Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

no to do wewnętrznych,myślałem że da sie jakoś z tymi gniazdkami socket i przełącznikiem podwójnym aqara

 

Mam jeszcze taki pomysł aby wentylator w łazience włączył sie po przekroczeniu zadanej wilgotności ale jednocześnie można było go włączyć manualnie.Wystarczy termometr i przełącznik aqara?

Edytowane przez lukasz gry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika wilgotności i włączania wentylatora to działa to fajnie - oczywiście z gniazdkiem zigbee. U mnie na tą chwilę włącza wentylator po przekroczeniu 75% wilgotności wyłącza poniżej 65%. Zależy kto bierze prysznic - jak moja żona to i z godzinę chodzi. Drugi zestaw to kuchnia i właczanie okapu z tym, że tutaj włącza się przy 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem. Niestety cena poszła w górę. Co prawda na aliexpress jest taniej ale na gearbest jest dostępny priority line.

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie wszystko działa bez problemu, choć na początku też trochę musiałem się pomęczyć. Głównie powodem była niewiedza i ciągła chęć eksperymentowania. Teraz mam już prawie cały dom wyposażony w ponad 30 urządzeń.

Największą radość sprawiło mi skonfigurowanie syreny alarmowej na zewnątrz domu, którą podpiąłem pod gniazdko Smart Socket. Syrena wyje jak tylko alarm się włączy. Super sprawa!

 

Podziel się proszę jak ogarnąłeś temat, a przede wszystkim jaka to syrena?

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Phil_ips napisał:

Podziel się proszę jak ogarnąłeś temat, a przede wszystkim jaka to syrena?

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Syrena taka jak w linku http://www.satel.pl/pl/product/253/SPL-5010 R,Zewnetrzny-sygnalizator-optyczno-akustyczny

Podłączyłem kable od tej syreny z zasilaczem 12v, który z kolei podpięty jest do gniazdka Xiaomi Socket. Gniazdko jest uruchamiane, gdy czujniki wykryją ruch i alarm wyje.

4095DC83-6D10-498F-B1B3-72DADC8490F0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie zamówiona brama xiaomi że Słubic. Działa od pół godziny, i jak na razie bez problemu. 

Co ciekawe ta starsza, co robi problemy to nie chciała się poddać bez walki... Najpierw nie dało się usunąć z niej czujników i reszty, potem zaczęła gubić sieć.. i 3x musiałem ją podłączać, usunąłem jedno urządzenie i znowu.. miga na niebiesko, niby problem z siecią.. podłączyłem, odpaliła, chwilę podziałała i znowu.. jak na razie czekam na odpowiedź z gearbestu co można z tym zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosuje czujniki temperatury na zewnątrz? Ja wystawiłem sobie jeden ale zawyża wskazania. Najpierw przykleiłem do ramy okna z zewnątrz to zawyżał z 5C. Potem na nieocieplonej ścianie budynku różnica powiedzmy +4C. Od paru dni czujnik wisi na ścianie ocieplonej styropianem 20cm, 15 cm od krawędzi okna i tam wskazania wydawały mi się w miarę dokładne +1C  (powiedzmy do zaakceptowania). Ale na wykresie z nocy widzę, że im niższa temperatura tym różnice robią się coraz większe. Przy -6C czujnik wskazywał zaledwie -3.2C.

Macie jakiś patent na to? Sprawdzaliście wiarygodność wskazań czujnika w niskich temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na dwa sposoby, pierwszy to tradycyjny termometr położony obok, różnica praktycznie zerowa, drugi położyłem go przy silniku w samochodzie, różnica też prawie żadna. Normalnie wisi na balkonie pod szafką i tu do auta różnica z reguły 1°. Każda ściana oddaje jakieś ciepło więc stąd różnice, poza tym nie wiem z czym porównujesz.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie miałem z takim termometrem jak u @filipO21 oraz z czujnikiem temperatury tzw. pogodówką kotła CO.

W tej chwili na apce google mam -4C i tyle samo pokazuje mi termometr klasyczny. 

Na pogodówce z pieca CO mam -3C, a na czujniku Xiaomi -2C.

Jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju - ile można mieć urządzeń max? Słyszałem, że 30? W tej chwili w proflu wyświetla mi się 29 urządzeń.

Czy w tych 30 sztukach liczą się też te urządzenia na wifi jak żarówki, lampki czy tylko zigbee.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Też wgrało mi się wczoraj na obu bazach, wariowały po tej operacji, pół dnia co chwila coś było offline, ale dzisiaj już jest ok

Redmi Note 4X
 

Dziwne, u mnie żadnej aktualizacji nie znajduje. Wypisuje, że najnowsza już jest wgrana i niby jest to 1.4.1_151.0143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2018 o 19:31, lukasz gry napisał:

A wentylatory masz taki co po wyłączeniu chodzi jeszcze jakiś czas? No i czy możesz go włączyć niezależnie od wilgotność?

Mam taki, który chodzi jeszcze 5 minut po właczeniu. Ale nie ma to znaczenia on jest cały czas wyłączony. Włącza się powyżej okreslonej wilgotnosci i wylacza ponizej okreslonej wilgotnosci. Dla bezpieczenstwa jeszcze w scenie jest opoznienie 30 minut.Jeżeli po 30 minutach nie bedzie w stanie obnizyc wilgotnosci to wiatrak sie wylaczy. Znaczy to ze w domu jest zbyt wilgotno np. jesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek głośnik xiaomi AI dostanie kortanę od microsoftu. Dokładniej rzecz ujmując będziemy mieli agnielskiego asystenta głosowego w głośniku od xiaomi i w innych przyszłych urządzeniach tej firmy. Yeelight voice assistant także ma wspierać angielskiego asystenta od microsoftu, jego premiera przewidziana była na koniec stycznia. Z tego co widzę są już jakieś recenzje tego asystenta, ale nie po angielsku i nie z wykorzystaniem angielskiego języka.

Edytowane przez Ruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie trafiłem na uszkodzoną taśmę LED. Czy mieliście może jakiś problem z dodaniem jej do Mi Home? Próbowałem już wiele razy i nic. Za każdym razem po resecie i próbie dodania - dioda mruga na niebiesko. Mam kilka innych urządzeń smart od Xiaomi włącznie z ruterem 3G i nigdy nie miałem żadnych problemów.

 

EDIT:

Udało mi się rozwiązać problem. Musiałem zmienić nazwę sieci SSID. Pierwotnie w nazwie oprócz liter miałem ukośnik (/) czyli mniej więcej wyglądało to tak xx/xxx. Po usunięciu ukośnika poszło bez problemu

 

Mi 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się do aktualizacji nowy firmware dla Gateway. Jak robicie swoje aktualizacje, czy będąc podpięci pod Wi-Fi, czy z dowolnego miejsca z sieci komórkowej? Jestem w pracy i zastanawiam się, czy mogę bezpiecznie stąd zrobić aktualizację?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się do aktualizacji nowy firmware dla Gateway. Jak robicie swoje aktualizacje, czy będąc podpięci pod Wi-Fi, czy z dowolnego miejsca z sieci komórkowej? Jestem w pracy i zastanawiam się, czy mogę bezpiecznie stąd zrobić aktualizację?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja właśnie zrobiłem aktualizację bramek i oświetlenia, zdalnie. Wygląda na to, że wszystko działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...