Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam gorsze zmartwienie niż powiadomienia.
Przestały mi działać sceny ręczne.
Przestało mi przełączać sceny zapał/zgaś. Zapalam światło w sypialni i nie mogę zgasić włącznikiem.
Co oni tam w tych Chinach porobili?
@Lector: usuń ze scen opóźnienia "delay" i sceny będą działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z "delay" i działa. Bez opóźnień niektóre sceny w ogóle by u mnie nie działały - mam dosyć rozbudowane/połączone z kilkoma włącznikami

MI 4

Tez tak miałem. Bez opóźnień sceny nie działały bo mam podpiete pod scene 2 oświetlenia 3 włączniki i 3 czujniki ruchu.
Wczoraj sceny przestały działać. Robiłem cuda włącznie z reinstalacja aplikacji, przywracanie starszych wersji. W końcu usunąłem jedna scenę i zacząłem ja robić od nowa. Po każdym kroku sprawdzałem działanie i zauważyłem problem z opóźnieniem.
Wtedy w pozostałych scenach usunąłem wszystkie opóźnienia i działa.
Co ciekawe opóźnienia nie działają tylko w scenach dla przełączników. Jak ta sama scene odpalisz timerem to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszą wersję z apkmirror - jakaś beta i sceny ręczne działają.

Światła nie sprawdzałem bo żona już śpi.

 

Przez takie jaja zniechęciłem się do Mi Home.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszą wersję z apkmirror - jakaś beta i sceny ręczne działają.
Światła nie sprawdzałem bo żona już śpi.
 
Przez takie jaj zniechęciłem się do Mi Home.
Ja także.
Ale teraz czekam na rapsberry pi
I chyba home assistance się zajmę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o czujniku ruchu (Aqara). Raz na +/- 2 dni, po dłuższym „bezruchu” np. po nocy - przy pierwszym podejściu - brak reakcji na ruch. W logach też nic nie ma, kiedy ponownie (po chwili - 30sek) wejdzie się w strefę czujnika to już zadziała. Scena ustawiona tylko na ruch (bez odczytu światła). Zastanawiam się, czy to może być słaba bateria, a może ten typ tak ma ?
Być może się powtarzam, ale akurat tego problemu nie znalazłem.


Mi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką zakładkę w Mi Home, czy to oznacza że wprowadzają do systemu zewnętrznych producentów?
Screenshot_2018-04-03-08-02-57-765_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.51521ead9812723a830cafe3b497d404.png
Wychodzi na to że tak. Póki co przez podpięcie ichniejszego konta.
Tak jak patrzę na szybko to ceny podobne.

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lector napisał:

Druga sprawa, to jak okno będzie otwarte a jest jako wyzwalacz alarmu to po uzbrojeniu alarm chyba się od razu włączy.

Jeśli chodzi o alarm to pewnie masz rację, ale myślałem też o jakiejś sygnalizacji typu wychodzę z domu otwieram główne drzwi i dostaje powiadomienie zamknij okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, muszę  zainteresować się tym tematem

to https://www.gearbest.com/raspberry-pi/pp_1138526.html

czy to kupić https://www.gearbest.com/raspberry-pi/pp_488334.html plus jakaś obudowa i to wszystko by sterować tym co mam Xiaomi?

i jeszcze jedno pytanie, czy HA może pracować równolegle z MiHome czy albo to albo to?

sam sobie odpowiem na poprzednie pytanie, da się tak zrobić, napisałem sceny dal każdego okna oddzielnie i drzwi wejściowych, gdzie spełnieniem warunku są otwarte oba, efektem jest odtworzenie komunikatu głosowego na bazie "Otwarte okno w kuchni"  itp.  

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek jeżeli chcesz bawić się w Pi, to Pi Zero W wystarczy (nie to z Twojego linka). Wersja ma wbudowany moduł wifi, wiec nie masz dodatkowych kosztów dokupowania USB WIFI. Takie: https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-zero/8330-raspberry-pi-zero-w-512mb-ram-wifi-bt-41.html

Od siebie dodam dla pytających.
Termometry (te kwadratowe) działają bez problemu 20 dni w zamrażarce (sprawdzałem czy lodówka działa :P) przy stałej -20'C. I teraz ten sam termometr wisiał całą zimę na balkonie (-15'C).

Ale ja też z pytaniem, czy ktoś bawił się albo może chce odsprzedać Xiaomi IR Remote ? Planuje to spiąć z klimatyzacją Mitsubishi + termometry Xiaomi.

https://www.gearbest.com/power-strips/pp_229556.html

1508195283764700442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, uysy napisał:


Ale ja też z pytaniem, czy ktoś bawił się albo może chce odsprzedać Xiaomi IR Remote ? Planuje to spiąć z klimatyzacją Mitsubishi + termometry Xiaomi.
 

