Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

@jojoro którego włącznika być nie zastosował to i tak kucie Cie nie ominie. Oba muszą mieć kwadratowe puszki :P Jak masz nową instalację to bym brał ten z N.

Tylko jak możesz to się upewnij ze masz tam zero, bo pierwszy raz słyszę aby zwykły włącznik miał podpięte zero (N), prędzej ochronny (PE). Bo w takim razie być musiał mieć pięć kabli: 1-zero wejściowe, 2-zero wyjściowe (zmostkowane z wejściowym lub jakość przez łącznik), 3-faza wejściowa, 4-faza wyjściowa na 1 obwód, 5-faza wyjściowa na 2 obwód.

Pierwszy test zrobiłbym próbówką (neonówką zwał jak zwał) czy jest jedna faza (jeden przewód z fazą), bo może się okazać ze masz dwie fazy, każda oddzielna do każdego z klawiszy. Jako drugi test, gdyby była jedna faza, bym podpiął miernik (lub żarówkę) do fazy i N wejściowego. Na mierniku powinno być koło 230V, lub zapali się żarówka.

Przy podłączaniu żarówki zachowaj ostrożność, najlepiej wyłącz "bezpiecznik" podłącz żarówkę w oprawce i włącz "bezpiecznik".

Gateway ma czujnik "ciemności" nie posiada czujnika "jasności" :P czyli wykrywa jak jest ciemno, ale już nie wykryje jak jest jasno.

Ale jak to oświetlenie pokoju o które pytasz zrobisz i gateway jest w tym pokoju, to da się zrobić ze jak zapalisz światło to zgasi gatewaya.

Body sensor - akurat ta wersja (z nóżką) czujnik ruchu, czujnik bezruchu i czujnik oświetlenia (który za wiele nie wnosi). Czyli są opcję: jak jest ruch, jak nie ma ruchu przez 2, 5, 10, 20 lub 30 minut, jak jest ruch i jest ciemno.

Kolega @Dziadunia zacytował już jeden z moich opisów tego włącznika, za co bardzo dziękuje.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihauu mam podobny problem, nie można tworzyć automatyzacji z udostępnionych urządzeń. Miejmy nadzieję, że kiedyś to zostanie naprawione.

Czy udał wam się stworzyć automatyzację zapalanie i gaszenia światła poprzez body sensor? Ja zrobiłem coś takiego jak manualna scena włącz/wyłącz światło i podpiąłem ją pod sensor. Minus jest taki, że jak przejdzie się w ciągu 1 minuty to światło nie gaśnie. Jeżeli odstęp ruchu jest powyżej minuty działa super.

Edytowane przez mulat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ruchu działa, jakby miał jakiś odstęp czasowy między kolejnymi rozpoznawaniami ruchu. Niby na chwilę pomaga rozparowanie czujnika i ponowne jego sparowanie.

Zobacz na moim kanale (link w sygnaturze) pokazuje jak zapalać i gasić na dwa sposoby. Pierwszy zapalanie na czas, drugi zapalanie na ruch i gaszenia jak nie ma ruchu.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector fajny kanał z chęcią za subskrybuje. Obecnie używam dwóch scen jedna zapala i gasi ale jest ograniczona minium 1 minutą między ruchami. Druga scena gasi światło w razie nie wykrycia ruchu po 10 min (jej działanie jest ustawione 1h dłużej). Używam tego w nocy do oświetlanie drogi do łazienki więc na razie się sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Aqara Zigbee Switcha z jednym guzikiem

https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html

obsluguje jeden halogen w podwieszanym suficie - niestety halogen delikatnie mruga - czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? 

Niby w wymaganiach ma 

Load range: no more than 800W / each, minimum: 3W energy saving lamps / 5W LED lights / 16W fluorescent lamps

sprobuje wymienic halogen na inny, ten jest jakis eco super led z Castoramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dopiero zaczynam zagłębiać się w temat Smart Home i na początek zakupiłem sobie: gatewaya i fotokomórkę obydwa z nowej linii aqara - chciałbym do tego domówić jeszcze kamerę i sparować to w ten sposób, że wykrycie ruchu przez fotokomórkę spowoduję załączenie nagrywania przez kamerę i transmisję obrazu przez Appkę.

Co byście mi doradzili dokupić? tych kamer jest sporo i nie bardzo się łapię która byłaby odpowiednia

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wersja 5.0.14, w opcjach voice Control znalazł się Mi Ai Speaker. Ma ktoś taki? Stawiam że obsługa tylko po chińsku... Ale coś się w temacie ruszyło:)
Hej,
Gdzie można znaleźć nowy Mihome? Na apkmirror jest dopiero wersja 5.0.11...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni "testuję" gatewaya i różne dodatkowe elementy i natrafiłem na kilka problemów. Może ktoś już przerabiał podobne tematy i będzie w stanie pomóc?

