Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zamieniał oryginalny zasilacz od Yeelight Led strip albo Yeelight Bedside Lamp na taki z polską wtyczką? 
Ewentualnie czy wiecie gdzie można dostać przedłużkę kabla pasującą do tej końcówki która wchodzi w ledy i lampkę? (końcówka coś ala do starej ładowarki od Noki)
Oryginalny kabel jest za krótki.
Dzisiaj natknąłem się na taki adapter: http://s.aliexpress.com/YZjYbayI?fromSns= - może Ci się przyda.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lux dla czujnika ruchu aqara to ciemno? Dokładnie chodzi mi o to od jakiej wartości uruchamia scenę gdy ustawie warunek „gdy ciemno i jest ruch”.

czy wiecie gdzie można kupić Philips ZhiRui E14? Widzę to w aplikacji mi Home ale nigdzie jej nie znalazłem do zamówienia.

Czym jest „MagicTouch warm” który także jest w mi Home?

@Lector orientujesz się?

Edytowane przez koles142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po 3 dniach "użytkowania" Bramy + 2x cz. Ruchu - aqara i xiaomi, 2x cz. Temp - tak samo, jeden nowy, drugi starszy, 1x socket zigbee mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia, a mogę powiedzieć że jest wręcz tragicznie. Zacznę od tego że: 

W 200m2 domu jednorodzinnym są 3 routery, 1x LTE plus b315 -0p, 1x LTE T-Mobile b528 -1p, i 1x netiaspot (10/1mb) 0p,

Na początku bramę postawiłem na 1 piętrze i było hmm, słabo. Czujniki temperatury piętro niżej już nie łapały, i musiałem przestawić ja piętro niżej, do salonu - otwarta przestrzeń 34m2. Podłączona została do b528 będącego piętro wyżej - fakt, dziwne połączenie, ale do niego podłączone są też desk lamp xiaomi i yeelight strip. Czujniki działały już lepiej, ale xiaomi socket którego dałem na górę, w okolice routera, lampy, często nie łapał sygnału. 

Czujnik temp który był na wprost od bramy w odległości 6m, działał ok. Ale, drugi czujnik temp będący za bramą, 2-3 ściany i 5m odległości = brak sygnału. Oczywiście co chwila coś się sypało, apka wyświetlała błąd, błąd, błąd i błąd i tak w kółko.. przełożenie czujnika w pobliże bramy pomogło. No i lecimy dalej, odświeżanie pogody - tragedia, dopiero za 5-6 razem łapał.. powiedziałem sobie, ok, przeżyje. Sceny, raz działały raz nie, samo ich ustawienie też nie było łatwe, bo co chwila błąd wyskakiwał..

Ale dzisiaj .. rano jeszcze wszystko działało. A koło południa .. brama nie działa, wszystko offline. Brama migała na niebiesko, a innym razem, po kolejnym podłączeniu brak jakiegokolwiek światełka... Oczywiście podłączenie ponowne bramy nie pomogło. Usunięcie wszystkich urządzeń, brama pod inną sieć i to samo.. offline. 

I tak z 2-3 razy, około 2h w plecy.. w końcu udało jej się załapać, pod routerem b315 - LTE plus, parter, odległość w linii prostej 3,5m od routera. I się zaczęło. Żadnego czujnika nie udało się od zera sparować z bramą za 1wszym razem, często dopiero za 5-6 razem - każdy z nich był w odległości 1,5m od bramy... Ciągle crashe aplikacji znowu, błąd połączenia, nie można połączyć itp itd. ale się udało.. o dziwo odświeżanie pogody działa lepiej, jest praktycznie od razu. Socket zigbee znowu narobił trochę problemów - był na 1 piętrze.. ale dobra, w końcu załapał.. jak na razie to działa od godziny, zobaczymy co będzie z tym dalej. 

