Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Nie utworzysz scen, ostatnio aplikacja Flower Care (z GP), która była po angielsku dostała Polski (nie wszystko) i zmienił się nieco wygląd.

Oraz na bieżąco pokazuje stan czujnika - widać zmiany parametrów na ekranie.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was może takie cudo jak Xiaomi 4 In 1 Flower Plant Light Temperature Tester Garden Soil Moisture Nutrient Monitor? Szukałem w necie ale nie mogę nic znaleźć na pytanie, czy mogę utworzyć sceny związane z tym urządzeniem, typu jeśli wilgotność ziemi spadnie do x % to włącz smart socket ? Wiem, że urządzenie łączy się po BT i można dodać do Mi Home...
Nie było możliwości, ale już są mozna utworzyć sceny powyżej/poniżej.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 15:13, Lector napisał:

Lub w drugą stronę coś z bramą się stało.

O ile nie sprawdzałeś.

Skąd jesteś może ktoś byłby chętny na testy.

Włącznik dotarł.  Były testy ii..  Nie dodaje się ☹️ 

Coraz bardziej skłaniam się ku temu że to coś z bramą się stało. Jakieś pomysły jak można to sprawdzić zanim zamówię nową?

Jakbym zamawial to ktoś może poradzić jakiś sensowny zestaw czy lepiej sama bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik dotarł.  Były testy ii..  Nie dodaje się ☹️ 
Coraz bardziej skłaniam się ku temu że to coś z bramą się stało. Jakieś pomysły jak można to sprawdzić zanim zamówię nową?
Jakbym zamawial to ktoś może poradzić jakiś sensowny zestaw czy lepiej sama bramę?


Może chcesz przeprowadzić wideo rozmowę, to wykluczymy, czy wszystko robisz dobrze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=7511]iborkim[/mention] sprawdzałeś czy działają?
Czujnik do kwiatów jest na bluetooth i musiałby byś most w formie lampki lub kamery.


Nie sprawdzałem, ale mam most bluetooth w kamerze.
Jak znajde czas to sprawdzę.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soto napisał:

Jakbym zamawial to ktoś może poradzić jakiś sensowny zestaw czy lepiej sama bramę?

Moim zdaniem to jest najsensowniejsze "Aqara Smart IP Camera Gateway" bo dostajesz bramę i całkiem sensowną kamerę. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gawronnek napisał:

Może głupie pytanie, czy możesz sterować bazą? Włączyć, regulować światło, czy włączyć wyłączyć radio?

Tak, zawsze to robię bo wyłączam światło i głośność komunikatów.

 

4 godziny temu, mihauu napisał:

 


Może chcesz przeprowadzić wideo rozmowę, to wykluczymy, czy wszystko robisz dobrze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mogę ale jutro. Najlepiej w godzinach 11-13 jak synek będzie miał dzemkę. Jak Cię znaleźć? Skype? Facebook?

 

Przeprowadziłem jeszcze testy na telefonie z androidem... Niestety bezskutecznie. Przycisk również się nie dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, iborkim napisał:

Nie sprawdzałem, ale mam most bluetooth w kamerze.
Jak znajde czas to sprawdzę.
 

 

Super, dzięki, czekamy na testy :)

Co do tego czujnika to myślałem żeby go na ogród wsadzić i zrobić scenę ze smart socket, który dostarczałby prąd do zaworu elektrycznego do wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę was o pomoc. Chciałbym ustawić alarm w gateway w taki sposób że jak wejdę do pomieszczenia a alarm jest uzbrojony to żeby włączył się np. 20 - 30 s po wykryciu ruchu. Tak żeby np. zdążyć wyłączyć alarm przyciskiem wewnątrz nie mogę znaleźć takiej możliwości. Jest natomiast możliwość włączenia alarmu z opozniem. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozwiązanie połowiczne, ale innego nie ma, dlatego napisałem żeby wgrać kilku minutowy plik, jeśli wgrany np. 30 sekundowy to będziemy mieli pętle 20s ciszy i 10s dźwięku, a przy długim 20s ciszy i 5 minut dźwięku.

12 godzin temu, Lector napisał:

Jaki sens byłby dawać włamywaczowi czas na rozbrojenie alarmu? - Wyjęcie Gateway z gniazdka.

Niby tak, ale z drugiej strony przy łatwym wyciągnięciu bazy z gniazdka czy też wyłączeniu bezpieczników (w większości mieszkań znajdują się przy wejściu) jakakolwiek sygnalizacja (dźwiękowa czy świetlna) mija się z celem, bo pokazuje co trzeba wyciągnąć. Moim zdaniem (ale nie muszę mieć racji) najlepszy jest cichy alarm, tak by ewentualny włamywacz nie wiedział, że jest nagrywany przez kamery ani o tym że my już jesteśmy powiadomieni i mamy możliwość powiadomienia policji. Gdy już mamy zabezpieczone nagrania zawsze możemy odpalić syrenę ręcznie albo odezwać się do przez kamerę, dlatego zawsze boleje jak powiadomienia nie działają.

