Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam od kilku dni Gatewaya i chciałbym się Was spytać czy da się w jakiś sposób połączyć z nim poprzez internet ( bez VPNa). Głównie chodzi mi o możliwość sprawdzenia temperatury w jednym miejscu gdy jestem w pracy. Próbowałem się połączyć ale wygląda na to ,że gateway musi być w jednej sieci WIFI wraz z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zacząłem niedawno przygodę ze smart home od xiaomi. Mam kilka czujników. Chciałbym też sterować żarówką (lampa sufitowa) za pomocą czujników ruchu w godzinach wieczornych. Tutaj będę musiał stworzyć sceny. Ale poza tymi godzinami trzeba będzie włączać światło osobnym włącznikiem. 

Jest coś takiego jak duży, kwadratowy, pojedynczy przycisk ścienny Xiaomi Aqara Smart Light Switch Wireless Version.

Za pomocą tego przycisku chciałbym sterować żarówką Xiaomi Philips Smart LED Ball Lamp. Żarówkę dam do lampy sufitowej, zastępując znajdującą się tam teraz konwencjonalną żarówkę. 

Zastanawiam się jednak, co z normalnym gniazdkiem ściennym, które włącza/wyłącza obecnie tą lampę na suficie? Co z kablami w puszce, gdy odkręcę  standardowy przycisk ze ściany i nakleję na ścianę ten bezprzewodowy przycisk? Jak powinny być te kable połączone?

Edytowane przez Ligan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=46509]Tomasz_Neron[/mention] polecam te dwa filmy z youtube, gosciu fajnie ogarnia graficznie swoje filmy i ma przyjemny głos.. dobrze się to ogląda...


Te filmy znam. Nie do końca dają mi odpowiedź na moje pytanie. Testy są robione w małym pomieszczeniu a nie na dworze, przy większej odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Baryla napisał:

Szukałem szukajką, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli już było. 

Czy xiaomi gateway jest w stanie pracować w lokalnej sieci bez wyjścia na zewnątrz sterowana np domoticzem z malinki? 

Tak, jedynie co to nie będziesz miał aktualizacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zastanawiam się jednak, co z normalnym gniazdkiem ściennym, które włącza/wyłącza obecnie tą lampę na suficie? Co z kablami w puszce, gdy odkręcę  standardowy przycisk ze ściany i nakleję na ścianę ten bezprzewodowy przycisk? Jak powinny być te kable połączone?


Stare gniazdko zdejmujesz, łączysz przewody ze sobą na stałe (jakąś kostką), włącznik aqara mocujesz - ja przykręciłem (po zdjęciu górnej "klapki" włącznika w tej części gdzie jest bateria w narożnikach jest miejsce na przewiercenie - w razie czego łatwiej zdemontować i przenieść w inne miejsce). W aplikacji ustawiasz, żeby żarówka nie zapalała się po przywróceniu zasilania.

MI 4

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Baryla napisał:

Szukałem szukajką, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli już było. 

Czy xiaomi gateway jest w stanie pracować w lokalnej sieci bez wyjścia na zewnątrz sterowana np domoticzem z malinki? 

 

32 minuty temu, ZJAVA napisał:

Tak, jedynie co to nie będziesz miał aktualizacji.

Oraz powiadomień z Mi Home. Jeżeli będziesz chciał dostawać powiadomienia z Domoticza to musisz kupić wersję premium apki na telefon.
Przypominam że np Yeelight Streep, odkurzacz korzysta z "osobnego" wyjścia na świat, więc też to musisz wyciąć jak cos.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 07:53, czesiek napisał:

Stare gniazdko zdejmujesz, łączysz przewody ze sobą na stałe (jakąś kostką), włącznik aqara mocujesz (...) W aplikacji ustawiasz, żeby żarówka nie zapalała się po przywróceniu zasilania.

