Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sytuację. U mnie przycisk jest naklejony na drzwiach i służy jako dzwonek. Od pewnego czasu zaczyna przechodzić w stan offline. Jednak po jego naciśnięciu robi to co potrzeba, czyli uruchamia dzwonek i przechodzi w tryb online. Później po kilku dniach to samo. Czy to możliwe, że powoduje to słaba bateria? Wg. Domoticza ta bateria ma 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.03.2018 at 6:59 PM, homman said:

Męczę się z kamerką Aqara gateway.

Zasada działania.

Kamerka uzbrojona. Alarm ustawiony na szczekanie.

Alarm wyzwala przycisk.

Dodatkowo w funkcji automation

Jeśli kliknięty przycisk lub dwukrotnie kliknięty wówczas nagraj krótki filmik  i wyślij.

 

I problem jest taki że ten filmik nie zawsze jest wysyłany. I kompletnie nie wiem od czego to zależy.

Mam ten sam problem po kolejnych aktualizacjach, na poczatku po zakupie było okey, teraz juz po kilku aktualizacjach oprogranowania nagrywa sie srednio co 5 dwunastosekundowy filmik. Uwazam ze to wina oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po kolejnych aktualizacjach, na poczatku po zakupie było okey, teraz juz po kilku aktualizacjach oprogranowania nagrywa sie srednio co 5 dwunastosekundowy filmik. Uwazam ze to wina oprogramowania.

Spróbujcie wyjąć na chwilę Getaway-a z prądu. Mam takie wrażenie, że po aktualizacjach trzeba go tym sposobem „zresetować” żeby wszystko wróciło do normy


Mi 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ponad 30 urządzeń na dwóch bramach. Wszystko jest zsynchronizowane i działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie działa ponad 30 urządzeń na dwóch bramach. Wszystko jest zsynchronizowane i działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KamilJankowski napisał:

Original Xiaomi Mijia Aqara Smart IP Camera Smart Linkage Alarm 180 Degree 1080P HD Home Security Camera
https://banggood.app.link/krqu5NYy7K

Do tego czujnik ruchu, czujnik temperatury, oraz czujnik otwarcia drzwi.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Super, nie wiedziałem że taka opcja też istnieje. Dzięki za linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Nie mogę sprawić, aby przy zalaniu czujnika dostawać jakieś info na telefon (tzn przy otwartej apce mi home dostaje w niej notyfikację, ale nie dostaję nic poza tym) - brama wyje niby, ale jak mnie w domu nie ma chciałbym dostać jakiegoś sms, czy też wiadomość push taką, żebym zawrócił na to uwagę jak mnie w domu nie ma :( W automation ustawiłem scenę czujnik zalania(aktywowany) > send notyfication - ale to też nic nie daje ...

Chciałem jeszcze dokupić czujnik dymu, ale jak to będzie tak działało to lipa ;/

 

ps. jest jakaś lampka w stylu tej: https://www.gearbest.com/night-lights/pp_672506.html,

tylko żeby można było sparować z bramą i czujnikami ruchu ?? zależy mi na tym, aby było to źródło światła na baterie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez stefan1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jakby były zablokowane powiadomienia z aplikacji Mi Home. Nie wiem jaki masz system w telefonie ale na iOS wejdź w ustawienia - powiadomienia - Mi Home i włącz powiadomienia. W Androidzie w zależności od wersji ale mniej więcej Ustawienia - aplikacje - Mi Home i tu włącz powiadomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak pisałem u mnie było -21*C czujnik kamery itd wsio działa.  Było tak zimno że lisy i króliki podchodziły pod sam dom.

Więc jeśli sprzęt to wytrzymał to raczej wytrzyma i następne lata

2. Co do kamerki aqara gateway. 

Jest oficjalny kontakt do aquary a ze mna koresponduje [email protected]

I maja mozliwosc zdalnego updatu kamery jak ktoś mu napisze ID konta.

Teraz filmy mi chodza ok. Ale kamerka strasznie klepie IR Generalnie napisał mi ze  soft jest udaskanalany.........

image.thumb.png.80ec0387c176485656eb1cac02e16bb4.png

image.thumb.png.79c5466870bbb2fbe20cf44230c09b76.png

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 10:28, sylwo napisał:

Wygląda to tak, jakby były zablokowane powiadomienia z aplikacji Mi Home. Nie wiem jaki masz system w telefonie ale na iOS wejdź w ustawienia - powiadomienia - Mi Home i włącz powiadomienia. W Androidzie w zależności od wersji ale mniej więcej Ustawienia - aplikacje - Mi Home i tu włącz powiadomienia. 

