Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z iOS i do tej pory wszystko z powiadomieniami było OK. Od dziś jednak nie działają. Nic nie zmieniałem. Po prostu same z siebie zaczęły nie działać :(

 

Ktoś może potwierdzić, że powiadomienia działają bez problemu w tym momencie?

 

Dodatkowo zauważyłem, że nie działa żadna nowa scena, którą probuję stworzyć. Działają tylko stare. Co się dzieje??!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mihauu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje spostrzeżenia na temat czujek ruchu MI i Aqara. Dwie czujki ustawione identycznie jedna Mi druga aqara. Na ruch maja włączyć lampkę w gateway-u.  MI działa tak, że zapala lampkę delikatnie rozjaśniając i po minucie gaśnie. Aqara mimo, że taka sama scena zapala lampkę od razu na full i nie gasnie w ogole. Gaśnie jedynie po użyciu opóźnienia. Zauważył ktoś takie cuś?? Zdawało mi się, że gdzieś tutaj widziałem opis tych krzaczków czujnika ruchu i natężenia światła aqary ale nie mogę teraz znaleźć. Kojarzycie może???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z Miui na jednym telefonie działaja (Redmi 3), na drugim z tą samą wersją romu (Redmi 3s) nie. Mało tego, urządzenia są podpięte do konta telefonu na którym powiadomienia nie działają. Ten działający ma je tylko udostępnione. Jakaś magia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PawelGawel napisał:
Ja mam 5.1.16 i niedziala niestety moze zmiana w. Ustawieniach z cloud na lan cos pomoze? Tylko nie mige tego zmienic

Cloud- jedno z urządzeń w scenie używa wifi
Lan - wszystko łączy się lokalnie przez zigbee



I pytanie  - jak padnie net to urządzenia łączące się przez lan zdychają i wtedy np włączenie lampki lan (np. philips albo yeelight) poprzez klawisz zigbee staje się niemożliwe.
 

Edytowane przez ik`ey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających kostkę Mi Magic. Czy ona się „sprawdza”? To znaczy, czy nie ma z nią jakiś problemów, czy jest funkcjonalna? Mam parę okrągłych przycisków, z których jeden leży na stole (wszystkie sterują oświetleniem) i zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kostka.


Mi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających kostkę Mi Magic. Czy ona się „sprawdza”? To znaczy, czy nie ma z nią jakiś problemów, czy jest funkcjonalna? Mam parę okrągłych przycisków, z których jeden leży na stole (wszystkie sterują oświetleniem) i zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kostka.


Mi 4

Mam kostkę i jestem z niej zadowolony. Na początku trzeba było tylko wyczuć jak reaguje na gesty i na ile te gesty mają być subtelne albo intensywne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie Sherlock M1. Założenie i skonfigurowanie trwało max 10 minut. Jakość wykonania git. Dużo metalu i trochę plastiku. Trzeba uważać na gearbest ponieważ sprzedają wersję na lewe drzwi jako uniwersalną. Aha zamek podłączył się do bedside lamp i można nim sterować ze świata ;)2887c21e665fe38fa196e81f3f2673a0.jpg18ec025a4507536594634902c2fbaa4e.jpgfa83623e6e45374e5c6d283aee463c4c.jpg

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z cyrkami związanymi z Miui Polska - Oreo na Mi5, zainstalowałem lineage 15-1. Zauważyłem, że działają mi teraz powiadomienia z aplikacji Mi home na Mi band 2, czego nie miałem na Miui. Korzystam oczywiście z Mi Band Tools.

Edytowane przez obtu
szyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lector napisał:

Nie nic nie ruszałem w scenach.

Lector możesz napisać jak masz te powiadomienia poustawiane (chodzi mi o czujnik zalania) :)

3 godziny temu, Phil_ips napisał:

Dzisiaj dotarł do mnie Sherlock M1. Założenie i skonfigurowanie trwało max 10 minut. Jakość wykonania git. Dużo metalu i trochę plastiku. Trzeba uważać na gearbest ponieważ sprzedają wersję na lewe drzwi jako uniwersalną. Aha zamek podłączył się do bedside lamp i można nim sterować ze świata ;)

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

Phil.. napiszesz kilka zdań nt tego wynalazku, albo zrobisz jakiś mały review na yt? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zamawianiu ? Tylko na to, czy na lewe czy prawe drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil.. napiszesz kilka zdań nt tego wynalazku, albo zrobisz jakiś mały review na yt? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zamawianiu ? Tylko na to, czy na lewe czy prawe drzwi ?