Dzięki @czesiek Jutro lub pojutrze postaram się ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kolegów, proszę o poradę jak ustawić żarówkę xiaomi yeelight z sensorem ruchu, chodzi mi dokładnie o ustawienie sceny która np od godziny 17 - 20 włącza światło na 100 %jasności a od 20:01 do np 22 włącza na 50%, a od 22:01 np do północy włącza tylko na 20%, z tego co widzę w mi home można przeskakiwac z czasem o godzinę ale już nie ma minut, chyba że coś przeoczyłem, czy mógłby ktoś pomóc? Pozdrowiam

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

czy za pomocą tego przełącznika Xiaomi Aqara Smart Light Switch Wireless https://www.gearbest.com/access-control/pp_626696.html?wid=21

będę mógł sterować lampą Xiaomi Yeelight Smart LED Ceiling Light

tzn włączać ją i wyłączać ?? Czy do jego funkcjonowania potrzebuje gateway ??

Czy w przypadku zakupu włącznika podwójnego dla każdego klawisza mogę powiązać inną scenę pracy lampy lub włączenie dwóch różnych urządzeń smart ?? 

Edytowane przez Szef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szef napisał:

Mam pytanie

czy za pomocą tego przełącznika Xiaomi Aqara Smart Light Switch Wireless https://www.gearbest.com/access-control/pp_626696.html?wid=21

będę mógł sterować lampą Xiaomi Yeelight Smart LED Ceiling Light

tzn włączać ją i wyłączać ?? Czy do jego funkcjonowania potrzebuje gateway ??

Czy w przypadku zakupu włącznika podwójnego dla każdego klawisza mogę powiązać inną scenę pracy lampy lub włączenie dwóch różnych urządzeń smart ?? 

Musisz mieć "bramę" jeśli chcesz aby ten włącznik działał.

W przypadku "podwójnego" włącznika masz 3 - kliki - prawy, lewy, podwójny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 07:53, czesiek napisał:

W aplikacji ustawiasz, żeby żarówka nie zapalała się po przywróceniu zasilania.

@czesiek Połączyłem kable, przymocowałem przycisk, ustawiłem sceny. Działa mi i kliknięcie w przycisk i automatyczne zapalanie/gaszenie z czujnikiem ruchu.

Nie wiem jednak jak ustawić, aby żarówka nie zapalała się po przywróceniu zasilania. Gdzie to się dokładnie ustawia i jak?

Próbowałem, ale po symulacji wyłączenia/włączenia korka odpowiadającego u mnie w domu za obwód świetlny żarówka zapala się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8860]czesiek[/mention]
Nie wiem jednak jak ustawić, aby żarówka nie zapalała się po przywróceniu zasilania. Gdzie to się dokładnie ustawia i jak?
Próbowałem, ale po symulacji wyłączenia/włączenia korka odpowiadającego u mnie w domu za obwód świetlny żarówka zapala się.

W Mi Home zaznacz tak jak poniżej (w ustawieniach żarówki). Widzę, że zmienili tą opcje, ale ogólnie działa.IMG_0015.JPG


Mi 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Mam spory problem, może ktoś miał podobną sytuacjęi będzie w stanie mi pomoc.

Zmienialem sieć wifi i nie mogłem połączyć bramy i systemu z nowa siecią. Zrobiłem wiec reset, dodałem bramę i....

od tego momentu nie mogę dodać żadnego urządzenia do systemu. Robię wszystko wg wskazań instrukcji dodawania i żadne z urządzeń jakie posiadam nie jest wykrywane podczas procesu add device.

 

Robilem juz reinstal aplikacji (iOS, ściągana ze sklepu App Store), brama jest z najnowszym oprogramowaniem. Nie mam juz pomysłu. 

 

Pomoze ktoś?!

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
Mam spory problem, może ktoś miał podobną sytuacjęi będzie w stanie mi pomoc.
Zmienialem sieć wifi i nie mogłem połączyć bramy i systemu z nowa siecią. Zrobiłem wiec reset, dodałem bramę i....
od tego momentu nie mogę dodać żadnego urządzenia do systemu. Robię wszystko wg wskazań instrukcji dodawania i żadne z urządzeń jakie posiadam nie jest wykrywane podczas procesu add device.
 
Robilem juz reinstal aplikacji (iOS, ściągana ze sklepu App Store), brama jest z najnowszym oprogramowaniem. Nie mam juz pomysłu. 
 
