Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.12.2017 o 18:47, Gawronnek napisał:
Mam wersję 5.0.21 i jest opcja uruchamiania scen podłączeniem do wifi

Jednak jak do tej pory nie potrafię tego uruchomić.

A jaki masz router xiaomi?

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post wraz z obrazkiem. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nikt nie ma tej kamerki z GATEWAYEM ?

 

Na necie bardzo mało info.

Ale wychodzi zę nie ma tam żadnych funkcji jak radio itd.

Jedynie co wiadomo to ze kamerka ma 180* widzenia i że nawet z bardzo bliskiej odległości widzisz wszystko.

 

A i na GB jest promocja na NAJLEPSZE KARTY micro SD NA RYNKU

11,6$ za 32GB i można zbijać punktami

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_365931.html

Pisałem o osiągach tutaj nie raz.

Read Speed: 95MB/s 
Write Speed: 45MB/s 

Służy mi jedna od roku teraz kupiłem 3 :P

Nie mylić z innymi mixzami bo są takie se. Zwykle te z rekinem pijącym maja dobrą cenę a te są tak szybsze niż SAN DISK EXTREME

Osobiście czekałem na kolejne promo blisko rok :) 

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem tą kamerę, na razie mogę tylko powiedzieć że działa i że do mojej białej kuchni się nie nadaje, bo jak włączy podczerwień to się robi duża poświata, za szeroko i za blisko łapie. Na ciemnym podłożu i dalej od sufitu jest ok, oczywiście piszę o trybie nocnym.

Co do bazy, nie jest to pełna baza, może zarządzać czujnikami i ma opcję alarmu.

O kartach za późno napisałeś, już ich nie ma.

 

Redmi Note 4X

Edytowane przez mrosi
Ileż można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przed świetami przyszła ta kamera z gateway 

chyba nadaje się tylko do małych pomieszczeń bo ten kąt widzenia 180 stopni niby fajny ale wszystko jest daleko 

zoom kiepski bo jak się przybliża to strasznie rozmazuje 

ale alarm działa ruchy wykrywa nagrywa i urządzenia też można do niej podłączyć 

chińskie krzaki w scenach więc jeszcze nic nie kombinowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ją mam ale dla\mnie lipa jest.Wystawiona na zewnątrz jak był śnieg to nic nie było widać tylko biały ekran,jakość nagrywania nie wskazuje,że to jest fhd.

12 godzin temu, Gawronnek napisał:

O kartach za późno napisałeś, już ich nie ma.

Karta 64 gb z kodem XMAS070 jest za 25.99 dolca jakby ktoś potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart to kilka dni temu kupiłem micro-sd Toshiba Exceria 32GB w promocji w polskim (można, można) carrefourze za równo 40pln. 

Ponawiam pytanie - czy ktoś się bawił zestawem stacja/centralka Xiaomi Home + czujnik Zigbee w otwartym terenie? Jaki zasięg to ma mnie interesuje :)

Edytowane przez Lunarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lunarii napisał:

Co do kart to kilka dni temu kupiłem micro-sd Toshiba Exceria 32GB w promocji w polskim (można, można) carrefourze za równo 40pln. 

Prędkość u3? 

Z tej promocji wyżej też były za tyle w przybliżeniu tylko, że dłużej trzeba czekać. 

56 minut temu, Lunarii napisał:


Ponawiam pytanie - czy ktoś się bawił zestawem stacja/centralka Xiaomi Home + czujnik Zigbee w otwartym terenie? Jaki zasięg to ma mnie interesuje :)

Chyba sam musisz to potestować,będzie szybciej. 

Edytowane przez Dziadunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komórce idzie normalnie oglądać na żywo jak i jest timelaps więc idzie do chmury. 

48 minut temu, Lunarii napisał:

Chyba to jest właśnie u3, napisane do 90mb/s. Teraz to bez znaczenia bo chyba już nieaktualne. 

