Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, koles142 napisał:

 

A co jeśli od kilku godzin nie widzę jednego czujnika, konkretnie czujnika zalania? Tylko on jest offline. Drugi taki sam czujnik, podłączony do gatewaya tego samego dnia działa. Macie pomysł jak go ożywić?

Spróbuj go uaktywnić, czyli zalej wodą.

Edytowane przez mihauu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector i pozostali "programiści" - pytanie czy macie jakiś pomysł na scenę.

Listwa Led Strip (która notabene jest świetna) włącza się na minutę od 23 do 6 w momencie gdy jest ciemno i wykryje ruch  - to działa.

ale gdy ledy mam włączone normalnie i siedzę po godzinie 23 w pokoju i się poruszę to wtedy scena również się włącza i ledy mi za minutę wyłączy.

jak zrobić by scena nie wyłączała się gdy LEDY są w trybie ON?

Edytowane przez ppage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2684]Lector[/mention] i pozostali "programiści" - pytanie czy macie jakiś pomysł na scenę.
Listwa Led Strip (która notabene jest świetna) włącza się na minutę od 23 do 6 w momencie gdy jest ciemno i wykryje ruch  - to działa.
ale gdy ledy mam włączone normalnie i siedzę po godzinie 23 w pokoju i się poruszę to wtedy scena również się włącza i ledy mi za minutę wyłączy.
jak zrobić by scena nie wyłączała się gdy LEDY są w trybie ON?
Może do sceny włączającej led przy pomocy przycisku, bo tak pewnie masz ustawione dodaj, że "kliknięcie" powoduje również wyłącznie sceny, o której piszesz.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, ruch załącza ledy przy TV i po 2 minutach wyłącza, jednak jak chce dłużej siedzieć przed TV to używam sceny z przyciskiem, jeden klik włącza listwę i wyłącza sceny z czujnikiem ruchu, jak idę spać też przyciskiem, dwuklik wyłącza ledy z 30 sekundową zwłoką i załącza sceny z czujnikiem ruchu.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mihauu napisał:

Spróbuj go uaktywnić, czyli zalej wodą.

Dzisiaj czujnik jest online. Bez żadnej interwencji z mojej strony. Po dwóch dniach offline stwierdził ze będzie jednak online :) Trochę mnie to martwi bo jeżeli faktycznie to ma tak działać ze raz jest a raz nie to zabezpieczenie się tym sensorem trochę mija się z celem. Nie wiadomo czy w razie wycieku dostaniemy komunikat bo czujnik może być offline:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czujnik jest online. Bez żadnej interwencji z mojej strony. Po dwóch dniach offline stwierdził ze będzie jednak online  Trochę mnie to martwi bo jeżeli faktycznie to ma tak działać ze raz jest a raz nie to zabezpieczenie się tym sensorem trochę mija się z celem. Nie wiadomo czy w razie wycieku dostaniemy komunikat bo czujnik może być offline:/
Na pocieszenie: u mnie od chwili reaktywacji jest już cały czas online Przyjmijmy, że u Ciebie też tak będzie

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem świeży w ustawianiu scen.

Mam kamerke kwadraciaka. Jak ustawić ją aby przy wychodzeniu z domu coś tam wciskam w MiHome i kamera przechodzi w stan czuwania wykrywania ruchu. I jak cos wyczuje to nagrywa np na chmure Xiaomi lub daje mi też znak na telefon.

I chętnie aby wlaczala żarówkę Yelight bo tez mam

Obecnie mam wyłączony AutoDetection bo mnie wkurza jak chodzę po domu i za mną zerka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, proszę, ile to mogę tych czujników podłączać do Gatewaya. Mam w tej chwili 23 sztuki, ale 3 są w drodze. Czytałem gdzieś, że 30 to jest maksymalna liczba. Co będzie, jak się zbliżę do tej 30-tki? Będzie wszystko dalej działać bez zarzutu, nie będzie się mulić?

