Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

filip możesz mieć problem jak masz router LTE.

Co ciekawe takie routery mają np max 32 mac. W porównaniu gdzie kazdy router ma 256 mac.

Ogólnie routery typu b315  itp są kiepskie.

Ilość wysyłanych danych przez urządzenia xiaomi jest minimalna. Mój cały smart dom śle ok 32 bajty /s. A samo przesyłanie obrazu przez kam to już 100KB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamieniał oryginalny zasilacz od Yeelight Led strip albo Yeelight Bedside Lamp na taki z polską wtyczką? 

Ewentualnie czy wiecie gdzie można dostać przedłużkę kabla pasującą do tej końcówki która wchodzi w ledy i lampkę? (końcówka coś ala do starej ładowarki od Noki)

Oryginalny kabel jest za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






 
Dafang.
Bardzo głośny silnik. Wywrotowa. Dużo dziur więc nie nadaje się na zewnątrz gdzie np 720p obrotowe mam i dają radę.
Małe kąty widzenia i obrotu.
Za to dużo funkcji smart. Śledzenie za człowiekiem. I wiele opcji if coś to coś.
Kam ma mocowanie na bagnet jak aparat. Wiec po zakupie uchwytu można ją zamocować na ścianę.
Dobra kam jak ktoś szuka obrotowej na stolik.



O co chodzi z tymi dziurami? Chcę zastosować ją na zewnątrz i teraz mam dylemat, bo ogólnie to zgadzam sie z twoim opisem kamer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipO21 napisał:

Czyli która kamerka jest najlepsza do instalacji na zewnątrz? Od razu bym link do niej poprosił :)

Według

homman

Ta

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html

lub ta

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_633879.html

ewent. ta

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_693217.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 23:30, homman napisał:

1. USUŃ SCENE I DODAJ.

 

Wracam do tematu czujnika ruchu.

Kupiłem sobie kolejny identyczny czujnik i ten drugi w tych samych scenach działa poprawnie. Gdy jest ruch i ciemno wywołuje scenę. Gdy go podmienię na pierwszy czujnik - sceny się nie uruchamiają.

Przejrzałem logi czujników i w tych samych warunkach oświetleniowych, gdy ustawię czujniki jeden obok drugiego ten działajacy czujnik pokazuje 0 lux, a ten niedziałający 3-30 LUX.

Mogę coś z tym zrobić? Skalibrować go jakoś? Ewentualnie jakaś reklamacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pytanie o możliwości kloców xiaomi (Zigbee).

Chciałbym w pomieszczeniu (łazienka) skonfigurować radio internetowe - gateway + human body sensor - czy przy pomocy tych dwóch elementów uda mi się skonfigurować scenariusz: po wejściu do łazienki gra konkretna stacja, a np 30 sekund po wyjściu radio się wyłącza?

Zdaję sobie sprawę że aby mieć polskie stacje trzeba lekko dnsowo zhakować gateway.

Jak z jakością dźwięku w gateway? Daje radę?

Edytowane przez maciejka104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, ik`ey napisał:

A ktoś testował jak to działa przy ujemnych temp?

Ta: Xiaomi mijia Smart 720P WiFi IP Camera Pan-tilt Version

max - 10. Pozostałe 0 stopni.

Yi ants 720p -działała całą poprzednią zimę bez problemu  jednorazowo było nawet -20

Aqara  Smart Gateway(zigbee) -działa od wczoraj (w nocy było -10)

Mijia 1080p (nie obrotowa z bluetooth i 5GHz) -na zewnątrz tej zimy, działała bez problemu mrozy były max  -10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jojoro napisał:

Uda ci się to wykonać bez problemu, ale jakość dźwięku dla mnie jest nie do zaakceptowania. Gateway to się nadaje tylko jako syrena alarmowa i dzwonek do drzwi. 

OK. Dzięki za uwagę nt dźwięku.

W takim wypadku pytanie - czy gateway ma wyjście np jack? Ewentualnie czy istnieje jakieś urządzenie Zigbee które moge użyć jako źródło dźwięku? Xiaomi superduper radio internet ;)

Edytowane przez maciejka104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za uwagę nt dźwięku.
W takim wypadku pytanie - czy gateway ma wyjście np jack? Ewentualnie czy istnieje jakieś urządzenie Zigbee które moge użyć jako źródło dźwięku? Xiaomi superduper radio internet
Jest radio WiFi. Nie wiem jak działa, dopiero do mnie leci.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliście radio bez sensu.

To radio ma tylko stacje takie jak gateway czyli kombinowanie z serwerami.