 

 

 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dwa pytania.

- czy jak kupię używany mi vacuum 1gen to po resecie do ustawień fabrycznych on się „odpina” od poprzedniego konta xiaomi? Na jakiej zasadzie to działa? Urządzenia są dodawane po s/n do konta xiaomi? Chce uniknąć możliwości sterowania zdalnego przez poprzedniego właściciela.

- chcę zrobić podświetlenie ledowe przy łóżku. I mam zagwozdke czy lepiej puścić xiaomi led strip + sensor ruchu czy po prostu smart socket + sensor ruchu i zwykła taśma ledowa długości jaka mi odpowiada? Nie zależy mi na kolorach, rozjaśnianiu itp. Jak raz ustawie jasność to już tak zostaje. Zastanawia mnie tylko czy tykanie przy włączaniu gniazdka nie jest za głośne i czy nie będzie przeszkadzać w nocy?

 

Macie jakieś doświadczenia w kwestii takiego nocnego oświetlenia? Chodzi mi o coś takiego: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taśmę ledową zwykła ukrytą w listwach przypodłogowych i podłączoną pod gniazdko. Wszystkim zarządza czujnik ruchu pod łóżkiem ustawiony na godziny wieczorne. Tykanie przekaźników lekko słychać ale nie zwracam na to nawet uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05/05/2018 o 08:18, canibalo napisał:

Super, dzięki, czekamy na testy :)

Co do tego czujnika to myślałem żeby go na ogród wsadzić i zrobić scenę ze smart socket, który dostarczałby prąd do zaworu elektrycznego do wody...

Zrobiłem dwie sceny z Mi Plant Flowers (most bluetooth na Xiaomi Mijia 1080p) i żarówka Yellight.

Załącz żarówkę powyżej określonej wilgotności - działa

Załącz żarówkę pniżej okreslonej jasności oświetlenia - działa

(do każdej z czterech monitorowanych wartości, można ustawić scene powyżej lub poniżej )

Edytowane przez iborkim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, iborkim napisał:

Zrobiłem dwie sceny z Mi Plant Flowers (most bluetooth na Xiaomi Mijia 1080p) i żarówka Yellight.

Załącz żarówkę powyżej określonej wilgotności - działa

Załącz żarówkę pniżej okreslonej jasności oświetlenia - działa

(do każdej z czterech monitorowanych wartości, można ustawić scene powyżej lub poniżej )

SUPER! dzięki za testy, no to można będzie się z tym pobawić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mihauu napisał:

Czy ktoś korzysta z Aqara Curtain Motor? W jaki sposób to podłączyć? Urządzenie ma kabel niezarobiony. Czy muszę po prostu kupić wtyczkę, podłączyć do kontaktu i będzie działało? Czy trzeba coś dodatkowo mieć?

Możesz podać przykładowe "żaluzje/rolety" do których to pasuje, bo kiedyś się nad tym zastanawiałem ale nie szukałem czy w PL jest możliwość zastosowania tego.

I według mnie tak, wystarczy dodać wtyczkę i wpiąć to do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ZJAVA napisał:

Możesz podać przykładowe "żaluzje/rolety" do których to pasuje, bo kiedyś się nad tym zastanawiałem ale nie szukałem czy w PL jest możliwość zastosowania tego.

I według mnie tak, wystarczy dodać wtyczkę i wpiąć to do prądu.

Kupiłem na aliexpress

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tolson napisał:

Panowie czy ktoś z was używa kamer xiaomi na zewnątrz? Jakie są waszym zdaniem najlepsze i czy dają radę np w deszczu czy przy minusowych temperaturach?

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Xiaomi ma chyba  tylkko jedną typowo zewnętrzną kamerę (stosunkowo droga)

Tu masz coś o kamerach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :) po 2 miesiącach przeszedł zestaw startowy :)

Na razie zaczynam zabawę, ale mam zagwostkę. po podłączeniu czujników działają sceny których nie ma...

np dzwoni dzwonek jak kontaktor się otworzy/zamknie i w logach Automation pojawia się wpis "The doorbell rings when....". Jak klikam na ten wpis dwukrotnie to pojawia mi się komunikat "Current scene doesn't exist".

Zestaw był zapakowany normalnie, a wychodzi że używany.  Wiecie może jak doprowadzić to całkowitego zresetowania tych scen? (bo pojawia mi się druga też nie moja i jej nigdzie nie widać)

ZNALAZŁEM :) to wyzwala gateway i można to wyłączyć w zakładce auto

 

pozdrawiam 

Edytowane przez dokixi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppage napisał:

wyjdzie nowa wersja AQARA Switcha (przycisku kwadratowego) który będzie miał 3 funkcje przycisku (normalny, podwójny i długi) oraz można wstrząsnąć nim jak cube

Szkoda ze dalej pewnie tylko na kwadratowe puszki :( Moj błąd pomyliłem z guzikiem naściennym :D

Edytowane przez koles142
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...