Kilka rzeczy już mi się wyjaśniło . Smart lock jest świetny, szybko reaguje na polecenie otwarcia i zamknięcia. Teraz na szybko + i -. Jest dosyć głośny, to na pewno. Podłącza się do bluetooth gateway, w moim przypadku to bedside lamp ale jednak otworzyć i zamknąć można tylko przy użyciu Bluetooth. Za to można tworzyć sceny z użyciem zamka. Np. jeśli zamkniesz to uzbrój alarm lub włącz wyłącz scenę. Do woli. Pod warunkiem jednak, że wyzwalaczem jest zamek. Sterowanie: wersja M1, taka jaką ja mam jest obsługiwana tylko przez MiHome. Co nie do końca jest wygodne ponieważ trzeba wejść w Mihome - plugin zamka i otworzyć zamek. Uprzedzając, nie można dodać skrótu do pulpitu. Aerolite ma w ofercie kolejny zamek, który wygląda jak M1 ale czymś się różni i może być sterowany przez ich firmową aplikację.

Reasumując - bajer jest przedni

 

Co do zamawiania. Gearbest upiera się, że jest to wersja uniwersalna. Lewa/prawa co oczywiście nie jest prawdą. W każdym innym sklepie są do wyboru wersje na drzwi lewe i prawe.

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącza się do bluetooth gateway, w moim przypadku to bedside lamp ale jednak otworzyć i zamknąć można tylko przy użyciu Bluetooth.
 

Czy to znaczy, że jeżeli korzystam tylko z Gateway zwykłego ver. 2 to nie połączę tego zamka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy to znaczy, że jeżeli korzystam tylko z Gateway zwykłego ver. 2 to nie połączę tego zamka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podłączysz, tak jak każde urządzenie BT. Nie bedziesz mógł tworzyć scen pomiędzy urządzeniami BT, WiFi i Zeegbe.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zepsuło z możliwością dodania odgrywania ringtone z bramki? Mam scenę która odgrywa dzwiek z bramki po naciśnięciu przycisku i chciałem sobie zmienić na inny. 

Wybieram normalnie w scenie "gateway -> play ringtone-> jakiś dżwięk - > Done" i mihome mi tego nie zatwierdza tylko jakby wraca z powrotem do ekranu z wyborem urządzeń.

Restartowałem telefon, wyłączałem bramkę z prądu, testowałem na innej bramce (mam 2 szt.), próbowałem zrobić zupełnie nową scenę - nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 08:43, jojoro napisał:

Czy coś się zepsuło z możliwością dodania odgrywania ringtone z bramki? Mam scenę która odgrywa dzwiek z bramki po naciśnięciu przycisku i chciałem sobie zmienić na inny. 

Wybieram normalnie w scenie "gateway -> play ringtone-> jakiś dżwięk - > Done" i mihome mi tego nie zatwierdza tylko jakby wraca z powrotem do ekranu z wyborem urządzeń.

Restartowałem telefon, wyłączałem bramkę z prądu, testowałem na innej bramce (mam 2 szt.), próbowałem zrobić zupełnie nową scenę - nic z tego.

U mnie tak się dzieje na niektórych dźwiękach. Czasami po 5 próbach załapuje a czasami muszę wybrać inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie czujnika ruchu - może miał ktoś doświadczenia. Chciałem zainstalować czujnik tak aby wykrywał ruch na tarasie. Na dworze taki czujnik ruchu to chyba nie bardzo. (chyba, że się mylę - w sumie taras zadaszony) Więc pomyślałem, że może zainstaluje go na drzwiach balkonowych wewnątrz przy szybie. Tylko moje pytanie - czy takie coś będzie działać? Czy szyba nie będzie powodować jakichś zakłóceń w odczycie czujnika???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe smart gniazdko z dwoma USB

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-home-Smart-Plug-Socket-Enhanced-Version-With-Dual-USB-BC1-2-Port-Timer-Count/32855978506.html?traffic_analysisId=recommend_2088_12_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=e86cd3e0-2fd1-43b4-83b3-c545d8dc1714&tpp=1

@ziomas

Ale że niby co ?

Ja mam czujniki ruchu na zewnątrz domu. Las blisko i owszem często alarm wyzwoli jakiś lis lub królik. Bo pierwsze zrozumiałem że chodzi ci o wyzwalanie przez ptaki np.

Czujniki pir na zewnątrz wytrzymały u mnie i lato jak i -21*C nic się im nie dzieje. Chiński klej też trzyma zamocowany do słupa drewnianego.

Grunt żeby deszcz mocno po nim nie zacinał. Choć akurat mój obrywa i nie narzeka wisi na połowie wysokości słupa tarasu.

Szuba podwójna będzie blokować w znacznym stopniu.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...