Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, homman napisał:

Nowe smart gniazdko z dwoma USB

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-home-Smart-Plug-Socket-Enhanced-Version-With-Dual-USB-BC1-2-Port-Timer-Count/32855978506.html?traffic_analysisId=recommend_2088_12_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=e86cd3e0-2fd1-43b4-83b3-c545d8dc1714&tpp=1

@ziomas

Ale że niby co ?

Ja mam czujniki ruchu na zewnątrz domu. Las blisko i owszem często alarm wyzwoli jakiś lis lub królik. Bo pierwsze zrozumiałem że chodzi ci o wyzwalanie przez ptaki np.

Czujniki pir na zewnątrz wytrzymały u mnie i lato jak i -21*C nic się im nie dzieje. Chiński klej też trzyma zamocowany do słupa drewnianego.

Grunt żeby deszcz mocno po nim nie zacinał. Choć akurat mój obrywa i nie narzeka wisi na połowie wysokości słupa tarasu.

Szuba podwójna będzie blokować w znacznym stopniu.

Zmiana pogody, deszcz, padanie cienia, ruszanie drzewami itd. Wszystko to łapie czujnik ruchu u Ciebie ?

4 godziny temu, tolson napisał:

Panowie tego co się orientuje to można dodawać polskie radia w gatewayu, czy mógłby ktoś dać jakiś tutorial jak to zrobić? Pozdrowienia

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

http://ximiraga.ru/#install

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam takie pytanko - na jakich serwerach dzialacie zeby wszystko bylo po angielsku? u mnie w wiekszosci same krzaczki mimo wybrania jezyka angielskiego? Czy to samo powinno byc po angielsku czy trzeba to jakos wgrywac? widzialem wczesniej jakies opisy ale jestem uzytkownikiem IOS i nie bardzo mam mozliwosc skombinowania androida z rootem. Cos podpowiecie?

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie mam takie pytanko - na jakich serwerach dzialacie zeby wszystko bylo po angielsku? u mnie w wiekszosci same krzaczki mimo wybrania jezyka angielskiego? Czy to samo powinno byc po angielsku czy trzeba to jakos wgrywac? widzialem wczesniej jakies opisy ale jestem uzytkownikiem IOS i nie bardzo mam mozliwosc skombinowania androida z rootem. Cos podpowiecie?
Z gory dziekuje

Ja działam na iOS i 90% jest w j. angielskim. Zdarzają się pojedyncze rzeczy nieprzetłumaczone. Zmień na chwilę na inny język np. hiszpański i wróć na angielski.


Mi 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja działam na iOS i 90% jest w j. angielskim. Zdarzają się pojedyncze rzeczy nieprzetłumaczone. Zmień na chwilę na inny język np. hiszpański i wróć na angielski.


Mi 4

Dokładnie takie rozwiązanie pomogło tez u mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy zamek z linku zadziala z naszym systemem i czy jest to inna nazwa xiaomi vima, czy tez zupelnie inny zamek?

http://s.aliexpress.com/fqmQza6v



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zadziała tylko nie bardzo rozumiem ideę tej wkładki. Z tego co wiem ona tylko rejestruje otwarcie zamka.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ma Aqara Air Conditioning Companion Gateway 3? Chciałbym to zamówić ale ma bolce 16A (większe od standardowych) więc problem z przejściówką. Trudno to przerobić na EU lub chociaż na standardowe chińskie (10A)? Albo ktoś może polecić przejściówkę? 

Original-Xiaomi-Smart-Home-Control-Gatew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała tylko nie bardzo rozumiem ideę tej wkładki. Z tego co wiem ona tylko rejestruje otwarcie zamka.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Tu masz wytłumaczone jak ona działa.

Dobra zastosowanie przy kilku drzwiach i dawanie dostępu jednej osobie dostępu do konkretnych pomieszczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czesiek napisał:


Ja działam na iOS i 90% jest w j. angielskim. Zdarzają się pojedyncze rzeczy nieprzetłumaczone. Zmień na chwilę na inny język np. hiszpański i wróć na angielski.