Moje pytania:

1. Czy jest taka możliwość, że problemy z brakiem sieci bramy są spowodowane tym że do wifi od routera b528 podłączona była też lampa, pasek LED, i telefon? A po kablu od routera PC?

2. Jak u was jest że stabilnością działania tego systemu? Jak z zasięgiem zigbee. Kaprysami Bramy itp itd

3. Obecnie lampa LED jest podłączona do wifi b315, a pasek LED do b528, ma to jakieś znaczenie skoro wszystko (póki co) działa? 

4. Jakie urządzenie działa jako repeater sygnału zigbee? Trochę czytałem, i wychodzi na to że tylko urządzenie podłączone bezpośrednio do gniazdka / listwy zasilającej - właściwie tylko xiaomi zigbee socket. 

5. Pytanie odnośnie kamery - chciałbym po drugiej stronie domu, w okolicy wejścia / garażu dać kamerkę - monitorująca podjazd / wejście. Jaką najlepiej + czy podłączyć ją pod wifi b315/b528 a może dokupić repeater Wi-Fi? Będzie to współpracowało z aplikacją mi-home? Co wtedy z zapisem nagrań, itp itd? 

To tyle ode mnie, przepraszam za długi post, pewnie będzie sporo błędów bo w całości pisany z Mi6. Ale musiałem podzielić się z wami, wrażeniami... z użytkowania tego systemu.. Jeśli chodzi o ocenę, dam szkolne 2. Jest póki co słabo. 

 

 

EDIT: I ponownie, gateway offline ... 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkowicie odmienną opinię o systemie Xiaomi niż ty @filipO21

Może nie jestem zachwycony, ale jak na tę cenę to działa wspaniale. Mam porównanie z szeroko reklamowanym Fergusonem. Tam to jest dopiero kicha. Bramka ma 3 funkcje - może migać i wyć oraz robić za lampkę. Czujnik drzwi przymocowany na metalowych drzwiach działa co 2-3 raz w odległości 2m od bramki (bez ścian). Na tych samych drzwiach 10cm niżej przymocowałem czujnik Xiaomi i on z bramką Xiaomi łączy się na odległość 7m bez żadnego problemu. W dodatku na przeszkodzie ma 2 ściany grube na 2 cegły.

Mam w tej chwili 4 czujniki temperatury, Lampkę Bedside ze sparowanym czujnikiem temp z wyświetlaczem po BT, czujniki ruchu Aqara, smart switcha, przyciski aqara pojedyncze bezprzewodowe, przycisk aqara podwójny - taki do prądu podłaczany zamiast włącznika do żyrandola, socket wfi/zigbee, żarówki Yeelight. No troche sie uzbierało.

Zasięg jak dla mnie super. Bramkę mam na piętrze, ale do testów kładłem czujniki temperatury na parterze i bez problemu sygnał idzie przez strop zbrojony betonowy. Nie sprawdzałem zasięgu na strychu i piwnicy, ale nie miałem na razie potrzeby. Wszystko podpięte do jednej bramki i na razie działa płynnie.

Raz zawiesiła się jakaś scena z czujnikiem ruchu i musiałem ją włączyć i wyłaczyć w apce.

 

Czy widzę jakieś minusy - oczywiście:

1. Dla mnie za małe możliwości programowania. Czasem bez problemu opisałbym scenę w C czy jakimś języku skryptowym ale w Mihome brakuje wyzwalaczy. Np. Chcę zrobić scenę "Jeśli światło w pokoju włączone to wyłącz lampkę na biurku" Nie da się. Trzeba kombinować z sekwencjami naciskanych włączników itp. dla mnie bezsens bo w aplikacji widać stan lampki, żarówki itp. Brakuje pętli do prostych czynności (np chcę sobie zrobić proste miganie światła do powiadomienia w różnych kolorach - idzie się zabić klepiąc to po linijce 10x to samo)

