Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lector napisał:

1 - z polski https://www.salus-controls.pl/produkty/akcesoria + gniazdko Xiaomi do sterowania + czujnik temp + Gateway

Z tego co zrozumiałem to jak dajemy napięcie na zawór to się otwiera, a jak brak napięcia to zamyka. I taka scena wyzwalana z czujnika temperatury.

Słabo to widzę z punktu widzenia komfortu cieplnego. Powiedzmy, że ustawię 23C, gniazdko wyłączy zasilanie, głowica się zamknie całkowicie i przez brak konwekcji mimo 23C będzie się czuło chłód :( Dlatego mam głowice elektroniczne, które monitorują i tylko ograniczają przepływ wody przez grzejniki, które zawsze są przynajmniej lekko ciepłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to jak dajemy napięcie na zawór to się otwiera, a jak brak napięcia to zamyka. I taka scena wyzwalana z czujnika temperatury.
Słabo to widzę z punktu widzenia komfortu cieplnego. Powiedzmy, że ustawię 23C, gniazdko wyłączy zasilanie, głowica się zamknie całkowicie i przez brak konwekcji mimo 23C będzie się czuło chłód  Dlatego mam głowice elektroniczne, które monitorują i tylko ograniczają przepływ wody przez grzejniki, które zawsze są przynajmniej lekko ciepłe. 
Nie jest źle. Ja korzystam z takiego systemu, tyle, że w oparciu o zawór z Ali
http://s.aliexpress.com/MvqMB3IZ?fromSns=
Do tego mam jeszcze czujnik otwarcia okien. Co prawda sceny się czasem "zawieszają" i scena się nie odpala, ale można skonfigurować przycisk.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki, gdzie kupujecie baterie cr2450 czy cr2032? Nie chodzi mi o to gdzie dostanę w Polsce tylko czy kupujecie np. na Ali jakieś sprawdzone baterie z dobrej cenie?

@filipO21 Lector dobrze Ci radzi w Castoramie kupowałem nawet wczoraj  14,68 zł, też czekam na przedłużacz i zamierzam w tym przypdaku tez posłuchać  Lectora, utnę wtyczkę i założę naszą 

a może ktoś gdzieś kupował chińskie wtyczki 3 bolcowe? chciałbym coś podłączyć z uziemieniem do chińskiego gniazdka

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to wole kupić w Polsce, nie mam zaufania a koszt groszowy.

Wtyczki takie też kiedyś kupowałem https://pl.aliexpress.com/store/product/1-x-CHINA-Standardowy-3-Pin-DIY-Rewireable-Plug-Power-AC100-250-V-10A-Bia-y/2676112_32850573707.html?spm=a2g17.12010608.0.0.6b36b5ddnAujAD

W tym sklepie jest spory wybór.

Właśnie po to aby bez wykorzystania przejściówek podłączyć coś do gniazdka ZigBee. Trzeba dobrze kable poukładać aby się zamknęło.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to wole kupić w Polsce, nie mam zaufania a koszt groszowy.
Wtyczki takie też kiedyś kupowałem https://pl.aliexpress.com/store/product/1-x-CHINA-Standardowy-3-Pin-DIY-Rewireable-Plug-Power-AC100-250-V-10A-Bia-y/2676112_32850573707.html?spm=a2g17.12010608.0.0.6b36b5ddnAujAD
W tym sklepie jest spory wybór.
Właśnie po to aby bez wykorzystania przejściówek podłączyć coś do gniazdka ZigBee. Trzeba dobrze kable poukładać aby się zamknęło.
Też z nich korzystam, ale kupowałem trochę taniej - pakiet 5 szt.
http://s.aliexpress.com/jqYrEj2Y?fromSns=

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy mieliście może problem z dodaniem do aplikacji włącznika https://gearbest.app.link/1MnHbdz1bK ? Zgodnie z procedurą przyciskam na ok. 5 sekund, po tym jak lampki zaświecą się 3 razy na niebiesko puszczam przycisk a aplikacja go nie wykrywa. Dodam, że bramka jest tuż obok. Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości - po co kupujecie listwy Xiaomi, robicie sobie kłopot z wtyczkami itp. skoro i tak to cudo nie jest w stanie wysterować pojedynczych gniazd. Przecież łatwiej i taniej zamontować pojedyncze gniazdo lub socket Xiaomi i podłączyć do tego zwykłą listwę. Efekt ten sam, taniej, mniej problemów.

