Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, homman napisał:

2. Coś poplątałeś w mi chome. Czujnik działa poprawnie.

Co mogłem poplątać w takiej scenie

 If "jest ciemno i wykrywa ruch" then "włącz lampkę" - nie działa

vs

 If "wykrywa ruch" then "włącz lampkę" - działa

Zamieniam tylko pierwszą opcje w czujniku ruchu na ostatnią. 

2 godziny temu, homman napisał:

Jojoro żaden system nie ma nawet takich opcji jak napisałeś... a co dopiero więcej.

OK. Mogę zrozumieć jeszcze te pętle, bo może producent chce się zabezpieczyć przed nieudolnością userów gdyby nie dało się wyjść z petli i się coś przywiesiło.

Ale czemu nie ma możliwości zrobienia warunku na odczytaniu stanu z żarówki (on/off). Co to za problem?

W domoticzu też są takie ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was korzysta z tej lampki nocnej z czujnikiem ruchu? Po przyklejeniu jej, można ją przekręcić i wymienić baterię, czy trzeba ją całą ściągać ? I z jakiej odległości łapie ona człowieka ? Głównie mi chodzi o to, czy jeżeli ją zamontuje na wysokości powiedzmy 20-25cm, to czy mnie wykryje jeśli będę 2,5m od niej, i albo 1-2m wyżej, albo 1-2m niżej od niej. 

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Mogę zrozumieć jeszcze te pętle, bo może producent chce się zabezpieczyć przed nieudolnością userów gdyby nie dało się wyjść z petli i się coś przywiesiło.
Ale czemu nie ma możliwości zrobienia warunku na odczytaniu stanu z żarówki (on/off). Co to za problem?
W domoticzu też są takie ograniczenia?
W domoticzu zrobisz znacznie więcej. Możesz pisać eventy np w Pythonie ewentualnie układać klocki w Scratchu. Obecnie testuje to rozwiązanie, to moje początki z raspberry Pi i Linuxem ale w sieci jest sporo materiałów po polski i angielsku. Dzięki temu steruje elementami xiaomi oraz oświetleniem Mi Light. Dodatkowo w jednym miejscu monitoruje temperature, smog, prędkość łącza internetowego ping itpec6080d72a032d1f77d41be7a42508f6.jpga3e396a1e8926584a93aaa5626331be6.jpgcae47ed9b6f474bd6551320f47fd2fb8.jpg788f7be54bb7dca635ef5b62e4ebbaa1.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38247]Nowohucianin[/mention]Jakiego RbPi używasz? Dasz namiary jaki sprzęt kupić na początek. 
Podpinasz się przez wifi czy po kablu?
Jak monitorujesz PM2.5 i PM 10?
RbPi 3 zamówione z Gearbest.com. Połączone po Wi-Fi, w przyszłości chyba będzie kablem. Do monitorowania Smogu jest napisany skrypt w Pythonie przez Łukasza Rybaka. Dane są ciągnięte z urządzeń Airly https://map.airly.eu/pl/ - akurat jestem z Krakowa więc liczba "stacji" jest ogromna ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipO21 napisał:

Ktoś z was korzysta z tej lampki nocnej z czujnikiem ruchu? Po przyklejeniu jej, można ją przekręcić i wymienić baterię, czy trzeba ją całą ściągać ? I z jakiej odległości łapie ona człowieka ? Głównie mi chodzi o to, czy jeżeli ją zamontuje na wysokości powiedzmy 20-25cm, to czy mnie wykryje jeśli będę 2,5m od niej, i albo 1-2m wyżej, albo 1-2m niżej od niej. 

Jeśli pytasz o tą lampkę https://www.gearbest.com/night-lights/pp_672506.html to można przykleić, a później wymieniać baterie bez konieczności odrywania. Odległość zadziałania mogę sprawdzić wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniami na PW a raczej o tym pisałem. Bo ktoś tu napisał że nie.

Czujnik kwiatków łączy się z gatewayem na BT ja mam bedside lamp.

Natomiast działa tylko w  aplikacji MI HOME. W niej czujnik kwiatków jest po chińsku.

W sklepie jest aplikacja flower care która jest w 100% po angielsku. Ale ona łączy się tylko przez BT.

Dodatkowo nie można używać jedne j i drugiej.

