Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz jakieś zakłócenia w tym paśmie radiowym. Nie wiem w jakim paśmie pracuje Xiaomi ale wg Wiki może to być  868MHz i 915 MHz czyli blisko LTE 800/900.

Może coś ci sieje ostro na tych falach?

Do mnie właśnie dojechały 4 kolejne czujniki temperatury, wstawiłem jeden na zewnątrz za okno, drugi do piwnicy 2 poziomy niżej niż gateway (strop w piwnicy żelbet zbrojony gruby prawie na metr - wiem bo jak mi rury CO ciągnęli to się nie mogli przewiercić) i działa bez problemu. Wifi w piwnicy nie mam (router w tym samym pokoju co bramka Xiaomi, a czujnik działa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipO21 ja po wymianie nowego routera miałem podobne problemy (w moim przypadku Xiaomi Router 3g). Wcześniej nie miałem żadnego problemu z dostępem do smart urządzeń. Nagle po wymianie zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Urządzenia zaczęły się pojawiać offline - raz częściej raz rzadziej. Ustawiłem DNSy googlowskie i zaczęło się poprawiać, ale nie do końca, bo nagle sceny przestały działać. Przywróciłem router do ustawień fabrycznych, ustawiłem tylko niezbędne rzeczy i póki co (bodajże od 2 tygodni) wszystko działa bez problemu. Nie wiem czy u ciebie problem jest podobny, ale może to też kwestia routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie wiem. Wcześniej na b528 Huawei podziałał może 2 dni, teraz na b315 działał już 3 dni i było o wiele lepiej. Hmm, może brama ma chwilowe zaniki neta.. nie wiem, wczoraj brama po odłączeniu/podłączeniu do prądu szybko złapała neta, ale reszta czujników potrzebowała do 30 minut na przejście w online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Chciałbym poruszyć jeszcze temat, który już był przerabiany ale niestety nie widziałem odpowiedzi. Chodzi mi o momenty kiedy nie ma wifi. Nie potrafię dokładnie określić ale po godzinie, a może trochę dłużej od wyłączenia routera gateway zaczyna migać na niebiesko i nic nie działa. Domyślam się, że w ten sposób informuje o braku wifi. Po włączeniu się routera wszystko wraca do normy. I tu moje pytanie: czy może ktoś może przerabiał już ten temat?? Czy może da się jakoś wyłączyć to miganie?? Troche mnie irytuje to, że codziennie w nocy mam dyskotekę. Router automatycznie wyłącza mi się koło 1 w nocy i włącza o 6 tej po to by nie siać polem na śpiące osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem dzis brame xioami, ale za Chiny ludowe nie mogę jej sparowacz aplikacją? W necie nie znalazlem zadnej podpowiedzi, resetowalem bramke i nic, napisałem juz do supportu gearbest, ale oni to teraz swietuja wiec na odpowiedź sobie poczekam.... Ktos?cos? Poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj znowu brama przywitała mnie rano, trybem offline i świeciła się na niebiesko.

Ktoś kojarzy co znaczą poszczególne kolory na jakie się świeci i czy mogą itp? 

Zresetowałem router do ustawień fabrycznych, nadalem ta sama nazwę sieci, i znalazła brama po ponownym podłączeniu do prądu neta. Ciekawe jak długo będzie teraz działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipO21 napisał:

I dzisiaj znowu brama przywitała mnie rano, trybem offline i świeciła się na niebiesko.

Ktoś kojarzy co znaczą poszczególne kolory na jakie się świeci i czy mogą itp? 

Zresetowałem router do ustawień fabrycznych, nadalem ta sama nazwę sieci, i znalazła brama po ponownym podłączeniu do prądu neta. Ciekawe jak długo będzie teraz działać

Święcaca na niebiesko brak połączenia z routerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipO21 napisał:

No i ostatnia deska ratunku... Wczoraj zresetowałem router, potem zmieniłem kanał sieci na najmniej obciążony. Przed chwilą wywaliło bramę. Teraz już podłączyłem pod ostatni możliwy router.. (netiaspot) oby to zadziałało bo jak nie, to ja nie wiem co zrobię..

