Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Cała klamka jest obleśna i niepasuje wizualnie do moich drzwi. Natomiast nakładka jest IMO bardzo ciekawa. W każdym bądź razie zamawiam nakładkę jak tylko trochę spadnie cena, szczególnie, że muszę jeszcze domówić lampkę nocną WiFi jako gateway bluetooth (już od dawna chciałem ją zamówić) dla nakładki i termometru ściennego BT.

 

BTW ja widzę na gearbest klamki po 242 USD. Chyba, że mamy na myśli różne klamki?

O tej mówimy?

 

https://m.gearbest.com/home-smart-improvements/pp_1434931.html?wid=21

 

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem pierwsze czujniki od Xiaomo - wody oraz ognia. Czujki wody będą zainstalowane na parterze,piętrze i poddaszu.

Czy któreś z urządzeń np; gniazdko smart działa jako reapeter sygnału  ?

Którą wersje gateway wybrać 1 czy 2 ? Czy patrzeć tylko na cenę w tym przypadku ?

Edytowane przez rumun1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić coś takiego: 

 

i w związku z tym mam pytanie. Czy mając zwykle zawory ręczne muszę je wymieniać na elektryczne czy są jakieś adaptery z manual na elektryczny? Jak to kwotowo wygląda?

Pewnie coś takiego byś potrzebował:

http://s.aliexpress.com/IbyUvaiy?fromSns=Copy

 

Na szybko znalazłem, więc się "nie zawieszaj" na tym

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam mi home camera. Posiadam również lampkę nocna mija z bt ale bez wifi. Pojawiła się opcja w kamerze w aplikacji mi home gateway. Czy jest szansa połączyć lampkę do kamerki by móc sterować przez wifi? Dodam że tej lampki nie ma w aplikacji mi home. Znalazlem ale wersje z wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lector napisał:

Ja jakoś temu czujnikowi wody nie ufam. Mam jeden i leży pod pralką na płytkach. Niejednokrotnie już mi sygnalizował zalanie a tam sucho, ani grama wody.

Miałem tak zaraz po instalacji czujnika. Dwa fałszywe alarmy. Od dłuższego czasu spokój. :) Mógłbym rodzicom założyć taki zestaw. Lektor masz pomysł na zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, liczę na Waszą pomoc, mam problem z ustawieniem sceny - czujnik okna - oczyszczasz.

Oczyszczacz ma poplanowane kilka

scen scena z timerem- (21-7) - tryb pracy sleep

scena (8-21) gdy pm powyżej 25 włącz w tryb auto

Scena (8-21) gdy pm poniżej 10 wyłącz oczyszczacz.

I teraz dodaje dwie nowe sceny:

Scena 1  - Gdy okno otwarte (czujnik door/widnow)- oczyszczacz wyłącz. (i ta scena działa)

Scena 2- tej nie potrafię zmusic do działania - gdy okno zostanie zamknięte (np. po wietrzeniu) włącz oczyszczacz  ze sceną która obowiązuje w danej porze dnia.

 

Mam tak: If window/door closed   - complet (i tutaj mam dodane sceny z oczyszczacza)

 

ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym zrobił tak:

  1. Jak okno się otworzy to wyłącz sceny godzinowe (wszystkie trzy) wyłącz oczyszczacz.
  2. Jak okno się zamknie to włącz sceny godzinowe.

Czyli po zamknięciu okna uruchomi tryb scen, nie jestem pewien czy oczyszczacz odpali się zaraz po zamknięciu, czy dopiero jak przeskanuje na nowo sceny godzinowe.

W punkcie pierwszym po to się wyłącza sceny, aby oczyszczacz sam się nie uruchomił ponownie. Scena jak otworzy się okno nie ma podtrzymania, wykonuje się tylko raz jak się okno otworzy, wiec inne sceny mogą go uruchomić ponownie.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie, chodziło mi o sceny czasowe. Czyli jakby o godzinie 1 wyłączyli ci prąd, a włączyli o 3. A o 2 miała się uruchomić scena, to mimo to że o tej godzinie nie było zasilania to scena się uruchomić. Tak mi się wydaje.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikulas dziala nie ma problemu. Ale dla koloru trzeba pisac dlugo scene. Ale mozesz uruchomic favorites i miganie bialym.

 

Mam tą nową bedside light...

Szczerze dla mnie szału nie ma.

Mała moc.

Działą z czujnikiem kwiatków po BT. Bo mnie to interesowało.

Brak czujnika dotyku w podstawce boli. Np przy budzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które ucinały przewód, żeby zmienić wtyczkę. 

Chce sobie zmienić wtyczkę na naszą w listwie Wifi. Pytanie czy jak utnę kabel to zastane standardowe kolory przewodów?, żeby nie pomylić przykładowo fazy z uziemieniem.

 

@wolf no to niezła lipa jak nie ma czajnika dostępnego poprzez bluetooth, liczyłem, że może będzie możliwość zdalnego włączenia.

Strasznie brakuje tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ogarnąć czujnik ruchu aqara. Zastanawiam się czy czujnik nie jest uszkodzony.