Mam też pytanie innego rodzaju. Jako że nie widziałem video/domofonu od Xiaomi to czy ktoś ma takie rozwiązanie w domu? Myślałem, żeby zrobić kamerkę + przycisk dzwonkowy + obraz na jakimś starym tablecie ale nie wiem co z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości - po co kupujecie listwy Xiaomi, robicie sobie kłopot z wtyczkami itp. skoro i tak to cudo nie jest w stanie wysterować pojedynczych gniazd. Przecież łatwiej i taniej zamontować pojedyncze gniazdo lub socket Xiaomi i podłączyć do tego zwykłą listwę. Efekt ten sam, taniej, mniej problemów.
Mam też pytanie innego rodzaju. Jako że nie widziałem video/domofonu od Xiaomi to czy ktoś ma takie rozwiązanie w domu? Myślałem, żeby zrobić kamerkę + przycisk dzwonkowy + obraz na jakimś starym tablecie ale nie wiem co z dźwiękiem.
Ja używam, bo ma 3 porty USB, zajmuje niewiele miejsca i z wtyczkami nie ma problemu, jeśli nie potrzeba uziemienia.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adalbertus napisał:

Hej, czy mieliście może problem z dodaniem do aplikacji włącznika https://gearbest.app.link/1MnHbdz1bK ? Zgodnie z procedurą przyciskam na ok. 5 sekund, po tym jak lampki zaświecą się 3 razy na niebiesko puszczam przycisk a aplikacja go nie wykrywa. Dodam, że bramka jest tuż obok. Jakieś pomysły?

Mam identyczny, działa bez problemu. Rozczarowałem się jedynie tym, że ma wyłącznie jedną akcję. 

Tańszy okrągły przycisk ma aż 3 akcje (1 wciśnięcie, 2 wciśnięcia i przytrzymanie). Wielka szkoda, bo okrągłe średnio prezentują się na ścianie jako włączniki oświetlenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu - taniej wyjdzie listwa niż przejściówki cn do pl. Do tego przejściówki dodawane w paczce dosyć luźno siedzą w gniazdku... a wczoraj przysłali zwykłą przejściówkę do wtyczki z 3 bolcami.. no i zwykła polska listwa ma 4 złącza, przez co jak przyjdzie brama to mi zasłoni złącze obok... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adalbertus napisał:

Hej, czy mieliście może problem z dodaniem do aplikacji włącznika https://gearbest.app.link/1MnHbdz1bK ? Zgodnie z procedurą przyciskam na ok. 5 sekund, po tym jak lampki zaświecą się 3 razy na niebiesko puszczam przycisk a aplikacja go nie wykrywa. Dodam, że bramka jest tuż obok. Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Dzisiaj włącznik dodał się przy pierwszej próbie... To oczywiście dobrze, ale ilość różnych błędów w funkcjonowaniu tego systemu jest wkurzająca . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 15:32, Lector napisał:

Ja używałem takich: http://allegro.pl/adapter-podrozny-chiny-australia-z-uziemieniem-i7011620675.html

Dopasowane są do wtyczki chińskiej i nic nie jest luźne.

 

Było też tutaj pytanie o zasięg urządzeń. Zigbee to sieć typu mesh i wszystkie urządzenia podpięte pod zasilanie np. gniazdko poszerzają zasięg sieci. Tak więc jeśli jest urządzenie (np. czujnik ruchu) daleko od Gatewaya, które ma problemy z zasięgiem to warto pomiędzy umieścić jakieś gniazdko, dzięki czemu przedłuży zasięg zigbee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takich: http://allegro.pl/adapter-podrozny-chiny-australia-z-uziemieniem-i7011620675.html
Dopasowane są do wtyczki chińskiej i nic nie jest luźne.
 
Było też tutaj pytanie o zasięg urządzeń. Zigbee to sieć typu mesh i wszystkie urządzenia podpięte pod zasilanie np. gniazdko poszerzają zasięg sieci. Tak więc jeśli jest urządzenie (np. czujnik ruchu) daleko od Gatewaya, które ma problemy z zasięgiem to warto pomiędzy umieścić jakieś gniazdko, dzięki czemu przedłuży zasięg zigbee.
Dzięki za info o zasięgu. Super informacja.

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym poszerzaniem zasięgu to nie jestem pewien.