Jak połączymy z flower care to nie mamy czujnika w mi home tzn mamy ale bez danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś lista urządzeń współpracujących z MiHome (bramką ZigBee)? Bo tak sobie szukam po różnych stronach i nie wszędzie te same elementy są sprzedawane. Na gearbest nie znalazłem czujników do kwiatków, gdzieś tam nie było czujki gazu itp. Wiem, że coś tam mogę podejrzeć w MiHome ale chińskie znaczki + często wizualnie te same miniaturki urządzeń nie pomagaja w ogarnieciu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest fajny. Mocny klej, sterowanie z apki lub włącznika na kablu. Ja do sterowania używam kostki - można sobie fajnie zaprogramować zmianę koloru

Obciąć możesz, ale to co obetniesz możesz co najwyżej wyrzucić :) O dodatkowych sterownikach nie słyszałem, ale kto wie... może w czeluściach Ali się jakaś samoróbka znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ostatnio Gateway, czujniki ruchu Aqara i żarówki Yeelight.

Mam problem z czujnikami.

Ustawiłem zapal żarówki jak czujnik wykryje ruch, odczekaj 30s i zgaś żarówki (godziny działania 17-7).

w pierwszym dniu wszystko działa bez problemu. Jak światło zgaśnie to wystarczy się ruszyć i znów się zapala.

Niestety na drugi dzień wszystko się psuje.

Światło zapala przy wykryciu ruchu, później gaśnie po 30s ale niestety nie zapala się natychmiast po wykryciu ruchu. Musi się zmienić minuta i dopiero wtedy wykrywa ruch.

Ma ktoś na to jakiś sposób.

pozdrawiam
Mateusz

Screenshot_2018.png

Edytowane przez latoking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obtu napisał:

W ustawieniach czujnika tzn podczas tworzenia sceny jest możliwość ustawienia zwłoki pomiędzy  reakcją czujnika na powtarzający się ruch przed nim (co minutę). 

Ja nie widzę w ustawieniach reakcji czujnika na powtarzający się ruch.

możesz mi napisać gdzie to znaleźć i czy można ustawić krócej niż minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, latoking napisał:

Ja nie widzę w ustawieniach reakcji czujnika na powtarzający się ruch.

możesz mi napisać gdzie to znaleźć i czy można ustawić krócej niż minutę

 

Screenshot_2018-01-30-15-08-39-138_com.xiaomi.smarthome.png

 

Screenshot_2018-01-30-15-08-45-100_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2018-01-30-15-08-49-043_com.xiaomi.smarthome.png

Ja mam 2 minuty, opcja powyżej to reakcja natychmiastowa. 

Edytowane przez obtu
Kolejność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień lub dwa tygodnie temu wymieniłem router na Xiaomi Router 3G. 

Od tego czasu zaczęły mi się problemu ze Smart home. Na początku bardzo szybko rozłączało mi całkiem wszystkie urządzenia (nie tylko Smart home), musiałem resetować router, żeby przywrócić poprawne działanie WIfi. Ustawiłem DNSy googlowskie i się poprawiło. Aktualnie co jakiś czas rozłącza mi urządzenia, niektóre szybko łapią ponownie sieć, a na przykład oczyszczacz muszę odłączyć od zasiania, żeby połączył się z powrotem z siecią. Co gorsze zaczęły mi się problemy z działaniem scen. Co jakiś czas (kilka razy w ciągu dnia) przestają działać, po krótkim czasie same się przywracają do działania. Na pewno jest problem ze scenami LAN, nie zdążyłem jeszcze zweryfikować czy problem dotyczy też scen Cloude. W logach mam informację przy żarówce, że nie mogło włączyć sceny (Couldn't run). Tak jakby scena była aktywna, ale nie mogła włączyć żarówki mimo, że żarówka jest online.

Problemy ewidentnie zaczęły się od zmiany routera. Ma ktoś pomysł co mogę zmienić w ustawieniach routera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ik`ey   @czesiek SSid oraz hasło ustawiłem tak samo jak na poprzednim routerze.

Mam dwie sieci. Kanał ustawiłem na sztywno 1, tak mi wychodziło najlepiej po przeskanowaniu sieci.

To co podejrzewałem to przepustowość, Miałem ustawione na '40M'. Wczoraj wieczorem ustawiłem na '20M' i przez pół dnia dzisiaj wszystko działało, ale wieczorem znowu sceny chwilowo przestały działać. Być może w dzień po prostu mniej się używało scen ze światłem. Dam dziś na 'Automatycznie'.

Siłę sygnału mam 'Standardową'. Zmieniałem jeszcze tylko DNSy, reszta raczej bez zmian.

Ma ktoś jeszcze pomysł na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy są jakieś głowice grzejnikowe działajace z systemem MiHome?

2. Czy są jakieś żarówki E27 jaśniejsze niż te białe 600lm działające z MiHome?

3. Czy ta puszka https://www.tim.pl/puszka-60mm-pt-71mm-71x-60mm-czerwony-batibox-080161?context=Njg4YTU1NWM3 pomieści włącznik https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_610096.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...