Chciałem żeby w jednej ze scen załączał żarówkę gdy jest ciemno i jest ruch. do wyzwolenia tej sceny użyłem więc ostatniej opcji chińskich znaczków dla czujnika. Niestety nic się nie działo. W logach czujnka było widać, że wykrywa ruch, Widać, że oświetlenie wykrywa na 3 lux. Ale sceny się nie załączały.

Jak użyłem sobie pierwszej opcji chińskich znaczków (czyli wykrywanie ruchu bez pomiaru jasności) to scena działa bez problemu.

Na razie ogarnąłem to tak, że umieściłem całość w scenie "In dark" gatewaya i działa, ale gateway jest w innym pomieszczeniu. 

Czy robię coś źle, czy po prostu trafiłem na wadliwy czujnik? Bo nie uśmiecha mi sie montować bramek w 10 pomieszczeniach tylko po to aby mieć scenę in dark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od ilu lux uważa ze ciemno, ale 3 lux to już ciemno.

Nie ma takich pętli w Mi Home.

 

Tak się spytam w czym programujesz (jaki język)?

U mnie musi być 0LUX żeby zadziałała scena. IMO bezużyteczna funkcja czujnika.

W tej chwili pokazuje, że jest 17Lux co oczywiście jest bzdurą.

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej bzdury to nie koniecznie, też tak myślałem, ale położyłem obok komórkę z odpalonym miernikiem i i pokazał bardzo podobny odczyt, nie podam dokładnych danych, bo robiłem to zaraz jak kupiłem czujki.
U mnie działają bez problemu, w dzień nie załączają świateł, a o zmroku włączają, po za tym o czym pisałem że sporadycznie się zawiesza, a w zasadzie tylko jeden tak ma, to nie ma z nimi problemów.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej bzdury to nie koniecznie, też tak myślałem, ale położyłem obok komórkę z odpalonym miernikiem i i pokazał bardzo podobny odczyt, nie podam dokładnych danych, bo robiłem to zaraz jak kupiłem czujki.
U mnie działają bez problemu, w dzień nie załączają świateł, a o zmroku włączają, po za tym o czym pisałem że sporadycznie się zawiesza, a w zasadzie tylko jeden tak ma, to nie ma z nimi problemów.

Redmi Note 4X


Zainstalowałem miernik światła z play store i 17 lux vs 2 lux z aqary. Tam gdzie jest 0 aqara pokazuje 2.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lector napisał:

Nie wiem od ilu lux uważa ze ciemno, ale 3 lux to już ciemno.

Nie ma takich pętli w Mi Home.

Szkoda, że nie ma pętli. Ogólnie całe to MiHome ma sporo ograniczeń i częst łapię się na tym, że mam algorytm na działanie sceny ale trudno go zrealizować bez jakiegoś obejścia, albo po prostu "nie da się".

Teraz sobie zrobiłem coś takiego, że gdy w pokoju ciemno i godziny są od 16.00-8.00 to czujnik ruchu zapala żarówkę na 25% jasności. Jeśli nie wykryje ruchu to żarówka wyłącza się po 2 minutach. Jednocześnie żarówkę można włączyć/wyłączyć przyciskiem aqara (dzwonkowym). Po włączeniu żarówki ustawia ona jasność na 100% i wyłączane są sceny dla czujnika ruchu (czyli może sobie ona świecić na stałe). Po wyłączeniu żarówki z przycisku włączam działanie czujnika ruchu.

Wszystko byłoby ok w tej prostej scenie, ale ja chciałbym dodać bardziej rozbudowane warunki. Np robić coś gdy żarówka jest włączona, a coś innego gdy wyłączona. A tu zonk - nie ma opcji if Żarówka STAN_żarówki then ...

Koniec. Nie da się. 

Ciekawe czy w domoticzu czy innym homeasisstancie się da?

Nie bawiłem się jednak nigdy żadnym Arduino itp. 

Co najlepiej kupić (i tanio) tylko żeby miało już Wifi, albo Rj45 + obudowę (chcę tam tylko wgrać linuksa z softem i zapomieć o tym).

1 godzinę temu, Lector napisał:

Tak się spytam w czym programujesz (jaki język)?

Nie programuję, ale jak muszę to coś tam w ANSI C jestem w stanie zrobić (dla siebie). Jak byłem ładny i młody to commitowałem jakieś poprawki do paru znanych programów linuksowych na konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czujnik po wyzwolniu sceny jest w uśpieniu 60 sekund.

Czyli zapali ci światło i potem musi być 60 sekund przerwy.

2. Coś poplątałeś w mi chome. Czujnik działa poprawnie.

 

Jojoro żaden system nie ma nawet takich opcji jak napisałeś... a co dopiero więcej.

Takie coś to tylko na Wago minimum.

Wago to koszt ok 3,5 tyś za sterownik. I ciągnięcie kabli po całym domu.

Taki system na zeeg be  lub 433Mhz+ centralka + laptop który by tym sterował wyjdzie najtaniej.

JW ciebie tu nawet na głupich schodach ograniczy te 60 sekund.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...