Z kolei jak mnie najdzie znów jakaś potrzeba i będę chciał sobie coś dokupić, to czy muszę wtedy dokupić drugi Gateway, czy po prostu w domu ma być max. 30 czujników i koniec?

Ile wszystkich urządzeń macie Wy? Podajcie, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, proszę, ile to mogę tych czujników podłączać do Gatewaya. Mam w tej chwili 23 sztuki, ale 3 są w drodze. Czytałem gdzieś, że 30 to jest maksymalna liczba. Co będzie, jak się zbliżę do tej 30-tki? Będzie wszystko dalej działać bez zarzutu, nie będzie się mulić?
Z kolei jak mnie najdzie znów jakaś potrzeba i będę chciał sobie coś dokupić, to czy muszę wtedy dokupić drugi Gateway, czy po prostu w domu ma być max. 30 czujników i koniec?
Ile wszystkich urządzeń macie Wy? Podajcie, proszę.
Ja mam 40. Właśnie sprawdziłem i sam się zdziwiłem

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2017 o 22:10, ppage napisał:

dzięki to jest pomysł - na razie nie mam do tego przycisku, włączam telefonem (by korzystać w pełni z dostępnych opcji zmiany kolorów) albo przyciskiem wbudowanym w Ledy

Polecam sterowanie kostką. Ustawiłem tak, że przesunięcie włącza/wyłącza, a obrót zmienia kolory. No i jeszcze kilka innych światełek plus ogrzewanie sobie tym obsługuję w jednym pokoju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 13:51, Browcofil napisał:

Jeszce do rozważenia puszka naścienna
http://s.aliexpress.com/rA77RJzq oraz gniazdko Aqara http://s.aliexpress.com/RvQN3ayq

Jakby komuś jeszcze przyszło do głowy takie rozwiązanie, to informuję, że te puszki są za płytkie. Brakuje ok. 5mm

2 minuty temu, mihauu napisał:

I wszystko Ci działa jak należy? Jakiego rodzaju czujniki masz? Dużo scen?

Działa. Dla ścisłości, mówimy o urządzeniach, nie tylko czujnikach. Mam 6 czujników okien/drzwi, 2 żarówki LED kolorowe, 4 Philipsa, 3 czujniki zalania, pasek LED,  5 gniazdek ("przejściówek"), jedno ścienne, odkurzacz, 4 włączniki, 5 termometrów, kostkę i pewnie coś tam jeszcze. Scen pewnie z 50, ale niektóre to sceny do scen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 09:27, Gawronnek napisał:

Zalej go wodą i zobacz czy zadziała

Sam przeszedł w tryb online po kilku godzinach. Zobaczę ci będzie dalej. Najwyżej sparuję go z gateway ponownie :)

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja kamerki 1080. doszła opcja Mobile direct connection... Czy coś wiecie na ten temat ?

Drugie pytanie. czy da sie ustawic scene wschód slonca np o 8 rano ? W home widze e sie nie da. w apce YE . da sie tylko wlaczyc, ale jak ustawic automat ? 

Edytowane przez Maciejwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Dodajesz scenę i jako wywołanie dajesz "Timer" ustawiasz godzinę (wydaje mi się ze na pokrętłach nasz czas, bo powyżej pokazuje Chiński), później wybierasz żarówkę czy lampę (nie wiem co ta masz) przy żarówkach RGB jest na samym dole opcja po chińsku i ją się wybierasz, tu masz sceny lub ulubione kolory. Jak masz więcej żarówek to je również dodajesz i zapisujesz.

Edytowane przez Lector
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ż swoimi scenami, nie mogę rozgryźć czemu raz działają raz nie. Są to w sumie proste sceny, czujnik ruchu Aqary, baza i żarówki, żarówki mają się zapalać jak jest ciemno, działa 3-4 dni piątego nie, niby w ligi jest zarejestrowana aktywność czujnika, ale światło się nie włącza.

