Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zbudować inteligentny dom od Xiaomi. Na razie jedzie do mnie żarówka Yeelight. Mam parę pytań

1. Mam w domu router mobilny który wyłączam na noc, więc czy np jeśli w aplikacji ustawię że żarówka włącza się automatycznie o danej godzinie to włączy się gdy router jest wyączony?

2. Router może mieć połączonych max 10 urządzeń. Więc jeśli mam Gateway to każde urządzenie będzie osobno połączone do routera? Czy np wszystkie (czujniki itp) będą podłączone do Gatewaya a on będzie wszystko przekazywał do routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaruj sobie smart home, skoro wyłączasz router.

To co jest na WiFi będzie łączyło się routerem, bez łączności brak sterownia.

Czujniki są na ZigBee, ale bez łączności Gatewa z WiFi nic nie zrobisz.

Mogą działać scene gateway <=> ZigBee, ale zarówek nie zapalisz.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaruj sobie smart home, skoro wyłączasz router.
To co jest na WiFi będzie łączyło się routerem, bez łączności brak sterownia.
Czujniki są na ZigBee, ale bez łączności Gatewa z WiFi nic nie zrobisz.
Mogą działać scene gateway ZigBee, ale zarówek nie zapalisz.
Router może zostawać włączony. Gorzej z tym limitem urządzeń

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Posiadam bramkę gateway v2, 2 żarówki yeelight i czujnik ruchu aqara. Chciałbym, aby czujnik włączał żarówki po zmroku (na stałe) i wyłączał, gdy zrobi się jasno. Pójdzie coś takiego zrobić? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w home assistant możesz to ustawić

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Możesz ustawić w Mi home godzinę włączania się światła np od 20 do 6 rano, codzienne o tej same porze

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Amadej napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam bramkę gateway v2, 2 żarówki yeelight i czujnik ruchu aqara. Chciałbym, aby czujnik włączał żarówki po zmroku (na stałe) i wyłączał, gdy zrobi się jasno. Pójdzie coś takiego zrobić? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Nie da się zrobić wyłączania "kiedy jasno". Apka MiHome jest OK, ale ma sporo ograniczeń. Jeżeli chcesz na poważnie rozbudowywać automatykę, robić skomplikowane sceny to pozostaje kupić Raspbery Pi i zainstalować HomeAssistanta.

Początkowa konfiguracja może trochę przytłoczyć, ale moim zdaniem warto. Ja przeniosłem właściwie 90% swojej konfiguracji z MiHome do HA i mam wgląd na wszystko po szyfrowanym połączeniu z dowolnej przeglądarki internetowej. 

MiHome to fajna zabawka jak robi się proste rzeczy typu włącz żarówkę, zagraj melodyjkę ale do poważnych zastosowań raczej odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jojoro napisał:

Nie da się zrobić wyłączania "kiedy jasno". Apka MiHome jest OK, ale ma sporo ograniczeń. Jeżeli chcesz na poważnie rozbudowywać automatykę, robić skomplikowane sceny to pozostaje kupić Raspbery Pi i zainstalować HomeAssistanta.

Początkowa konfiguracja może trochę przytłoczyć, ale moim zdaniem warto. Ja przeniosłem właściwie 90% swojej konfiguracji z MiHome do HA i mam wgląd na wszystko po szyfrowanym połączeniu z dowolnej przeglądarki internetowej. 

MiHome to fajna zabawka jak robi się proste rzeczy typu włącz żarówkę, zagraj melodyjkę ale do poważnych zastosowań raczej odpada. 

Czyli rozumiem, że mogę jedynie ustawić włączanie żarówek w określonych godzinach i po zmroku na ruch. A nie można jakoś skorzystać z tej opcji "at sunset" i "at sunrise"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) w jaki sposób ustawić scenę aby działała w następujący sposób:

jeśli godzina 21:00 sprawdź czy status drzwi otwarte/zamknięte

jeśli otwarte wyślij powiadomienie

z góry dzięki

Edytowane przez dokixi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kostka będzie działała z żarówkami Yeelight? Chcę zrobić tak aby każdy przycisk włączał/wyłączał żarówkę?

2018 nowy Xiaomi mijia Aqara Cube Kontrolera Zigbee Wersja Bezprzewodowa przełącznik Sterowany przez Sześć Działania pracy z mi App Inteligentny strona główna
http://s.aliexpress.com/QN3ieMRF?fromSns=Copy to Clipboard

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zainstalowałem gniazdko podtynkowe xiaomi aqara i dwa podtynkowe podwójne włączniki oświetlenia xiaomi aqara

gniazdko podtynkowe ma za zadanie uruchamiać oświetlenie ledowe, gdy czujnik wykryje ruch i podobnie jest z włącznikami

wszystko pęknie sparowało się z bramą i działa zdalnie z poziomu telefonu, ale jak ustawiłem scenę (jeśli czujnik motion wykryje ruch, to włącz gniazdko) nic się nie dzieje

tak samo z włącznikami. Przy pierwszej próbie ustawienia scen pojawiał się błąd z synchronizacją, walczyłem wczoraj cały dzień... Problem występuje tylko z gniazdkiem i włącznikami,

na gniazdku natynkowym sceny działają. :-(

 

 

 

Problem rozwiązałem, musiałem dla przełączników i gniazdek podtynkowych ustawić sceny ręcznie i później już w automacie np, jeżeli czujnik wykryje ruch, to uruchom scenę, inaczej nie chce działać. Trochę to dziwne i od tyłu, ale działa :)

 

Edytowane przez mikulas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czujki ruchu. Czy zdarzają się Wam "zawiechy" w działaniu (czujka Aqara)? Mam ustawiona prostą scenę "włącz światło na ruch" i czasami w ogóle nie ma reakcji. W logach również brak zarejestrowanego ruchu. Chciałbym potwierdzić, czy ten typ tak ma, czy jednak coś jest z nią nie tak.

MI 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...