Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.01.2018 o 15:34, wolf napisał:

@ppage mam tą lampę i jestem z niej bardzo zadowolony. (...)

a możesz powiedzieć jak to jest ze sterowaniem, to znaczy że sterować można tylko przez aplikację ale samo włączenie/wyłączenie można zrobić standardowym włącznikiem ściennym? Czy lampa musi mieć na stałe podany prąd a funkcje włącz/wyłącz/inne realizowane tylko przez apkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darex można używać standardowego wyłącznika, tzn. za każdym wyłączeniem odcinać napięcie, ale wtedy nie wykorzystasz wielu możliwości jakie daje ta lampa. U mnie jest podpięta na stałe do zasilania. Wł/wył mam na wyłączniku ściennym https://www.gearbest.com/access-control/pp_626696.html, ale lampa jest też podłączona do Mi Home i bierze udział w wielu scenach (wyzwalanie wg timera, czujnikiem ruchu, gaszenie całego oświetlenia jednym przyciskiem, itp.). Oprócz tego lampę można sterować dołączonym do niej pilotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Gawronnek said:

Wracając jeszcze do pytania @Lectora, tylko lampka jestem bazą dla urządzeń bluetooth, kamera to baza wifi.

Redmi Note 4X
 

Wracając jeszcze do pytania @Lectora, tylko lampka jestem bazą dla urządzeń bluetooth, kamera to baza wifi.

Redmi Note 4X
 

Mijia kamera także działa jako hub bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf, dzięki za info.

mnie w tej lampie zainteresowało w tej lampie kilka rzeczy czyli fajna moc regulowana, wygląd ale też możliwość ustawienia temperatury barwowej.

Wymyśliłem sobie tak, że w appce zaprogramuję temperaturę i moc a włączał i wyłączał będę z przycisku. Czy tak mi zadziała? Ustawienia nie skasują się po odłączeniu zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lector napisał:
Tak mi se właśnie zdawało, ze lampka i kamera maja obsługę bluetooth.
Przynajmniej tak pokazuje aplikacja Mi Home.

Mam tą kamerę i nie widzę takich możliwości, bo w lampce jest coś takiego

8671bf9a7ac586f8a07587f789959bb5.jpg

Redmi Note 4X
 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Darex napisał:

Wymyśliłem sobie tak, że w appce zaprogramuję temperaturę i moc a włączał i wyłączał będę z przycisku. Czy tak mi zadziała? Ustawienia nie skasują się po odłączeniu zasilania

Ta lampa ma dwa tryby działania: Sun i Moon. Na każdym z nich można zaprogramować oddzielnie jasność/barwę. Można te tryby przełączać również pilotem dołączonym do lampy. Można także zapisać sobie wiele różnych kombinacji jasność/barwa jako Favorites. Czy tryby Sun i Moon wrócą do default po odłączeniu napięcia, to muszę sprawdzić, ale zapisane Favorites będą dalej dostępne w pluginie Yeelight. W załączniku screen.

Spoiler

Screenshot_2018-01-04-14-37-02-108_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.c95197014ff33b447c685922b689d057.png

@Gawronnek jest promocja na Router 3G: https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-wifi-router-3g-white-67168

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

Mam tą kamerę i nie widzę takich możliwości, bo w lampce jest coś takiego

ja mam takie coś w ustawieniach kamery, jesteś pewny że posiadasz tę konkretną kamerę? https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu o kamerę, lampkę i czajnik była ta kamera https://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale&sascid=11k2_36nv3 i o niej piszę.

 @wolf dzięki, już kupiłem z europejskiego magazynu, powinna przyjść w przyszłym tygodniu

 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wolf napisał:

@BlackGhost OK, ja mam xiaomi.eu, więc nie możemy wykluczyć buga w Twoim ROMie. Rozumiem, że sam alarm się włącza, tzn. po naruszeniu strefy Gateway to sygnalizuje? Jeśli tak to spróbuj jeszcze:
1. w Mi Home w pluginie Gateway opcja Push alarm notification to your phone powinna być zaznaczona,
2. wejdź w Ustawieniach telefonu do Zainstalowane, znajdź Mi Home i sprawdź Uprawnienia aplikacji i Inne uprawnienia, oraz Powiadomienia,
3. spróbuj wyłączyć opcję oszczędzania baterii dla Mi Home,
4. spróbuj wyczyścić dane aplikacji dla Mi Home.

Niestety zrobilem wszystko i dalej powiadomien nie ma :( Mysle , ze to wina chyba softu bo na oneplus 5 wszystko smiga a tu ani hu hu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja zdalnego zrestartowaniu gateway gdy jest offline i Nie mam jak fizycznie go odłączyć z pradu? Restart routera nie pomaga. W ogóle nagle w stan offline przeszły mi dwa czujniki zalania i wirless switch. Ktoś też miał taki problem? Jak go rozwiązać?