Mnie gniazdko raz łapało, raz nie tam gdzie okrągły przycisk działał bez problemu (a łapał zasięg jeszcze dalej - takie mobilne otwieranie furtki). Również bliżej ulokowany klawisz Aqara (pod kable) nie chciał działaś.

Pomogło dokupienie drugiego Gatewaya.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lector napisał:

Z tym poszerzaniem zasięgu to nie jestem pewien.

Mnie gniazdko raz łapało, raz nie tam gdzie okrągły przycisk działał bez problemu (a łapał zasięg jeszcze dalej - takie mobilne otwieranie furtki). Również bliżej ulokowany klawisz Aqara (pod kable) nie chciał działaś.

Pomogło dokupienie drugiego Gatewaya.

Próbowałeś po ustawieniu urządzeń wyłączyć gatewaya i włączyć ponownie? Nie jestem pewien ale chyba wtedy robi sobie jakieś rozeznanie sieci, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem większość kamer.

 

I KAŻDA KAMERA MA WADY.

Najlepsze moim zdaniem są 720p obrotowa mija oraz 1080p dafang i xiaomi 1080p stacjonarna.

I totanie nijak się to ma do ich testu.

 

Generalnie tak:

Aquata gateway np ma ogromny problem w nocy z latającymi śmieciami.

Ma bardzo cichy głośnik. Zwłaszcza jak na gateway.

Nie do końca działa funkcja wykrywania ruchu. Serwery są baaaardzo złe.

Funkcja np kliknij przycisk = powiadomienie + wysłanie filmu nie do końca działa.

Dioday IR widoczne po zmroku i tylko 3 sztuki. Więc szalu z widokiem z odległości nie ma.

Fishaye robi swoje zarówno na plus jak i minus.

Nie zauwazyłem problemu z diodami IR na zenwątrz jak tu niektórzy pisali. Pewnie próbowaliście przez szybę. A szyba rozprasza IR i widać tylko mgłę wówczas ale to każda kam tak ma.

 

1080p mija obrotowa. Jest droga >60$ ja płaciłem 70.

Ma bdb mikrofon i komunikacje. I producent sam chwili się chipami do dźwięku.

Przycisk ani funkcje smart nie działają.

Połowa po Chińsku.

Mimo że najdroższa kam to jakość podobna do dafang za 1/3 ceny.

Więc zakup bez sensu.

 

720p obrotowa.

Kamera posiada uchwyt sufitowy.  0 problemów z nią. Wsio po Ang.

Jedyny minus to brak wielu funkcji automatycznych jest jest jedynie uśpij i włącz monitoring. W sensie if coś tam to coś tam.

Generalnie bdb wybór jeśli ktoś chce mieć kam na suficie.

Albo jak ja na domie na zewnątrz.

W dodatku kamera ma ten plus że jako jedyna z obrotowych po resecie nie kręci się dookoła i nie zmienia pozycji. A wszystkie inne wracaja na pozycję 0.

Nawet po resecie przez app. Pozycja lewo prawo zostaje zapamiętana. Jedynie góra / dół idzie na środek.

 

Dafang.

Bardzo głośny silnik. Wywrotowa. Dużo dziur więc nie nadaje się na zewnątrz gdzie np 720p obrotowe mam i dają radę.

Małe kąty widzenia i obrotu.

Za to dużo funkcji smart. Śledzenie za człowiekiem. I wiele opcji if coś to coś.

Kam ma mocowanie na bagnet jak aparat. Wiec po zakupie uchwytu można ją zamocować na ścianę.

Dobra kam jak ktoś szuka obrotowej na stolik.

 

Mrówka.

Była po prostu jedną z pierwszych kam. Problemy z blokowaniem. Jakość obrazu na obecny czas itd kiepska.

Jedynie co w tej kam dobre to że można ją wyjąć i umieścic np w karminku dla ptaków czy podglądać lokatorki w łazience.

 

Mrówka większa 1080p 

Nie miałem

 

Ta nowa aquara 1080p  nieobrotowa za ok 15$ nie miałem.

Na pewno ma widoczne w nocy diody IR.

A porównanie kamerki 15 $ do dafanga za 20 22$ wygląda bardzo słabo.

 

Xiaomi 1080p z gatewayem BT Nie miałem ale ta kam wychodzi w wielu testach najlepiej. A teraz ma w końcu normalną cene ok 100pln

Gateway czy ilość ustawień np wybranie obszaru wykrywania ruchu. Np zaznaczony tylko maly fragment. A nie jak każda 3 poziomy czułości.