2. Kupiłem 1 uszkodzony czujnik ruchu - nie wykrywa właściwie natężenia światła

3. Nigdzie nie jest opisane jakie czynności mają dane elementy Xiaomi. Zawiodłem się na przyciskach dzwonkowych Aqaqra, że mają tylko jeden stan "clicked", gdy 2x tańsze smart switche mają 3 stany - "click, 2-click, przytrzymany". Dla mnie bezsens

4. Głośnik w Bramce to tragedia. Ciężko na tym słuchać radia, ale jako budzik może być. 

5. Brakuje mi domofonu, kamer typowo zewnętrznych, oświetlenia typowo zewnętrznego itp.

6. Wiadomo - dużo rzeczy po chińsku.

Jeśli chodzi o programowanie to oczywiście można się pobawić Raspbery Pi +Domoticz lub Homeasisstant, ale na razie mi się nie chce (czyli nic mnie na tyle nie zirytowało ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jojoro napisał:

 

Zawiodłem się na przyciskach dzwonkowych Aqaqra, że mają tylko jeden stan "clicked", gdy 2x tańsze smart switche mają 3 stany - "click, 2-click, przytrzymany". Dla mnie bezsens

Nie ma czegoś takiego jak przyciski dzwonkowe.Są jak coś włączniki światła dopuszkowe lub naklejane ale one służą do światła i dlatego mają tylko jeden click.Do dzwonka to tylko switche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze w tygodniu jak to będzie działało w dłuższym okresie. Nie wiem, może to od neta zależy, ale czasem nie widać switcha, czasem cała bramka offline jest.. 

co oznacza 3 krotne migniecie na niebiesko bramy? 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dziadunia napisał:

Nie ma czegoś takiego jak przyciski dzwonkowe.Są jak coś włączniki światła dopuszkowe lub naklejane ale one służą do światła i dlatego mają tylko jeden click.Do dzwonka to tylko switche.

Och nie żartuj proszę. Przełącznik monostabilny popularnie jest zwany dzwonkowym. To że Xiaomi sobie wymyśliła że przeznaczy go do włączania światła to inna kwestia.

Dla mnie jednak liczy się zastosowanie praktyczne. Owszem jeśli mówisz o takim totalnie podstawowym zastosowaniu On/Off na żarówkę to OK. Ale nie po to masz regulację kolorów, natężenia światła, scen kolorystycznych w żarówkach, plafonach, lampkach Xiaomi/Philips żeby używać przycisku tylko do włączania światła. Dlatego ten przycisk z jednym klawiszem Aquara naklejany dla mnie najlepiej nadaje się tylko do dzwonka do drzwi - naciskasz - masz gong na bramce czy co tam chcesz.

Smart switche (okrągłe) są najlepsze jako włączniki świateł bo na 1 naciśnięcie robisz on/off, na 2 naciśnięcia wybierasz sceny oświetleniowe, na przytrzymanie robisz ściemnianie rozjaśnianie. Prosto i intuicyjnie. Tylko że smartswitche estetycznie znacznie odstają od przycisków monostabilnych (dzwonkowych) i dlatego kombinuję ze scenami, żeby osiągnąć oczekiwaną użyteczność. 

Edytowane przez jojoro
A po co ci smart switch z 3 akcjami do dzwonka to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupienia smart home od Xiaomi, ale mam kilka pytań. 

1. Czy w jednej sieci może funkcjonować kilka Bram każda oddzielnie z innymi urządzeniami "podpiętymi" oraz zarządzana i innego konta xiaomi ?

2. Czy 1 urządzeniem można sterować za pomocą powiedzmy 3 telefonów z rożnych kont, tak aby każdy domownik był "Panem i Władcą" i mógł wszystko obsługiwać ?

