymienionej wady jest przychodzące powiadomienia o włączonym alarmie (jeżeli zaczną działać) gdy ktokolwiek z rodziny wejdzie do mieszkania a co za tym idzie nie odróżni się prawdziwego alarmu od zwykłego wejścia domownika... trochę rozczarowujący ten "smart" home system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...