Część scen opiera się jeszcze na wyznaczonych godzinach, bo np w dzień zapala się światło na maksa, a w nocy na minimum.

Nic w tych scenach nie dłubie.
Może ktoś ma jakąś radę?

I jeszcze jedno pytanie, sceny są Lan i Cloud, jeśli dobrze rozumiem Lan nie potrzebuje netu, wystarczy łączność z bazą, jak zrobić żeby wszystkie były Lan?

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj uruchomienia sceny zależy też od użytych urządzeń. Przejrzałem swoje sceny z czujnikami ruchu i wszystkie są Cloud.

Tapnięte z MI5

Może spróbuj w tej scenie, która nie zawsze się uruchamia zmienić wyzwalanie. Tzn. zastąpić "ciemno i ruch" samym wykryciem ruchu, ale ustalić przedział czasowy kiedy ma zadziałać. I przetestować czy dalej będzie występować problem. No chyba, że właśnie tak masz obecnie ustawione.

Tapnięte z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie zależy, ten sam czujnik ruchu na żarówkach Philipsa jest Lan, na gniazdku wifi też.

Myślę że to nie jest przyczyną nich problemów, czasami nie działających scen. Czasami nawet nie mogę wejść w scenę, sceny są zapisane i edytowane na serwerze?

Redmi Note 4X

2d79ea39c800c6194f4a4d8999d2f5d1.jpga7974348eba2e6e3351405f9b61effed.jpg

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki połączone w grupę będą jako Cloud, a zapalane każda oddzielnie jako LAN.

Tapnięte z MI5


A może wiesz, jak połączyć w grupę? Jak pisałem parę postów wyżej na starszej wersji apki, kiedyś to zrobiłem, a teraz w ogóle nie widzę tej grupy. Jedynie w jednej ze scen, dla całej grupy (również ustawiona kiedyś) pojawia się ta grupa.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj nową BedSide Lamp, ogólnie sterowanie prawie identyczne z żarówkami, jednak funkcje wywoływane scenami po chińsku. Z nowych rzeczy oprócz wifi chyba tylko to ze zdjęcia, ale nie mam jak sprawdzić działania.

Ogólnie bardzo dobrze zapakowana i wykonana lampka, nadaje się nie tylko do sypialni.

Pisaliśmy ostatnio o sterowaniu przez Lan lub Cloud, tu w przeciwieństwie do żarówek z czujnikiem ruchu jest Lan.

76daff438a274b895b340412f50e9ada.jpg

Redmi Note 4X
 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda nie dział z narzędziami, ale od biedy może da się to tu podpiąć - Xiaomi Wiha. Zawsze można sobie rozkręcić lampkę lub Gatewaya. Wczoraj odebrałem z poczty. Jakość wykonania naprawdę pierwsza klasa. Wytrzymałości bitów jeszcze nie sprawdziłem. Zdjęcia w załączniku.

Spoiler

IMG_20171220_080358.thumb.jpg.422d76b14559b3984643d9a94ec28bfa.jpgIMG_20171220_075757.thumb.jpg.47a443d674fd108ad18031d9bfcbc6a5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolf napisał:

To co prawda nie dział z narzędziami, ale od biedy może da się to tu podpiąć - Xiaomi Wiha. Zawsze można sobie rozkręcić lampkę lub Gatewaya. Wczoraj odebrałem z poczty. Jakość wykonania naprawdę pierwsza klasa. Wytrzymałości bitów jeszcze nie sprawdziłem. Zdjęcia w załączniku.

Właśnie coś podobnego zauważyłem na IbuyGou:

https://www.ibuygou.com/p-original-xiaomi-wowstick-1fs-update-version-electric-aluminium-body-with-led-light-11024.html

Kusi mnie zakup, ale z chęcią, wcześniej poznałbym opinie od osób, które być może już takie cacko posiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...