3. Czy np do jednej Lampy sufitowej można podpiąć 3 mibandy tak aby reagowała na każdego użytkownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jojoro napisał:

To że Xiaomi sobie wymyśliła że przeznaczy go do włączania światła to inna kwestia

I tego się trzymajmy.I skoro jak sam mówisz jest on dzwonkowy to w tej roli się dobrze sprawdza i nie ma co oczekiwać cudów.Nie ma chyba jeszcze takiego systemu co by miał wszystko i każdemu by pasowało,może jeszcze coś takiego zrobią.

Edytowane przez Dziadunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 15:12, filipO21 napisał:

I po 3 dniach "użytkowania" Bramy + 2x cz. Ruchu - aqara i xiaomi, 2x cz. Temp - tak samo, jeden nowy, drugi starszy, 1x socket zigbee mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia, a mogę powiedzieć że jest wręcz tragicznie. Zacznę od tego że: 

W 200m2 domu jednorodzinnym są 3 routery, 1x LTE plus b315 -0p, 1x LTE T-Mobile b528 -1p, i 1x netiaspot (10/1mb) 0p,

Na początku bramę postawiłem na 1 piętrze i było hmm, słabo. Czujniki temperatury piętro niżej już nie łapały, i musiałem przestawić ja piętro niżej, do salonu - otwarta przestrzeń 34m2. Podłączona została do b528 będącego piętro wyżej - fakt, dziwne połączenie, ale do niego podłączone są też desk lamp xiaomi i yeelight strip. Czujniki działały już lepiej, ale xiaomi socket którego dałem na górę, w okolice routera, lampy, często nie łapał sygnału. 

Czujnik temp który był na wprost od bramy w odległości 6m, działał ok. Ale, drugi czujnik temp będący za bramą, 2-3 ściany i 5m odległości = brak sygnału. Oczywiście co chwila coś się sypało, apka wyświetlała błąd, błąd, błąd i błąd i tak w kółko.. przełożenie czujnika w pobliże bramy pomogło. No i lecimy dalej, odświeżanie pogody - tragedia, dopiero za 5-6 razem łapał.. powiedziałem sobie, ok, przeżyje. Sceny, raz działały raz nie, samo ich ustawienie też nie było łatwe, bo co chwila błąd wyskakiwał..

Ale dzisiaj .. rano jeszcze wszystko działało. A koło południa .. brama nie działa, wszystko offline. Brama migała na niebiesko, a innym razem, po kolejnym podłączeniu brak jakiegokolwiek światełka... Oczywiście podłączenie ponowne bramy nie pomogło. Usunięcie wszystkich urządzeń, brama pod inną sieć i to samo.. offline. 

I tak z 2-3 razy, około 2h w plecy.. w końcu udało jej się załapać, pod routerem b315 - LTE plus, parter, odległość w linii prostej 3,5m od routera. I się zaczęło. Żadnego czujnika nie udało się od zera sparować z bramą za 1wszym razem, często dopiero za 5-6 razem - każdy z nich był w odległości 1,5m od bramy... Ciągle crashe aplikacji znowu, błąd połączenia, nie można połączyć itp itd. ale się udało.. o dziwo odświeżanie pogody działa lepiej, jest praktycznie od razu. Socket zigbee znowu narobił trochę problemów - był na 1 piętrze.. ale dobra, w końcu załapał.. jak na razie to działa od godziny, zobaczymy co będzie z tym dalej. 

Moje pytania:

1. Czy jest taka możliwość, że problemy z brakiem sieci bramy są spowodowane tym że do wifi od routera b528 podłączona była też lampa, pasek LED, i telefon? A po kablu od routera PC?

2. Jak u was jest że stabilnością działania tego systemu? Jak z zasięgiem zigbee. Kaprysami Bramy itp itd

3. Obecnie lampa LED jest podłączona do wifi b315, a pasek LED do b528, ma to jakieś znaczenie skoro wszystko (póki co) działa? 

4. Jakie urządzenie działa jako repeater sygnału zigbee? Trochę czytałem, i wychodzi na to że tylko urządzenie podłączone bezpośrednio do gniazdka / listwy zasilającej - właściwie tylko xiaomi zigbee socket. 