Droższa wersja ma BT

 

 

Z dziurami chodzi o 

Xiaomi-Dafang-WIFI-IP-Camera-8.jpg

Dziury porty i śrubki rdza będzie jak nic.

 

Z 720p obrotową na zewnątrz obrotową nic się nie dzieje.

Port usb ci skryje kabelek micro USB.

A port karty SD masz pod plastikiem w normalnym położeniu (jest pod obiektywem kam i kam musi patrzeć max do góry by się odsłonił).

camera-toan-canh-360-ptz-xiaomi-720p-phi

Dodatkowo mocowanie w zestawie.

 


Dissasambly xiaofanga:

https://www.unifore.net/product-highlights/disassemble-cheapest-xiaomi-isc5-1080p-wi-fi-camera.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła brama, podpięłem czujniki temperatury oraz gniazdko xiaomi. Przy gniazdku jest brak wykresu, tylko aktualny pobór prądu, znowu czujnik temperatury pokazuje 18,2C i nie więcej ani mniej .. Ktoś coś? Problemem jest zasięg bramy ? Ten czujnik jest piętro niżej, i oddzielony kilkoma murowanymi ścianami. 

Dodatkowo aplikacja po aktualizacji co chwila wywala błąd...

Screenshot_2018-02-08-14-52-42-737_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2018-02-08-14-52-46-107_com.miui.bugreport.png

 

Aplikacja wywala już trochę rzadziej, natomiast nie działają sceny z Lampą i Paskiem LED połączone z czujnikiem ruchu bądź smart switchem.. Jakiś pomysł dlaczego? 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury już działa, faktycznie odległość 6-7m + 3 ściany z cegły to za dużo. Switch zaczął dzialac, jak zrobiłem grupę yeelight.. 

Ale wciąż aplikacja potrafi wywalić błąd, i że przestała działać... 

EDIT: Jak powiększyć zasięg działania Bramy? Mieszkam w domku, na parterze jest brama, i nie ma problemu z zasięgiem na 1 pietrze, bezpośrednio nad bramą, ale już pokój obok i niestety jest problem .. To samo z czujnikiem temperatury - 5/6m od bramy w linii prostej jest ok, przeszkody takie jak meble i nie ma problemu, ale już 6-7m w drugą stronę - 3 ściany nośne + schody betonowe i zasięgu brak. 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włącznik z 2 przyciskami. Próbuję zrobić coś takiego, że po włączeniu górnego światła wyłącza mi lampę stojącą oraz sceny odpowiedzialne za włączanie tej lampy czujnikami ruchu. Natomiast po wyłączeniu oświetlenia górnego z powrotem włącza mi sceny dla czujnika ruchu.

Teraz mam to zrobione tak że:

Na włączenie światła mam 

if click lewy przycisk to

1. tun on górne światło

2. Turn off lampa

3. Wyłączanie scen czujnika ruchu

Na wyłączenie górnego światłą mam:

if click lewy przycisk to

1. tun off górne światło

2. Włączanie scen czujnika ruchu

 

Analogicznie mam dla prawego przycisku i dwóch naciskanych jednocześnie.

Problem jest wtedy gdy włączę światło prawym przyciskiem, potem lewym przyciskiem a następnie wyłączę światło któryś z przycisków. Wtedy górne światło jest zapalone (powiedzmy połowa świateł) i co naturalne włączają się sceny od czujnika ruchu i lampka stojąca się zapala.

Może @Lector masz pomysł na jakiś algorytm który to ominie? Niestety nie mogę użyć w przypadku tego czujnika ruchu InDark.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jojoro napisał:

Analogicznie mam dla prawego przycisku i dwóch naciskanych jednocześnie.

Problem jest wtedy gdy włączę światło prawym przyciskiem, potem lewym przyciskiem a następnie wyłączę światło któryś z przycisków. Wtedy górne światło jest zapalone (powiedzmy połowa świateł) i co naturalne włączają się sceny od czujnika ruchu i lampka stojąca się zapala.

Może @Lector masz pomysł na jakiś algorytm który to ominie? Niestety nie mogę użyć w przypadku tego czujnika ruchu InDark.

Co znaczy "analogicznie"? Masz takie same sekwencje ustawione dla każdej kombinacji klawiszy? Jakich żarówek używasz i czy masz je zgrupowane?

 

 

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża prośba do posiadaczy taśmy LED (yeelight). Jaka jest jej szerokość? Będę musiał dać do nawiercenia otwór w szkle, żeby ją przeciągnąć. Z góry dzięki

 

MI 4

 

 

 

 

Taśma ma szer. 10 mm i wys. 3 mm. Na końcu taśmy jest jednak plastikowa nakładka, która ma szer. 13 mm i wys. 6 mm.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...