 

edit: po restarcie routera i odłączeniu z prądu gatewaya switch działa. Czujniki zalania dalej offline. Dodatkowo jeden czujnik temperatury tez zrobił się offline. Nie rozumiem co się dzieje :/

Edytowane przez koles142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koles142 napisał:

Czy jest opcja zdalnego zrestartowaniu gateway gdy jest offline i Nie mam jak fizycznie go odłączyć z pradu? Restart routera nie pomaga. W ogóle nagle w stan offline przeszły mi dwa czujniki zalania i wirless switch. Ktoś też miał taki problem? Jak go rozwiązać?

 

edit: po restarcie routera i odłączeniu z prądu gatewaya switch działa. Czujniki zalania dalej offline. Dodatkowo jeden czujnik temperatury tez zrobił się offline. Nie rozumiem co się dzieje :/

mi po takim restarcie jeden czujnik zalania nie wrocil nigdy online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu bo jak braknie nagle prądu to trzeba czujniki wymieniać bo nie wracają do online? :D Coś tu xiaomi szwankuje. 

Edit1: switch także znowu jest offline. Więc aktualnie 4 urządzenia maja status offline. Online jest tylko odkurzacz, gateway oraz jeden czujnik temperatury i router.

 

Edit2: to jest bardziej problem z gatewayem czy czujnikami? Czy ktoś ma taki kłopot? Wyglada na to ze tam gdzie scena jest cloud to sensor jest offline. Może to być problem z serwerami xiaomi?

Edytowane przez koles142
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa gatewaye, jak u mnie zwiększenie zasięgu.

Niestety nie mogłem założyć włącznika kablowego bo był już po za zasięgiem, pomimo iż bezprzewodowe działają. Ale najwidoczniej przez to ze ten był w puszczony w ścianę tracił na silę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został mi do rozwiązania problem:

Po wyzwolenia czujnika np czujnika ruchu. Jest 60 sekund opóźnienia przed kolejnym wyzwoleniem nie wiem jak to zniwelować.

 

Można ustawić np

Ruch > wlącz światło > po 1min 5 sekund >wyłącz światło

Wówczas światło nie gasi się jeśli się ruszamy ponieważ pir liczy co 60 sekund.

Natomiast nie da się ustawić np 

Ruch > włąsz światło na 30 sekund > wyłącz światło 

Tak by światło się nie gasiło. 

Jest to istotne bo w kuchni ledy muszą palić mi się minimum 1 min.

Jak i moje schody wciąż nie działają ok

 

Jeśli załączam je na 30 40 sekund teoretycznie jest ok. Ale jeśli przed upływem 60 sekund zbiegam z góry górny czujnik jest nieaktywny i nie zapali światła.

Wydaje mi się że tan czas musi dać się gdzieś regulować.

 

Zaś co do dwóch gatewayów to myślałem właśnie że wówczas one rozszerzają zasięg i robią dokładnie to samo a wcale tak nie jest.

Musisz totalnie wszystko dla drugiego gatewaya ustawiać.

W dodatku problem jest np jeśli masz dzwonek do drzwi. Gatewaya w środku i gatewaya w szopie.

Gateway w szopie nie łapie dzwonka. A geteway w środku tak.

Zamierzenie początkowe było by oba działały jako dzwonek alarm itd.

Wszystko musi działać na zasadzie wifi że dzwonek > gateway w środku > odtwórz melodie na gateway 2

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, ma ten nowy czujnik ruchu z pomiarem światła?

Czy może on działać w ten sposób, że postawię go przy oknie i jeśli będzie zapadał zmrok, światła automatycznie się załączą i będą rozjaśniać w miarę ściemniania się na zewnątrz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, wolf said:

O który konkretnie pytasz?

Tapnięte z MI5
 

A jest jeszcze jakiś inny czujnik ruchu z pomiarem światła?

22 minutes ago, Lector said:

@Ruski jeżeli pytasz się o czujnik ruchu Aqara z pomiarem jasności - ten z nóżką.

To dalej głównym wyzwalaczem jest ruch, to ze robi pomiary (pokazuje natężenie w logach)  na niewiele się zdaje bo można tylko wybrać jak jest ruch i jest ciemno.

Dzięki, więc nie ma sensu wymieniać, przynajmniej na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ruski napisał:

A jest jeszcze jakiś inny czujnik ruchu z pomiarem światła?

Ja znam tylko ten Aqara, ale w związku z tym, że co chwilę pojawiają się jakieś nowości, zapytałem Ciebie o uściślenie. W przypadku czujnika Aqara potwierdzam słowa Lectora.

Edytowane przez wolf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homman PRZYJMIJ DO ŚWIADOMOŚCI ŻE PYTAM O INNĄ ŻARÓWKĘ i nie ma tam opcji zmiany koloru bo ta żarówka nie jest żarówką RGB. Pytam o tę żarówkę: 

https://www.aliexpress.com/item/32818731904/32818731904.html

I w tej konkretnej chce ustawić automatycznie  różną barwę światła białego w zależności od pory dnia i pytam w związku z tym, czy jest taka opcja i czy ktoś to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...