Jak u Was to działa? Ja dostaję tylko powiadomienie kiedy otworzę mi home - wtedy pojawia się ta czerwona kropka przy prawej dolnej ikonce (profile), potem jak się wejdzie dalej to przy kopercie można sprawdzić wiadomość (prawy górny róg). Jak nie otworzę mi home to mogę mieć pół metra wody w domu :)

Dodatkowo utworzyłem taką scenę w automation (dodałem zrzut ekranu) - oczywiście jak tłumaczyłem sobie te krzaczki to wychodzi na to, że jedna opcja to alarm powodzi, druga to alarm moczenia - nie mam pojęcia czym się różnią, ale działają tak samo - nie działają :)

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę jaką żarówkę kupić, żeby mi to działało. Chodzi mi o to, że jeżeli czujnik ruchu wykryje ruch to żarówka się zapali  a po zadanym czasie zgaśnie. Naczytałem się tu na forum o różnych żarówkach i zgłupiałem. jedne współpracują z mi-home inne są tylko na wifi i jeszcze inne.... Wszytko u mnie działa przez gatewaya i nie bardzo widzę, tu jakieś żarówki w zigbbe. To tak trochę łopatologicznie mi wytłumaczcie. Żarówka dobrze, żeby była w miarę jasna.

Pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, jeżeli nie ma wifi nie włączy się żarówka. A poza tym działa to tak jak pozostałe urządzenia np. gniazdko tyle, że po wifi??? A  z której żarówki jesteś najbardziej zadowolony w sensie, która jest warta miana 1 żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, jeżeli nie ma wifi nie włączy się żarówka. A poza tym działa to tak jak pozostałe urządzenia np. gniazdko tyle, że po wifi??? A  z której żarówki jesteś najbardziej zadowolony w sensie, która jest warta miana 1 żarówki.
Mam jedną lampkę podłączoną przez gniazdko WiFi i dwie żarówki. Wszystkie włączają czujniki ruchu. Żeby uniezależnić się od WiFi można wykorzystać gniazdka zigbee.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy Philipsy w żyrandolu w kuchni nad stołem, dla mnie jasność wystarczająca, jednak mam białe meble i dodatkowe oświetlenie nad blatami. Kolorowe Xiaomi w dwu lampkach w sypialni i te rzadko chodzą na maksa, ale to sypialnia.

Masz tu pomiar światła, telefon leżał na stole.

Redmi Note 4X

 

 

 

864578e0ec2a60a3b0d3859dffea3356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ceny wszystkich urządzeń Xiaomi i Aqara na GearBest wzrosły o ponad 50% w ostatnim czasie? Ma ktoś pojęcie dlaczego tak się stało? Chciałem dokupić sensor ruchu i zobaczyłem cenę ponad 18$. Zamurowało mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie odpuściłem temat smart home od Xiaomi.

Wkręciłem się mocno w Polski projekt Supla.

To co mam pewnie pozostanie jakiś czas u mnie, ale pewnie będę robił stopniowo modernizację.

Projekt się jeszcze rozwija, ale głos ludu ma znaczenie i robi się poprawki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie odpuściłem temat smart home od Xiaomi.
Wkręciłem się mocno w Polski projekt Supla.
To co mam pewnie pozostanie jakiś czas u mnie, ale pewnie będę robił stopniowo modernizację.
Projekt się jeszcze rozwija, ale głos ludu ma znaczenie i robi się poprawki itp.


Możesz to jakoś rozwinąć? Co to takiego, gdzie jest dostępne, ile kosztuje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Udało się komuś zrobić domofon przy pomocy tego co jest dostępne od xiaomi? Byłby video domofon i monitoring wejścia jednocześnie. Tylko można jakoś ustawić tak żeby po naciśnięciu dzwonka automatycznie wyświetlał się obraz z kamery? Myślałem o jakimś tablecie na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supla opiera się łączności WiFi, z chmurą w sieci lub stawiasz własny serwer w domu (Raspberry, Synology, Qnap).

Sprzęt gotowy poduszkowy od Polskiego producenta Zamel, lub taniej kupujesz w chinach Sonoff'y i wgrywasz oprogramowanie Supla.

Sprzęt w dużej mierze bazuje na ESP8266.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supla opiera się łączności WiFi, z chmurą w sieci lub stawiasz własny serwer w domu (Raspberry, Synology, Qnap).
Sprzęt gotowy poduszkowy od Polskiego producenta Zamel, lub taniej kupujesz w chinach Sonoff'y i wgrywasz oprogramowanie Supla.
Sprzęt w dużej mierze bazuje na ESP8266.


Czy to jest tańsze od Xiaomi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakis sposob na otrzymywanie powiadomien poniewaz u mnie sie nie wyswietlaja samsung galaxy s7 edge zestaw 6 in 1 i najnowsze aktualizacje. Wszystko co skonfiguruje dziala ale zadnych powiadomien nie dostaje chcialbym otrzymac jak ktos otworzy u mnie w domu drzwi chyba poprawnie jest ustawione. Screenshot_20180312-181140.thumb.png.0bb6d567af3864f6a3fc8c2fce6f0f3e.pngScreenshot_20180312-181212.thumb.png.7cb4fc673a07040076669de80db83c36.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...