Mi 4

Dzięki kolego, zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem, mianowicie udostępniłem moje urządzenia żonie (bramka, czujnik temperatury, czujnik otwarcia drzwi).

Nie mogę niestety ustawić żeby otrzymywała powiadomienia kiedy włączy się alarm (zostaną otwarte drzwi).

Próbowałem to ustawić przez apliakcję w następujący sposób:

Alert/Alert trigger service/Detect The door/Windows is opened

Jednak po zaznaczeniu opcji pojawia się następujący komunikat "Operation failed. Please check your network".

Testowałem to na dwóch telefonach, łącząc się z internetem na kilka sposobów i niestety bez zmian.

Edytowane przez lukeskywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 08:43, jojoro napisał:

Czy coś się zepsuło z możliwością dodania odgrywania ringtone z bramki? Mam scenę która odgrywa dzwiek z bramki po naciśnięciu przycisku i chciałem sobie zmienić na inny. 

Wybieram normalnie w scenie "gateway -> play ringtone-> jakiś dżwięk - > Done" i mihome mi tego nie zatwierdza tylko jakby wraca z powrotem do ekranu z wyborem urządzeń.

Restartowałem telefon, wyłączałem bramkę z prądu, testowałem na innej bramce (mam 2 szt.), próbowałem zrobić zupełnie nową scenę - nic z tego.

Poradziłeś sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomiq75 napisał:

Której wersji mi home używacie?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

I jak? Działa na innej wersji?? Wydaje mi się, że skopali więcej rzeczy. Chciałem dodać scenę z nowym czujnikiem temperatury i też się nie da dodać. W tych scenach  z odtwarzaniem dźwięków zniknęła też możliwość dodania własnego dźwięku. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Ile macie urządzeń podpiętych do jednej bramy i działa ona tak jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Działa na innej wersji?? Wydaje mi się, że skopali więcej rzeczy. Chciałem dodać scenę z nowym czujnikiem temperatury i też się nie da dodać. W tych scenach  z odtwarzaniem dźwięków zniknęła też możliwość dodania własnego dźwięku. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Ile macie urządzeń podpiętych do jednej bramy i działa ona tak jak należy?
Niestety nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Browcofil napisał:

Tak. Ta osoba też musi mieć konto

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

A spotkałeś się może z takim problem? Udostępniłem żonie urządzenia, jednak nie może ona ustawić u siebie otrzymywania powiadomień rzekomo z powodu problemów z Internetem.Screenshot_20180322-062037.thumb.png.5f32d49627c4391f4d1742bd301cbe5e.png

Ten sam błąd pojawia się po zalogowaniu na kilku telefonach oraz korzystając z kilku sieci internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce zrobić ambilight z paska LED od Xiaomi. Czy pasek da się dociąć do odpowiedniej długości? I potem jak je zasilić? Do 2 pasków muszę mieć dwa zasilacze? Nie da się jakoś połączyć pasków aby były zasilane z jednego kabla? I gdzie mogę dokupić zasilacz?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 o 20:42, ziomas napisał:

Poradziłeś sobie?

Niestety nie. Ile razy bym nie próbował to nie działa i już. Chyba się w końcu szarpnę na jakieś RB PI + HomeAssistant bo już mnie to zaczyna denerwować.

W dodatku teraz po zmianie czasu na letni wyzwalacze godzinowe pozostały na czasie zimowym. I nigdzie nie widzę w Mihome regulacji GMT dla całości tylko w każdej scenie będę musiał o godzinę do przodu przestawić. No super po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedstawiłem i nie zadziałało wcale. Masakra jakaś z tymi gniazdkami. Ustawiam czas włączenia i wyłączenia bojlera wieczorem, po zaakceptowaniu godzina sama się zmienia. Poranny czas zostaje nie ruszony. Eh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jojoro napisał:

Niestety nie. Ile razy bym nie próbował to nie działa i już. Chyba się w końcu szarpnę na jakieś RB PI + HomeAssistant bo już mnie to zaczyna denerwować.

W dodatku teraz po zmianie czasu na letni wyzwalacze godzinowe pozostały na czasie zimowym. I nigdzie nie widzę w Mihome regulacji GMT dla całości tylko w każdej scenie będę musiał o godzinę do przodu przestawić. No super po prostu.