I jak? Działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem ja ponownie do gniazdka, teraz zmieniłem ustawienia DNS na 8.8.4.4 i czas dzierżawy na 7200 minut. Ciekawe czy to coś zmieni - sposób z forum xiaomi na niedziałająca bramę.. 

Tak trochę słabo kupować druga bramę, nie wiedząc czy będzie działać czy nie.. bo to może być faktycznie problem z netem u mnie - choć mam 3 różnych dostawców, 3 różne routery, z tego 2 działają po LTE, a jeden po kablu telefonicznym. Ale na każdym w końcu rozłącza bramę.. zresztą co ciekawe od wczoraj od 17 byla do netiaspot podłączona, i gdzieś w okolicy 5 rano przerwało połączenie i połączyło niby na nowo. - ale co ciekawe nie można puścić Pinga na nią, ani nic zrobić. Tak jakby brama po chwilowym braku neta, nie potrafiła się połączyć na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem odkurzacz Xiaomi v2. Zastanawiam się, jak czujniki ruchu zachowują się przy odkurzaczu. Czy go wykrywają? Trochę słabo będzie, jak włączę alarm podczas nieobecności w domu, odkurzacz będzie sprzątał, a czujniki go wykryją i załączy się syrena. Ktoś z Was ma i odkurzacz i czujniki? Jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomysł z forum miui nie pomógł... Ehh, powoli mi jest szkoda czasu i pieniędzy spędzonych na zabawie z tą bramą i reszta systemu..
Spróbuj inaczej. Pożycz od kogoś jakikolwiek router tp link czy d link czy cokolwiek innego. Podłącz go do któregokolwiek swojego routera przez port wan i stwórz całkiem nową sieć. Potem w routerze, do którego jest podłączony nowy router wyłącz wifi. IMO zadziała.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na TP-Linku WR841 .. to samo.. znowu wywalił po paru godzinach .. powrót na B315 i to samo .. teraz próbuję B528 + LTE od T-Mobile i... odległość od routera zmniejszona do minimum - w linii prostej jakieś 70cm jest od bramy .. może to coś zmieni, chociaż coś czuję że w okolicy 21-22 znowu je**ie .. 

W międzyczasie założyłem Ticketa na gearbescie, ale oni dopiero 21-22 odpowiedzą -> nowy rok .. 

 

EDIT: Teraz po usunięciu urządzeń, to widzi je w menu ogólnym apki, i można do nich wejść, nimi sterować, ale nie widzi ich jako "Child device" .. 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.zakupiłem kilka urządzeń smart home,bramkę, kilka gniazdek ,listwę, dwa termometry,czujnik ruchu ,dwie lampki i czujnik dymu.wszystko jest jeszcze w drodze.Jednak teraz kiedy czytam wasze posty to się zastanawiam czy to był dobry pomysł bo widzę że dużo ten sprzęt robi kłopotów z użytkowaniem .przeczytałem cały wątek i się zastanawiam czy jest sposób na sterowanie roletami zewnętrznymi, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz gry, Ci uzytkownicy, którym wszystko działa raczej się tym nie chwalą, a posty piszą Ci z kłopotami. Więc nie martw się na zapas i ciesz się z zakupów. Jak będziesz mieć problem z konfiguracją systemu, to chętnie pomożemy.

Tapnięte z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie wszystko działa bez problemu, choć na początku też trochę musiałem się pomęczyć. Głównie powodem była niewiedza i ciągła chęć eksperymentowania. Teraz mam już prawie cały dom wyposażony w ponad 30 urządzeń.

Największą radość sprawiło mi skonfigurowanie syreny alarmowej

ceb8115fab44afbdca212c02549a10d7.thumb.jpg.5bc546546b22aaf8831f85a01e69114b.jpg  na zewnątrz domu, którą podpiąłem pod gniazdko Smart Socket. Syrena wyje jak tylko alarm się włączy. Super sprawa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...