Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki mam aquary. Jw usuń scenę i zrób na nowo.

 

Wolf takie recenzje w necie. Z brakiem magnesu na bitach się zgadzasz.

 

Jeśli zrobi bridgę będzie to działać.

Routery 3g zazwyczaj mają bardzo mało możliwości konfiguracji. A ten ciskacz ma masę tylko trzeba mieć login i hasło.

Do rozszerzania zasięgu są niezłe te 300Mbit repetery xiaomi. Co prawda maja w rzeczywistości maxa koło 50 Mbit ale kosztują ok 15pln natomiast moc rozszerzania zasięgu jest porównywalna z xiaomi 3 routerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, homman napisał:

Wolf takie recenzje w necie. Z brakiem magnesu na bitach się zgadzasz.

Homman, ale to przecież ma działać właśnie w ten sposób. Magnes trwały (z reguły mocny neodymowy) jest zamontowany w uchwycie, a bit tylko przewodzi pole magnetyczne do śruby lub wkręta. Po usunięciu pola magnetycznego bit przestaje przyciągać. W przeciwnym razie wszystkie końcówki i wkręty przyczepiałyby się do siebie, a praca nie byłaby zbyt komfortowa.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prostą scenką.

Click przycisku = dźwięk z kamerki.

Mam tak że gateway mi działa jako dzwonek. Natomiast chciałbym by kamerki na zewnątrz też odtworzyły dźwięk.

Kombinuje ale się chyba nie da 

 

Fajnie by było też przy alarmie by wyły kamerki a nie tylko centralka.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo świat dostałem odpowiedź z Vectry,

"W nawiązaniu do otrzymanego zgłoszenia, uprzejmie informujemy, że na modemach Vectry nie ma możliwości odblokowania portów lub ich przekierowania.
Istnieje możliwość przełączenia modemu w tryb Bridge oraz konfiguracji  przekierowań na prywatnym Państwa routerze.

W przypadku konfiguracji trybu bridge urządzenie przystosowane jest tylko do dwóch urządzeń, które mogą się łączyć jednocześnie, dlatego proszę o informację czy zmienić tryb pracy modemu. Takiej modyfikacji można również dokonać samodzielnie w Strefie Klienta na vectra.pl. Nadmieniam, iż przy podłączeniu do naszego modemu prywatnego routera ilość mogących podłączyć się z tym routerem urządzeń będzie dowolna"

czyli tylko nowy router, podpowiedzcie Ci bardziej rozeznani w temacie, Xiaomi 3G w tej cenie to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo to jest dość mocny sprzęt, w tej cenie na pewno tylko jak to wygląda pod względem oprogramowania to nie wiem, poszukaj recenzji. Na starsze wersje jest ddwrt. Poszperaj bo może być tak że jest na to tylko wersja chińska, a tylko dostęp przez ich apke po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie alarmu w gateway, bo szukałem w opcjach i kminiłem jak zrobić by zrobić jakieś większe powiadomienie, bo obiawiam się, że na prostą notyfikację nie zareaguje.

Można ustawić jakieś non-stop dzwonienie do póki nie dam ack  w przypadku wywołania alarmu ?

 

PS. Czy ktoś odszyfrował, które z tych znaczków w nowym mi home to location zbliżone do Polski ?

Edytowane przez tomerpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ten sam, 2 gateway :) jak działa ten starszy to nie dzwoni, jak ten kupiony nie dawno to telefon dzwoni takim fajnym alarmem. Szukałem gdzie to ustawić w końcu odpuściłem, teraz mam je oba połączone, który by się nie włączył, alarmują oba, ale jak tu pojawił się temat postanowiłem zapytać.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wolf napisał:

Sam tego ustawić nie możesz, ale na najnowszych Mi Home, zamiast dźwięku powiadomienia, jest ustawiony dłuższy dzwonek sygnalizujący alarm.

 

Tapnięte z MI5

A gdzie niby jest ten dłuższy dzwonek? Korzystam z iOS i tam nie mam takiej opcji, a mam najnowszą wersję aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronnek Kombinowałem z żarówką i PIR. Czujnik Aqara.

I jeśli nie dajesz opóźnień to działa po LANIE.

Jeśli masz scene w której dodajesz opóźnienie lub włącznie / wyłączanie innych scen idzie po claudzie.

W końcu miałem czas zrobić schody i działa to ale  musi wyłączać drugi czujnik i wtedy idzie po claud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ik`ey tego nie zrobisz na Mi Home. Kiedyś była taka opcja, że wyzwalaczem sceny mogło być podłączenie do danej sieci wi-fi, ale to nigdy nie działało. Później to usunęli. No chyba, że masz takie możliwości w pluginie oczyszczacza. Ja niestety nie mam oczyszczacza, czekam na niego już ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć - potrzebuję aby oczyszczacz włączał się w trybie auto tylko gdy ja (czyli mój tel) połączy się poprzez wifi z ruterem do którego podpięty jest oczyszczacz.

Z góry dziękuję za pomoc

Takie rzeczy to raczej Home Assistant lub inne Domoticze etc. Obsługa rzeczy przez Mi Home jest jednak zdecydowanie uboga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety chyba nie działa z połączeniem z WiFi.

Jutro jak będę wracał do domu to sprawdzę. Testowałem tak, że zalogowałem się na WiFI routera mobilnego, wyłączyłem router mobilny i czekałem aż się połączy z moją siecią.

Nic się nie stało. Ale jutro włączę WiFi jeszcze po za domem, bo może wystarczy ze wykrywa sieć w otoczeniu, a nie koniecznie jak nawiąże połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z zasięgiem Zigbee pomiędzy stacją/bazą a czujnikami na większe odległości? 50-60 metrów otwartym terenie to za daleko dla czujnika żeby skutecznie przesłał dane do stacji, czy da radę? Zastanawiam się, czy sięgnie mi z okna w domu do czujnika w altance odległej o taki właśnie dystans.

Podpowie ktoś?

Edytowane przez Lunarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector moim zdaniem też nie działa, może jednak to dopracują z czasem, dałoby to fajne możliwości w zarządzaniu Smart Home.
Używam programu MacroDroid, i tam świetnie to działa (np. po wykryciu sieci załącza wifi w komórce a wyłącza dane i odwrotnie ) jednak nie ma jak go połączyć z naszymi urządzeniami.

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector, @Gawronnek Też chciałem tej funkcji użyć do uzbrajania/rozbrajania alarmu. Testowałem ją wielokrotnie po każdej aktualizacji Mi Home i nigdy nie działała. W końcu znikła z mojego Mi Home.

15 godzin temu, PAHO napisał:

Może trzeba mieć telefon Xiaomi z kontem xiaomi...

Mam Mi 5 podłączone pod konto Xiaomi i Mi Router 3 dodany do Mi Home, wiec to nie będzie ta przyczyna.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...