5. Pytanie odnośnie kamery - chciałbym po drugiej stronie domu, w okolicy wejścia / garażu dać kamerkę - monitorująca podjazd / wejście. Jaką najlepiej + czy podłączyć ją pod wifi b315/b528 a może dokupić repeater Wi-Fi? Będzie to współpracowało z aplikacją mi-home? Co wtedy z zapisem nagrań, itp itd? 

To tyle ode mnie, przepraszam za długi post, pewnie będzie sporo błędów bo w całości pisany z Mi6. Ale musiałem podzielić się z wami, wrażeniami... z użytkowania tego systemu.. Jeśli chodzi o ocenę, dam szkolne 2. Jest póki co słabo. 

 

 

EDIT: I ponownie, gateway offline ... 

Musisz mieć na każdym pietrze Gateway. Musisz tez w każdym routerze mieć sieć bezprzewodowa o takiej samej nazwie. Tak jest u mnie od początku (dwa miesiące), mam 28 urządzeń i nic nigdy nie jest offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sensor ruchu aqara. Zrobiłem scenę: jeśli ciemno zapal lampkę na gateway. I druga scena: jeśli 2 minuty nie ma ruchu zgaś lampkę.

Scena zapalania działa ok, włącza tylko gdy jest ciemno. Mam natomiast problem ze sceną gaszenia. Gateway jest w kuchni, zależy mi na tym aby:

- jeśli wchodzę w nocy - zapala się lampka gateway i po 2 minutach od wyjścia gaśnie. 

- jeśli wchodzę i jest ciemno to lampka gateway się zapala po czym włączam światło i zostaję w kuchni. Niestety w takim wypadku lampka gateway nie zgaśnie do póki nie wyjdę na dwie minuty z kuchni. Po ponownym wejściu już się nie zapali bo jest jasno. Czy jest opcja aby lampka zgasła po rozpoznaniu ze jest jasno bez wychodzenia z kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oświetlenie w kuchni sterowane w ramach smart home, to osiągniesz to programując odpowiednią scenę, która w ramach jednego "pstryknięcia" zapali światło w kuchni i zgasi na gateway.

Natomiast możliwości wywołania sceny przez "jasność" wg mnie nie ma.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy scenie zapalania daj delay 2 minuty i  wyłącz lampkę na gateway.

Scena gaszenie nie potrzebna.

 

Czyli jak jest ruch i jest ciemno:

- zapal gateway

- delay 2 minuty (lub ile wolisz)

- zgaś gateway

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector Ale @koles142 by chciał Żeby mu gasła lampka po 2 minutach po wyjściu, a nie ogólnie po 2 minutach i włączało od nowa. Jak będzie w tej kuchni łaził 10 minut to mu sie będzie lampka 5 razy gasiła i zapalała.

Chłopak zrobił moim zdaniem OK. Scena jeśli 2 minuty nie ma ruchu to gaś lampkę. Sam tak mam i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, koles142 napisał:

Czy jest opcja aby lampka zgasła po rozpoznaniu ze jest jasno bez wychodzenia z kuchni?

U mnie jest warunek - jak jest ruch i jest ciemno - czyli jak zapali światło, a tak pisał to mu gateway się nie zapali.

Czyli zapali się jak wykryje ruch na dwie minuty, po czym zgasi nawet jak będzie ruch i będzie jasno. Jak będzie ciemno i ruch to powinno przedłużysz o kolejne dwie minuty.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słabiutko.. dotarło drugie gniazdko zigbee i działa dobrze, ale nie działa jako repeater sygnału zigbee :( czyli musiałbym kupić kolejna bramę żeby to jakoś działało..

Sprawdziłem to po wpięciu gniazdka do przedłużacza i przełożeniu czujnika temperatury poza zasięg - i pomimo tego że gniazdko jest jakieś 3m nad czujnikiem, to nie ma sygnału..

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...