U mnie po zmianie oprogramowania i po wyłaczeniu i włączeniu telefonu wszystko gra. Co ciekawe po restarcie telefonu  nie zadziałało. Wyłączyłem telefon na minute i właczyłem i jest ok.(w sumie zrobiłem to przez przypadek) Może to zbieg okoliczności ale takie poczyniłem obserwacje. Zmiana dźwięków, nowe sceny - działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ziomas napisał:

U mnie po zmianie oprogramowania i po wyłaczeniu i włączeniu telefonu wszystko gra. Co ciekawe po restarcie telefonu  nie zadziałało. Wyłączyłem telefon na minute i właczyłem i jest ok.(w sumie zrobiłem to przez przypadek) Może to zbieg okoliczności ale takie poczyniłem obserwacje. Zmiana dźwięków, nowe sceny - działa jak należy.

Faktycznie po wyłączeniu i włączeniu telefonu zadziałało. Też robiłem restart telefonu i wtedy nie działało. 

A dziś kolejny numer odwaliło mi Xiaomi. 

Przestały działać wszystkie bardziej rozbudowane sceny. Nie wiem czy było to związane z dzisiejszą aktualizacją Mihome czy coś tak sobie na serwerach cloud zmienili znienacka ale wszystkie moje sceny dla włączników świateł przestały w ogóle działać.

Po godzinie sprawdzania wszystkiego okazało się, że jeżeli w scenie jest jakikolwiek "delay" to polecenie przed delayem i 3 polecania po delay nie wykonują się w ogóle, a kolejne czyli 4,5 itd polecenie po "delay" wykonują się już ok. No cyrk. 

Już miałem wyrzucić telefon ze złości przez okno. Bo wchodze do domu i światło mi nie działa. Jeżeli Xiaomi będzie takie numery odwalało to...

Zaraz siadam na gearbest i szukam RB PI bo mnie coś trafi za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jojoro napisał:

 

Zaraz siadam na gearbest i szukam RB PI bo mnie coś trafi za chwilę.

Odkąd mam Home Assistant na Raspberry Pi to jest to bajka! Fakt, że z konfiguracją Malinki jest cała masa przebojów, ale jak już przebrniesz przez to wszystko, to będziesz mega zadowolony.

Zintegrowałem wszystkie moje czujki oraz oczyszczacze i odkurzacz z Home Assistant. Bardziej skomplikowane sceny właście ustawiam na HA, a te prostsze w Mi Home. Super sprawa jeżeli masz kamery obrotowe na zewnątrz domu, bo wtedy mogą się obracać zależnie od tego, która czujka je aktywuje. Ja mam kamery Foscam i działają idealnie z czujkami Xiaomi.

Fajny bajer, z którego też korzystam, to monitorowanie cen na Gearbest za pomocą Home Assistant i powiadomienia na tel., gdy coś jest w dobrej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też nie dochodzą powiadomienia z mi home? oszaleć można. kamerka nie zgłasza, ze został wykryty ruch w powiadomieniu. Natomiast w apce działa poprawnie... wgrałem poprzednią wersje, wszystkie zezwolenia dla apki i nic.. Jak mam kupować resztę sprzętu skoro już sama kamera nie daje powiadomień. Po ostatniej aktualizacji tak się popsuło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam gorsze zmartwienie niż powiadomienia.

Przestały mi działać sceny ręczne.

Przestało mi przełączać sceny zapał/zgaś. Zapalam światło w sypialni i nie mogę zgasić włącznikiem.

Co oni tam w tych Chinach porobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam gorsze zmartwienie niż powiadomienia.
Przestały mi działać sceny ręczne.
Przestało mi przełączać sceny zapał/zgaś. Zapalam światło w sypialni i nie mogę zgasić włącznikiem.
Co oni tam w tych Chinach porobili?
@Lector
A czy mamy możliwość zgłoszenia tego do jakiegoś supportu xiaomi?
Czy pozostaje czekać aż coś będzie lepiej.
Ja czekam na kamerę Dafang... I już mam obawy czy będzie spełniała swoje zadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...