W dodatku nikt się nigdy nie skarżył na jej serwery.

Co daje najlepsza kam jak ktoś chce stacjonarkę.

 

Xiaofang to porażka.

Jakość kam. Sposób mocowania jest jedynie magnetyczny.

Jakość obrazu po zmroku porazka.

W dodatku diody IR widoczne po zmroku i to zaledwie 2 szt. No i blokowanie kamerek.

Mi się udało pozbyć wersji bez blokowania. Mac 35 nie blokują o ile dobrze pamiętam.

W dodatku jest to jedna z niewielu kam które maja mniejsza funkcjonalność.

Tzn albo nagrywa pętlę. Albo robi filmy i umieszcza je w folderze. Nie ma jak w innych kam. Paska czasu.

 

Więc ja się z powyższym testem kompletnie nie zgadzam.

To czy kamerka ma ładne barwy dla mnie kompletnie nie ma znaczenia.  W porównaniu do wiecznie rzegoczącego dafanga czy tego czy zidentyfikuje kogoś czy nie. Albo czy mogę utworzyć taką scenę jaka mnie interesuje.

 

------

Co do listew ja mam 2 szt. Dlaczego ?

Jedną z 3 gniazdkami i 3 ust drugą z 3 usb i 6 gniazdek. Jedna <10 dol druga chyba 16$ kupiłem.

Po 1 są naprawdę solidne. I poza ACAREM P7 czy P8 trudno w podobnej cenie o coś ciekawego.

Po 2 jeśli masz trochę sprzętu xiaomi a ja mam to jest po prostu łatwiej. Wkładasz kamerki, oczyszczacz ładowarki itd do jednego i spokój.

Ok jest drożej niż np 5 adapterów CH EU. tylko każdy wie jakie te adaptery są.

 

Generalnie znajdź mi coś co ma 3 usb i z 4 gniazdka zasilania i kosztuje 40pln to wtedy ok. Ja widzę najtańsze w okolicach 100pln.

Jedyne co specjalnie teraz poszukując udało mi się znaleść to :

http://allegro.pl/przedluzacz-sieciowy-5-gniazd-2-gniazda-usb-1-5m-i7134754624.html

Ale z perspektywy pokoju / mieszkania. Jest to akurat ciekawe rozwiązania

 

------------------

Co do zasięgu zeeg be leci bardzo słabo przez ściany / sufity.

Pisałem o tym nie raz że np w drewnianym domku u rodziców mam zasięg ok 100 150m.

W domu murowanym mam np zasięg z 20 30 m za bramą.

Natomiast w piwnicy zasięgu już nie ma. Gateway na 1 piętrze.

Jedyne co ciekawe to gateway promieniuje dookoła a nie góra dół.

Wiec ustawienie gatewaya w gniazdko w ścianie a nie w listwę na podłodze może ci NIEWIELE pomóc.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jako stacjonarna na promo w okolicach 100wy. To właśnie 1080p gatway bt. Nie mylić z ants choć prawie identyczne.

W dodatku ma 5GHz więc dodatkowo jak masz router lepszy zasięg. I 8 diod IR . Bo wyzej nie napisałem. No i ma zasilacz na stałe spięty z kablem co dla mnie jest minusem.

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html

Można ją też wyjąć i używać jako ukryta kam

583927092_7_644x461_ip-camera-wifi-xiaomi-mijia-1080p-niania-.jpg

Ta jako ruchoma. Kupisz na promo w okolicach 27$

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_633879.html

 

I zapomniałem że xiaofang ma bardzo ciekawą funkcję np na działkę.

Czyli kamerka tworzy sobie router wifi. Nagrywa. Kiedy przyjeżdżamy na działkę łączymy się z kam po wifi i przeglądamy filmy.

Dobra opcja jak ktoś nie ma wifi w miejscu kam. Tyle że kam nie ma jak nas powiadomić o złodzieju. I ogólnie ta funkcja działała bardzo słabo.

 

Tak że jw każda ma coś w sobie :) i wybiera się raczej w zależności od tego czego oczekujemy.

Pod dach najprościej zamontować 720p obrotową bo masz talerzyk do mocownia sufitowego.

Natomiast najprościej nie znaczy najlepiej w porównaniu z drugą podaną.