Pomoze ktoś?!
P.


Spróbuj dodać poza siecią WiFi, czyli przez LTE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zarok napisał:

sprobuj dodac urzadzenie na androidzie na nowe konto potem reset i od nowa ios, mi w podobnej sytuacji pomoglo, co prawda wystepowaly pewne roznice.

Właśnie spróbowałem na nowym koncie xiaomi - bez rezultatu.

 

Spróbowałem też skonfigurować w setki na androidzie żony, zrobić reset i skonfigurować na iOS.. Bez rezultatu... Brama się dodaje ale już żadne urządzenie dalej nie... Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Najfajniejszy system z jakim się spotkałem z dziedziny Smart home tak bardzo mnie zawiódł w tym momencie ☹️

 

Ktoś ma jakiś pomysł jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 10:48, soto napisał:

Zmienialem sieć wifi i nie mogłem połączyć bramy i systemu z nowa siecią. Zrobiłem wiec reset, dodałem bramę i....

od tego momentu nie mogę dodać żadnego urządzenia do systemu. 

A te urządzenia też zresetowałeś czy tylko bramę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 18:45, zarok napisał:

sprobuj dodac urzadzenie na androidzie na nowe konto potem reset i od nowa ios, mi w podobnej sytuacji pomoglo, co prawda wystepowaly pewne roznice.

Właśnie spróbowałem na nowym koncie xiaomi - bez rezultatu.

 

Spróbowałem też skonfigurować w setki na androidzie żony, zrobić reset i skonfigurować na iOS.. Bez rezultatu... Brama się dodaje ale już żadne urządzenie dalej nie... Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Najfajniejszy system z jakim się spotkałem z dziedziny Smart home tak bardzo mnie zawiódł w tym momencie ☹️

 

Ktoś ma jakiś pomysł jeszcze?

11 godzin temu, kazim.k napisał:

A te urządzenia też zresetowałeś czy tylko bramę?  

Teraz to już sam nie wiem. Wydaje mi się ze przed usunięciem wszystkiego usunąłem wszytkie urządzenia które były inne niż bluetooth. Zostawił tylko szczoteczkę i czajnik.

 

Co mogę zrobić jeśli jednak ich nie usunąłem?

Jak to przywrócić do działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę zamontować lampę Yeelight Ceiling na tarasie (zadaszony), przy wyjściu na taras mam włącznik światła na ścianie. Aby lampę można było włączyć np. włącznikiem ściennym, a wyłączyć telefonem należy wymienić aktualny klasyczny przełącznik na któryś z przełączników Xiaomi Aqara (oraz bramę) czy to bezprzewodowy czy też do montażu w puszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chcę zamontować lampę Yeelight Ceiling na tarasie (zadaszony), przy wyjściu na taras mam włącznik światła na ścianie. Aby lampę można było włączyć np. włącznikiem ściennym, a wyłączyć telefonem należy wymienić aktualny klasyczny przełącznik na któryś z przełączników Xiaomi Aqara (oraz bramę) czy to bezprzewodowy czy też do montażu w puszce?
Wymień na przycisk "bezprzewodowy", a do lampy zasilanie podłącz na stałe. Wtedy będziesz mógł wykorzystać wszystkie funkcje lampy.

Tapnięte z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

Raczej nie. Tu  i w kilku innych aspektach iOS jest niestety ograniczonym systemem. On zawsze wie lepiej, co jest dla ciebie najlepsze, nawet jak nie ma racji i nie można tego zmienić.

To bardzo niedobrze. Jakies inne sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wolf napisał:

Wymień na przycisk "bezprzewodowy", a do lampy zasilanie podłącz na stałe. Wtedy będziesz mógł wykorzystać wszystkie funkcje lampy.

Czyli jednoprzyciskowy Aqara Switch w wersji do puszki też będzie odcinał zasilanie od lampy tak jak aktualny standardowy przełącznik? czy on będzie puszczał zasilanie do lampy cały czas a przełączanie będzie się odbywało podobnie jak w bezprzewodowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...