Mam to. Podpinam do tego klimę. Działa, ale oprogramowanie po chińsku... chyba że coś się zmieniło bo od lata nie wchodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gawronnek napisał:

Właśnie nie wiem czy chce się bawić, nie mam rozbudowanych systemów, większość mi się udało zrobić na MiHome, jedyne co mnie naprawdę wkurza to ciągły problem z powiadomieniami, bez sensu czujnik zalania, czy czujnik ruchu w piwnicy jeśli nie powiadomi o zdarzeniu.

Ja używam tylko do dłuższego trzymania statystyk - prąd, temperatury itp (na Domoticz). Moze jutro pobawię się właśnie HA, ale nie sądzę żebym robił na tym jakąś automatyzację - ta z Xiaomi w zupełności wystarcza. Do tego Apka np pod Domoticz (wersja darmowa) działa mocno słabo. Idąc dalej, akcje robione w Domoticz - "nadpisują" akcje zrobione na Xiaomi - nie wiem jak to wygląda dla HA - sprawdzę :)

1 godzinę temu, ppage napisał:

Mam to. Podpinam do tego klimę. Działa, ale oprogramowanie po chińsku... chyba że coś się zmieniło bo od lata nie wchodziłem.

Spinałeś ucząc pilota od klimy czy miałeś swoją klimę do wyboru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam coś takiego i daje rade. Ma wifi, ale jednak kabel to kabel. Można do tego za 15 zeta interfejs rozszerzeniowy - dodatkowe USB, irde, jacka audio i mikrofon. Soft jest stabilny, wszystko tak samo jak w malince. Tańsze i mocniejsze, nie wiem jak z trwałością - mam z 6 miesięcy.

Tak patrze na allegro jest jeszcze inna przystawka rozszerzająca o sata.

http://allegro.pl/orange-pi-zero-512mb-ram-quad-core-h2-i7151220275.html

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest na Androidzie a nie Raspbery (Linux) gdzie na Raspbery możesz zrobić dodatkowe 1000 rzeczy :).

 

edit: No widze ze mozna wiecej systemów. Ale jednak rozwiązan i samo wsparcie dla Raspberry jest ogromne :).

Edytowane przez uysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zaczynam przygodę z inteligentnym domem od Xiaomi. Na razie na próbę kupiłem pojedynczy włącznik Aqara Wall Switch. Czy znacie jakieś sprawdzone gniazdka i włączniki innych firm, które będą się ładnie prezentowały obok tego włącznika? Nie zamierzam wymieniać wszystkiego w domu na Aqara a z tego co zauważyłem to jest on sporo większy od standardowych włączników np. Simon. Można kupić w Polsce coś w podobnych rozmiarach w miarę podobnego? Ewentualnie czy są jakieś ramki, które to pomieszczą?

Pozdrawiam

maczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2018 o 23:53, maczek napisał:

Hej,

Zaczynam przygodę z inteligentnym domem od Xiaomi. Na razie na próbę kupiłem pojedynczy włącznik Aqara Wall Switch. Czy znacie jakieś sprawdzone gniazdka i włączniki innych firm, które będą się ładnie prezentowały obok tego włącznika? Nie zamierzam wymieniać wszystkiego w domu na Aqara a z tego co zauważyłem to jest on sporo większy od standardowych włączników np. Simon. Można kupić w Polsce coś w podobnych rozmiarach w miarę podobnego? Ewentualnie czy są jakieś ramki, które to pomieszczą?

Pozdrawiam

maczek

rozmiarowo pasuje ten włącznik:

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/gniazda-wtyczki-akcesoria/serie-gniazd-i-wlacznikow/wlacznik-pojedynczy-schodowy-slim-bialy-lexman,p413836,l1056.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klawisz działa jak "odbijak" czyli klawisz dzwonkowy, czyli wduszasz a on odbija. Tylko z tą różnica ze raz zamyka obwód a raz go rozłącza.

Każdy włącznik roletowy ma zabezpieczenie elektroniczne (stycznik rozłącza drugi klawisz) lub mechaniczne (blokuje możliwość wduszenia drugiego klawisza).

Wszystko to po to aby z włącznika nie wyszły na obu wyjściach fazy, czyli silnik dostałby zasilanie na zamykanie i otwieranie jednocześnie. Chyba nie muszę mówić ze raczej by tego nie przetrwał.

 

Technicznie jest możliwość sterowania roletą, ale bez zabezpieczenia silnika - więc nie polecam.

Chyba ze na wyjściach dołożyć dwa przekaźniki na 230V co by odłączał drugi tor na czas działanie pierwszego i na odwrót.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania dla monitorowania dostępności prądu.
Gateway i router wpięty do UPSa więc to zasilania nie straci. Wtyczka Smart Socket wpięta do ściany.
Niestety w Mi Home nie ma opcji "If no power albo If no ping/data from Smart Socket then send notification to phone".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...