Pytanie tylko czy chce ci się kombinować drugi zasilacz albo ucinać go. Kombinować z mocowaniem itd.

Tam po prostu 2 wkręty w podstawkę przekręcasz kam i siedzi. 720p daje radę. Ruch obrotowy jest. Jw kam pamięta pozycje.

Jedyne minusty to własnie jakość obrazu  i brak smart.

Dafang był dobrą opcją przy cenie 19,99 teraz wszędzie wołają w okolicach 30. Mimo to jw do pomieszczenia kam idealna. 

 

Ja dodatkowo na zewnątrz używałem konektorów i zwykłego telefonicznego kabla do zasilania kamerek.

https://www.aliexpress.com/item/10PCS-LOT-YT2153-Micro-USB-5Pin-Male-connector-plug-Black-White-welding-Data-OTG-line-interface/32825978753.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.bd1wLr

https://www.aliexpress.com/item/10PCS-Male-USB-Connector-Kit-5P-USB-2-0-Plug-Type-A-DIY-Components-White/32826010614.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BGzOq4

 

Te karty SD są spoko, Do wyrwania po 17 18pln

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_594832.html

16GB = 7 dni non stop 720p. Wiec tylko przy zasadzie nagrywaj jak wykryje ruch spokojnie starcza na miesiąc.

 

Te eu ch są przyzwoite. Muszą być bez dziury na środku

https://www.aliexpress.com/item/1PC-Universal-US-AU-EU-To-EU-Plug-USA-To-Euro-Europe-Travel-Wall-AC-Power/32603558220.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.k1zLm0

To polecam jak ktoś chce na chwile przymontować czujniki.

https://www.aliexpress.com/item/Hourong-2-Rolls-200-Dot-Special-Double-Sided-Adhesive-Tape-Balloon-Stickers-Attachment-Balloon-Sticks-Craft/32807891678.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ZhQyNe

Na stałe najlepiej klejem B7000 lub żelkami do wyświetlaczy telefonów.

 

Chyba tyle info potrzebujesz...

 

A i co do wykrywania ruchu bo ktoś pytał.

Wykrywanie jest ok natomiast wszystkie kam mają jeden problem.

Założenie filtra IR i zmiana na tryb nocny jest wykrywane jako ruch. Czyli 5 rano i 17 macie powiadomienie z czapy.

Generalnie uważam ze najlepsza opcja to czujniki PIR na zewnątrz. A kam do rejestracji.

Edytowane przez homman
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci,więc biorę pod uwagę trzy kamerki^^

Dafanq ,mija smart 720 pan-tilt i mija 1080 smart.

Za dafanqiem przemawia to wypowiedź kolesia z peppera,

Z doświadczenia powiem że kamera po wyjeciu z pudelka to syf. Wszystko z niej leci na zewnątrz (chmura). Jesli kupujecie ja do obserwacji dziecka zalecam uwazac. Nie wiadomo przez jakie serwery przekierowywany jest obraz... Poza tym do sporych minusow zaliczyc mozna: brak możliwości podłączenia rtsp oraz brak interfejsu webowego.

Uwaga, istnieje możliwość hacku tej kamerki i włączenia ww. funkcji oraz ftp, ssh, streaming po h264 etc - lecz trzeba temu poświęcić ponad godzine czasu. Wówczas robi się z niej kombajn prawdziwy, godny polecenia.

Do powyzszej czynnosci zalaczam procedurke podmiany firmware:
github.com/Eli…cks

Maly niesmak na koniec: kamerka ma slaby procek i lubi sie grzac
Lecz za taka cene kamera po podmienionym firmware, to malinka wsrok konkurencji.
Edytowane przez: "WojKun" lut 2.
 
Chyba,że ktoś jest chętny na wymianę mojej aquary gateway na tą mija smat 720 pan-tilt^^
Edytowane przez Dziadunia
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1.Jak skalibrować barometr w czujniku aqara? zastanawiam się, czy nie jest ono powiązane z podaną lokalizację na terenie Chin.

2. Jak ustawić wykrywanie ruchu przekazane na telefon w kamerze dafang, różne dla dni tygodnia. Znalazłem jedynie  przedział czasowy nie obejmujący dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze, czy korzystając z lampy miija, paska led, i żarówek działających po WIFI, to zauważyliście spowolnienie wifi ? 
2x Socket, 3x yeeelihgt, gateway.
Wszystko działa bez problemu.

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...