Zamówiłem ten smart home i przetestuje sam, bo to jakaś wiedza tajemna, którą nikt się nie podzieli ten zasięg:)

Po prostu nikt chyba tego nie mierzył, wiem, że około  30 m przez ścianę jest osiągalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/karta-pamieci-toshiba-sdhc-32gb-exceria-90-mbs-65184

Sprawdziłęm UHS1 25MB/s

Ale i tak niezłą cena ponoć gdzieniegdzie jeszcze są

Ale generalnie niektórym udało się kupić U3.

Na promo jest w rtv za 66pln za 32GB U3 czyli 2 razy drożej prawie niż z chin i wolniej :)

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co jest napisane na screenie z czujnika drzwi i okien (nie umiem tego przetłumaczyć). Chciałbym ustawić scenę, żeby po zamknięciu okna włączał się xiaomi air purifier.
Z góry dziękuję za pomoc. c8b39a7c5c79ffe72bdf2442637a5ca6.jpg

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem Xiaomi Yeelight LED Desk Lamp z akumulatorem 2000mAh.
Wykonanie i sama lampa super.
Ale myślałem że ma BT lub WiFi aby do SH dopisać.
Czzekam teraz na takie ta małe przypodłogowe i do szafki z uchwytem plus listę LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Czy ktoś posiada lampkę https://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_1032313.html lub kamerę https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html

a do tego czajnik https://www.gearbest.com/kitchen-appliances/pp_366782.html

Czy współdziała on poprzez Bluetooth z Gateway, daje możliwość robienia scen, sygnalizowania na telefonie czy coś?

 

Dziś dostałem czajnik i widzę ze dość ubogo wygląda kontrola z telefonu.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gawronnek napisał:

Lampę i kamerę mam, ale czajnika niestety nie, więc tylko w sprawie tych dwu mogę coś odpowiedzieć.

 

7 godzin temu, Lector napisał:

No to czekam na kogoś kto miałby jeszcze czajnik :)

Ja ma czajnik, ale nie mam lampki, szkoda, że nie mieszkamy w jednym mieście :-). Ale tak serio, to myślę, że w przypadku czajnika to więcej możliwości konfiguracji nie będzie.

@BlackGhost czy możesz doprecyzować, czy masz problem z powiadomieniami tylko z Mi Home, czy również z innych aplikacji?  Jaki ROM na telefonie, jaka wersja Mi Home? Czy masz Mi Home dodane do Autostartu?

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wolf napisał:

 

Ja ma czajnik, ale nie mam lampki, szkoda, że nie mieszkamy w jednym mieście :-). Ale tak serio, to myślę, że w przypadku czajnika to więcej możliwości konfiguracji nie będzie.

@BlackGhost czy możesz doprecyzować, czy masz problem z powiadomieniami tylko z Mi Home, czy również z innych aplikacji?  Jaki ROM na telefonie, jaka wersja Mi Home? Czy masz Mi Home dodane do Autostartu?

Tak, problem mam tylko z Mi home. Rom na telefonie global V9.1.1.0. A wersja Mi home najnowsza. W Autostart widnieje Mi home wlasnie juz mi rece opadaja bo troche nie ma sensu ten alarm jezeli nie przychodza powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackGhost OK, ja mam xiaomi.eu, więc nie możemy wykluczyć buga w Twoim ROMie. Rozumiem, że sam alarm się włącza, tzn. po naruszeniu strefy Gateway to sygnalizuje? Jeśli tak to spróbuj jeszcze:
1. w Mi Home w pluginie Gateway opcja Push alarm notification to your phone powinna być zaznaczona,
2. wejdź w Ustawieniach telefonu do Zainstalowane, znajdź Mi Home i sprawdź Uprawnienia aplikacji i Inne uprawnienia, oraz Powiadomienia,
3. spróbuj wyłączyć opcję oszczędzania baterii dla Mi Home,
4. spróbuj wyczyścić dane aplikacji dla Mi Home.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...