1. Do gatewaya mam podłączone kilka rzeczy (termometry, czujnik ruchu, switch, gniazdko) przez zigbee, gateway podłączony do routera poprzez wifi - czyli standard. Kiedy natomiast wyłączę wifi, to wszystkie zaprogramowane funkcje działają (np. naciśnięcie włącznika uruchamia gniazdko), ale między g.2 a 3 w nocy, gateway zaczyna mrygać na niebiesko i dalej już nie działa. Zapewne chce wysłać jakieś dane do Chin:) Ale tak na poważnie, ktoś wie czy system Xiaomi może działać bez podłączenia do internetu.

2. W MiHome wchodzę w gatewaya, potem automation, następnie automatic gateway light. Tam ustawiam, że jeśli jeden czujnik ruchu wykryje ruch, to na 1minutę ma zapalać się światło w gatewayu. Wszystko działa OK, do czasu, aż gatewaya dodam do Domoticza. Wtedy, pomimo, że czujnik wykrywa ruch, to światełko się nie zapala. Co jest nie tak?

3. Po dodaniu gatewaya i innych elementów systemy do Domoticza, po jakimś czasie (kilka dni, albo kilka godzin - nie ma reguły), przestają działać termometry, tzn. w MiHome wszystko działa, ale w Domoticzu przestają schodzić pomiary. Po usunięciu gatewaya i dodaniu ponownie wszystko działa (znowu kilka dni, albo kilka godzin, to różnie jest).

4. W Domoticzu nie działa sterowanie gniazdkiem zigbee oraz nie działa sterowanie switchem (tym okrągłym.

Jak ktoś miał powyższe problemy i jest w stanie pomóc to z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maks87

Mam domoticza zainstalowanego, home asittanta zresztą też tak do testowania i do sterowania oświetleniem milight. Jakoś tak nie śledziłem do tej pory wskazań czujników, ale wygląda na to że wszystko jest OK, gniazdka   jestem pewny że działają OK w domoticzu. U mnie za to jest problem z lampką w gatewayu. Związane chyba to jest z tym że domoticz nie potrafi rozpoznać jaki jest aktualny stan lampki. Jak wyłącze w domoticzu to mi nie zapala w scenach w SHome, zjeżdza z jasnością do zera. Musze wejść w gatewaya i suwakiem podjechać na prawo, wtedy działa już dobrze.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia lub dwóch czujnik temperatury kwadratowy na zewnątrz i jeśli chodzi o pomiar temperatury przy niższych temperaturach to jest dramat, powiedzmy poniżej 5C ( a ujemnej temperatury mi jeszcze nie pokazał) potrafi się mylić o 2-3C. W weekend wyniosę okrągły czujnik i zobaczymy czy będzie się lepiej zachowywał.

Jak miałem go w domu, to w okolicach temperatury pokojowej się bardzo poprawnie zachowywał.

 

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kwadratowy czujnik przeniosłem pod półkę na balkonie (zdjęcie poniżej). Wcześniej był przyklejony na szybie drzwi balkonowych i miałem wrażenie, że zawyża temperaturę. Nie miałem wtedy jeszcze drugiego termometru do kontroli, więc porównywałem z prognozą pogody w telefonie. Teraz wisi tam gdzie widać i w porównaniu z drugim termometrem elektronicznym wskazanie pokrywa się co do 0,1 stopnia.

Spoiler

IMG_20171130_130540.thumb.jpg.55a5ebb0bf1814f3a1a08ebb665e8446.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jojoro napisał:

No właśnie zależy mi na uziemieniu.

Czy możecie mnie poratować jakimś linkiem np. do gearbest bo nie wiem która wtyczka będzie OK. 

Na allegro znalazłem jakieś cudo ale prawie 40zł za przejściówkę to kosmos jakiś.

Jedna

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/przedluzacze-i-akcesoria/wtyczki-gniazda-i-adaptory/adapter-podrozny-dpm-solid-europa-wtyk-e.html#product

Druga coś w ten deseń

https://www.euro.com.pl/adaptery/vivanco-36218.bhtml#opis

Tylko tu też prawie 40 zeta.

Pytanie czy jest sens tak rzeźbić?Bo będzie to bardzo odstawać.

Edytowane przez Dziadunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem, ale możesz zrobić 5 scen :P

scena 1 - drzwi otwarte powyżej minuty włącz scenę 2

scena 2 - drzwi otwarte powyżej minuty włącz scenę 3

scena 3 - drzwi otwarte powyżej minuty włącz scenę 4

scena 4 - drzwi otwarte powyżej minuty włącz scenę 5

scena 5 drzwi otwarte powyżej minuty wydaj dźwięk i wyłącz scenę 2, wyłącz scenę 3, wyłącz scenę 4, wyłącz scenę 5

 

Może będzie Ok 8-)

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...